Pomocy!!!! (Strona 1217) :: Pomoc :: Forum e-Konkursy.info - o krok od wygranej...

Pomocy!!!!

|< << < 1212 1213 1214 1215 1216 12171218 1219 1220 1221 1222 > >> >|

shineoff

Cytuj wiadomość#6467586 poniedziałek, 26 lutego 2018, 19:12:28
joan napisał(a):

shineoff napisał(a):

Mam pytanie odnośnie konkursów na FB. Bardzo wiele z nich to konkursy na zasadzie "polub i udostępnij", a laureatów się losuje. Jak zapewne wiecie, takie działania są nielegalne, a do organizacji loterii potrzebne są zgody Izby Celnej i innych organów. Dodatkowo organizatorzy nie mają prawa wymagać ani udostępniania, ani oznaczania znajomych (słynne "zaproś do zabawy") - czego z resztą wiele osób nie chce robić, aby nie zaśmiecać sobie tablicy, tudzież powinni opublikować regulamin konkursu, o czym często "zapominają". Pytanie brzmi: czy ktoś z Was już pisał do organizatorów, że takie konkursy są nielegalne? Czy ktoś otrzymał jakąś rzetelną odpowiedź? Co można zrobić w takiej sytuacji?

Nie pisałam, bo to prawie w 100% buraczane profile, a takich mi nie żal - uczestników tym bardziej. Natomiast w przypadku fajnego profilu możesz napisać PW do organizatora i poprosić, by zmienił treść akcji, np. dodał zadanie typu "Jakim komplementem obdarzyłbyś nasz sklep? Uzasadnij (max 200 znaków)".

Widziałam sporo konkursów (nawet w bazie, sama takich nie dodaję, bo nie będę rozpowszechniać nielegalnych konkursów) i organizatorzy często byli spoko. Buraczane butiki z ciuchami z ali omijam szerokim łukiem, a tam takie konkursy są chyba codziennie emotka Do jednego (normalnego) napisałam kulturalnie informując o sytuacji, ale mnie olał emotka  
Co do faktu, że "nikt nie zmusza do udziału" - zgadzam się, ale to nie znaczy, że mamy się godzić na takie warunki i nie odzywać się, jeśli komuś to nie pasuje. A tu nie dość, że nie pasuje to wielu osobom, to jeszcze jest to sprzeczne z prawem. Chyba można w jakiś sposób zareagować? Czy jeśli ktoś kogoś okradnie to też mam siedzieć cicho, bo "jak się nie podoba to się nie odzywaj"?

shineoff

Cytuj wiadomość#6467635 poniedziałek, 26 lutego 2018, 22:05:12
cb656 napisał(a):

radosna napisał(a):

Czy OLX chroni konsumentów? Jeśli kupuję towar i okazuje się, że jest uszkodzony,
to można odzyskać pieniądze? Serwis dał informację, że dana rzecz jest niesprawna.

"Konsument" to pojęcie odnoszące się do wymiany handlowej z podmiotami gospodarczymi. W przypadku prywatnej umowy kupna-sprzedaży miedzy prywatnymi osobami, jeśli w ofercie nie było zastrzeżenia, że dopuszcza zwrot, to chyba pozamiatane. emotka

W żaden sposób Cię nie chroni jeśli kupiłeś od osoby prywatnej emotka  OLX się nadaje do kupowania ciuchów i tanich rzeczy, bo coś droższego to strach kupić, jak później okaże się kradzione, zepsute, czy coś. Zostaniesz i bez pieniędzy i bez rzeczy, a do tego OLX nawet nie ma systemu opinii, żeby poznać czy kupujesz coś od normalnego uczciwego człowieka, czy też od oszusta lub złodzieja emotka  
cb656 0

kasiaj110

Cytuj wiadomość#6467911 wtorek, 27 lutego 2018, 17:33:01
Pytanie z innej beczki-  od jakiegoś czasu mam problem z laptopem - i nie wiem czy to co dzisiaj się dzieje na portalu to wina mojego sprzętu. 
Chcąc sprawdzić czy konkurs jest w bazie/dodać go - wyskakuje mi napis że nieprawidłowy adres url - próbowałam na kilka sposobów- wspisując np. ręcznie i też ten sam błąd emotka   -  znalazłam parę konkursów i chciałam dodać ale za chiny ludowe nie potrafię... dlatego HELP emotka  

i o matko i córko już idzie hmmmm emotka i wpisuję tak samo tzn kopiuję adres - laptop do zaorania idzie emotka  
0 0

agakaz2

Cytuj wiadomość#6467919 wtorek, 27 lutego 2018, 18:03:15
Ktoś korzystał z usług Bla Bla Car?
0 0

pioge7

Cytuj wiadomość#6467936 wtorek, 27 lutego 2018, 19:00:17
kasiaj110 napisał(a):

Pytanie z innej beczki-  od jakiegoś czasu mam problem z laptopem - i nie wiem czy to co dzisiaj się dzieje na portalu to wina mojego sprzętu. 
Chcąc sprawdzić czy konkurs jest w bazie/dodać go - wyskakuje mi napis że nieprawidłowy adres url - próbowałam na kilka sposobów- wspisując np. ręcznie i też ten sam błąd emotka   -  znalazłam parę konkursów i chciałam dodać ale za chiny ludowe nie potrafię... dlatego HELP emotka  

i o matko i córko już idzie hmmmm emotka i wpisuję tak samo tzn kopiuję adres - laptop do zaorania idzie emotka  

Przed adresem masz http:// ? Bo często kopiując adres tego nie ma
0 0

agakaz2

Cytuj wiadomość#6467950 wtorek, 27 lutego 2018, 19:23:47
cb656 napisał(a):

agakaz2 napisał(a):

Nigdy nie wiesz, czy kierujący autem jest jego właścicielem ani tym bardziej, czy ma prawo jazdy, nie ćpa, nie jedzie napruty...

To chyba podziękuje
0 0

rogaliczek

Cytuj wiadomość#6467977 wtorek, 27 lutego 2018, 21:24:38
cb656 napisał(a):

agakaz2 napisał(a):

cb656 napisał(a):

agakaz2 napisał(a):

Nigdy nie wiesz, czy kierujący autem jest jego właścicielem ani tym bardziej, czy ma prawo jazdy, nie ćpa, nie jedzie napruty...

To chyba podziękuje

BlaBlaCar nie sprawuje żadnej kontroli zachowania Użytkowników oraz pozostałych użytkowników Platformy. Nie jest właścicielem, nie prowadzi eksploatacji, ani nie zarządza pojazdami stanowiącymi przedmiot Ogłoszeń i nie oferuje żadnych Przejazdów na Platformie. Użytkownik uznaje, że BlaBlaCar nie kontroluje w żaden sposób prawidłowości i prawdziwości Ogłoszeń, Miejsc i Przejazdów oraz ich zgodności z obowiązującymi przepisami. Działając jedynie jako pośrednik w ramach wspólnych przejazdów, BlaBlaCar nie świadczy żadnych usług transportowych i nie prowadzi działalności przewoźnika – rola BlaBlaCar jest ograniczona wyłącznie do zapewnienia dostępu do Platformy. Użytkownicy (Kierowcy lub Pasażerowie) działają wyłącznie na własną odpowiedzialność.

Znam osoby co wybierały taką formę podrózy i było ok. Raczej sugerowałabym poczytać opinie innych podrózujących o danej osobie która oferuje przejazd.
0 0

rogaliczek

Cytuj wiadomość#6467980 wtorek, 27 lutego 2018, 21:35:24
cb656 napisał(a):

rogaliczek napisał(a):

Znam osoby co wybierały taką formę podrózy i było ok. Raczej sugerowałabym poczytać opinie innych podrózujących o danej osobie która oferuje przejazd.

Ja też znam osoby, które przeżyły podróż autostopem emotka Sam tak kiedyś jeździłem.
Czasy mamy inne i więcej jest oszołomstwa za kierownicą. Mam dziś dużo mniejsze zaufanie i ono nie wzięło się powietrza, tylko z doświadczeń. Rejestracja i weryfikacja osoby na podstawie konta na Facebooku - to uważasz za bardzo rzetelne, przekonujące i super wiarygodne?

Ja wcale tak nie uważam,gdyż nie mam zbytnio zaufania do obcych ludzi. Sama osobiście nie korzystałam z blablacara.
cb656 0

nkba

Cytuj wiadomość#6468018 środa, 28 lutego 2018, 08:01:15
cb656 napisał(a):

rogaliczek napisał(a):

Ja też znam osoby, które przeżyły podróż autostopem emotka Sam tak kiedyś jeździłem.
Czasy mamy inne i więcej jest oszołomstwa za kierownicą. Mam dziś dużo mniejsze zaufanie i ono nie wzięło się powietrza, tylko z doświadczeń. Rejestracja i weryfikacja osoby na podstawie konta na Facebooku - to uważasz za bardzo rzetelne, przekonujące i super wiarygodne?

Cała moja młodość to podróże autostopem emotka Może niezbyt dalekie ale zawsze tak jeździłyśmy z dziewczynami emotka Zwłaszcza na wagary w liceum emotka Teraz nigdy bym się na to nie zdecydowała emotka
0 0

azaflora

Cytuj wiadomość#6468036 środa, 28 lutego 2018, 08:46:01
rogaliczek napisał(a):

BlaBlaCar nie sprawuje żadnej kontroli zachowania Użytkowników oraz pozostałych użytkowników Platformy. Nie jest właścicielem, nie prowadzi eksploatacji, ani nie zarządza pojazdami stanowiącymi przedmiot Ogłoszeń i nie oferuje żadnych Przejazdów na Platformie. Użytkownik uznaje, że BlaBlaCar nie kontroluje w żaden sposób prawidłowości i prawdziwości Ogłoszeń, Miejsc i Przejazdów oraz ich zgodności z obowiązującymi przepisami. Działając jedynie jako pośrednik w ramach wspólnych przejazdów, BlaBlaCar nie świadczy żadnych usług transportowych i nie prowadzi działalności przewoźnika – rola BlaBlaCar jest ograniczona wyłącznie do zapewnienia dostępu do Platformy. Użytkownicy (Kierowcy lub Pasażerowie) działają wyłącznie na własną odpowiedzialność.

Kilkoro znajomych korzystało z BlaBla i wszystko było OK. Natomiast jedna osoba przewoziła w kontenerku małego psa, wiozła go za wcześniejszą zgodą kierowcy i współpasażerów, prosto ze schroniska do tymczasu czy hoteliku. Psina kiblował w schronie dość długo, a więc "pachniał", jak większość schroniskowców emotka , po kilkudziesięciu kilometrach, kierowca i współpodróżujący zwyczajnie nie wytrzymali i kazali jej opuścić samochód, wysadzili ją na przydrożnym parkingu.  Podróż miała być tania, pomijając nerwy, okazała się drogą inwestycją. Z drugiej strony - nie dziwię się, my jesteśmy przyzwyczajone, tamci ludzie nie wytrzymali... Różnie może być, ryzyko jakieś zawsze istnieje emotka
0 0

mama2006

Cytuj wiadomość#6468108 środa, 28 lutego 2018, 11:20:43
dostałam @ z załącznikiem z adresu info-domor@ aft.wa.........w tytule widzę Faktura VAT:a w treści :Witam, przesyłam zaległą fakturę. Proszę o uregulowanie należności w ciągu 14 dni od daty doręczenia faktury.

Boję się otworzyć tego @, nie mam pojęcia o jaką fakturę może chodzić, na nic nie czekam.
Co za diabeł? może ktoś coś miał podobnego
0 0

pablo75

Cytuj wiadomość#6468110 środa, 28 lutego 2018, 11:21:49
mama2006 napisał(a):

dostałam @ z załącznikiem z adresu info-domor@ aft.wa.........w tytule widzę Faktura VAT:a w treści :Witam, przesyłam zaległą fakturę. Proszę o uregulowanie należności w ciągu 14 dni od daty doręczenia faktury.

Boję się otworzyć tego @, nie mam pojęcia o jaką fakturę może chodzić, na nic nie czekam.

Też kiedyś coś takiego dostałem i od razu skasowałem bez otwierania.
cb656 0

mama2006

Cytuj wiadomość#6468113 środa, 28 lutego 2018, 11:23:14
pablo75 napisał(a):

mama2006 napisał(a):

no właśnie zastanawiam się co z tym fantem zrobić
0 0

ziolko

Cytuj wiadomość#6468116 środa, 28 lutego 2018, 11:26:27
mama2006 napisał(a):

pablo75 napisał(a):

mama2006 napisał(a):

Sprawdź w poczcie przez wyszukiwarkę, czy faktycznie coś zamawiałaś z tego adresu. Jeśli nie to skasuj, bo to może być wirus albo coś gorszego!

cherry_coke

Cytuj wiadomość#6468129 środa, 28 lutego 2018, 11:38:13
ziolko napisał(a):

mama2006 napisał(a):

pablo75 napisał(a):

mama2006 napisał(a):

Sprawdź w poczcie przez wyszukiwarkę, czy faktycznie coś zamawiałaś z tego adresu. Jeśli nie to skasuj, bo to może być wirus albo coś gorszego!

Maila możesz otworzyć, tylko załącznika nie otwieraj. Wiruski emotka  

asandraa

Cytuj wiadomość#6468212 środa, 28 lutego 2018, 14:06:57
Jakich wymiarów jest walizka z konkursu belVIta? Ktoś już realizował voucher?
0 0

koniczynka123

Cytuj wiadomość#6468275 środa, 28 lutego 2018, 16:49:48
cb656 napisał(a):

agakaz2 napisał(a):

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia emotka
Mój syn jeżdżąc w dłuższe trasy brał ludzi z Bla..., niestety zwykle podróż nie kończyła się w ustalonym miejscu tylko były prośby "a może podjechałby pan jeszcze kilka km do..."  Ponieważ syn miał dobre serce nadbijał bezsensowne km. Od roku dał sobie spokój, szkoda nerwów, nie mówiąc o tym, że brał odpowiedzialność za pasażerów.
Przede wszystkim min zależy na kogo trafisz, ja bym skorzystała ale na pewno warto poczytać profil i opinie o kierowcy emotka
cb656 0

Domino123

Cytuj wiadomość#6469805 poniedziałek, 5 marca 2018, 12:14:49
Co można zrobić z organizatorem konkurs, który ma źle podany email do reklamacji a na wiadomości pw nie odpowiada?
0 0

slonko365

Cytuj wiadomość#6469806 poniedziałek, 5 marca 2018, 12:15:58
Domino123 napisał(a):

Co można zrobić z organizatorem konkurs, który ma źle podany email do reklamacji a na wiadomości pw nie odpowiada?

To chyba pozostaje list polecony na adres korespondencyjny z regulaminu.
0 0

aendrius1

Cytuj wiadomość#6469839 poniedziałek, 5 marca 2018, 13:23:14
Czy macie info czy te pierwsze karty do Bidedronki są juz doładowane???
0 0
|< << < 1212 1213 1214 1215 1216 12171218 1219 1220 1221 1222 > >> >|