Reklama na e-Konkursy.info

WC - rozmowy o wszystkim

|< << < 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288289 >

masza

Cytuj wiadomość#6579027 niedziela, 10 marca 2019, 19:54:44
as32572 napisał(a):

andziabid7 napisał(a):

margobb napisał(a):

jokan napisał(a):

andziabid7 napisał(a):

Rozliczalliscie pity przez portal podatkowy? Bo dziś znalazłam ten artykuł 

https://tvn24bis....-podatku,915835.html

ja czytalam na innym...ale pisza, ze nawet jak zlozylas, to mozesz zlozyc potem korekte, jesli faktycznie sie to nie wypelnilo...moze ktos to celowo tak przemyslal? w koncu zbieraja na 500+ od pierwszego dziecka emotka i inne obietnice

Ja potwierdzalam na tej stronie https://www.podatki.gov.pl/ - wczesniej sama sobie wypelnilam PIT, żeby zobaczyć czy kwota się zgadza. 

U mnie kwota się zgadza, ale pole 116 jest puste

Rozliczanie przez ta stronę jest wygodne, ale zdecydowanie trzeba sprawdzić co się wyliczyło - u mamy nie było wpisanej zaliczki na podatek od emerytury i wychodziło, że ma taka niedopłatę.

Sytuacja dotyczy podatników, którzy korzystają z ulgi na dzieci, a kwota przysługującego im odliczenia jest większa niż podatek, który został w ubiegłym roku zapłacony.
0 0

makra

Cytuj wiadomość#6579034 niedziela, 10 marca 2019, 20:35:35
hej emotka  jestem tutaj od dawna ale długo, wrecz bardzo dłigo nie pisałam i nie grałam. Teraz chciałabym znowu zaczac mam nadzieje ze się znów wciągne. Na razie udało mi sie wygrac z Tatą.. konkurs złote lata choc nie wiem co wygrał ? Może ktoś z was tez dostałm maila?? i książkę wiec bedzie prezent dla teściowej bo tematyka związana z Wielkiem Postem

malenka

Cytuj wiadomość#6580335 czwartek, 14 marca 2019, 08:25:17
Czy ktoś z forumowiczów podróżował może po Sri Lance? Szukam namiarów na solidnego i niedrogiego kierowcę/przewodnika oraz czyste noclegi w rozsądnej cenie. Każda wskazówka odnośnie podróżowania po Cejlonie będzie na wagę złota  emotka
0 0

delvitto

Cytuj wiadomość#6580629 czwartek, 14 marca 2019, 19:45:42
doradźcie proszę!
idę w sobotę na ślub cywilny do bliskiej rodziny, impreza kameralna bez wesela, tylko bogatszy obiad w restauracji wynajętej na kilka godzin. Będzie jakieś 40 osób. Prezent to oczywiście będzie koperta, i tu do Was pytanie, ile do niej włożyć?
Nie jestem na czasie, od lat nie byłam na ślubie czy weselu.
0 0

joan

Cytuj wiadomość#6580633 czwartek, 14 marca 2019, 19:54:51
delvitto napisał(a):

doradźcie proszę!
idę w sobotę na ślub cywilny do bliskiej rodziny, impreza kameralna bez wesela, tylko bogatszy obiad w restauracji wynajętej na kilka godzin. Będzie jakieś 40 osób. Prezent to oczywiście będzie koperta, i tu do Was pytanie, ile do niej włożyć?

Daj tyle, ile TY uważasz za stosowne. Powinna to być kwota, która nie wywoła u Ciebie żadnych negatywnych myśli, której wręczenie sprawi Ci czystą radość. O to własnie chodzi przy dawaniu prezentów z dowolnej okazji emotka

tadziuuu

Cytuj wiadomość#6580637 czwartek, 14 marca 2019, 20:05:44
delvitto napisał(a):

doradźcie proszę!

tak jak koleżanka powyżej napisała emotka  to co stosowne. ale też trzeba brać pod uwagę swoje możliwości emotka  ja tam zawsze sięstaram wrzucić tyle by się zwróciło przynajmniej młodym zaproszenie nas plus zawsze jakiś własnoręcznie wykonany drobiazg żeby była pamiątka +wino albo kwiaty emotka   

joan

Cytuj wiadomość#6580640 czwartek, 14 marca 2019, 20:19:18
tadziuuu napisał(a):

tak jak koleżanka powyżej napisała emotka  to co stosowne. ale też trzeba brać pod uwagę swoje możliwości emotka  ja tam zawsze sięstaram wrzucić tyle by się zwróciło przynajmniej młodym zaproszenie nas plus zawsze jakiś własnoręcznie wykonany drobiazg żeby była pamiątka +wino albo kwiaty emotka   

Mnie akurat nie interesuje, ile kto zapłacił. Daję tyle, żebym się z tym dobrze czuła wobec siebie i wobec nowożeńców.
Prezentów rzeczowych niezamawianych nie daję, bom minimalistka i ostrożnie się obchodzę z rzeczami. Każdym przedmiotem, który ląduje u mnie w domu, muszę się zaopiekować. Znaleźć mu stałe miejsce pobytu, dbać o niego, doglądać, poświęcać czas. Dlatego mocno się zastanawiam, zanim komuś podaruję przedmiot.
Wino + kwiaty to najgorsze, co ktoś mógłby wręczyć mnie; warto się upewnić, że alkohol i rośliny, które zaraz zwiędną... to coś, co nowożeńców ucieszy. Przy braku pewności - zrezygnowałabym.
0 0

delvitto

Cytuj wiadomość#6580645 czwartek, 14 marca 2019, 20:26:27
joan napisał(a):

warto się upewnić, że alkohol i rośliny, które zaraz zwiędną... to coś, co nowożeńców ucieszy

oni zamiast kwiatów poprosili o kupony na gry lotto, więc tutaj jasna sprawa emotka  przynajmniej się pobawią przy sprawdzaniu cyferek...
Za kilka miesięcy będzie pewnie ślub kościelny, i historia się powtórzy... Chyba jest łatwiej, gdy pełna ceremonia odbywa się od razu, bez dzielenia na etapy? Koszta są podwójne i dla nich, i dla zaproszonych. 
joan 0

edzia21

Cytuj wiadomość#6580646 czwartek, 14 marca 2019, 20:28:27
delvitto napisał(a):

joan napisał(a):

warto się upewnić, że alkohol i rośliny, które zaraz zwiędną... to coś, co nowożeńców ucieszy

oni zamiast kwiatów poprosili o kupony na gry lotto, więc tutaj jasna sprawa emotka  przynajmniej się pobawią przy sprawdzaniu cyferek...
Za kilka miesięcy będzie pewnie ślub kościelny, i historia się powtórzy... Chyba jest łatwiej, gdy pełna ceremonia odbywa się od razu, bez dzielenia na etapy? Koszta są podwójne i dla nich, i dla zaproszonych. 

Być może po prostu nie planują żadnego kościelnego? emotka  Właśnie taki trend panuje wśród moich znajomych.

delvitto

Cytuj wiadomość#6580647 czwartek, 14 marca 2019, 20:30:12
edzia21 napisał(a):

delvitto napisał(a):

joan napisał(a):

Być może po prostu nie planują żadnego kościelnego? emotka

będzie, ale jak się dzidziuś urodzi emotka
i jak się skończy żałoba u części rodziny...

dwaburekoty

Cytuj wiadomość#6580652 czwartek, 14 marca 2019, 20:43:42
delvitto napisał(a):

edzia21 napisał(a):

delvitto napisał(a):

joan napisał(a):

Być może po prostu nie planują żadnego kościelnego? emotka

będzie, ale jak się dzidziuś urodzi emotka
i jak się skończy żałoba u części rodziny...

wśród naszych kopert najczęściej powtarzająca się sumą było 400pln. ale absolutnie nie obrazalismy się gdy ktoś dał mniej.
0 0

delvitto

Cytuj wiadomość#6580657 czwartek, 14 marca 2019, 20:54:32
dwaburekoty napisał(a):

400pln

od osoby, czy od pary?
0 0

aneczka155-93

Cytuj wiadomość#6580658 czwartek, 14 marca 2019, 21:00:07
delvitto napisał(a):

dwaburekoty napisał(a):

400pln

od osoby, czy od pary?

W moich stronach od pary najczęściej tyle się daje emotka   
0 0

taalvikki

Cytuj wiadomość#6580664 czwartek, 14 marca 2019, 21:09:01
delvitto napisał(a):

doradźcie proszę!

a znasz tych ludzi? bo myślę, że jeżeli ich znasz, to łatwo wyczujesz, czy idzie im o kasę, czy o coś innego. patrząc na ilość gości, to raczej nie wygląda, by był to typ pary chciwej i na pokaz. może więc... zamiast koperty z pieniądzem dać coś ciekawszego (wcale nie znaczy droższego). co Oni lubią? muzykę, książki, podróże? cokolwiek? czy naprawdę tylko pieniądz?  emotka

co to się porobiło z tymi kopertami... ludzie naprawdę przestają się znać, a niby chadzają do bliskiej rodziny... ech.
0 0

delvitto

Cytuj wiadomość#6580669 czwartek, 14 marca 2019, 21:15:51
taalvikki napisał(a):

a znasz tych ludzi?

to bliska rodzina, znam:) sami poprosili o pieniążki, to im najbardziej potrzebne, bo się budują.
0 0

donia7

Cytuj wiadomość#6580670 czwartek, 14 marca 2019, 21:17:29
delvitto napisał(a):

doradźcie proszę!

400-500 zł emotka

bruce

Cytuj wiadomość#6580688 czwartek, 14 marca 2019, 21:59:49
No i znowu padł milion w Milionerach...  emotka emotka emotka

donia7

Cytuj wiadomość#6580846 piątek, 15 marca 2019, 13:31:27
bruce napisał(a):

proste pytanie było emotka  
bruce 0

bruce

Cytuj wiadomość#6580955 piątek, 15 marca 2019, 16:31:03
donia7 napisał(a):

bruce napisał(a):

proste pytanie było emotka  

Tu się zgadzam w całej rozciągłości emotka , ale za to - te poprzednie! emotka  Przyznam szczerze, że ja czasem żadnego pytania w tym teleturnieju nie kojarzę. Nawet treść/sposób jego zadania bywa dla mnie zagadką.  emotka emotka
0 0

magie1982

Cytuj wiadomość#6581091 sobota, 16 marca 2019, 12:04:49
Czy jest tu ktoś z Łodzi i wie może, czy jest jeszcze jakiś czynny escape room?
0 0
|< << < 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288289 >