Reklama na e-Konkursy.info

konkurs kierunek na nagrody

WC - rozmowy o wszystkim

|< << < 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282

cb656

Cytuj wiadomość#6551646 środa, 28 listopada 2018, 18:12:07
yugen napisał(a):

Wiecie może, czy Allegro ma dostęp do wiadomości między sprzedającym, a zainteresowanym? Chodzi o formularz "Pytanie do sprzedającego". Bo ktoś zapytał o rabat, odpowiedziałem, że mogę wysłać kurierem poza aukcją. I otrzymałem automatyczną odpowiedź, że wiadomość nie została dostarczona, gdyż zawiera propozycję sprzedaży poza Allegro. I teraz zastanawiam się czy to jakiś algorytm wyłapuje słówka czy oni te wiadomości "ręcznie" filtrują?

Taki sam (albo podobny) algorytm, jak tu na ekonkach, gdzie założony jest filtr na pewne frazy. Pionas tego nie czyta, a wiadomość nie przejdzie i dostajesz stosowny komunikat, dlaczego. Na przykład: "zabrania się promowania stron konkurencji".
O sławetnym podmienianiu czterech liter na zwrot "cenzura" nie muszę wspominać, bo chyba każdy to przeszedł na własnej skórze własnych wpisach.

Frama

Cytuj wiadomość#6553263 poniedziałek, 3 grudnia 2018, 22:07:59
Na stronie akcji Wawel Serce Rośnie jest informacja, że w grudniu wszystkie punkty liczą się podwójnie  emotka  
bruce, pini 0

zdolnabestia

Cytuj wiadomość#6554159 czwartek, 6 grudnia 2018, 15:49:05
Przymierzam się do zrobienia zaraz zakwasu z buraków na barszcz. Pytanie: czy mogę użyć zwykłej soli kuchennej? Nie mam takiej kamiennej bez jodu. Mam jeszcze jakby co morską i himalajską.
0 0

andziulka21

Cytuj wiadomość#6554377 piątek, 7 grudnia 2018, 07:59:38
Mam takie troszkę nietypowe pytanie, czy ktoś może mi polecić jakiej firmy kupić naklejki motywacyjne, żeby miały mocny klej tj nie spadały z ubrania? Może ktoś z Was też kupował i ma rozeznanie emotka    emotka
0 0

scofield

Cytuj wiadomość#6554482 piątek, 7 grudnia 2018, 13:36:19
Karte z Ferrero trzeba gdzies rejestrować? (dostalem informacje o aktywacji) oraz  czy mozna wybrac normalnie kase z bankomatu ?
0 0

agakaz2

Cytuj wiadomość#6554484 piątek, 7 grudnia 2018, 13:37:43
scofield napisał(a):

Karte z Ferrero trzeba gdzies rejestrować? (dostalem informacje o aktywacji) oraz  czy mozna wybrac normalnie kase z bankomatu ?

pobiera prowizję za sprawdzenie salda za wypłatę.
nie musisz rejestrować idziesz do sklepu i płacisz
0 0

scofield

Cytuj wiadomość#6554512 piątek, 7 grudnia 2018, 14:34:58
agakaz2 napisał(a):

scofield napisał(a):

dzieki, za wyplate tez jest prowizja 5 zl to tak ku woli wyjasnienia forumowiczow
0 0

lola.lola

Cytuj wiadomość#6554726 sobota, 8 grudnia 2018, 10:27:59
Czytałam właśnie artykuł, że w tym roku nie odbędzie się tradycyjne "Światełko do nieba", w Warszawie nie będzie również pokazu fajerwerków w Sylwestra. 
Jakie jest wasze zdanie w tej sprawie? 
0 0

matik2001

Cytuj wiadomość#6554728 sobota, 8 grudnia 2018, 10:38:55
scofield napisał(a):

agakaz2 napisał(a):

scofield napisał(a):

dzieki, za wyplate tez jest prowizja 5 zl to tak ku woli wyjasnienia forumowiczow

Jak wykorzysta się kwotę z karty, to trzeba ją dezaktywować, czy sama wygasa ( chodzi mi o to żeby już nie była aktywna po wykorzystaniu limitu)  Acha i co z pieniędzmi, które na niej zostaną - bo przecież idealnie całej sumy się nie wykorzysta.
0 0

pioge7

Cytuj wiadomość#6554729 sobota, 8 grudnia 2018, 10:39:34
lola.lola napisał(a):

Czytałam właśnie artykuł, że w tym roku nie odbędzie się tradycyjne "Światełko do nieba", w Warszawie nie będzie również pokazu fajerwerków w Sylwestra. 

jak najbardziej pozytywne. nikogo wg mnie nie uszczęśliwi tony wystzrelonych w górę petard A zwierzaki przynajmniej będą miały mniejszą traumę. u mnie rok temu pies cały dzień nie wychodził na pole bo sąsiadom zachciało się już od 11 co godzinę strzelać. A ptaki do karmnika przestały na 2 tygodnie przylatywac.

nicoletta

Cytuj wiadomość#6554736 sobota, 8 grudnia 2018, 10:52:16
pioge7 napisał(a):

lola.lola napisał(a):

jak najbardziej pozytywne. nikogo wg mnie nie uszczęśliwi tony wystzrelonych w górę petard A zwierzaki przynajmniej będą miały mniejszą traumę. u mnie rok temu pies cały dzień nie wychodził na pole bo sąsiadom zachciało się już od 11 co godzinę strzelać. A ptaki do karmnika przestały na 2 tygodnie przylatywac.

Bardzo mądra decyzja. Mam nadzieję że inne miasta też zrezygnują z fajerwerków w Sylwestra.

glena

Cytuj wiadomość#6554737 sobota, 8 grudnia 2018, 10:55:54
matik2001 napisał(a):

scofield napisał(a):

agakaz2 napisał(a):

scofield napisał(a):

Jak wykorzysta się kwotę z karty, to trzeba ją dezaktywować, czy sama wygasa ( chodzi mi o to żeby już nie była aktywna po wykorzystaniu limitu)  Acha i co z pieniędzmi, które na niej zostaną - bo przecież idealnie całej sumy się nie wykorzysta.

Płacąc np. w C4 mówię Kasjerce ile mam na karcie i ona wpisuje kwotę - nigdy nie miałam problemu, jak chciałam sobie doczyścić prepaidy do końca i np. mówiłam, że mam na karcie 1,27. Resztę dopłacasz jak chcesz. Kwotę jaka Ci została sprawdzasz logując się w serwisie internetowym

lola.lola

Cytuj wiadomość#6554740 sobota, 8 grudnia 2018, 11:00:59
Ja mam właśnie mieszane uczucia...Oczywiście szkoda mi zwierząt, bo niektóre faktycznie się boją ale z drugiej strony myślę sobie (w kwestii Sylwestra), że fajerwerki stały się już takim symbolem. Do tej pory zawsze jednak mnie cieszyło jak o północy wszyscy wychodziliśmy na dwór, było odliczanie i później pokaz sztucznych ogni, wszyscy się cieszyli i składali sobie życzenia. 
A teraz "uczcijmy Nowy Rok minutą ciszy" emotka  Jakieś to smutne mi się wydaje... 
Oczywiście wiem, że ludzie i tak będą strzelać więc ciszy nie będzie (ale wyobraźcie to sobie) emotka
Tak sobie myślę, że raz w roku chyba nie robi nikomu aż takiej krzywdy. Sama mam suczkę, zawsze wcześniej wychodzimy z nią na bardzo długi spacer żeby się wybiegała i zmęczyła i później strzały nie robią na niej wrażenia. 
Przeciwna jestem jedynie strzelaniu wcześniej - nie rozumiem co to ma na celu  emotka

pioge7

Cytuj wiadomość#6554770 sobota, 8 grudnia 2018, 13:19:32
lola.lola napisał(a):

Ja mam właśnie mieszane uczucia...Oczywiście szkoda mi zwierząt, bo niektóre faktycznie się boją ale z drugiej strony myślę sobie (w kwestii Sylwestra), że fajerwerki stały się już takim symbolem. Do tej pory zawsze jednak mnie cieszyło jak o północy wszyscy wychodziliśmy na dwór, było odliczanie i później pokaz sztucznych ogni, wszyscy się cieszyli i składali sobie życzenia. 
A teraz "uczcijmy Nowy Rok minutą ciszy" emotka  Jakieś to smutne mi się wydaje... 
Oczywiście wiem, że ludzie i tak będą strzelać więc ciszy nie będzie (ale wyobraźcie to sobie) emotka
Tak sobie myślę, że raz w roku chyba nie robi nikomu aż takiej krzywdy. Sama mam suczkę, zawsze wcześniej wychodzimy z nią na bardzo długi spacer żeby się wybiegała i zmęczyła i później strzały nie robią na niej wrażenia. 
Przeciwna jestem jedynie strzelaniu wcześniej - nie rozumiem co to ma na celu  emotka

podobno strzelają wcześniej dla dzieci, żeby mogły sobie obejrzeć, bo nie wytrzymią do północy.

zrezygnować nikt nie zrezygnuje, ale jak większe miasta nie będą robić takich sztucznych pokazów to chociaż już to będzie mniej.
O mnie za mnie tego wcale może nie być. Od kilkunastu lat Sylwester spędzam w domu z moim psem który się tego panicznie boi i jakby był sam to nie wiem co by sobie zrobił... ale jak przy nim jestem to i tak jest źle.. jak miałem ją małą (dwa lata temu) to nawet w Sylwestra było ok i nie bała się nic i mogliśmy nawet o północy spać spokojnie emotka (osobiście nie chodzę na zabawy bo Sywester dla mnie to jak każda noc w całym roku emotka - nie wiem czy to już starość emotka ) jedynie co to zmienia się cyfra w kalendarzu i tyle emotka dlatego dla mnie brak fajerwerków była by błogosławieństwem emotka ale tą jedną noc jakoś mogę wytrzymać.

Co do spacerów. niestety u mnie nie zdziałają nic. Pies jak uwielbia chodzić na nie i samo słowo SPACER już jest wielkim świętem tak w Sylwestra przy tych hukach nawet nie wychodzi spod stołu emotka A że niestety pracuję w każdego sylwestra od 6 do 17 to nie mogę jej brać jeszcze przed pierwszymi strzałami emotka  

cb656

Cytuj wiadomość#6554810 sobota, 8 grudnia 2018, 17:54:24
pioge7 napisał(a):

lola.lola napisał(a):

"uczcijmy Nowy Rok minutą ciszy" emotka  Jakieś to smutne mi się wydaje...

Od kilkunastu lat Sylwester spędzam w domu z moim psem który się tego panicznie boi i jakby był sam to nie wiem co by sobie zrobił... ale jak przy nim jestem to i tak jest źle...

Kropka ma zakaz zalegania na kanapie. Jak są domownicy, to go jeszcze przestrzega, ale wara, gdy wyjdą z domu... emotka Poznać łatwo złamanie tego tabu - wystarczy po wejściu do domu dotknąć ręką ciepły dołek na kanapie, a ta wije się na swoim legowisku i wali ogonkiem na lewo i prawo z miną niewiniątka "no przecież cały czas TU leżę, to nie ja" emotka
W Sylwestra Kropka ma dyspensę - może wejść wszędzie i zawsze chowa się na tejże kanapie za plecami siedzącego, który wyczuwa przerażone konwulsyjne drżenie przy każdym huku. TROCHĘ pomagają tabletki uspokajające, ale to półśrodek. emotka
0 0

joan

Cytuj wiadomość#6554868 dzisiaj o 00:15:57
lola.lola napisał(a):

Ja mam właśnie mieszane uczucia...Oczywiście szkoda mi zwierząt, bo niektóre faktycznie się boją ale z drugiej strony myślę sobie (w kwestii Sylwestra), że fajerwerki stały się już takim symbolem. (...)

Ja już jestem na tyle stara, że jeśli jedynym argumentem na jakieś działanie są słowa typu: tradycja / symbol / ambicja, to od razu wiem, że owe zjawisko jest g* warte emotka

Od jakiegoś czasu na wszystko patrzę pod kątem ekologii i sztuczne ognie to nic więcej, jak syf i smród. A odkąd mąż naszej forumowiczki stracił oko (trafiony cudzą petardą), to już mnie nikt nie przekona do tego szajsu. Ni uja.

BTW -> u mnie już strzelali kilka godzin temu, najwyraźniej była promka w markecie na fajerwerki...

PS: Komu żal swojego zwierzaka, niech pomyśli o tych stworzeniach, które przebywają w Sylwestra na dworze. O ptakach, kotach, wiewiórkach, sarnach, zającach i całej faunie, która przeżywać będzie niezrozumiałe piekło w imię ludzkiej próżności.

PS2: W tym roku Sylwester z Polsatem ma się odbyć na Stadionie Śląskim. Czekam na oficjalne info, czy będą pizgać petardami po niebie nad głowami zwierząt w zoo, czy może odpuszczą.

lola.lola

Cytuj wiadomość#6554967 dzisiaj o 17:35:22
Czy ktoś wie gdzie za darmo obejrzę 4 sezon serialu The Affair ? emotka  Na netflixie odcinki kończą się na trzecim sezonie..
0 0

koper

Cytuj wiadomość#6554980 dzisiaj o 18:10:07
lola.lola napisał(a):

Czy ktoś wie gdzie za darmo obejrzę 4 sezon serialu The Affair ? emotka  Na netflixie odcinki kończą się na trzecim sezonie..

Jest i na hbo go i na showmax 
Może masz jeszcze do wykorzystania bezpłatny okres próbny...

xooxooxoo

Cytuj wiadomość#6554986 dzisiaj o 18:38:18
joan napisał(a):

lola.lola napisał(a):

Ja mam właśnie mieszane uczucia...Oczywiście szkoda mi zwierząt, bo niektóre faktycznie się boją ale z drugiej strony myślę sobie (w kwestii Sylwestra), że fajerwerki stały się już takim symbolem. (...)

Ja już jestem na tyle stara, że jeśli jedynym argumentem na jakieś działanie są słowa typu: tradycja / symbol / ambicja, to od razu wiem, że owe zjawisko jest g* warte emotka

Od jakiegoś czasu na wszystko patrzę pod kątem ekologii i sztuczne ognie to nic więcej, jak syf i smród. A odkąd mąż naszej forumowiczki stracił oko (trafiony cudzą petardą), to już mnie nikt nie przekona do tego szajsu. Ni uja.

BTW -> u mnie już strzelali kilka godzin temu, najwyraźniej była promka w markecie na fajerwerki...

PS: Komu żal swojego zwierzaka, niech pomyśli o tych stworzeniach, które przebywają w Sylwestra na dworze. O ptakach, kotach, wiewiórkach, sarnach, zającach i całej faunie, która przeżywać będzie niezrozumiałe piekło w imię ludzkiej próżności.

PS2: W tym roku Sylwester z Polsatem ma się odbyć na Stadionie Śląskim. Czekam na oficjalne info, czy będą pizgać petardami po niebie nad głowami zwierząt w zoo, czy może odpuszczą.

emotka  Popieram Cię w 100%. Mam nadzieję, że na Stadionie zrezygnują z fajerwerków.
W tym roku nawet ma nie być "tradycyjnego" światełka do nieba na finale Wielkiej Orkiestry. Czasy się zmieniają i mam nadzieję, że coraz więcej osób popatrzy na to z drugiej strony. A nie z tej strony, że to właśnie symbol, tradycja i że tak się przyjęło.
Dla mnie to nie dość, że wielkie zanieczyszczenie, to jeszcze puszczanie z dymem kasy i to nie małej. emotka  A jak widzę konkursy, w których do wygrania są fajerwerki, to mi słabo.
0 0
|< << < 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282