Reklama na e-Konkursy.info

WC - rozmowy o wszystkim

|< << < 268 269 270 271 272 273274 275 276 277 278 > >> >|

superloser

Cytuj wiadomość#6539011 wtorek, 16 października 2018, 22:54:26
cb656 napisał(a):

edzia21 napisał(a):

nie flory, a "bakterii z dróg rodnych matki"  emotka w sensie styczności z nimi

No ale przecież to jeden pies: "flora bakteryjna" (ogół gatunków bakterii) albo krócej "bakterie" czyli ogólnie drobnoustroje. emotka
Czy coś się zmieniło w języku polskim? emotka

Jedno pytanie... czyja ta flora w tych kroplach emotka   z kogo "styczności"? 
Na Polakach to firmy farmaceutyczne zarabiają miliony. Lizaczki, żelki, suplementy a teraz bakterie z kobiecego krocza. 
Ciekawe, kiedy czyste powietrze będzie w torebkach na recepte

edzia21

Cytuj wiadomość#6539015 wtorek, 16 października 2018, 23:00:23
cb656 napisał(a):

edzia21 napisał(a):

nie flory, a "bakterii z dróg rodnych matki"  emotka w sensie styczności z nimi

No ale przecież to jeden pies: "flora bakteryjna" (ogół gatunków bakterii) albo krócej "bakterie" czyli ogólnie drobnoustroje. emotka
Czy coś się zmieniło w języku polskim? emotka

Akurat sam synonim "BAKTERIE z dróg rodnych" brzmi zdecydowanie bardziej obrzydliwie niż "flora bakteryjna". Zacytowałam określenie padające w reklamie, nie ma tam słowa o florze (a szkoda). Bakterie kojarzą mi się jedynie z upławami, świądami i innymi dziwactwami z reklam TV  emotka  No cóż, biologiem nie jestem, lecę jedynie na skojarzeniach  emotka

joan

Cytuj wiadomość#6539022 wtorek, 16 października 2018, 23:32:10
cb656 napisał(a):

Przemyślałaś to dokładnie? emotka
BEZ papieru celulozowego nie ma makulatury. Ergo: tworzenie makulatury też ma na sumieniu wszystkie te procesy "be". Bez nich by nie powstał. Na o wisienka na torcie to energia. Do energii zużytej na stworzenie papieru z celulozy dorzuć też dodatkową energię na przetworzenie makulatury. A jaka jest wydajność? emotka

Przemyślałam emotka
0 0

cb656

Cytuj wiadomość#6539037 środa, 17 października 2018, 07:09:34
joan napisał(a):

cb656 napisał(a):

Przemyślałaś to dokładnie? emotka
BEZ papieru celulozowego nie ma makulatury. Ergo: tworzenie makulatury też ma na sumieniu wszystkie te procesy "be". Bez nich by nie powstał. Na o wisienka na torcie to energia. Do energii zużytej na stworzenie papieru z celulozy dorzuć też dodatkową energię na przetworzenie makulatury. A jaka jest wydajność? emotka

Przemyślałam emotka

Jesteś zupełnie jak rząd emotka Z jednej strony naciska na uświadamianie obywatelom, że palenie papierosów powoduje raka, a z drugiej strony bez wstydu wyciąga ręce po pieniądze z ich produkcji i dystrybucji, zamiast walnąć pięścią w stół i zlikwidować państwowy monopol, rezygnując z niego na zasadzie: "chceta, to sie trujta same, ale my do tego ręki nie przyłożymy".
Lobby naciskające na zwiększenie produkcji papieru z makulatury TYM SAMYM naciska "wiency papiru z celulozy, byśmy mieli z czego produkować!" emotka To takie urocze, nieuświadomione rozdwojenie jaźni... emotka
0 0

carissma

Cytuj wiadomość#6539072 środa, 17 października 2018, 09:17:25
andii, joan 0

joan

Cytuj wiadomość#6539105 środa, 17 października 2018, 10:19:49
cb656 napisał(a):

(...) Lobby naciskające na zwiększenie produkcji papieru z makulatury TYM SAMYM naciska "wiency papiru z celulozy, byśmy mieli z czego produkować!" emotka To takie urocze, nieuświadomione rozdwojenie jaźni... emotka

Taaa, a lobby producentów szyb samochodowych naciska na społeczeństwo słowami "Jedźcie i rozbijajcie się!" emotka

Moim zdaniem zupełnie bez sensu jest produkować sraytaśmę z drzew, skoro można z makulatury, co pozwala zmniejszyć ilość śmieci na naszej wielce zasyfionej planecie. Oczywiście w przyszłości może pojawić się lepsze rozwiązanie tej kwestii, np. kompostowalny papier z bambusa, ale póki tak nie jest, makulatura rządzi.
cb656 0

zdolnabestia

Cytuj wiadomość#6539163 środa, 17 października 2018, 11:53:27
Czy coś się pozmieniało w facebooku? Mam listę swoich znajomych i nie mogę ich teraz wyszukać, nie ma tego okienka do wpisania imienia lub nazwiska... 
0 0

bruce

Cytuj wiadomość#6539271 środa, 17 października 2018, 14:36:36
Może tu wpiszę, bo chyba tutaj wolno wsio.  emotka emotka
Jakaś firma Comfort coś-tam ma nasze dane, wydzwania nękająco bez przerwy, jej numer widnieje w necie jako wredny, więc, gdyby do kogoś dzwonił: 5233533.6, to bądźcie spokojni - to tylko spam, zapraszają stałych bywalców do ...Lublina na - omawiane już tu na forum wielokrotnie - "naciągające" pokazy, żaden konkurs.  emotka

synk

Cytuj wiadomość#6539487 środa, 17 października 2018, 19:56:42
Czy ktoś miał okazję zakupić wczasy w Rainbow Tours ale w opcji z dojazdem własnym? Jeśli tak to jakim sposobem to zrealizować? Mam od nich Voucher, i chciałbym ewentualne wczasy wykorzystać jako bazę wypadową do zwiedzania (np. Albanii, Estonii, Litwy...)
0 0

mary18

Cytuj wiadomość#6539607 środa, 17 października 2018, 23:46:41
Poszukuję opinii na temat czujników czadu marki Ferguson Smart Home detector ? Ktoś może używa i podzieli się jakąś opinią . Czy się sparwdza? 
0 0

isiulka

Cytuj wiadomość#6539609 środa, 17 października 2018, 23:48:02
Czy ktoś wysyłał może ostatnio pralkę? Jakiego kuriera polecacie, jakie koszty i jak wygląda kwestia palety?
0 0

delvitto

Cytuj wiadomość#6540719 niedziela, 21 października 2018, 19:11:50
nigdy nie korzystałam z tmobile, po raz pierwszy kupiłam starter, i nie mogę znaleźć info w necie, jak i kiedy mogę wysyłać smsy premium. Ktoś z Was może podpowie, czy trzeba wpierw doładować jakąś konkretną kwotą? W play było kiedyś 10 zł, a teraz pomimo doładowania są blokady i nie można wysyłać nic, nawet w serwisie nie pomogą, jakaś głęboka procedura z pisaniem reklamacji podobno emotka  w orange jest wciąż 10 zł, a w plusie od razu można wysłać. Jak jest z tmobile nie mam pojęcia, pomóżcie.
0 0

pionas

Cytuj wiadomość#6540723 niedziela, 21 października 2018, 19:35:02
Cześć!

Jakiś czas temu mojej kuzynki syn w niewinnej zabawie ledwo uszedł z życiem.

W jednej chwili wakacyjna zabawa w komandosów przerodziła się w niewyobrażalny koszmar. Dzisiaj Kubuś mimo, iż ma 12 lat jest jak niemowlę. Uczy się żyć na nowo. Jeszcze niedawno brykał szczęśliwy, a dziś całymi dniami leży w łóżku uwięziony we własnym ciele.. Podczas zabawy Kubuś zawisł na linie i tylko cudem uniknął śmierci. Przerażeni koledzy nie byli w stanie go uwolnić. Kuba zaczął się dusić, a żaden z kolegów nie był w stanie go na tyle podnieść i utrzymać, by ten mógł nabrać powietrza i uwolnić się z śmiertelnego zacisku. Kuba szarpał się na linie, próbował się ratować, ale z każdym ruchem tylko zwiększał ucisk liny na szyję, aż w końcu stracił przytomność. Doszło do zatrzymania krążenia..
Diagnoza: niedowład czterokończynowy, encefalopatia

Ruszyła zbiórka jeśli ktoś chce pomóc to więcej informacji w linku poniżej:
https://www.popro...gam.pl/kuba-bernacik

Z góry dzięki za dobre emotka

mary18

Cytuj wiadomość#6541261 wtorek, 23 października 2018, 14:46:30
 Mam takie pytanie ( może trochę głupie) o wysyłanie paczeknp na  poczcie polskiej . Otóż to niewysyłałam jeszcze nigdy żadnych większych paczek w pudełkach i po prostu nie
wiem tego ,  moje pytanie czy moge wysłaćpaczke w swoim pudełku i czy sama podpisuje to pudełko danymi nadawcy i
odbiorcy czy wypełniam jakiś druczek który zostaje przyklejony na paczkę ? ktoś poratuje odpowiedzią bo wole się was zapytać  emotka  niż robić sobie wstyd na poczcie, 
0 0

defed

Cytuj wiadomość#6541265 wtorek, 23 października 2018, 14:52:35
mary18 napisał(a):

Mam takie pytanie ( może trochę głupie) o wysyłanie paczeknp na  poczcie polskiej . Otóż to niewysyłałam jeszcze nigdy żadnych większych paczek w pudełkach i po prostu nie
wiem tego ,  moje pytanie czy moge wysłaćpaczke w swoim pudełku i czy sama podpisuje to pudełko danymi nadawcy i
odbiorcy czy wypełniam jakiś druczek który zostaje przyklejony na paczkę ? ktoś poratuje odpowiedzią bo wole się was zapytać  emotka  niż robić sobie wstyd na poczcie, 

Paczkę możesz zapakować w swoje pudełko.
Na Poczcie są gotowe druki na dane adresowe, Ty wypełniasz druczek, pani w okienku nakleja go na paczkę.
Na stronie Poczty są wzory jak i co wypełniać, np.: http://cennik.poc...ki_20042018_1338.jpg

Claudia77

Cytuj wiadomość#6541267 wtorek, 23 października 2018, 14:54:03
mary18 napisał(a):

wypełniasz gotowe druki, a paczę możesz nadać w swoim opakowaniu
mary18 0

rwas

Cytuj wiadomość#6541268 wtorek, 23 października 2018, 14:54:04
mary18 napisał(a):

http://cennik.poczta-polska.pl/
zerknij w cennik,zobacz jak najtaniej nadać
mary18 0

anialistopad

Cytuj wiadomość#6541316 wtorek, 23 października 2018, 16:51:32
Szukam  kogos kto by chcial założyć aplikacje peo pay z mojego polecenia. Za zalozenie daja bon bon do empik  lub hm 25 zl 
0 0

azaflora

Cytuj wiadomość#6541326 wtorek, 23 października 2018, 17:26:44
mary18 napisał(a):

A czego masz się wstydzić?  emotka
Jeśli masz Ty i odbiorca paczkomaty, to najprościej i chyba najtaniej w przypadku ciężkich przedmiotów, nadać bezpośredni w tym ustrojstwie. Trzeba pójść do paczkomatu, nowocześniejszego, takiego z dużym ekranem, zabrać kartę płatniczą i nawet niie trzeba drukować naklejki. Szybko i bez wstydu emotka
Tak się to robi https://www.youtu.../watch?v=-_JgRskL2Ag
a tu cennik https://inpost.pl...aty-kurier-przesylki
0 0

apoccalipsa

Cytuj wiadomość#6541419 wtorek, 23 października 2018, 22:08:46
pionas napisał(a):

Cześć!

Jakiś czas temu mojej kuzynki syn w niewinnej zabawie ledwo uszedł z życiem.

W jednej chwili wakacyjna zabawa w komandosów przerodziła się w niewyobrażalny koszmar. Dzisiaj Kubuś mimo, iż ma 12 lat jest jak niemowlę. Uczy się żyć na nowo. Jeszcze niedawno brykał szczęśliwy, a dziś całymi dniami leży w łóżku uwięziony we własnym ciele.. Podczas zabawy Kubuś zawisł na linie i tylko cudem uniknął śmierci. Przerażeni koledzy nie byli w stanie go uwolnić. Kuba zaczął się dusić, a żaden z kolegów nie był w stanie go na tyle podnieść i utrzymać, by ten mógł nabrać powietrza i uwolnić się z śmiertelnego zacisku. Kuba szarpał się na linie, próbował się ratować, ale z każdym ruchem tylko zwiększał ucisk liny na szyję, aż w końcu stracił przytomność. Doszło do zatrzymania krążenia..
Diagnoza: niedowład czterokończynowy, encefalopatia

Ruszyła zbiórka jeśli ktoś chce pomóc to więcej informacji w linku poniżej:
https://www.popro...gam.pl/kuba-bernacik

Z góry dzięki za dobre emotka

emotka  wpłacone  emotka
myślę, że WC to nie jest dobre miejsce na to
podepnij to pod ,,zbieramy kasę" czy gdzieś indziej, żeby wszyscy widzieli 
mia 0
|< << < 268 269 270 271 272 273274 275 276 277 278 > >> >|