Reklama na e-Konkursy.info

WC - rozmowy o wszystkim

|< << < 290 291 292 293 294 295 296 297 298299 300 >

awi

Cytuj wiadomość#6603367 niedziela, 26 maja 2019, 13:44:06
Trafiłam wczoraj na takie stworzenie na drodze. Nie ja ją przejechalam. Czy ktoś wie co to za gatunek? Trochę się boję, buuu
0 0

margobb

Cytuj wiadomość#6603382 niedziela, 26 maja 2019, 15:57:48
awi napisał(a):

Trafiłam wczoraj na takie stworzenie na drodze. Nie ja ją przejechalam. Czy ktoś wie co to za gatunek? Trochę się boję, buuu

Chyba zaskroniec emotka  zwrocialas moze uwage, czy miał dwie żółte plamki na głowie? 
awi 0

awi

Cytuj wiadomość#6603384 niedziela, 26 maja 2019, 16:22:33
Nie widzę tam głowy. Sprawdzałam w necie, zaskroniec inaczej wygląda. No chyba, że są różne gatunki zaskrońca...
0 0

azaflora

Cytuj wiadomość#6603385 niedziela, 26 maja 2019, 16:28:57
margobb napisał(a):

awi napisał(a):

Chyba zaskroniec emotka  zwrocialas moze uwage, czy miał dwie żółte plamki na głowie? 

Zdecydowanie zaskroniec, ciemny grzbiet i charakterystyczna spodnia część ciała. Żółte plamy "za skroniami" są widoczne u młodych osobników, u starych są szare. Pożyteczny i nieszkodliwy gad.
Żmija ma sercowaty kształt głowy, wyraźnie odcinający się od reszty ciała, zygzak na grzbiecie, zależnie od ubarwienia, może być niewidoczny. Żmije są jadowite, zaskrońce i beznogie jaszczurki - padalce - nie.
Oj na drodze łączącej dwie miejscowości, po obu stronach asfaltu - las, latem dużo martwych żmij, zaskrońców i nawet padalców. Asfalt w nocy jeszcze ciepły, wygrzewają się, a samochody po nich...fru

azaflora

Cytuj wiadomość#6603386 niedziela, 26 maja 2019, 16:33:55
awi napisał(a):

Nie widzę tam głowy. Sprawdzałam w necie, zaskroniec inaczej wygląda. No chyba, że są różne gatunki zaskrońca...

Głowa w dolnym rogu fotki, "paszcza" otwarta, ząbki drobne.
awi 0

awi

Cytuj wiadomość#6603390 niedziela, 26 maja 2019, 17:27:52
Dzięki dziewczyny. Bałam się, że to żmija a chodzę po pobliskich chaszczach prawie codziennie. Ja się zupełnie nie znam na gadach a jednak okiem laika widzę tam zygzak a właściwie wzór, który się może przekształcić w zygzak gdy gad urośnie. Czyli mam się nie bać i chodzić.
0 0

agicho

margobb

Cytuj wiadomość#6603396 niedziela, 26 maja 2019, 18:42:16
awi napisał(a):

Dzięki dziewczyny. Bałam się, że to żmija a chodzę po pobliskich chaszczach prawie codziennie. Ja się zupełnie nie znam na gadach a jednak okiem laika widzę tam zygzak a właściwie wzór, który się może przekształcić w zygzak gdy gad urośnie. Czyli mam się nie bać i chodzić.

Wychowałam się  na wsi - dom dosłownie w lesie. Całymi dniami biegalismy po polach. Zaskroncow i padalcow widziałam mnóstwo, z żadną żmija, na szczęście, nie mialam przyjemności się spotkać. Jak chodziliśmy po mocno nagrzanych i słonecznych łąkach, albo do lasu na grzyby to zawsze ubieralismy kalosze i patrzylismy pod nogi - to tak w ramach ostrożności. 
awi 0

tereniagno

Cytuj wiadomość#6603410 niedziela, 26 maja 2019, 20:00:38
asia575 napisał(a):

glena napisał(a):

asia575 napisał(a):

Mam pytanie do osób które dostały już bluzy męskie z Oreo.Jak realnie  wygląda rozmiarówka S i M. 

Mam męską XS. Długość mierzona przez środek to 57 cm, szerokość mierzona pod pachami 2x50 cm, długość rękawa mierzona od pachy 55 cm. 
Na zdjęciu po lewej męska XS, a po prawej damska S. 

Dzięki  emotka

Damskie bluzy wypadają małe.Córka nosi rozmiar S,a  dobra jest jej M
0 0

nataszka

Cytuj wiadomość#6603441 niedziela, 26 maja 2019, 22:38:12
Zapraszam na wakacje w góry do Dusznik Zdroju Apartament Parkowy Duszniki Zdrój(będzie jeszcze dołożne łóżeczko dziecięce)
0 0

azaflora

Cytuj wiadomość#6603447 niedziela, 26 maja 2019, 23:13:56
awi napisał(a):

awi nikt Ci nie zagwarantuje, że w chaszczach nie spotkasz żmijki, bo ich jest coraz więcej i coraz bliżej ludzi lub raczej ludzie zawłaszczają ich tereny.
Na Twoim zdjęciu jest zaskroniec, ta ciemna prawie jednolita część to jego grzbiet, a to co bierzesz za zygzak, to jego część brzuszna. U mnie w mieścinie poniżej 20 tys. mieszkańców, zaskrońce są pospolite, można je zobaczyć nawet w centrum /u mnie w ogródku też bywają/, bo są rzeczki, stawy, glinianki z rybami, żabami, a w centrum np. są tylko dwa wolnożyjące koty, więc i myszki też są. Zaskroniec na chodniku czy trawniku w biały dzień to nie ewenement. Żmij najwięcej na poligonie, czasem widzę po kilka, a  spacerowiczki łażą w sandałkach emotka . Niestety mimo starań, nie udało mi się zaobserwować ich godów, szkoda, bo przy samicy jest czasem po kilka/kilkanaście samców, takie poplątane kłębowisko.
Na filmiku masz zaskrońca i żmiję, porównaj sobie
https://www.youtube.com/watch?v=rFw830VJfTI
awi 0

joan

Cytuj wiadomość#6603448 niedziela, 26 maja 2019, 23:22:57
awi napisał(a):

Nie ma się co bać. Gady są wrażliwe na wibracje, jeśli będziesz normalnie szła, wyczują Twoją obecność i zwieją. Na pewno żaden polski pełzacz nie będzie Cię gonił, ani się na Ciebie nie rzuci. Człowiek to dla takich istot tylko zagrożenie, nic atrakcyjnego i posiłek również nie. Udanych obserwacji zwierząt Ci życzę - ja wczoraj widziałam w Parku Śląskim nietoperze, obłędne są! emotka
awi, nkba 0

rufus

Cytuj wiadomość#6603464 poniedziałek, 27 maja 2019, 02:33:55
joan napisał(a):

awi napisał(a):

Nie ma się co bać. Gady są wrażliwe na wibracje, jeśli będziesz normalnie szła, wyczują Twoją obecność i zwieją. Na pewno żaden polski pełzacz nie będzie Cię gonił, ani się na Ciebie nie rzuci. Człowiek to dla takich istot tylko zagrożenie, nic atrakcyjnego i posiłek również nie. Udanych obserwacji zwierząt Ci życzę - ja wczoraj widziałam w Parku Śląskim nietoperze, obłędne są! emotka

Mnie wczoraj sie snilo ze gonil mnie krokodyl..ale ucieklem. emotka

margobb

Cytuj wiadomość#6604192 wtorek, 28 maja 2019, 22:04:39
Czy ktos wie, w ktorym sklepie stacjonarnym dostane biale pianki Marshmallow? 
0 0

sssylwiaaa

Cytuj wiadomość#6604197 wtorek, 28 maja 2019, 22:27:34
awi napisał(a):

To żmija zygzakowata. Jak ją spotkasz uważaj, jest jadowita. 
0 0

azaflora

Cytuj wiadomość#6604406 środa, 29 maja 2019, 13:07:39
tesciowa napisał(a):

sssylwiaaa napisał(a):

awi napisał(a):

To żmija zygzakowata. Jak ją spotkasz uważaj, jest jadowita. 

azaflora napisał(a):

margobb napisał(a):

Zdecydowanie zaskroniec, ciemny grzbiet i charakterystyczna spodnia część ciała. Żółte plamy "za skroniami" są widoczne u młodych osobników, u starych są szare. Pożyteczny i nieszkodliwy gad.

ŻMIJA zygzakowata (tutaj więcej: http://raciborz.n...artgal,t,id,tm.html)

ZASKRONIEC: Zaskroniec charakteryzuje się jednolitym szarym, zielonkawym lub zielonkawo-brązowym kolorem tułowia i ogona. Zaskroniec zwyczajny w tylnej części głowy ma dwie jaskrawe plamy. To właśnie żółtym lub żółto-pomarańczowym kleksom „za skroniami” zaskroniec zawdzięcza swoją nazwę. Charakterystyczną cechą zaskrońca są również okrągłe źrenice.
https://www.ekolo...ekawostki,19767.html

Moim zdaniem różnice są widoczne na pierwszy rzut oka. To rozjechane stworzenie to była niebezpieczna żmija, nie zaskroniec.

Tesciowo gdzie Ty masz oczy? Powiększ zdjęcie zwłok gada: na górze jest ciemny, jednolity wierzch ciała; wnętrzności i niżej spód, tak jak tu: http://4.bp.blogspot.com/-m0G70ihJ4cE/VDOlAj4b6nI/AAAAAAAACTg/0EU1mqrdSD8/s1600/zaskroniec%2B(5).jpg
0 0

tadziuuu

Cytuj wiadomość#6604424 środa, 29 maja 2019, 13:55:31
tesciowa napisał(a):

azaflora napisał(a):

awi napisał(a):

Czy ktoś wie co to za gatunek? Trochę się boję, buuu 

Tesciowo gdzie Ty masz oczy? Powiększ zdjęcie zwłok gada: na górze jest ciemny, jednolity wierzch ciała; wnętrzności i niżej spód, tak jak tu: 

No faktycznie, podobne jak dwie krople wody emotka

Potwierdzam. Po upieczeniu nadaje się do spożycia emotka

azaflora

Cytuj wiadomość#6604427 środa, 29 maja 2019, 14:01:41
tesciowa napisał(a):

azaflora napisał(a):

awi napisał(a):

Czy ktoś wie co to za gatunek? Trochę się boję, buuu 

Tesciowo gdzie Ty masz oczy? Powiększ zdjęcie zwłok gada: na górze jest ciemny, jednolity wierzch ciała; wnętrzności i niżej spód, tak jak tu: 

No faktycznie, podobne jak dwie krople wody emotka

Ostrożności nigdy za wiele. 
Mieszkam pod Warszawą i w okolicy żmij i zaskrońców bardzo dużo, dla mnie rozróżnianie ich to nie problem.
Pozdro  emotka
0 0

agakaz2

Cytuj wiadomość#6604516 środa, 29 maja 2019, 19:37:03
szukam noclegu na weekend w szklarskiej Porębie
macie może miejsce tanie i godne polecenia?
4 osoby dwie dorosłe plus dwoje dzieci 15 i 12 lat
0 0

bruce

Cytuj wiadomość#6604522 środa, 29 maja 2019, 19:59:18
Masakra, jakie Wy tu fotki zamieszczacie!! emotka emotka  Weszłam i... zaniemówiłam.  emotka  A - tak przy okazji - tajemnicza teściowa to gdzie?  emotka
0 0

|< << < 290 291 292 293 294 295 296 297 298299 300 >