WC - rozmowy o wszystkim

|< << < 240 241 242 243 244 245 246 247 248249 250 >

awi

Cytuj wiadomość#6488439 piątek, 11 maja 2018, 08:11:33
cb656 napisał(a):

Wiesz... może ja jestem upierdliwy, nie przeczę.  Litości. Nie ogarniam.
Przepraszam, nie rozumiem tego.

No nareszcie - tak na marginesie emotka emotka
0 0

ace

Cytuj wiadomość#6488574 piątek, 11 maja 2018, 14:34:21
cb656 napisał(a):

awi napisał(a):

Napisałam: dane konta i adres. Zastanawiam się czy nie można kupić czegoś na raty, wziąć chwilówki na "słupa". Przepisy w tych kwestiach ulegają stopniowo "rozluźnieniu" i nie wiem jak to wygląda obecnie. Niby peselu nie podaję ale może można już bez peselu? Nie myślcie sobie że mam paranoję - sprzedaję i podaję dane - tylko pytam, bo może czegoś nie wiem i  jestem naiwna? Przecież nie oglądam telewizji...

Wiesz... może ja jestem upierdliwy, nie przeczę. Ale niech mnie ktoś przekona, że podawanie cudzego adresu wystarczy, by się za kogoś podszyć tak skutecznie, by na te dane dawali pożyczkę? Litości. Nie ogarniam. Istnieją dokumenty tożsamości, jeśli nawet ktoś to załatwia korespondencyjnie, to przecież na ten adres przychodzi pismo z banku czy coś... umowy zawarte poza miejscem działalności można w 14 dni zerwać zgodnie z prawem, więc nawet jak ktoś w pierwszym odruchu podpisze odbiór przesyłki z umową od kuriera, a po przeczytaniu zorientuje się, że coś nie halo, bo przecież nie występował o pożyczkę... Heloł?!
Od słupa w banku też zażądają chyba dokumentu tożsamości, czy nie? Można sobie wejść do banku ze zdjęciem kuzynki i powiedzieć: "Złociutka, wypłać mi z jej konta tysiąc złotych, proszę! ...no to chociaż osiemset?" a kasjerka: "Mogę najwyżej trzysta!" emotka i daje do ręki słupowi na gębę albo piękne oczy?
Przepraszam, nie rozumiem tego. Nie kupuję.
P.S. Numer rachunku bankowego to nie Pesel, na marginesie.
P.P.S. Jeśli ktoś ma mi zrobić przelew, WYSTARCZY sam numer rachunku, nie mam żadnego obowiązku podawać innych danych, nawet nazwiska! Przepisy już na to pozwalają. Bywały przypadki, że nieuczciwy pracownik firmy kontrahentowi podawał SWÓJ rachunek, zamiast rachunku firmy, dostawał pieniądze, a firma się z nim sądziła, bo Sąd uznał, że wierzyciel spełnił swą należność, dokonał wpłaty wierzytelności w dobrej wierze, nie wiedząc o oszustwie. No ale to patologia, bo jak bardzo trzeba być ograniczonym (piszę o tym pracowniku) by ufać, że to nie wyjdzie na jaw? To jest jakby inna bajka.

bardziej chyba powinni się obawiać np właściciele nieruchomości. Przecież dzisiaj KW są dostępne w formie elektronicznej, do której ma dostęp absolutnie każdy. A tam są wszystkie dane, imię, nazwisko, pesel, imiona rodziców, a jak posiadłość dziedziczona to i nazwisko matki. Zwykle na takich działkach stoją domy które są miejscem zameldowania delikwenta, więc jest i adres. A spotkałam się już kilka razy i z podanym numerem dowodu (choć to akurat jednak rzadkość)... Więc teoretycznie wystarczy na pałę wpisywać kilka przypadkowych numerów i już ma się te dane.
awi, cb656 0

asandraa

Cytuj wiadomość#6489312 poniedziałek, 14 maja 2018, 15:19:44
Czy w Multikinie wystarczy podać kod z biletu czy trzeba mieć ze sobą bilet?
0 0

agakaz2

Cytuj wiadomość#6489313 poniedziałek, 14 maja 2018, 15:23:53
asandraa napisał(a):

Czy w Multikinie wystarczy podać kod z biletu czy trzeba mieć ze sobą bilet?

Ostatnio pokazałam zdjęcie w telefonie

ace

Cytuj wiadomość#6489560 wtorek, 15 maja 2018, 10:30:14
czy są jakieś "standardy" odnośnie bukietów dla panny młodej? Chcę kupić coś dla kuzynki na ślub ale jakoś te standardowe bukiety mi się nie podobają (choć w sumie to nie mnie mają się podobać emotka ). I pytanie czy mogę coś zaszaleć z kolorem? W sensie nie mam zamiaru dawać czerwonych róż ale jakiś kolorowy miks?
0 0

joan

Cytuj wiadomość#6489564 wtorek, 15 maja 2018, 10:33:51
ace napisał(a):

czy są jakieś "standardy" odnośnie bukietów dla panny młodej? Chcę kupić coś dla kuzynki na ślub ale jakoś te standardowe bukiety mi się nie podobają (choć w sumie to nie mnie mają się podobać emotka ). I pytanie czy mogę coś zaszaleć z kolorem? W sensie nie mam zamiaru dawać czerwonych róż ale jakiś kolorowy miks?

A oni na pewno chcą dostać kwiaty? Bo teraz chyba częściej młodzi proszą o karmę dla zwierząt, zdrapki totka czy wino emotka

Te kwiaty wręcza się pod kościołem, czyli: tłum gości w gigakolejce, standardowe buzi-buzi i "następny proszę", a kwiaty lecą do bagażnika samochodu i tam sobie zdychają, aż (ewentualnie!) ktoś się nimi zajmie i wstawi je do wazonu.

ace

Cytuj wiadomość#6489567 wtorek, 15 maja 2018, 10:42:44
joan napisał(a):

ace napisał(a):

A oni na pewno chcą dostać kwiaty? Bo teraz chyba częściej młodzi proszą o karmę dla zwierząt, zdrapki totka czy wino emotka

Te kwiaty wręcza się pod kościołem, czyli: tłum gości w gigakolejce, standardowe buzi-buzi i "następny proszę", a kwiaty lecą do bagażnika samochodu i tam sobie zdychają, aż (ewentualnie!) ktoś się nimi zajmie i wstawi je do wazonu.

tak. Kuzynka jest tradycjonalistką i chce kwiaty. Właśnie wiem, że dziś większość młodych chce coś innego zamiast kwiatów (kuzyn dwa tygodnie później chce zdrapki, a koleżanka w ten weekend zbierała przybory szkolne dla dzieciaków z fundacji w której jest wolontariuszką). Właśnie dlatego mam taki problem emotka
0 0

joan

Cytuj wiadomość#6489570 wtorek, 15 maja 2018, 10:53:45
ace napisał(a):

tak. Kuzynka jest tradycjonalistką i chce kwiaty. Właśnie wiem, że dziś większość młodych chce coś innego zamiast kwiatów (kuzyn dwa tygodnie później chce zdrapki, a koleżanka w ten weekend zbierała przybory szkolne dla dzieciaków z fundacji w której jest wolontariuszką). Właśnie dlatego mam taki problem emotka

Aha. No to jak tradycyjnie chce potrzymać bukiet przez 5 sekund w dłoni, żeby go potem ukisić w bagażniku... kupiłabym byle wiecheć i bym się nie przejmowała nic-a-nic emotka Będzie miała taki poziom adrenaliny, że nawet bukietu nie zauważy emotka Najlepiej, żeby pasował do Twojej kreacji, bo pewnie będziesz z nim miała kilka fotek emotka

ace

Cytuj wiadomość#6489572 wtorek, 15 maja 2018, 10:57:57
joan napisał(a):

ace napisał(a):

Aha. No to jak tradycyjnie chce potrzymać bukiet przez 5 sekund w dłoni, żeby go potem ukisić w bagażniku... kupiłabym byle wiecheć i bym się nie przejmowała nic-a-nic emotka Będzie miała taki poziom adrenaliny, że nawet bukietu nie zauważy emotka Najlepiej, żeby pasował do Twojej kreacji, bo pewnie będziesz z nim miała kilka fotek emotka

no pewnie tak. zapewne będę najdłużej trzymającą osobą ten bukiet w tym dniu emotka
joan 0

79magda

Cytuj wiadomość#6489586 wtorek, 15 maja 2018, 11:41:20
A gdyby wolała wino, zaproponowałabyś jabola, skoro jest taką „tradycyjną wielbicielką trunków”? 
A może ona całe życie marzyła o tychże właśnie ślubnych kwiatach i kocie chrupki są dla niej „byle wiechciem śmierdzącego g..na„  ;) 
Nie mówię, co jest lepsze, co gorsze, ale dlaczego coś, co Ty uważasz za bez sensu wyrzucone pieniądze, maja za takie uważać też inni?!

joan

Cytuj wiadomość#6489590 wtorek, 15 maja 2018, 11:45:55
79magda napisał(a):

A gdyby wolała wino, zaproponowałabyś jabola, skoro jest taką „tradycyjną wielbicielką trunków”? 
A może ona całe życie marzyła o tychże właśnie ślubnych kwiatach i kocie chrupki są dla niej „byle wiechciem śmierdzącego g..na„  ;) 
Nie mówię, co jest lepsze, co gorsze, ale dlaczego coś, co Ty uważasz za bez sensu wyrzucone pieniądze, maja za takie uważać też inni?!

Spokojnie, przecież tylko przedstawiam swoją opinię - nie każę jej nikomu mantrować emotka Gdyby panna młoda wolała wino, oczywiście radziłabym wybrać najlepsze w dostępnym obszarze cenowym. Ale z drugiej strony -> gdyby zamierzała roztrzaskać butelki z trunkami przed kościołem... zakup dą perinią bym odradzała emotka

superloser

Cytuj wiadomość#6489593 wtorek, 15 maja 2018, 11:50:35
ace napisał(a):

W Galerii Netto jest bukiet. Kolorowy, "kwiecisty" mozna powiedzieć ECOlogiczny. W bagażniku nie padnie i z pewnością głodna stać nie będziesz. Pewnie nawet cenowo, bardziej ekonomiczny  emotka  
0 0

joan

Cytuj wiadomość#6489594 wtorek, 15 maja 2018, 11:52:44
superloser napisał(a):

ace napisał(a):

W Galerii Netto jest bukiet. Kolorowy, "kwiecisty" mozna powiedzieć ECOlogiczny. W bagażniku nie padnie i z pewnością głodna stać nie będziesz. Pewnie nawet cenowo, bardziej ekonomiczny  emotka  

Widziałam to zdjęcie, ful profeszynal emotka Mnie taki bukiet odpowiada, powaga emotka Mogę dostawać nawet bez okazji.
0 0

gosia16

Cytuj wiadomość#6489595 wtorek, 15 maja 2018, 11:56:16
joan napisał(a):

79magda napisał(a):

Spokojnie, przecież tylko przedstawiam swoją opinię - nie każę jej nikomu mantrować emotka Gdyby panna młoda wolała wino, oczywiście radziłabym wybrać najlepsze w dostępnym obszarze cenowym. Ale z drugiej strony -> gdyby zamierzała roztrzaskać butelki z trunkami przed kościołem... zakup dą perinią bym odradzała emotka

Ja proponuję zakup bukietu z bratków i nagietków- chociaż zjeść to można.Ja niestety też należę do osób praktycznych i płakać mi się chce nad wiechciem, który praktycznie na drugi dzień wygląda już przynajmniej lekko nieświeżo.
joan 0

ace

Cytuj wiadomość#6489604 wtorek, 15 maja 2018, 12:16:28
joan napisał(a):

superloser napisał(a):

ace napisał(a):

Widziałam to zdjęcie, ful profeszynal emotka Mnie taki bukiet odpowiada, powaga emotka Mogę dostawać nawet bez okazji.

Nie sądze by u niej to przeszło hehe.

gosia16 napisał(a):

joan napisał(a):

79magda napisał(a):

Ja proponuję zakup bukietu z bratków i nagietków- chociaż zjeść to można.Ja niestety też należę do osób praktycznych i płakać mi się chce nad wiechciem, który praktycznie na drugi dzień wygląda już przynajmniej lekko nieświeżo.

Ja też nie jestem za bukietami, ale ostatecznie to nie mój ślub emotka Nie mam zamiaru komentować ich wyborów - oni pewnie nie jedną moją decyzję uznaliby za "niepraktyczną" emotka Więc nie oceniam emotka Państwo młodzi chcą kwiaty, dostaną kwiaty emotka

79magda

Cytuj wiadomość#6489607 wtorek, 15 maja 2018, 12:33:06
Ja tam również jestem za czymś bardziej praktycznym emotka ale ostatnio postanowiłam, że będę starała się zrozumieć motywy postępowania innych, nawet kompletnie dla mnie absurdalne... emotka potraktuję to jako sposób na wygrywanie w konkursach emotka wczuwając się w obce mi byty osiągnę level master, bo będę umiała dotrzeć wszędzie, stać się każdym i z równą łatwością stworzyć górnolotny bukiet słów, jak i lekko skiśniętą nalewkę Amarena...
ace, joan 0

case

Cytuj wiadomość#6489833 wtorek, 15 maja 2018, 23:57:14
sasaaabp napisał(a):

czy wiecie może, czy organizatorzy konkursów w jakiś sposób weryfikują paragony? sprawdzają numery w jakichś systemach na podstawie przesłanego zdjęcia paragonu czy też maja programy, które są  w stanie wykryć wszelkiego rodaju przeróbki paragonów???

Organizatorzy to często agencje reklamowe, które mają w swoich szeregach grafików, którzy na fotomontażach zęby zjedli i nie dadzą się nabrać. A wszystkie podejrzane paragony są weryfikowane wnikliwie, łącznie z próbą wydostania kopii ze sklepu na podstawie numeru.

Przy okazji zabawne jest, że komuś się chce bawić w takie przeróbki, skoro z punktu widzenia prawa jest to oszustwo względnie wyłudzenie, które niezależnie od kwoty przewinienia jest przestępstwem wg KK. Ale zakładam, że pytasz z czystej ciekawości emotka Bo jakby jakiś złośliwy organizator zgłosił ewidentny wałek, to można sobie za przeproszeniem nas.ać w papiery.
cb656, nkba 0

glena

Cytuj wiadomość#6489877 środa, 16 maja 2018, 10:26:10
case napisał(a):

sasaaabp napisał(a):

czy wiecie może, czy organizatorzy konkursów w jakiś sposób weryfikują paragony? sprawdzają numery w jakichś systemach na podstawie przesłanego zdjęcia paragonu czy też maja programy, które są  w stanie wykryć wszelkiego rodaju przeróbki paragonów???

Organizatorzy to często agencje reklamowe, które mają w swoich szeregach grafików, którzy na fotomontażach zęby zjedli i nie dadzą się nabrać. A wszystkie podejrzane paragony są weryfikowane wnikliwie, łącznie z próbą wydostania kopii ze sklepu na podstawie numeru.

Przy okazji zabawne jest, że komuś się chce bawić w takie przeróbki, skoro z punktu widzenia prawa jest to oszustwo względnie wyłudzenie, które niezależnie od kwoty przewinienia jest przestępstwem wg KK. Ale zakładam, że pytasz z czystej ciekawości emotka Bo jakby jakiś złośliwy organizator zgłosił ewidentny wałek, to można sobie za przeproszeniem nas.ać w papiery.

To pewnie dlatego niektóre agencje nie wymagają numeru paragonu w zgłoszeniu - nie muszą się wtedy użerać z ewentualną weryfikacją, zleceniodawca zadowolony z ilości zgłoszeń, a że na jeden paragon gra cała armia starterów, to pewnie tylko miejska legenda
0 0

moskala22

Cytuj wiadomość#6490095 środa, 16 maja 2018, 21:04:37
Czy ktoś z Was może polecić jakiś interesujący nocleg w Pradze - myślę o jakimś weekendowym pobycie na 10-tą rocznice ślubu.

Ewentualnie doradzicie gdzie szukać czegoś fajnego?
0 0

chochliczka

Cytuj wiadomość#6490108 środa, 16 maja 2018, 21:33:38
Czy ktos z Was spotkal sie z zakazeniem rany?Babcia bierze juz 2 tydzien antybiotyk rana nadal sie nie goi,zero poprawy.Zywa rana,a jak polewam woda utleniona wylazi krew.Do tego co 3-4 godziny rivanolum bo po sodzie i innych rzeczach bylo gorzej. Teraz mowi,ze noga jej pulsuje, boli mocno.Poczytałam w siecie ze to moze byc zakazenie,a od tego nawet mozna sepse miec,rany nie wiem co robic .Jutro ide do lekarza,ale w zasadzie to nie wiem do jakiego specjalisty z tym sie udac?
0 0
|< << < 240 241 242 243 244 245 246 247 248249 250 >