Reklama na e-Konkursy.info

WC - rozmowy o wszystkim

|< << < 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273274 >

ameryka

Cytuj wiadomość#6538925 wtorek, 16 października 2018, 19:08:48
W przyszłym roku należy spodziewać się podwyżek papieru toaletowego o 10-30 proc. Wpłyną na nie m.in. rosnące od ponad dwóch lat ceny celulozy. Dotychczas brali je na siebie producenci, ale dłużej nie dadzą rady. Wiadomość z neta 
0 0

slonko365

Cytuj wiadomość#6538929 wtorek, 16 października 2018, 19:31:36
ameryka napisał(a):

W przyszłym roku należy spodziewać się podwyżek papieru toaletowego o 10-30 proc. Wpłyną na nie m.in. rosnące od ponad dwóch lat ceny celulozy. Dotychczas brali je na siebie producenci, ale dłużej nie dadzą rady. Wiadomość z neta 

Cholercia... znów towar reglamentowany będzie... cenowo tym razem.  emotka
PS. Wątek dobrany idealnie  emotka

nataszka

Cytuj wiadomość#6538932 wtorek, 16 października 2018, 19:34:12
Słucham dzisiaj radia a tam reklama suplementu -krople dla dzieci urodzone przez cesarskie cięcie -ŚWIAT ZWARIOWAŁ emotka emotka emotka ,bo dzieci nie mają  jakiejś flory czy innej dup...y!!!!
0 0

edzia21

Cytuj wiadomość#6538936 wtorek, 16 października 2018, 19:41:05
nataszka napisał(a):

Słucham dzisiaj radia a tam reklama suplementu -krople dla dzieci urodzone przez cesarskie cięcie -ŚWIAT ZWARIOWAŁ emotka emotka emotka ,bo dzieci nie mają  jakiejś flory czy innej dup...y!!!!

nie flory, a "bakterii z dróg rodnych matki"  emotka w sensie styczności z nimi
0 0

zdolnabestia

Cytuj wiadomość#6538945 wtorek, 16 października 2018, 19:54:20
Też uslyszałam dzisiaj tą reklamę  emotka  Ludziom to wszystko wcisną... Słyszałam kiedyś, że dziecku wystarczy tą florą bakteryjną matki posmarować policzek od środka, ale cóż, powstały kropelki...
0 0

cb656

Cytuj wiadomość#6539002 wtorek, 16 października 2018, 22:16:31
edzia21 napisał(a):

No ale przecież to jeden pies: "flora bakteryjna" (ogół gatunków bakterii) albo krócej "bakterie" czyli ogólnie drobnoustroje. emotka
Czy coś się zmieniło w języku polskim? emotka

joan

Cytuj wiadomość#6539010 wtorek, 16 października 2018, 22:44:06
ameryka napisał(a):

Hmmm... ale celuloza pochodzi z wycinanych drzew, prawda? Zakładam, że je specjalnie w tym celu sadzą, niemniej kiedyś sobie porównałam / przemyślałam i wyszło mi, co następuje:
1) papier celulozowy -> chlorowany, jakiś taki napowietrzony, nasiąknięty barwnikami oraz substancjami zapachowymi, zero wydajności, nieprzyjazny dla planety,
2) papier w całości z makulatury -> bez chloru / barwników / substancji zapachowych, bardzo wydajny, przyjazny planecie.

Dla mnie wybór jest prosty i nie przejmuję się podwyżkami emotka
nkba 0

superloser

Cytuj wiadomość#6539011 wtorek, 16 października 2018, 22:54:26
cb656 napisał(a):

edzia21 napisał(a):

No ale przecież to jeden pies: "flora bakteryjna" (ogół gatunków bakterii) albo krócej "bakterie" czyli ogólnie drobnoustroje. emotka

Jedno pytanie... czyja ta flora w tych kroplach emotka   z kogo "styczności"? 
Na Polakach to firmy farmaceutyczne zarabiają miliony. Lizaczki, żelki, suplementy a teraz bakterie z kobiecego krocza. 
Ciekawe, kiedy czyste powietrze będzie w torebkach na recepte

edzia21

Cytuj wiadomość#6539015 wtorek, 16 października 2018, 23:00:23
cb656 napisał(a):

edzia21 napisał(a):

Akurat sam synonim "BAKTERIE z dróg rodnych" brzmi zdecydowanie bardziej obrzydliwie niż "flora bakteryjna". Zacytowałam określenie padające w reklamie, nie ma tam słowa o florze (a szkoda). Bakterie kojarzą mi się jedynie z upławami, świądami i innymi dziwactwami z reklam TV  emotka  No cóż, biologiem nie jestem, lecę jedynie na skojarzeniach  emotka

cb656

Cytuj wiadomość#6539016 wtorek, 16 października 2018, 23:02:32
superloser napisał(a):

Na Polakach to firmy farmaceutyczne zarabiają miliony. Lizaczki, żelki, suplementy a teraz bakterie z kobiecego krocza.

Ojtam, ojtam. Jak polski browar robi pierwsze na świecie piwo z bakteriami z waginy, to się tylko oblizujesz.
Nie przeginasz aby z tyn zadęciem patriotycznym? Jakie ma znaczenie, czy "na Polakach", czy na innych obywatelach? Wykorzystywanie ludzi jest be, rodzi się jednak pytanie, co jest, a co nie jest "wykorzystywaniem".
0 0

cb656

Cytuj wiadomość#6539017 wtorek, 16 października 2018, 23:04:14
edzia21 napisał(a):

No cóż, biologiem nie jestem, lecę jedynie na skojarzeniach  emotka

Ja tam Ci wybaczam. Teraz, kiedy wiesz więcej, idź i już nie grzesz nieświadomością. emotka
0 0

cb656

Cytuj wiadomość#6539018 wtorek, 16 października 2018, 23:13:33
joan napisał(a):

kiedyś sobie porównałam / przemyślałam i wyszło mi, co następuje:
1) papier celulozowy -> chlorowany, jakiś taki napowietrzony, nasiąknięty barwnikami oraz substancjami zapachowymi, zero wydajności, nieprzyjazny dla planety,
2) papier w całości z makulatury -> bez chloru / barwników / substancji zapachowych, bardzo wydajny, przyjazny planecie.

Przemyślałaś to dokładnie? emotka
BEZ papieru celulozowego nie ma makulatury. Ergo: tworzenie makulatury też ma na sumieniu wszystkie te procesy "be". Bez nich by nie powstał. Na o wisienka na torcie to energia. Do energii zużytej na stworzenie papieru z celulozy dorzuć też dodatkową energię na przetworzenie makulatury. A jaka jest wydajność? emotka
0 0

joan

Cytuj wiadomość#6539022 wtorek, 16 października 2018, 23:32:10
cb656 napisał(a):

BEZ papieru celulozowego nie ma makulatury. Ergo: tworzenie makulatury też ma na sumieniu wszystkie te procesy "be". Bez nich by nie powstał. Na o wisienka na torcie to energia. Do energii zużytej na stworzenie papieru z celulozy dorzuć też dodatkową energię na przetworzenie makulatury. A jaka jest wydajność? emotka

Przemyślałam emotka
0 0

cb656

Cytuj wiadomość#6539037 środa, 17 października 2018, 07:09:34
joan napisał(a):

cb656 napisał(a):

Przemyślałam emotka

Jesteś zupełnie jak rząd emotka Z jednej strony naciska na uświadamianie obywatelom, że palenie papierosów powoduje raka, a z drugiej strony bez wstydu wyciąga ręce po pieniądze z ich produkcji i dystrybucji, zamiast walnąć pięścią w stół i zlikwidować państwowy monopol, rezygnując z niego na zasadzie: "chceta, to sie trujta same, ale my do tego ręki nie przyłożymy".
Lobby naciskające na zwiększenie produkcji papieru z makulatury TYM SAMYM naciska "wiency papiru z celulozy, byśmy mieli z czego produkować!" emotka To takie urocze, nieuświadomione rozdwojenie jaźni... emotka
0 0

carissma

Cytuj wiadomość#6539072 środa, 17 października 2018, 09:17:25
andii, joan 0

joan

Cytuj wiadomość#6539105 środa, 17 października 2018, 10:19:49
cb656 napisał(a):

(...) Lobby naciskające na zwiększenie produkcji papieru z makulatury TYM SAMYM naciska "wiency papiru z celulozy, byśmy mieli z czego produkować!" emotka To takie urocze, nieuświadomione rozdwojenie jaźni... emotka

Taaa, a lobby producentów szyb samochodowych naciska na społeczeństwo słowami "Jedźcie i rozbijajcie się!" emotka

Moim zdaniem zupełnie bez sensu jest produkować sraytaśmę z drzew, skoro można z makulatury, co pozwala zmniejszyć ilość śmieci na naszej wielce zasyfionej planecie. Oczywiście w przyszłości może pojawić się lepsze rozwiązanie tej kwestii, np. kompostowalny papier z bambusa, ale póki tak nie jest, makulatura rządzi.
cb656 0

zdolnabestia

Cytuj wiadomość#6539163 środa, 17 października 2018, 11:53:27
Czy coś się pozmieniało w facebooku? Mam listę swoich znajomych i nie mogę ich teraz wyszukać, nie ma tego okienka do wpisania imienia lub nazwiska... 
0 0

bruce

Cytuj wiadomość#6539271 środa, 17 października 2018, 14:36:36
Może tu wpiszę, bo chyba tutaj wolno wsio.  emotka emotka
Jakaś firma Comfort coś-tam ma nasze dane, wydzwania nękająco bez przerwy, jej numer widnieje w necie jako wredny, więc, gdyby do kogoś dzwonił: 5233533.6, to bądźcie spokojni - to tylko spam, zapraszają stałych bywalców do ...Lublina na - omawiane już tu na forum wielokrotnie - "naciągające" pokazy, żaden konkurs.  emotka

synk

Cytuj wiadomość#6539487 środa, 17 października 2018, 19:56:42
Czy ktoś miał okazję zakupić wczasy w Rainbow Tours ale w opcji z dojazdem własnym? Jeśli tak to jakim sposobem to zrealizować? Mam od nich Voucher, i chciałbym ewentualne wczasy wykorzystać jako bazę wypadową do zwiedzania (np. Albanii, Estonii, Litwy...)
0 0

mary18

Cytuj wiadomość#6539607 środa, 17 października 2018, 23:46:41
Poszukuję opinii na temat czujników czadu marki Ferguson Smart Home detector ? Ktoś może używa i podzieli się jakąś opinią . Czy się sparwdza? 
0 0
|< << < 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273274 >