WC - rozmowy o wszystkim (Strona 235) :: Rozmowy :: Forum e-Konkursy.info - o krok od wygranej...

WC - rozmowy o wszystkim

|< << < 230 231 232 233 234 235236 237 238 239 240 > >> >|

sambolera

Cytuj wiadomość#6467304 poniedziałek, 26 lutego 2018, 10:18:20
dla Rzeszowa: https://www.faceb...type=3&theater 
Już za tydzień - Zbiórka Krwi z Kinem Helios

Wszystkich chętnych zapraszamy w poniedziałek 5.03. w godz. 9:00 – 13:00 do Kina Helios w Rzeszowie przy al. Powstańców Warszawy 14, które wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z oddziałem w Rzeszowie organizuje zbiórkę krwi.

Każdy kto przyjdzie 5.03. (poniedziałek) w godz. 9:00 – 13:00 na parking Kina Helios i odda krew otrzyma dodatkowo kartę rabatową uprawniającą do zakupu dwóch biletów przez 3 miesiące w atrakcyjnych cenach 12 zł.

Serdecznie zachęcamy i zapraszamy.
andii 0

trebor1

Cytuj wiadomość#6467642 poniedziałek, 26 lutego 2018, 23:26:19
wydrukowałem dziś internet i przeczytałem dokładnie dwa razy i nie znalazłem...
Kto powiedział, jakoś tak: Krzesło - jedyna rzecz we wszechświecie w której człowiek ma oparcie...
Wydało mi się, że Szymborska, ale nie znalazłem... a przecież mi się to nie przyśniło, że taki cytat gdzieś słyszałem
cb656 0

asantesana

Cytuj wiadomość#6467644 wtorek, 27 lutego 2018, 00:00:16
trebor1 napisał(a):

Kto powiedział, jakoś tak: Krzesło - jedyna rzecz we wszechświecie w której człowiek ma oparcie...
Wydało mi się, że Szymborska, ale nie znalazłem... a przecież mi się to nie przyśniło, że taki cytat gdzieś słyszałem

"Pokój samobójcy" Szymborskiej emotka
+ interpretacje
cb656 0

trebor1

Cytuj wiadomość#6467645 wtorek, 27 lutego 2018, 00:07:20
asantesana napisał(a):

trebor1 napisał(a):

trafiłem na ten wiersz, ale w nim ten cytat jest co najwyżej mocno zawoalowany 
0 0

asantesana

Cytuj wiadomość#6467647 wtorek, 27 lutego 2018, 00:12:36
trebor1 napisał(a):

asantesana napisał(a):

trebor1 napisał(a):

Takie coś znalazłam w interpretacjach: "...do oparcia miał tylko krzesła - to 
jedyne, co w jego życiu oferować mogło oparcie (gra słowna: autorka bawi 
się znaczeniami słowa "oparcie")" - może zapamiętałeś jakieś interpretacje i nie powiedziała tego dokładnie tak
0 0

trebor1

Cytuj wiadomość#6467648 wtorek, 27 lutego 2018, 00:13:29
moskala22 napisał(a):

Ludziki potrzebuję sprawdzonych!!!!! przepisów na dania wegetariańskie, głównie mam na myśli sałatki i przekąski

W maju komunia syna a ja już się stresuję bo jeden z gosci jest wegetarianinem i zawsze na imprezach rodzinnych siedzi ze skwaszoną miną bo na stole królują wedliny, sałatki z kurczakiem, mięsne przekąski itp.

... się znalazł kulinarny terrorysta!
założę, się że czasami w duchu to i on mięsem rzuci emotka

trebor1

Cytuj wiadomość#6467649 wtorek, 27 lutego 2018, 00:21:05
asantesana napisał(a):

trebor1 napisał(a):

asantesana napisał(a):

trebor1 napisał(a):

Takie coś znalazłam w interpretacjach: "...do oparcia miał tylko krzesła - to 
jedyne, co w jego życiu oferować mogło oparcie (gra słowna: autorka bawi 
się znaczeniami słowa "oparcie")" - może zapamiętałeś jakieś interpretacje i nie powiedziała tego dokładnie tak

ok, nie ma co się (nomem omen) spierać... w takim razie póki co, skoro nie ma w necie, tąż "zabawną" parafrazę Szymborskiej przypisuję autorowi nieznanemu publikującemu okazjonalnie, na przełomie XX i XXI, na łamach niniejszego forum emotka

FBleszek6

Cytuj wiadomość#6468090 środa, 28 lutego 2018, 10:58:13
Hej, mam pytanie w sprawie rozliczenia Pit, rok temu udało mi się wygrać wycieczkę do Barcelony o wartości 3,500 tys zł, organizator powiedział, że ja jako laureat mam zapłacić podatek 10% od nagrody i tak też zrobiłem, uspokoił mnie, że na początku przyszłego roku 2018 przyślą pit i jeżeli nie pracuje ( a jestem osobą bezrobotną) to będę mógł ubiegać się o zwrot tej sumy, dzisiaj dzwoniłem do ten agencji organizującej konkurs i powiedzieli, że nie mam prawa ubiegać sie o zwrot, czy ktoś orientuje się w tych sprawach? bo ja jestem trochę zielony, pozdrawiam
0 0

nkba

Cytuj wiadomość#6468125 środa, 28 lutego 2018, 11:32:57
FBleszek6 napisał(a):

Hej, mam pytanie w sprawie rozliczenia Pit, rok temu udało mi się wygrać wycieczkę do Barcelony o wartości 3,500 tys zł, organizator powiedział, że ja jako laureat mam zapłacić podatek 10% od nagrody i tak też zrobiłem, uspokoił mnie, że na początku przyszłego roku 2018 przyślą pit i jeżeli nie pracuje ( a jestem osobą bezrobotną) to będę mógł ubiegać się o zwrot tej sumy, dzisiaj dzwoniłem do ten agencji organizującej konkurs i powiedzieli, że nie mam prawa ubiegać sie o zwrot, czy ktoś orientuje się w tych sprawach? bo ja jestem trochę zielony, pozdrawiam

Te 10% to podatek zryczałtowany - nie podlega zwrotowi (to nie "Twój" podatek, tylko organizatora emotka ), w zwykłym pit rozliczasz przychody wg skali podatkowej.

nkba

Cytuj wiadomość#6468256 środa, 28 lutego 2018, 15:46:16
cb656 napisał(a):

nkba napisał(a):

FBleszek6 napisał(a):

organizator powiedział, że ja jako laureat mam zapłacić podatek 10% od nagrody i tak też zrobiłem

Te 10% to podatek zryczałtowany - nie podlega zwrotowi (to nie "Twój" podatek, tylko organizatora emotka ), w zwykłym pit rozliczasz przychody wg skali podatkowej.

Nie masz racji. Podatek 10% od nagród płaci ten, kto się tą nagrodą wzbogacił. Częstą praktyką jest, że Organizator zwiększa wartość nagrody o tę kwotę i robi przelew do US zamiast tego wygranego, co nie zmienia faktu, że nadal pozostaje to jako należność zapłacona przez Zwycięzcę, tylko nieco okrężną drogą. Zresztą w TYM omawianym przypadku nie miało to i tak miejsca.

A sprawdź sobie kto może być płatnikiem podatku zryczałtowanego emotka
0 0

nkba

Cytuj wiadomość#6468260 środa, 28 lutego 2018, 15:52:00
cb656 napisał(a):

nkba napisał(a):

cb656 napisał(a):

nkba napisał(a):

FBleszek6 napisał(a):

organizator powiedział, że ja jako laureat mam zapłacić podatek 10% od nagrody i tak też zrobiłem

Nie masz racji. Podatek 10% od nagród płaci ten, kto się tą nagrodą wzbogacił. Częstą praktyką jest, że Organizator zwiększa wartość nagrody o tę kwotę i robi przelew do US zamiast tego wygranego, co nie zmienia faktu, że nadal pozostaje to jako należność zapłacona przez Zwycięzcę, tylko nieco okrężną drogą. Zresztą w TYM omawianym przypadku nie miało to i tak miejsca.

A sprawdź sobie kto może być płatnikiem podatku zryczałtowanego emotka

Skup się emotka Gościu zapłacił 10% podatku. Amen.
http://www.pit.pl...atku--wygrane-12218/

Skupiłam się emotka Amen emotka

olunka

Cytuj wiadomość#6468723 czwartek, 1 marca 2018, 18:19:08
w marcu mija rok jak w Katowicach odbyło się spotkanie forumowe, może warto pomyslec o następnym???

joan

Cytuj wiadomość#6468736 czwartek, 1 marca 2018, 19:04:44
olunka napisał(a):

w marcu mija rok jak w Katowicach odbyło się spotkanie forumowe, może warto pomyslec o następnym???

Luźne ustalenie było takie, że spotykamy się po tym, jak ktoś z nas wygra samochód emotka Czyli... chyba można coś powoli planować na nieco cieplejszy wieczór emotka
0 0

olunka

Cytuj wiadomość#6468738 czwartek, 1 marca 2018, 19:07:01
joan napisał(a):

olunka napisał(a):

Luźne ustalenie było takie, że spotykamy się po tym, jak ktoś z nas wygra samochód emotka Czyli... chyba można coś powoli planować na nieco cieplejszy wieczór emotka

nie ustalenia były takie że te osoby co przez ten rok wygrają auto to stawiaja kolejkę emotka
0 0

joan

Cytuj wiadomość#6468739 czwartek, 1 marca 2018, 19:08:48
olunka napisał(a):

nie ustalenia były takie że te osoby co przez ten rok wygrają auto to stawiaja kolejkę emotka

Uff, to "dobrze, że nie wygrałam" emotka W takim razie przyjdę na czczo emotka
0 0

olunka

Cytuj wiadomość#6468741 czwartek, 1 marca 2018, 19:10:05
joan napisał(a):

olunka napisał(a):

Uff, to "dobrze, że nie wygrałam" emotka W takim razie przyjdę na czczo emotka

kolejke czyli napitek, o jedzeniu nie bylo mowy emotka
0 0

joan

Cytuj wiadomość#6468742 czwartek, 1 marca 2018, 19:11:50
olunka napisał(a):

Jak się bawić, to się bawić!!! emotka Ale gorącą czekoladą nie pogardzę emotka
0 0

olunka

Cytuj wiadomość#6468745 czwartek, 1 marca 2018, 19:13:44
joan napisał(a):

olunka napisał(a):

Jak się bawić, to się bawić!!! emotka Ale gorącą czekoladą nie pogardzę emotka

czyli trzeba robic liste, terminy itd, wtedy ktos takie cos zorganizowal,ze sie wpisywalo kiedy komu pasuje, niech sie ujawni
0 0

joan

Cytuj wiadomość#6468748 czwartek, 1 marca 2018, 19:17:08
olunka napisał(a):

czyli trzeba robic liste, terminy itd, wtedy ktos takie cos zorganizowal,ze sie wpisywalo kiedy komu pasuje, niech sie ujawni

Najlepiej tutaj: https://www.e-kon...w/strona/28#p6409692
0 0

delvitto

Cytuj wiadomość#6468857 czwartek, 1 marca 2018, 22:14:35
czy na o2 lub wp pojawia się Wam komunikat, coś tam z ochroną i przetwarzaniu danych osobowych? Wciąż to omijam, ale ile można emotka  czy tak być powinno, i kliknięcie zgody jest bezpieczne?
0 0
|< << < 230 231 232 233 234 235236 237 238 239 240 > >> >|