Pomocy!!!!

|< << < 1177 1178 1179 1180 1181 11821183 1184 1185 1186 1187 > >> >|

pink086

Cytuj wiadomość#6405266 wtorek, 19 września 2017, 19:01:17
działa wam strona :
chesternadesce??
bo formularz nie chce się wysłać

już poszło trzeba było odświeżyć i jeszcze raz wypełnić formularz!
0 0

ewelinka-017017

Cytuj wiadomość#6407125 niedziela, 24 września 2017, 20:43:08
desperados wygrałam vaucher lotniczy po czym wyskoczył błąd logowania.Wysłałam @ z screenchot czy to coś da???POMOCY
0 0

ziolko

Cytuj wiadomość#6407127 niedziela, 24 września 2017, 20:46:49
aendrius1 napisał(a):

535999929Czy ktoś kojarzy numer?

https://ktodzwoni...numer/535999929.html

anet

Cytuj wiadomość#6407163 niedziela, 24 września 2017, 23:50:24
Kinder bueno-> 'kod niepełny lub błędny' (komunikat już przy drugim kodzie)-miał ktoś tak? emotka
0 0

@gnieszk@

Cytuj wiadomość#6407165 niedziela, 24 września 2017, 23:54:35
anet napisał(a):

Kinder bueno-> 'kod niepełny lub błędny' (komunikat już przy drugim kodzie)-miał ktoś tak? emotka

Mi się nie zdarzyło. Pokombinuj ze znakami czasem B=8  7=T itd. Wszystkie zgody zaznaczyłaś (4) ?
0 0

koniczynka123

Cytuj wiadomość#6407166 poniedziałek, 25 września 2017, 00:04:37
anet napisał(a):

Ja miałam tak dziś przy 8 kodach, wszystkie z 1 sklepu (z 1 pudełka), ważność do marca 2018r. Z innego sklepu wszystko ok, jutro do nich będę pisała, kody na pewno miałam dobrze wprowadzone!
0 0

zielonooka85

Cytuj wiadomość#6407167 poniedziałek, 25 września 2017, 00:05:30
Mam pytanie, co do tego konkursu Puma do osób, które wygrały (gratulacje!) - w jaki sposób oni weryfikują paragon, chcą jego zdjęcie, czy przesyłkę pocztą?
0 0

anet

Cytuj wiadomość#6407168 poniedziałek, 25 września 2017, 00:11:41
@@gnieszk@ napisał(a):

anet napisał(a):

Mi się nie zdarzyło. Pokombinuj ze znakami czasem B=8  7=T itd. Wszystkie zgody zaznaczyłaś (4) ?

Tak, wszystkie zgody zaznaczone. Wcześniej tak się nie zdarzało, opakowania mają datę ważności do 03.2018r.,więc też nie są to "stare"kody..
0 0

anet

Cytuj wiadomość#6407170 poniedziałek, 25 września 2017, 00:13:48
koniczynka123 napisał(a):

anet napisał(a):

Ja miałam tak dziś przy 8 kodach, wszystkie z 1 sklepu (z 1 pudełka), ważność do marca 2018r. Z innego sklepu wszystko ok, jutro do nich będę pisała, kody na pewno miałam dobrze wprowadzone!

Też mam 2 opakowania z datami do 03.2018r.,ale z różnych sklepów. To,co je łączy to litera "B" na końcu, no chyba,że to "8",ale ewidentnie wygląda na "B".. innej przyczyny nie mogę się doszukać i też chyba do nich napiszę.
0 0

FBanna2

Cytuj wiadomość#6407171 poniedziałek, 25 września 2017, 00:35:46
[quote=
zielonooka85 napisał(a):

Mam pytanie, co do tego konkursu Puma do osób, które wygrały (gratulacje!) - w jaki sposób oni weryfikują paragon, chcą jego zdjęcie, czy przesyłkę pocztą?

anet] Mam pytanie, co do tego konkursu Puma do osób, które wygrały (gratulacje!) - w jaki sposób oni weryfikują paragon, chcą jego zdjęcie, czy przesyłkę pocztą? skan, foto itp
0 0

zielonooka85

Cytuj wiadomość#6407312 poniedziałek, 25 września 2017, 12:50:32
[quote=
Dziękuję emotka !
FBanna2] [quote=
zielonooka85 napisał(a):

anet] Mam pytanie, co do tego konkursu Puma do osób, które wygrały (gratulacje!) - w jaki sposób oni weryfikują paragon, chcą jego zdjęcie, czy przesyłkę pocztą? skan, foto itp
0 0

koniczynka123

Cytuj wiadomość#6407862 wtorek, 26 września 2017, 15:14:43

anet napisał(a):

Odpisali mi, że wszystkie numery u nich są zarejestrowane emotka no bardzo śmieszne- ciekawe jakim cudem, no i na jaki numer paragonu jak nie zapisywałam skoro były błędne emotka
0 0

anet

Cytuj wiadomość#6407871 wtorek, 26 września 2017, 15:29:12

anet napisał(a):

Odpisali mi, że wszystkie numery u nich są zarejestrowane emotka no bardzo śmieszne- ciekawe jakim cudem, no i na jaki numer paragonu jak nie zapisywałam skoro były błędne emotka

No nieźle..Jeśli tak, to też troche będę miała namieszane.
0 0

kinzao

Cytuj wiadomość#6408127 środa, 27 września 2017, 09:01:18
Trochę nie mogłem znaleźć odpowiedniego wątku, więc spróbuje tutaj - jeżeli jednak gdzieś istnieje podobny temat to proszę o przeniesienie.

Od razu mówię - jestem laikiem w tych kwestiach, pracuje na normalną umowę, nie prowadzę działalności więc wszystkiego typu podatki interesowały mnie do tej pory jak zeszłoroczny śnieg emotka

Kwestia opodatkowania sprzedanych nagród - co jakiś czas wpada nagroda, której wartość spokojnie przekracza 1000-2000zł. Część z tych rzeczy wystawiam na allegro / olx itp i sprzedaje. Pieniądze oczywiście wpływają na moje konto czyli ślad po tych transakcjach pozostaje. Sprzedaż jest oczywiście nieregularna i nie ma nic wspólnego ze sprzedażą 'sklepową'.
Co z podatkiem od takiej sprzedaży? Uwzględniacie to potem w waszych PIT'ach? Staracie się sprzedawać poza allegro i pieniądze "do skarpety"? emotka Będę wdzięczny za wypowiedzi osób, które bawią się w to dłużej bo dla mnie to dopiero pierwszy 'rok podatkowy' z konkursami emotka
0 0

netka2000

Cytuj wiadomość#6408129 środa, 27 września 2017, 09:08:05
kinzao napisał(a):

Trochę nie mogłem znaleźć odpowiedniego wątku, więc spróbuje tutaj - jeżeli jednak gdzieś istnieje podobny temat to proszę o przeniesienie.Od razu mówię - jestem laikiem w tych kwestiach, pracuje na normalną umowę, nie prowadzę działalności więc wszystkiego typu podatki interesowały mnie do tej pory jak zeszłoroczny śnieg emotka

Kwestia opodatkowania sprzedanych nagród - co jakiś czas wpada nagroda, której wartość spokojnie przekracza 1000-2000zł. Część z tych rzeczy wystawiam na allegro / olx itp i sprzedaje. Pieniądze oczywiście wpływają na moje konto czyli ślad po tych transakcjach pozostaje. Sprzedaż jest oczywiście nieregularna i nie ma nic wspólnego ze sprzedażą 'sklepową'.
Co z podatkiem od takiej sprzedaży? Uwzględniacie to potem w waszych PIT'ach? Staracie się sprzedawać poza allegro i pieniądze "do skarpety"? emotka Będę wdzięczny za wypowiedzi osób, które bawią się w to dłużej bo dla mnie to dopiero pierwszy 'rok podatkowy' z konkursami emotka

Jeżeli sprzedajesz po pół roku od wygrania - nie ma podatku. W przeciwnym przypadku należy zysk wykazać
 w rocznym PIT

asiatko

Cytuj wiadomość#6408156 środa, 27 września 2017, 10:19:29
dlaczego czasem mozna bez problemu wklepac i zglosic paragon na pelne ziarno, a czasem tak jak dzis lipa? Wklepuje wsio poprawinie, robie ok, i nic sie nie dzieje. Juz resetowalam kompa, odświeżałam stronę itd. I probowalam juz w 2 przegladarkach. Wkurzam sie bo od 7 rano do teraz nie umiem sie zglosic.
0 0

awi

Cytuj wiadomość#6408167 środa, 27 września 2017, 10:40:23
netka2000 napisał(a):

kinzao napisał(a):

Trochę nie mogłem znaleźć odpowiedniego wątku, więc spróbuje tutaj - jeżeli jednak gdzieś istnieje podobny temat to proszę o przeniesienie.Od razu mówię - jestem laikiem w tych kwestiach, pracuje na normalną umowę, nie prowadzę działalności więc wszystkiego typu podatki interesowały mnie do tej pory jak zeszłoroczny śnieg emotka Kwestia opodatkowania sprzedanych nagród - co jakiś czas wpada nagroda, której wartość spokojnie przekracza 1000-2000zł. Część z tych rzeczy wystawiam na allegro / olx itp i sprzedaje. Pieniądze oczywiście wpływają na moje konto czyli ślad po tych transakcjach pozostaje. Sprzedaż jest oczywiście nieregularna i nie ma nic wspólnego ze sprzedażą 'sklepową'.

Jeżeli sprzedajesz po pół roku od wygrania - nie ma podatku. W przeciwnym przypadku należy zysk wykazać
 w rocznym PIT

Podatek od nagrody zostaje opłacony przez organizatora lub laureata przy jej odbiorze (chyba 10%).Wartość wygranej została więc już opodatkowana. Sprzedając nagrodę poniżej jej wygranej wartości laureat nie ma zysku lecz ponosi stratę.  Zysk byłby wtedy, gdyby sprzedano powyżej jej wcześniej ustalonej i opodatkowanej wartości. A więc jak to jest? emotka

slonko365

Cytuj wiadomość#6408172 środa, 27 września 2017, 10:42:22
netka2000 napisał(a):

kinzao napisał(a):

Trochę nie mogłem znaleźć odpowiedniego wątku, więc spróbuje tutaj - jeżeli jednak gdzieś istnieje podobny temat to proszę o przeniesienie.Od razu mówię - jestem laikiem w tych kwestiach, pracuje na normalną umowę, nie prowadzę działalności więc wszystkiego typu podatki interesowały mnie do tej pory jak zeszłoroczny śnieg emotka Kwestia opodatkowania sprzedanych nagród - co jakiś czas wpada nagroda, której wartość spokojnie przekracza 1000-2000zł. Część z tych rzeczy wystawiam na allegro / olx itp i sprzedaje. Pieniądze oczywiście wpływają na moje konto czyli ślad po tych transakcjach pozostaje. Sprzedaż jest oczywiście nieregularna i nie ma nic wspólnego ze sprzedażą 'sklepową'.

w rocznym PIT

A mam jeszcze pytanie, jak rozumiecie ten "zysk" - jako całość kwoty za jaką się coś sprzedało? Bo skoro sprzedaję coś znacznie poniżej wartości rynkowej, to tak na chłopski rozum, zysku nie mam, raczej stratę...
Edit: widzę awi, że mamy tą samą zagwozdkę emotka
awi, kinzao 0

netka2000

Cytuj wiadomość#6408207 środa, 27 września 2017, 11:19:11
slonko365 napisał(a):

netka2000 napisał(a):

kinzao napisał(a):

Trochę nie mogłem znaleźć odpowiedniego wątku, więc spróbuje tutaj - jeżeli jednak gdzieś istnieje podobny temat to proszę o przeniesienie.Od razu mówię - jestem laikiem w tych kwestiach, pracuje na normalną umowę, nie prowadzę działalności więc wszystkiego typu podatki interesowały mnie do tej pory jak zeszłoroczny śnieg emotka Kwestia opodatkowania sprzedanych nagród - co jakiś czas wpada nagroda, której wartość spokojnie przekracza 1000-2000zł. Część z tych rzeczy wystawiam na allegro / olx itp i sprzedaje. Pieniądze oczywiście wpływają na moje konto czyli ślad po tych transakcjach pozostaje. Sprzedaż jest oczywiście nieregularna i nie ma nic wspólnego ze sprzedażą 'sklepową'. Co z podatkiem od takiej sprzedaży? Uwzględniacie to potem w waszych PIT'ach? Staracie się sprzedawać poza allegro i pieniądze "do skarpety"? emotka Będę wdzięczny za wypowiedzi osób, które bawią się w to dłużej bo dla mnie to dopiero pierwszy 'rok podatkowy' z konkursami emotka

w rocznym PIT

A mam jeszcze pytanie, jak rozumiecie ten "zysk" - jako całość kwoty za jaką się coś sprzedało? Bo skoro sprzedaję coś znacznie poniżej wartości rynkowej, to tak na chłopski rozum, zysku nie mam, raczej stratę...
Edit: widzę awi, że mamy tą samą zagwozdkę emotka

Wygrałeś nagrodę o wartości 1000 zł. Organizator zapłacił 100 zł (10%) podatku od WYGRANEJ. Czyli ty nabyłeś ową rzecz za 0 zł. Obojętnie po jakiej sprzedasz cenie (przed upływem pół roku) to ta cena jest twoim zyskiem. I ją należy wykazać w PIT. Tak na marginesie: pół roku liczy sie od następnego miesiąca w którym otzrymałeś nagrodę. Np. wygrałeś we wrześniu to nieopodatkowana sprzedaż nastąpi w kwietniu następnego roku

nkba

Cytuj wiadomość#6408216 środa, 27 września 2017, 11:29:18
netka2000 napisał(a):

slonko365 napisał(a):

Nieprawda! Bierze się pod uwagę wartość nagrody z regulaminu! Jeżeli sprzedasz ją za mniej przed upływem pół roku za mniejszą kwotę to podatku nie płacisz, a jeśli sprzedasz drożej to od różnicy (wart.sprzedaży minus wart. z regulaminu). emotka
|< << < 1177 1178 1179 1180 1181 11821183 1184 1185 1186 1187 > >> >|