Reklama na e-Konkursy.info

Coś wam się nie podoba? Piszcie!

|< << < 136 137 138 139 140 141142 143 144 145 146 > >> >|

pionas

Cytuj wiadomość#6273012 piątek, 21 października 2016, 10:36:35
cb656 napisał(a):

Zadam bardzo proste pytanie: jeśli wyślę ilustrację o wymiarach x = 175, y = 139 to zostanie umieszczona w całości, czy też będzie obcinana?

teoretycznie tak emotka
w praktyce nikt nie dodaje tak małych zdjęć i nie sprawdzałem emotka
0 0

mczarna

Cytuj wiadomość#6279935 piątek, 4 listopada 2016, 22:39:48
Dalej nie podoba mi się,że do niektórych wątków mają dostęp WSZYSCY. Rozumiem logowanie itd ale jak się googla pewne konkursy to wszystko  każdy da radę wyłapać.Czy nie można zrobić tego forum tylko dla jego forumowiczów?

parole21

Cytuj wiadomość#6279970 sobota, 5 listopada 2016, 08:38:33
mczarna napisał(a):

Dalej nie podoba mi się,że do niektórych wątków mają dostęp WSZYSCY. Rozumiem logowanie itd ale jak się googla pewne konkursy to wszystko  każdy da radę wyłapać.Czy nie można zrobić tego forum tylko dla jego forumowiczów?

Zgadzam się w 100%. Mało tego, wszystkie lub większość  wątków na forum mogłyby być dostępna tylko dla aktywnych użytkowników, czyli po dodaniu konkursu. Oczywiście możnaby zmniejszyć obowiązujący aktualnie limit do np. 1 czy 2 żeby nie było później, że nie ma co dodawać emotka

pionas

Cytuj wiadomość#6284942 środa, 16 listopada 2016, 08:49:13
cb656 napisał(a):

Nie podoba mi się, że po podaniu w komentarzu linku do wyników FACEBOOKOWEGO konkursu Wygraj książkę "Blisko chmur", wpis na forum został umieszczony w niewłaściwym topie. Tak, jakby system rozpoznawania po linkach i przepisywania komentarzy z wynikami miał właśnie zwolnienie lekarskie i leżał bezradny, nie mogąc ruszyć ręką, ni nogą.

konkurs był w kategorii "Konkursy aktualne" stąd ten problem.
Wpis przeniesiony do Wyniki z FACEBOOKA (tylko wyniki!)
0 0

justkra

Cytuj wiadomość#6284950 środa, 16 listopada 2016, 09:01:39
parole21 napisał(a):

mczarna napisał(a):

Zgadzam się w 100%. Mało tego, wszystkie lub większość  wątków na forum mogłyby być dostępna tylko dla aktywnych użytkowników, czyli po dodaniu konkursu. Oczywiście możnaby zmniejszyć obowiązujący aktualnie limit do np. 1 czy 2 żeby nie było później, że nie ma co dodawać emotka

Z jednej strony macie niewątpliwie rację, a z drugiej... Ja zanim zdecydowałam zalogować się na forum przez kilka dni czytałam sobie różne watki i właśnie na tej podstawie zdecydowałam, że podoba mi się to co tam znajduję i tu właśnie się zaloguję. Odcinając zbyt wiele wątków automatycznie można ograniczyć dostęp nowych forumowiczów - takich co to muszą pomyśleć i poczytać zanim się zdecydują. emotka
pionas 0

pionas

Cytuj wiadomość#6284990 środa, 16 listopada 2016, 09:41:27
cb656 napisał(a):

pionas napisał(a):

cb656 napisał(a):

Nie podoba mi się, że po podaniu w komentarzu linku do wyników FACEBOOKOWEGO konkursu Wygraj książkę "Blisko chmur", wpis na forum został umieszczony w niewłaściwym topie. Tak, jakby system rozpoznawania po linkach i przepisywania komentarzy z wynikami miał właśnie zwolnienie lekarskie i leżał bezradny, nie mogąc ruszyć ręką, ni nogą.

konkurs był w kategorii "Konkursy aktualne" stąd ten problem.
Wpis przeniesiony do Wyniki z FACEBOOKA (tylko wyniki!)

Czyli co - system bazuje na kategorii konkursu, a nie analizuje linki? To lipa. Bo pomylonych kategorii jest mnóstwo. Nie do każdego konkursu w ogóle zaglądam, ale te, które mnie w jakiś sposób zaciekawią, to czytam - i jak zapewne doskonale wiesz, zgłaszam na kopy błędne kategorie. emotka
Ostatnio, gdy na ten temat rozmawialiśmy, zrozumiałem to tak, że analizowany jest link z wynikami na obecność frazy "facebook" i na tej podstawie zapada decyzja, gdzie skopiować wyniki na forum.

Tak system bazuje na kategorii w której przed zakończeniem znajdował się konkurs.
Do tematu Wyniki z FACEBOOKA trafiają tylko te konkursy które były wcześniej w kategorii Konkursy na Facebooku
0 0

pionas

Cytuj wiadomość#6285086 środa, 16 listopada 2016, 11:42:07
cb656 napisał(a):

No dobra, pionas - to teraz z innej beczki. Czy jest do zrobienia drobny kroczek w kierunku uporządkowania bałaganu związanego z kategoriami?
Choćby TYLKO z kategorią Facebook emotka
Już na etapie zgłaszania - przecież wklejamy linki do konkursu. Czy da się zrobić tak, że ktoś zgłosi facebookowy konkurs do kategorii "aktualne" i po wypełnieniu wszystkich wymaganych rubryk kliknie "wyślij zgłoszenie", a wtedy dostanie piąchą w plecy albo zgrabnym kopem system usunie mu krzesło spod rzyci i zagrzmi: "A nie, gapo, ten konkurs należy do kategorii FACEBOOK i tam go przenoszę!" bo wykrył w zgłaszanym adresie frazę "facebook" i poprawił kategorię? Taki luźny pomysł emotka

W pierwszym kroku po sprawdzeniu url sprawdzi czy jest z domeny facebook.com jeśli tak ustawi kategorię na "Konkursy na Facebooku".
cb656 0

zaczytana-pola

Cytuj wiadomość#6287598 poniedziałek, 21 listopada 2016, 10:50:19
cb656 napisał(a):

zaczytana-pola napisał(a):

Jeśli chodzi o publikowanie wyników, to można to nieco ułatwić, bo skoro i tak musimy znaleźć link do konkursu opublikowanego na e-k, wkleić go w wątku wyniki razem z linkiem do wyników, to czy nie lepiej od razu na stronie z konkursem dodać taką możliwość wklejenia wyników w komentarzu lub specjalnie dedykowanym do tego miejscu, żeby automatycznie wyskakiwały w wątku Wyniki...?

Hm... mam wrażenie, że to już jest. emotka
http://www.e-konk...nikow-konkursow.html

emotka co ślepemu po oczach  emotka
bruce 0

justkra

Cytuj wiadomość#6287601 poniedziałek, 21 listopada 2016, 10:55:59
cb656 napisał(a):

Uprzejmnie proszę także o ujednolicenie wyświetlania wyników w sytuacji, gdy ktoś wklei link albo pod konkursem w komentarzu, albo na forum, bowiem teraz jest tak, że one różnią się między sobą wizualnie. Taka różnica zaburza moje poczucie estetyki, wprowadza nieład do wewnętrznego fuj i ogólnie nie jest cacy. Chodzi o wprowadzenie takiej samej zapowiedzi w obu przypadkach emotka I można przy okazji wyrównać też odstęp pomiędzy linijką z adresem konkursu, a linijką z adresem do wyników (bo są różne tu i tam). A po co mają być różne? emotka

Ja to chyba ogólnie jakaś nieuporządkowana wewnętrznie muszę być, bo ani mnie to nie razi, ani w niczym nie przeszkadza emotka
bruce 0

pionas

Cytuj wiadomość#6289270 środa, 23 listopada 2016, 20:23:06
bruce cb656 moim zdaniem wysyłanie wiadomości krótszych jak 3 znaki to niepotrzebne zapychanie bazy, więcej rekordów w bazie niż waga samej wiadomości... a jak ktoś chce emotkę to na początku/końcu da spację i przejdzie emotka
bruce 0

maksiu432

Cytuj wiadomość#6289603 czwartek, 24 listopada 2016, 11:19:32
Też tak myślałem emotka
0 0

pionas

Cytuj wiadomość#6289642 czwartek, 24 listopada 2016, 12:00:15
bruce napisał(a):

cb656 napisał(a):

pionas napisał(a):

moim zdaniem wysyłanie wiadomości krótszych jak 3 znaki to niepotrzebne zapychanie bazy, więcej rekordów w bazie niż waga samej wiadomości... 

Moim zdaniem także, dałem temu wyraz wcześniej, nie wiem, czemu zostałem adresatem akurat tej wiadomości. emotka

Ja odczytałam ten wpis w ten sposób, że Pionas ogólnie odpowiedział w temacie naszej wspólnej dyskusji, w sumie - popierając Twoje stanowisko i delikatnie dając mi do zrozumienia, że masz rację. emotka

Nie zostanie zwolniona blokada 3 znaków, jeśli bardzo Ci na tym zależy to napisałem jak to obejść...
bruce 0

pionas

Cytuj wiadomość#6291042 piątek, 25 listopada 2016, 21:36:37
cb656 napisał(a):

W jakiej kolejności załatwiane są sprawy konkursów w bazie?
Porównując dwa tematy:
- zgłaszanie nowych i ich publikacja
- zgłaszanie błędów w bazie już istniejącej?

Pytanie wynika z tego, że zgłosiłem, iż w bazie są trzy wpisy dotyczące jednego i tego samego konkursu (duplikaty), a błąd nie został usunięty - jednak w tak zwanym miedzyczasie baza wzbogaciła się o kilkanaście konkursów, których nie było w bazie, zanim dokonałem zgłoszenia duplikatów. Więc w jakiej to jest kolejności załatwiane?
http://www.e-konk...etycki-refleksy.html
http://www.e-konk...tycki-refleksy1.html
http://www.e-konk...tycki-refleksy2.html

Poza tym zgłosiłem konkurs, który nie został przyjęty, podobno z powodu, że już jest w bazie, jednak nie ma go - a przynajmniej nie daje się zlokalizować ani według linków prowadzących do konkursu, ani według charakterystycznych słów z opisu. Też mnie to ciekawi, jak TEN mechanizm odrzucania działa. Na czuja, czy na podstawie faktów? Bo jeśli fakty decydują, chcę je poznać - prosze podać, gdzie jest w bazie konkurs z mojego odrzuconego zgłoszenia.

nie ma na to reguły co jest pierwsze czy nowe konkursy czy Wasze zgłoszenia...

Co do usunięcia konkursu to po dyskusjach że nie chcecie w bazie informacji o tym że jak coś kupię to coś dostanę przestałem publikować takie wpisy.
Nie wiem co z nimi zrobić dlatego są oznaczone jako usunięte, zastanawiam się nad założeniem nowego tematu na forum, gdzie takie informacje mogłyby trafiać...

zdolnabestia

Cytuj wiadomość#6291049 piątek, 25 listopada 2016, 21:55:06
pionas napisał(a):

(...) po dyskusjach że nie chcecie w bazie informacji o tym że jak coś kupię to coś dostanę przestałem publikować takie wpisy.
Nie wiem co z nimi zrobić (...)

Może wrzucać do tematu: "Co można dostać gratis?" ?

https://www.e-kon...fo/forum/show/869834
0 0

asantesana

Cytuj wiadomość#6291773 poniedziałek, 28 listopada 2016, 11:37:33
Dodawałam dzisiaj wyniki z konkursu i nie miałam możliwości dopisać, ze wyniki dotyczą VIII etapu, tzn. dopisałam w nawiasie, ale po opublikowaniu pojawił się sam link. Jak inni dopisują dzień, etap? Wg mnie brakuje tam "okienka" na ewentualne dopisanie etapu, dnia czy jakiejś istotnej dodatkowej informacji dotyczącej wyniku.
0 0

asantesana

Cytuj wiadomość#6291782 poniedziałek, 28 listopada 2016, 11:43:29
cb656 napisał(a):

asantesana napisał(a):

Dodawałam dzisiaj wyniki z konkursu i nie miałam możliwości dopisać, ze wyniki dotyczą VIII etapu, tzn. dopisałam w nawiasie, ale po opublikowaniu pojawił się sam link. Jak inni dopisują dzień, etap? Wg mnie brakuje tam "okienka" na ewentualne dopisanie etapu, dnia czy jakiejś istotnej dodatkowej informacji dotyczącej wyniku.

Ja dopisuję zwykle po linku, bez żadnych zawiasów. Może użyłaś kwadratowych i dlatego wycięło? Mam wrażenie, że nawiasy kwadratowe "" tutaj spełniają jakąś specjalną rolę, są formantem, a nie tylko znakiem graficznym.

Nie, dodałam w okrągłych nawiasach, ale chyba już wiem o co chodzi - dopisałam przy pierwszym linku (forumowym), a w postach widzę przy drugim (bezpośrednim). Tak czy siak brakuje mi jakiegoś "uregulowania" takich dopisków.
0 0

pionas

Cytuj wiadomość#6291864 poniedziałek, 28 listopada 2016, 13:31:15
asantesana napisał(a):

Jeśli dodajesz wpis z poziomu forum to nie ma takiej możliwości, jeśli jednak dodajesz link do wyników z poziomu opisu konkursu to tam masz możliwość wpisując to w treść komentarza...
0 0

asantesana

Cytuj wiadomość#6291876 poniedziałek, 28 listopada 2016, 13:46:03
pionas napisał(a):

asantesana napisał(a):

Jeśli dodajesz wpis z poziomu forum to nie ma takiej możliwości, jeśli jednak dodajesz link do wyników z poziomu opisu konkursu to tam masz możliwość wpisując to w treść komentarza...

Tak tak, już wszystko kumam, dzięki.
0 0

pionas

Cytuj wiadomość#6294704 piątek, 2 grudnia 2016, 07:40:42
cb656 napisał(a):

Dodałem wyniki pod opisem konkursu w komentarzu i NIE pojawiły się na forum. Coś nie zadziałało, choć NA PEWNO zaznaczyłem okienko "podaję link z wynikami" http://www.e-konk...konkursy/show/187942

System na forum publikuje tylko raz wyniki, a do tego konkursu były już wcześniej: https://www.e-kon.../strona/85/#p6287576
Już gdzieś o tym pisałem...
Nie jestem pewien czy pisałem o tym na forum (czy tylko myślałem) ale chyba potrzebny byłby jeszcze jeden przycisk albo sprawdzanie czy była już odpowiedź i jeśli tak to checkbox z innym opisem np: "Ten konkurs miał już opublikowane wyniki, czy chcesz podać je jeszcze raz?"
0 0

pionas

Cytuj wiadomość#6294754 piątek, 2 grudnia 2016, 09:49:53
cb656 napisał(a):

pionas napisał(a):

cb656 napisał(a):

Dodałem wyniki pod opisem konkursu w komentarzu i NIE pojawiły się na forum. Coś nie zadziałało, choć NA PEWNO zaznaczyłem okienko "podaję link z wynikami" http://www.e-konk...konkursy/show/187942

System na forum publikuje tylko raz wyniki, a do tego konkursu były już wcześniej: http://www.e-konk.../strona/85/#p6287576 Już gdzieś o tym pisałem...
Nie jestem pewien czy pisałem o tym na forum (czy tylko myślałem) ale chyba potrzebny byłby jeszcze jeden przycisk albo sprawdzanie czy była już odpowiedź i jeśli tak to checkbox z innym opisem np: "Ten konkurs miał już opublikowane wyniki, czy chcesz podać je jeszcze raz?"

OK, mogę to zrozumieć, ale powiadomienia o jednym i tym samym konkursie dochodzą do mnie wielokrotnie (mowa o konkursach etapowych), a na forum - jak piszesz - tylko raz. Zwłaszcza - co zresztą ostatnio zgłaszałem przez koniczynkę - w odstępie godziny na tej samej stronie z wynikami, rozdzielone tylko jednym wpisem, pojawiły się dwukrotnie wyniki tego samego konkursu, zgłoszone przez różne osoby. No coś tu chyba ten system nie jest w pełni konsekwentny.
No ale dobra, uznajmy, że to mniej ważne obecnie. Przynajmniej znam przyczynę tego, dlaczego się nie pojawiło przepisanie wyników do forum.

Gdzieś musiało mi umknąć zgłoszenie.
Jeszcze raz.
Mówisz, że jak jest już odpowiedź (nie ma znaczenia czy przez forum czy przez komentarz) i potem na forum dodajesz raz jeszcze odpowiedź to system wysyła powiadomienie?
Możesz podać przykład?
Sprawdzałem w kodzie i jeśli raz już była podana odpowiedź to nie powinno dodawać komentarza i nie powinno wysyłać powiadomienia, to samo dotyczy dodawania odpowiedzi w komentarzu...
0 0

|< << < 136 137 138 139 140 141142 143 144 145 146 > >> >|