Reklama na e-Konkursy.info

Allegro.pl - bez linków

asantesana

Cytuj wiadomość#6671060 wtorek, 7 styczeń 2020, 11:07:54
pioge7 napisał(a):

asantesana napisał(a):

pioge7 napisał(a):

ja loguję się ZALOGUJ PRZEZ ALLEGRO
potem doładowuję się przy płatnościach za
Allegro Paczkomaty24/7 InPost  maksymalny rozmiar 41 x 38 x 64 cm, waga 25 kg   8,99 zł

wchodzę w zakładkę ALLEGRO ---->>> IMPORT ALLEGRO INPOST i tam są dane osoby, która kupiła u mnie daną rzecz, potem wybieram tylko gabaryt, opłacam i mam emotka i to 8,99 zł kosztuje emotka

mam nadzieję, że wytłumaczyłem poprawnie emotka

Czarna magia dla mnie emotka
Możesz napisać, gdzie się logujesz przez allegro? Jakaś strona, czy jest odnośnik na allegro?

i podaję dane do logowania się do allegro

Chodziło mi o stronkę, ale już znalazłam, to ta?
https://manager.paczkomaty.pl/auth/login
Dzięki pioge, dobry człowieku, już chyba kumam emotka  
0 0

pioge7

Cytuj wiadomość#6671062 wtorek, 7 styczeń 2020, 11:11:18
asantesana napisał(a):

pioge7 napisał(a):

asantesana napisał(a):

pioge7 napisał(a):

ja loguję się ZALOGUJ PRZEZ ALLEGRO
potem doładowuję się przy płatnościach za
Allegro Paczkomaty24/7 InPost  maksymalny rozmiar 41 x 38 x 64 cm, waga 25 kg   8,99 zł

wchodzę w zakładkę ALLEGRO ---->>> IMPORT ALLEGRO INPOST i tam są dane osoby, która kupiła u mnie daną rzecz, potem wybieram tylko gabaryt, opłacam i mam emotka i to 8,99 zł kosztuje emotka

mam nadzieję, że wytłumaczyłem poprawnie emotka

Czarna magia dla mnie emotka
Możesz napisać, gdzie się logujesz przez allegro? Jakaś strona, czy jest odnośnik na allegro?

i podaję dane do logowania się do allegro

Chodziło mi o stronkę, ale już znalazłam, to ta?
https://manager.paczkomaty.pl/auth/login
Dzięki pioge, dobry człowieku, już chyba kumam emotka  

aha emotka
myślałem że stronę znasz a nie możesz zajarzyć gdzie to logowanie jest emotka

pioge7

Cytuj wiadomość#6674868 sobota, 18 styczeń 2020, 09:41:59
Czytaliście emaila od allegro? 
od któregoś tam lutego czy marca, będziemy płacić nie dość że wyższe prowizje, to jeszcze dodatkowo im się zamarzyło płacenie za prowizję od dostawy... 
czyli ktoś kupi u nas za 100 zł plus 20 zł wysyłka to płacimy prowizje od 120 zł a nie od 100 zł. 
nie dość że poczcie czy kurierowi płacimy 20 zł to jescze prowizję od tego do allegro emotka  
0 0

lukasz6

Cytuj wiadomość#6674871 sobota, 18 styczeń 2020, 10:05:36
pioge7 napisał(a):

od któregoś tam lutego czy marca, będziemy płacić nie dość że wyższe prowizje, to jeszcze dodatkowo im się zamarzyło płacenie za prowizję od dostawy... 
czyli ktoś kupi u nas za 100 zł plus 20 zł wysyłka to płacimy prowizje od 120 zł a nie od 100 zł. 
nie dość że poczcie czy kurierowi płacimy 20 zł to jescze prowizję od tego do allegro emotka  

ja podzielę się swomi spostrzeżeniami:
Gdy się ma pakiet smart, to nic nie jest korzystniej:(
Cena towaru na allegro, gdy ktoś ma wykupiony pakiet smart i tym samym "niby bezpłatną dostawę", jest z reguły powiększona o koszty wysyłki. Więc płacimy za tę wysyłkę i tak my... Wystarczy porównać aukcje - bez pakietu ze smart dostawą cena niższa nawet o 12 zł - więc ten pakiet smart, to taki chwyt marketingowy. Opłacalny może wtedy, gdy zwracamy towar, bo wtedy faktycznie nie płącimy za przesyłkę powrotną. Jak nie wykupiłem pakietu smart na kolejny rok, to allegro co chwilę bombarduje mnie mailami, bym przedłużył, ale tego nie zrobię.
Korzystam z olx, tam na szczęście nie ma prowizji od wystawionych i sprzedanych rzeczy - prowizje na allegro na tyle odstraszają, że już nic tam nie wystawiam od dłuższego czasu.
Nie wróżę im sukcesów z taką polityką i podejściem do klienta.

ziolko

Cytuj wiadomość#6674897 sobota, 18 styczeń 2020, 12:44:37
Tutaj są opisane ZMIANY NA ALLEGRO, o których pisze pioge7
pioge7 0

kukuleczka

Cytuj wiadomość#6675005 sobota, 18 styczeń 2020, 23:17:00
czy wystawiając na allegro na cel charytatywny płacę prowizję??
Nie wiem czy dobrze zrozumialam regulamin
0 0

asantesana

Cytuj wiadomość#6675008 sobota, 18 styczeń 2020, 23:42:33
kukuleczka napisał(a):

Nie, jeśli mowa o wośp, to nie ponosisz żadnych opłat.
0 0

mampytanie

Cytuj wiadomość#6675012 niedziela, 19 styczeń 2020, 00:16:29
lukasz6 napisał(a):

pioge7 napisał(a):

Cena towaru na allegro, gdy ktoś ma wykupiony pakiet smart i tym samym "niby bezpłatną dostawę", jest z reguły powiększona o koszty wysyłki. Więc płacimy za tę wysyłkę i tak my... Wystarczy porównać aukcje - bez pakietu ze smart dostawą cena niższa nawet o 12 zł - więc ten pakiet smart, to taki chwyt marketingowy. Opłacalny może wtedy, gdy zwracamy towar, bo wtedy faktycznie nie płącimy za przesyłkę powrotną. Jak nie wykupiłem pakietu smart na kolejny rok, to allegro co chwilę bombarduje mnie mailami, bym przedłużył, ale tego nie zrobię.
Korzystam z olx, tam na szczęście nie ma prowizji od wystawionych i sprzedanych rzeczy - prowizje na allegro na tyle odstraszają, że już nic tam nie wystawiam od dłuższego czasu.

Zależy, wiele sprzedawców tak nie robi, że zmienia koszty.  Smart przysługuje i tak tylko Super Sprzedawcom. 
0 0

pioge7

Cytuj wiadomość#6675017 niedziela, 19 styczeń 2020, 06:14:14
mampytanie napisał(a):

lukasz6 napisał(a):

pioge7 napisał(a):

Zależy, wiele sprzedawców tak nie robi, że zmienia koszty.  Smart przysługuje i tak tylko Super Sprzedawcom. 

Nie tylko super sprzedawcom... ja go udostępniam, a nie mam znaczka super sprzedawcy emotka  

asantesana napisał(a):

kukuleczka napisał(a):

Nie, jeśli mowa o wośp, to nie ponosisz żadnych opłat.

Nie tylko na WOŚP. Wybierając inna organizacje też nie ponosi sie opłat prowizji emotka  

asantesana

Cytuj wiadomość#6684626 czwartek, 20 luty 2020, 18:26:04
Mam kolejne pytanie o twór pt. Allegro Lokalnie. Czy tam ogłoszenia są jakoś ograniczone czasowo, czy póki nie usunę to są? I czy jeśli chcę, żeby były widoczne w nowszych ogłoszeniach, to muszę je usunąć i dodać jeszcze raz, bo nie widzę żadnej możliwości odświeżenia?
0 0

bruce

Cytuj wiadomość#6685877 środa, 26 luty 2020, 12:44:48
Allegro rozsyła mail'e - od 24 marca wprowadza nowe zasady przyznawania zwrotów rabatu transakcyjnego i rozpatrywania złożonych wniosków. Oby w praktyce to zadziałało na korzyść sprzedającego, bo to, co się obecnie wyprawia, woła o pomstę do nieba!  emotka
0 0

bruce

Cytuj wiadomość#6689903 piątek, 13 marzec 2020, 16:17:19
Allegro potrafi zaskoczyć, nie ma co!  emotka  Kolejna maksymalnie pozytywna ocena od kupującego, lecz przy niej komunikat, że nie wlicza się ona do średniej, ponieważ ten sam kupujący wcześniej coś innego już pozytywnie u mnie ocenił.  emotka
0 0

nswe69

Cytuj wiadomość#6689911 piątek, 13 marzec 2020, 16:33:21
bruce napisał(a):

Allegro potrafi zaskoczyć, nie ma co!  emotka  Kolejna maksymalnie pozytywna ocena od kupującego, lecz przy niej komunikat, że nie wlicza się ona do średniej, ponieważ ten sam kupujący wcześniej coś innego już pozytywnie u mnie ocenił.  emotka

tam chyba 7dni odstępu musi być...
bruce 0

bruce

Cytuj wiadomość#6689912 piątek, 13 marzec 2020, 16:35:20
nswe69 napisał(a):

bruce napisał(a):

tam chyba 7dni odstępu musi być...

Powiem Ci, nie wiedziałam, a ta osoba akurat pechowo 7 dni temu oceniła także pozytywnie na maksa...  emotka
nswe69 0

bruce

Cytuj wiadomość#6690512 wtorek, 17 marzec 2020, 11:43:26
Nagłówek na 1 stronie Allegro: "Uruchamiamy darmowe dostawy Allegro Smart! dla wszystkich na miesiąc" emotka
edit - 13:30 - Allegro rozsyła mail'e: ci, którzy maja opłacone Smart, dostają dodatkowy miesiąc za darmo automatycznie.  emotka
ziolko 0

nswe69

Cytuj wiadomość#6691385 piątek, 20 marzec 2020, 18:00:05
Ktoś jest tu sprzedającym ?

Kupujący zgłosił, że niby zakupiony towar (płyn) uległ częściowemu wylaniu.
Nie zgłosił tego w paczkomacie, a napisał dopiero z domu...

Kto ponosi odpowiedzialność w takim przypadku ?

Wg informacji z neta powinien zgłosić to właśnie przy odbiorze lub ew.pisać reklamację do InPostu ?
bruce 0

bruce

Cytuj wiadomość#6691388 piątek, 20 marzec 2020, 18:14:35
nswe69 napisał(a):

Wg informacji z neta powinien zgłosić to właśnie przy odbiorze lub ew.pisać reklamację do InPostu ?

Ja czasem coś-tam sprzedaję.  emotka
Wydaje mi się, że winny jest przewoźnik (InPost), lecz sporo zależy także od rodzaju opakowania wierzchniego oraz od informacji na nim (np. jeśli płyn ten był w opakowaniu szklanym lub plastikowym kruchym/łatwo pękającym, powinna być naklejka w rodzaju: "nie rzucać/uwaga szkło" itp.). Nie wiem, czy się nie mylę, rzuć może jeszcze to pytanie na forum Allegro, tam sprzedający udzielają wielu porad. emotka  Aha, wielce przydatny jest też monitoring przy paczkomatach - może kamerka zarejestrowała np. że kurier rzucił Twoją paczką? 
0 0

rare85

Cytuj wiadomość#6691411 piątek, 20 marzec 2020, 21:05:55
nswe69 napisał(a):

A co "mówi" regulamin InPost? Większość przewoźników nie zezwala na przesyłki jakichkolwiek płynów (dotyczy prywatnych osób, które nie mają umowy z danym przewoźnikiem). Jeśli ktoś zezwala to za dodatkową opłatą jako paczka niestandardowa z odpowoednimi oznaczeniami
0 0

nswe69

Cytuj wiadomość#6691412 piątek, 20 marzec 2020, 21:12:09
rare85 napisał(a):

nswe69 napisał(a):

A co "mówi" regulamin InPost? Większość przewoźników nie zezwala na przesyłki jakichkolwiek płynów (dotyczy prywatnych osób, które nie mają umowy z danym przewoźnikiem). Jeśli ktoś zezwala to za dodatkową opłatą jako paczka niestandardowa z odpowoednimi oznaczeni

"produktów i artykułów wymagających szczególnych warunkówtransportu (w tym wydzielających woń lub płyn)"

więc to nie wydzielało płynu, a po prostu było w plastikowej butelce (jak każda chemia, płyny, żele itd). No nie wiem, w sumie negatyw już jest wystawiony, bo chciał kupujący nowy produkt mimo ubytku tylko części, dodatkowo nie chciał ani reklamacji, ani dyskusji Allegro stworzyć, więc mówi się trudno emotka

Ciekawe co Allegro zrobi..
0 0

wesoyromek

Cytuj wiadomość#6691886 poniedziałek, 23 marzec 2020, 14:36:25
help, dawno nic nie wystawiałam na allegro i widzę jakieś zmiany, np. konto do wypłat nieaktywne, i , że trzeba zweryfikować, już kiedyś przechodziłam procedurę weryfikacji, czy po tych zmianach trzeba ponownie wpłacić te 1,01 zł?, trochę się pogubiłam emotka
0 0