Reklama na e-Konkursy.info

SZUKAM....

pikawka

Cytuj wiadomość#6683864 poniedziałek, 17 luty 2020, 23:44:40
agusiac87 napisał(a):

Szukam odpowiedzi na pytanie czy można zrealizować wizytę w ramach NFZ u specjalisty na podstawie skierowania z 2018 r? Czy poradnie specjalistyczne mają prawo odmówić przyjęcia takiego skierowania ?

"skierowanie do poradni specjalistycznej jest ważne dopóki istnieje przyczyna i cel jego wystawienia”.

Idź śmiało  emotka

ziolko

Cytuj wiadomość#6683866 poniedziałek, 17 luty 2020, 23:50:22
Czy ktoś ma do oddania kod na aliekspress? a nie użyje go? 
Chodzi mi o ogólny kod, są takie? 
Chciałabym zrobić pierwsze zakupy, a coś pokręciłam i znikła mi zniżka dla nowych klientów  emotka
0 0

assal

Cytuj wiadomość#6683875 wtorek, 18 luty 2020, 00:10:19
Agusiac87: To zależy od tego, co to za skierowanie. Raczej bym się spodziewała jednak tego, że każą przynieść nowe.
Stan zdrowia w tak długim okresie mógł się już zmienić emotka
Zadzwoń, zapytaj. Tu odpowiedzi nie dostaniesz emotka

alan84

Cytuj wiadomość#6683876 wtorek, 18 luty 2020, 00:22:16
pikawka napisał(a):

agusiac87 napisał(a):

Szukam odpowiedzi na pytanie czy można zrealizować wizytę w ramach NFZ u specjalisty na podstawie skierowania z 2018 r? Czy poradnie specjalistyczne mają prawo odmówić przyjęcia takiego skierowania ?

"skierowanie do poradni specjalistycznej jest ważne dopóki istnieje przyczyna i cel jego wystawienia”.

Idź śmiało  emotka

mi sie wydaje 30 dni - to czas kiedy trzeba gdzies sie zarejestrowac.
0 0

Kiciunia21

Cytuj wiadomość#6683884 wtorek, 18 luty 2020, 03:58:43
agusiac87 napisał(a):

Jutro zapytam mamę i dam znać. Ale wydaje mi się, że jest to 30 dni. Sprawdzę u źródła emotka
0 0

kaka72

Cytuj wiadomość#6683886 wtorek, 18 luty 2020, 06:49:36
Kiciunia21 napisał(a):

agusiac87 napisał(a):

Jutro zapytam mamę i dam znać. Ale wydaje mi się, że jest to 30 dni. Sprawdzę u źródła emotka

Skierowanie jest ważne przez 12 miesięcy

bruce

Cytuj wiadomość#6683891 wtorek, 18 luty 2020, 08:05:44
agusiac87 napisał(a):

Nie jestem pewna, czy to się nie zmieniło, ale pamiętam, że niedawno jeszcze po prostu w rejestracji danego specjalisty pytano, jaka jest data skierowania. Nie wiem, czy jest to ogólnie przyjęte, jak piszą Dziewczyny powyżej, że jest norma i ścisła ilość dni wyznaczona zawsze, czy też u każdego specjalisty inaczej, zależnie od "charakteru"/specyfiki choroby. 

agusiac87

Cytuj wiadomość#6683903 wtorek, 18 luty 2020, 09:02:45
bruce napisał(a):

agusiac87 napisał(a):

Nie jestem pewna, czy to się nie zmieniło, ale pamiętam, że niedawno jeszcze po prostu w rejestracji danego specjalisty pytano, jaka jest data skierowania. Nie wiem, czy jest to ogólnie przyjęte, jak piszą Dziewczyny powyżej, że jest norma i ścisła ilość dni wyznaczona zawsze, czy też u każdego specjalisty inaczej, zależnie od "charakteru"/specyfiki choroby. 

Dziękuję Wam wszystkim za odpowiedź w tym temacie.
Dopytywałam bo telefonicznie w wielu miejscach uzyskuję negatywną odpowiedź ale nikt nie jest mi w stanie podać podstawy prawnej odmowy...
Na stronie nfz.gov.pl istnieje taki zapis
Ważność skierowania
Zazwyczaj skierowanie jest ważne dopóty, dopóki istnieją przesłanki wskazujące na potrzebę podjęcia działań diagnostycznych lub terapeutycznych. Zachowuje ono swoją ważność do czasu realizacji, np. poprzez ustalenie terminu przyjęcia pacjenta do szpitala.
Po objęciu pacjenta opieką danej poradni, skierowanie ważne jest tak długo, jak długo utrzymuje się problem zdrowotny będący przyczyną wydania skierowania i jak długo lekarz specjalista prowadzący pacjenta wyznacza terminy kolejnych wizyt.

Problem zdrowotny jest nadal ten sam bo on się odnawia co kilka miesięcy i jest widoczny gołym okiem więc uważam że po co mam znowu iść do internisty po skierowanie  itd....
W tamtym czasie kiedy potrzebowałam były zbyt długie kolejki więc poszłam prywatnie emotka  
Ale cóż chyba zostaje mi iść po nowe skierowanie i tyle...
bruce 0

danaaa

Cytuj wiadomość#6683918 wtorek, 18 luty 2020, 09:47:00
Czy na wygraną bransoletę z Fantasia to trzeba coś odesłać? Czy wystarczą im dane, które podawało się przy zgłoszeniu?
0 0

mampytanie

Cytuj wiadomość#6683920 wtorek, 18 luty 2020, 09:52:21
danaaa napisał(a):

Czy na wygraną bransoletę z Fantasia to trzeba coś odesłać? Czy wystarczą im dane, które podawało się przy zgłoszeniu?

Nic się nie odsyła emotka
0 0

pioge7

Cytuj wiadomość#6683921 wtorek, 18 luty 2020, 09:53:50
szukam kogoś kto zna się na rozliczeniach i podpowie czy normalny kowalski może rozliczyć w picie kupno w zeszłym roku pieca na ekogroszek 5 generacji... i otrzymaniu z urzędu miasta dofinansowania z tego tytułu...
Czy jest taka możliwość? Czytam w necie i już nie wiem do jakich dochodzę rozmyśleń emotka
0 0

danaaa

Cytuj wiadomość#6683922 wtorek, 18 luty 2020, 09:58:43
mampytanie napisał(a):

danaaa napisał(a):

Nic się nie odsyła emotka

Dziękuję emotka
0 0

jokan

Cytuj wiadomość#6683923 wtorek, 18 luty 2020, 10:00:41
pioge7 napisał(a):

szukam kogoś kto zna się na rozliczeniach i podpowie czy normalny kowalski może rozliczyć w picie kupno w zeszłym roku pieca na ekogroszek 5 generacji... i otrzymaniu z urzędu miasta dofinansowania z tego tytułu...
Czy jest taka możliwość? Czytam w necie i już nie wiem do jakich dochodzę rozmyśleń emotka

moim zdaniem najlepiej niech znajomy zadzwoni do swojego urzedu skarbowego i oni powiedza co i jak
pioge7 0

monia24

Cytuj wiadomość#6683927 wtorek, 18 luty 2020, 10:13:05
agusiac87 napisał(a):

bruce napisał(a):

agusiac87 napisał(a):

Dziękuję Wam wszystkim za odpowiedź w tym temacie.
Dopytywałam bo telefonicznie w wielu miejscach uzyskuję negatywną odpowiedź ale nikt nie jest mi w stanie podać podstawy prawnej odmowy...
Na stronie nfz.gov.pl istnieje taki zapis
Ważność skierowania
Zazwyczaj skierowanie jest ważne dopóty, dopóki istnieją przesłanki wskazujące na potrzebę podjęcia działań diagnostycznych lub terapeutycznych. Zachowuje ono swoją ważność do czasu realizacji, np. poprzez ustalenie terminu przyjęcia pacjenta do szpitala.
Po objęciu pacjenta opieką danej poradni, skierowanie ważne jest tak długo, jak długo utrzymuje się problem zdrowotny będący przyczyną wydania skierowania i jak długo lekarz specjalista prowadzący pacjenta wyznacza terminy kolejnych wizyt.

Problem zdrowotny jest nadal ten sam bo on się odnawia co kilka miesięcy i jest widoczny gołym okiem więc uważam że po co mam znowu iść do internisty po skierowanie  itd....
W tamtym czasie kiedy potrzebowałam były zbyt długie kolejki więc poszłam prywatnie emotka  
Ale cóż chyba zostaje mi iść po nowe skierowanie i tyle...

Ja podkreślony zapis rozumiem tak, że aby było ważne musisz podjąć jakieś kroki - zapisać się do specjalisty, szpitala itp. Kiedy już jesteś zapisana ( z tego co wiem 30 dni na to jest) to skierowanie nie traci już ważności tak długo ile utrzymuje się problem zdrowotny będący przyczyną skierowania. 

assal

Cytuj wiadomość#6683929 wtorek, 18 luty 2020, 10:20:56
To jak z receptami. Są ważne 30 dni, chyba że... i tu lista wyjątków emotka
Część antybiotyków przykładowo trzeba wykupić do 7 dni.
bruce 0

kaka72

Cytuj wiadomość#6683936 wtorek, 18 luty 2020, 10:40:39
szukam kodów rabatowch-zniżek-kart-bonów do Zalando-Pilne
0 0

joan

Cytuj wiadomość#6683941 wtorek, 18 luty 2020, 10:45:56
pioge7 napisał(a):

Nie wiem, czy dobrze rozumiem Twoje pytanie, ale w 2019 moi rodzice otrzymali dofinansowanie z UM na zakup kotła gazowego i od tego dofinansowania będą musieli w tym roku zapłacić podatek.
pioge7 0

@[email protected]

Cytuj wiadomość#6683943 wtorek, 18 luty 2020, 10:50:06
pioge7 napisał(a):

Może skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej ale w tej części w jakiej sam poniósł koszt. Tzn. jeśli załóżmy piec kosztował 5 tys., dofinansowanie było na 2 tys. to rozliczyć w ramach ulgi może 3 tys. zł.

pioge7

Cytuj wiadomość#6683949 wtorek, 18 luty 2020, 11:02:52
joan napisał(a):

pioge7 napisał(a):

Nie wiem, czy dobrze rozumiem Twoje pytanie, ale w 2019 moi rodzice otrzymali dofinansowanie z UM na zakup kotła gazowego i od tego dofinansowania będą musieli w tym roku zapłacić podatek.

właśnie to też wiem, że od tego przyznanego dofinansowania trzeba się rozliczyć też... ale sa ulgi na termoizolację... i o to mi chodzi
joan 0

olunka

Cytuj wiadomość#6683950 wtorek, 18 luty 2020, 11:07:50
pioge7 napisał(a):

joan napisał(a):

pioge7 napisał(a):

właśnie to też wiem, że od tego przyznanego dofinansowania trzeba się rozliczyć też... ale sa ulgi na termoizolację... i o to mi chodzi

napisałam PW
pioge7 0