Reklama na e-Konkursy.info

WC - rozmowy o wszystkim

|< << < 229 230 231 232 233 234235 236 237 238 239 > >> >|

ace

Cytuj wiadomość#6464785 sobota, 17 lutego 2018, 20:26:55
asantesana napisał(a):

ace napisał(a):

czy ktoś wie gdzie w Krakowie stacjonarnie kupię takie cudo jak śliwki suszone wędzone?

Wie, bo naszukał się całkiem niedawno w całym Krakowie emotka
Jedyne gdzie znalazłam, to u pana na Tomexie, taki dziadek sprzedawał na wagę i w dodatku miał kilka rodzajów. W marketach nie masz po co szukać, nikt nie widział, nikt nie słyszał, jedynie targi.

Dziękuję emotka Właśnie przeszukałam wszystkie markety i osiedlowe sklepy. Tomex to dla mnie totalny drugi koniec miasta, więc pobuszuję po targach w mojej okolicy, a jak nie znajdę to wybiorę się na Tomex emotka Dziękuję emotka

asantesana

Cytuj wiadomość#6464787 sobota, 17 lutego 2018, 20:31:55
ace napisał(a):

asantesana napisał(a):

ace napisał(a):

czy ktoś wie gdzie w Krakowie stacjonarnie kupię takie cudo jak śliwki suszone wędzone?

Jedyne gdzie znalazłam, to u pana na Tomexie, taki dziadek sprzedawał na wagę i w dodatku miał kilka rodzajów. W marketach nie masz po co szukać, nikt nie widział, nikt nie słyszał, jedynie targi.

Dziękuję emotka Właśnie przeszukałam wszystkie markety i osiedlowe sklepy. Tomex to dla mnie totalny drugi koniec miasta, więc pobuszuję po targach w mojej okolicy, a jak nie znajdę to wybiorę się na Tomex emotka Dziękuję emotka

Nie wiem gdzie mieszkasz, ale przypuszczam, ze na Imbramowskim też będą mieć, tam nie sprawdzałam. Ja szukałam 2 tygodnie emotka  Jeśli będę na Tomexie w najbliższym czasie to zerknę czy pan na pewno dalej stoi, miał tego pełne skrzynki w wielu rodzajach suszonych i suszonych wędzonych, takich, że nos urywało emotka
0 0

kalmia86

Cytuj wiadomość#6464789 sobota, 17 lutego 2018, 20:36:55
Trzeci dzień z rzędu piję Heinekena by wygrać piłkę z autografem Dudka dla syna... Czuję jak brzuch rośnie od piwska.... eh... czego to człowiek nie robi żeby latorośl była zadowolona.... emotka
0 0

ace

Cytuj wiadomość#6464791 sobota, 17 lutego 2018, 20:40:06
asantesana napisał(a):

ace napisał(a):

asantesana napisał(a):

ace napisał(a):

Nie wiem gdzie mieszkasz, ale przypuszczam, ze na Imbramowskim też będą mieć, tam nie sprawdzałam. Ja szukałam 2 tygodnie emotka  Jeśli będę na Tomexie w najbliższym czasie to zerknę czy pan na pewno dalej stoi, miał tego pełne skrzynki w wielu rodzajach suszonych i suszonych wędzonych, takich, że nos urywało emotka

no ja mieszkam na dosłownie drugim końcu Krakowa od Tomexu, bo koło Zakrzówka emotka Ale w sumie Ibramowski jest mi bardziej "po drodze" niż Tomex, więc zajrzę i tam. Właśnie myślę czy gdzieś mi się kiedyś nie rzucił w oczy stragan z suszonkami na jakimś targu... Nie sądziłam, że tak ciężko to zdobyć, jak sobie wyszukałam przepis emotka
0 0

asantesana

Cytuj wiadomość#6464793 sobota, 17 lutego 2018, 20:51:19
ace napisał(a):

no ja mieszkam na dosłownie drugim końcu Krakowa od Tomexu, bo koło Zakrzówka emotka Ale w sumie Ibramowski jest mi bardziej "po drodze" niż Tomex, więc zajrzę i tam. Właśnie myślę czy gdzieś mi się kiedyś nie rzucił w oczy stragan z suszonkami na jakimś targu... Nie sądziłam, że tak ciężko to zdobyć, jak sobie wyszukałam przepis emotka

Ja szukałam do bigosu wegańskiego i już miałam kapustę przez okno wywalać ze złości  emotka  Takie rzeczy mogą też mieć na starym kleparzu, może tam Ci będzie kiedyś po drodze.
0 0

ace

Cytuj wiadomość#6464794 sobota, 17 lutego 2018, 20:54:34
asantesana napisał(a):

ace napisał(a):

Ja szukałam do bigosu wegańskiego i już miałam kapustę przez okno wywalać ze złości  emotka  Takie rzeczy mogą też mieć na starym kleparzu, może tam Ci będzie kiedyś po drodze.

No to przybijam piątkę, bo szukam tych śliwek do tego samego hehe Wszystko już czeka w kuchni tylko te śliwki... Właśnie też mi się wydaje, że w centrum to jeśli będzie to chyba tylko tam. Poszukam bo to w sumie niedalejko mojej pracy emotka Dziękuję emotka

glena

Cytuj wiadomość#6464807 sobota, 17 lutego 2018, 22:46:36
ace napisał(a):

asantesana napisał(a):

ace napisał(a):

No to przybijam piątkę, bo szukam tych śliwek do tego samego hehe Wszystko już czeka w kuchni tylko te śliwki... Właśnie też mi się wydaje, że w centrum to jeśli będzie to chyba tylko tam. Poszukam bo to w sumie niedalejko mojej pracy emotka Dziękuję emotka

Na Starym Kleparzu myślę, że kupisz bez problemu, ale jeśli by nie było, to ja kiedyś kupowałam na Bratysławskiej w takim eko-sklepie koło Kauflanda. W centrum mogą być też na Krupniczej - tam są dwa eko-sklepy. Ja jestem do środy poza Krk, ale potem mogę sprawdzić tą Krupniczą, bo mam blisko - daj znać. 
0 0

ace

Cytuj wiadomość#6465007 poniedziałek, 19 lutego 2018, 10:34:11
glena napisał(a):

Na Starym Kleparzu myślę, że kupisz bez problemu, ale jeśli by nie było, to ja kiedyś kupowałam na Bratysławskiej w takim eko-sklepie koło Kauflanda. W centrum mogą być też na Krupniczej - tam są dwa eko-sklepy. Ja jestem do środy poza Krk, ale potem mogę sprawdzić tą Krupniczą, bo mam blisko - daj znać. 

Właśnie przeszłam kilka eko sklepów bo myślałam, że tam znajdę bez problemu, ale nie było. na Krupniczej nie byłam. Dziś idę po pracy na SK (mam nadzieję, że nie będzie za późno), jakby nie było przejadę się na Krupniczą emotka Dziękuję emotka
0 0

ziolko

Cytuj wiadomość#6465025 poniedziałek, 19 lutego 2018, 11:21:24
ace napisał(a):

Nie wiem, czy jeszcze są, ale jakiś czas temu były nawet w tesco i carrefourze, w dziale z bakaliami ( nie mieszkam w Krakowie, ale w moim były, więc akcja ogólnopolska).
Ogólnie na targowiskach, tam gdzie warzywa i owoce też bywały.
Aleee... to produkt przede wszystkim sezonowy, pojawia się przed Bożym Narodzeniem i do końca stycznia bywa. A tak jest problem.
ace 0

agakaz2

Cytuj wiadomość#6465230 poniedziałek, 19 lutego 2018, 20:04:44
w nawiązaniu do loterii

mirai

Cytuj wiadomość#6465294 wtorek, 20 lutego 2018, 01:00:21
Szukam osób, które w latach 2006 - 2008 wzięły kredyt hipoteczny we frankach szwajcarskich.

Jest szansa na odzyskanie zwrotu nadpłaconych rat w związku z zastosowaną przez bank klauzulą indeksacyjną bądź waloryzacyjną. 

50.000 zł - to średnia zwrotu kwoty roszczeniowej, którą możemy otrzymać.

Jak coś, to piszcie do mnie na priv - jest szansa na odzyskanie takiej kwoty - sam złożyłem taki wniosek: wytłumaczę, co należy zrobić, aby o taką kwotę się ubiegać.

ace

Cytuj wiadomość#6465311 wtorek, 20 lutego 2018, 09:13:41
@ziolko @glena @asantesana Donoszę, że misja "śliwka wędzona" zakończona sukcesem emotka Były na SK emotka Na Hali targowej mimo, iż jest buda z bakaliami i ziarnami to nie mieli. Dzięki dziewczyny emotka
glena 0

slonko365

Cytuj wiadomość#6466744 piątek, 23 lutego 2018, 13:00:28
O oszustach tym razem przez FB.
Niby przy zachowaniu pewnych zasad bezpieczeństwa nie pownien się człowiek na takie coś nabrać, ale jak mówi przysłowie "na socjotechnikę nie poradzisz"  emotka  więc warto przeczytać jak oszuści działają:
https://niebezpie...ryptowalutami-w-tle/
0 0

moskala22

Cytuj wiadomość#6467135 niedziela, 25 lutego 2018, 13:39:22
Ludziki potrzebuję sprawdzonych!!!!! przepisów na dania wegetariańskie, głównie mam na myśli sałatki i przekąski

W maju komunia syna a ja już się stresuję bo jeden z gosci jest wegetarianinem i zawsze na imprezach rodzinnych siedzi ze skwaszoną miną bo na stole królują wedliny, sałatki z kurczakiem, mięsne przekąski itp.
0 0

glena

Cytuj wiadomość#6467142 niedziela, 25 lutego 2018, 14:00:32
moskala22 napisał(a):

Ludziki potrzebuję sprawdzonych!!!!! przepisów na dania wegetariańskie, głównie mam na myśli sałatki i przekąski

W maju komunia syna a ja już się stresuję bo jeden z gosci jest wegetarianinem i zawsze na imprezach rodzinnych siedzi ze skwaszoną miną bo na stole królują wedliny, sałatki z kurczakiem, mięsne przekąski itp.

http://www.jadlonomia.com/ robiłam sporo rzeczy z bloga i obu książek, zawsze się sprawdzały
nie wiem, co planujesz podać reszcie gości - żeby to jakoś było dopasowane i też pewnie nie chcesz niczego pracochłonnego, ale np. ten przepis jest fajny http://www.jadlon...alafior-z-orzechami/
możesz zrobić albo kupić hummus, do tego jeszcze peperonata http://www.jadlon...rzepisy/pepperonata/ i jakiś pasztet warzywny i masz przystawki z głowy, a i nie-wegetarianie zjedzą
Na blogu jest też dużo przepisów na różne pasty, które można zrobić wczesniej - jak zrobisz w różnych kolorach to będą fajnie wyglądać 

nique

Cytuj wiadomość#6467149 niedziela, 25 lutego 2018, 14:54:32
Czy Ewa z dzisiejszego Koła to nie nasza jakaś forumowa koleżanka? emotka 1
0 0

joan

Cytuj wiadomość#6467283 poniedziałek, 26 lutego 2018, 08:51:07
moskala22 napisał(a):

Pewnie przeciętny Polak też siedziałby ze skwaszoną miną, gdyby zaproszono go na imprezę, gdzie na stołach jeno anchois, mule, żabie udka, przegrzebki, kawałki ośmiornicy i solone ślimaki emotka

A polecam sprawdzone przeze mnie przepisy na:
1) surówkę -> http://gospodynim...ogorkow-jabka-i.html
2) kapustę -> http://www.mojkul...-lub-panczkraut.html
3) sałatkę z ryżem -> https://pyszneweg...rupiacymi-warzywami/
4) danie na ciepło -> http://www.jadlon...egetarianskie-leczo/
5) sałatkę z kaszą -> http://nakarm.wro...kinia-o-smaku-curry/
6) naleśniki -> https://www.dorot...sniki-ze-szpinakiem/
7) soczewicę -> https://www.kukbu...-soczewicy-grzybami/

Raczej w ciemno możesz przygotować coś wg przepisów Jadłonomii albo WeganNerd, ale osobiście polecam np. zajrzenie na stronę MniamMniam czy Olgi Smile (przepisy z mniej wyszukanymi składnikami i w różnych opcjach dietetycznych).

W kwestii niesłodkiej: zawsze możesz po prostu podać np. pokrojone bagietki z różnymi rodzajami sera (żółty, twarożek, pleśniowy) albo warzywami (ogórek, szczypiorek, rzodkiewka). Szybko robi się też miks warzyw z patelni grillowej (np. cukinia, papryka, ziemniaki, pieczarki, cebula). Ewentualnie to samo, ale w cieście francuskim i z piekarnika.

W kwestii słodkiej: co do zasady, wegetarianie jedzą wszystkie ciasta, nie powinno być żadnego problemu.
0 0

sambolera

Cytuj wiadomość#6467304 poniedziałek, 26 lutego 2018, 10:18:20
dla Rzeszowa: https://www.faceb...type=3&theater 
Już za tydzień - Zbiórka Krwi z Kinem Helios

Wszystkich chętnych zapraszamy w poniedziałek 5.03. w godz. 9:00 – 13:00 do Kina Helios w Rzeszowie przy al. Powstańców Warszawy 14, które wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z oddziałem w Rzeszowie organizuje zbiórkę krwi.

Każdy kto przyjdzie 5.03. (poniedziałek) w godz. 9:00 – 13:00 na parking Kina Helios i odda krew otrzyma dodatkowo kartę rabatową uprawniającą do zakupu dwóch biletów przez 3 miesiące w atrakcyjnych cenach 12 zł.

Serdecznie zachęcamy i zapraszamy.
andii 0

trebor1

Cytuj wiadomość#6467642 poniedziałek, 26 lutego 2018, 23:26:19
wydrukowałem dziś internet i przeczytałem dokładnie dwa razy i nie znalazłem...
Kto powiedział, jakoś tak: Krzesło - jedyna rzecz we wszechświecie w której człowiek ma oparcie...
Wydało mi się, że Szymborska, ale nie znalazłem... a przecież mi się to nie przyśniło, że taki cytat gdzieś słyszałem
cb656 0

asantesana

Cytuj wiadomość#6467644 wtorek, 27 lutego 2018, 00:00:16
trebor1 napisał(a):

wydrukowałem dziś internet i przeczytałem dokładnie dwa razy i nie znalazłem...
Kto powiedział, jakoś tak: Krzesło - jedyna rzecz we wszechświecie w której człowiek ma oparcie...
Wydało mi się, że Szymborska, ale nie znalazłem... a przecież mi się to nie przyśniło, że taki cytat gdzieś słyszałem

"Pokój samobójcy" Szymborskiej emotka
+ interpretacje
cb656 0
|< << < 229 230 231 232 233 234235 236 237 238 239 > >> >|