Reklama na e-Konkursy.info

WC - rozmowy o wszystkim

|< << < 315 316 317 318 319 320 321322 323 324 325 >

joan

Cytuj wiadomość#6658620 wtorek, 19 listopad 2019, 17:31:56
Przy okazji powyżej omawianej loterii bez zezwolenia, zapraszam do lektury:
https://loteria.o...eria-bez-zezwolenia/

Szczególnie zwracam uwagę na zapis: "Minister Finansów ma prawo zakwalifikować działanie zawierające element losowości jako kolejny typ loterii nie opisany w ustawie. A do weryfikacji loterii stosuje się bardzo prostą definicję: loterią jest wszystko co uzależnia wynik (choćby w części, na dowolnym etapie) od przypadku."

Apeluję więc do osób, które nałogowo biorą udział w loteriach na FB, żeby sobie przemyślały to i owo...

ace

Cytuj wiadomość#6658696 wtorek, 19 listopad 2019, 20:55:55
jest ktos w stanie polecic dobrego okuliste w Krakowie (z nowoczesnym sprzetem, a nie tylko tabliczka z literkami na drzwiach). I najlepiej by sie nie czekalo do niego rok emotka
0 0

koniczynka123

Cytuj wiadomość#6658707 wtorek, 19 listopad 2019, 21:47:17
ziolko napisał(a):

Profil S. - "Niestety, ta treść jest obecnie niedostępna"  emotka emotka
też macie taki komunikat?

DLA TYCH, CO SĄ CIEKAWI DZIAŁALNOŚCI PANA S.

Tym bardziej nie zamierzam nic mu wpłacać, nawet 1 grosza!

Oraz to

Powinnaś to Kasiu przenieść to topu "dyskusje o konkursach", tutaj mało osób wchodzi, nawet ja emotka rzadko a tam więcej osób przeczyta i być może nie wtopi pieniędzy. Ja o tym konkursie pierwsze słyszę ale faktycznie kiedyś oglądałam w TV program o nim i miałam wtedy równie dobre zdanie jak o innym filantropie emotka
0 0

asia575

Cytuj wiadomość#6658974 środa, 20 listopad 2019, 15:54:20
Poratujcie mnie podpowiedzią jak dokładnie aktywować kartę z konkursu Milki z Biedronki bo nie chcę coś źle zrobić emotka
Zadzwoniłam na infolinię i wklepałam numer karty,rachunku i swój pin- i to ma być tyle?
I drugie pytanie- co dokładnie odesłać na @ do Karlsbad? Czy tylko informację,że nadałam pin czy także wypełnione potwierdzenie przekazania karty?
Z góry dziękuję za odpowiedź  emotka
0 0

dwaburekoty

Cytuj wiadomość#6658975 środa, 20 listopad 2019, 15:55:49
asia575 napisał(a):

Poratujcie mnie podpowiedzią jak dokładnie aktywować kartę z konkursu Milki z Biedronki bo nie chcę coś źle zrobić emotka
Zadzwoniłam na infolinię i wklepałam numer karty,rachunku i swój pin- i to ma być tyle?
I drugie pytanie- co dokładnie odesłać na @ do Karlsbad? Czy tylko informację,że nadałam pin czy także wypełnione potwierdzenie przekazania karty?

info że nadałas pin. odeślą Ci maila że w przeciągu 48h doładują kartę.
0 0

asia575

Cytuj wiadomość#6658978 środa, 20 listopad 2019, 15:58:06
dwaburekoty napisał(a):

asia575 napisał(a):

info że nadałas pin. odeślą Ci maila że w przeciągu 48h doładują kartę.

Dzięki emotka
0 0

bubba

Cytuj wiadomość#6659458 czwartek, 21 listopad 2019, 17:09:36
W życiu nie wysyłałam nic za pobraniem  emotka . Wytłumaczcie mi proszę jak to jest. Wiem, że taka przesyłka jest troszkę droższa i kupujący ma prawo sprawdzić sobie zawartość przed zapłaceniem. Moje pytanie: co jeśli przesyłki nie odbierze? A jeśli odbierze i zapłaci to kiedy i w jaki sposób pieniądze będą mi dostarczone? I czy ogólnie polecacie taką formę płatności jako sprzedający?
0 0

pikawka

Cytuj wiadomość#6659460 czwartek, 21 listopad 2019, 17:14:27
bubba napisał(a):

W życiu nie wysyłałam nic za pobraniem  emotka . Wytłumaczcie mi proszę jak to jest. Wiem, że taka przesyłka jest troszkę droższa i kupujący ma prawo sprawdzić sobie zawartość przed zapłaceniem. Moje pytanie: co jeśli przesyłki nie odbierze? A jeśli odbierze i zapłaci to kiedy i w jaki sposób pieniądze będą mi dostarczone? I czy ogólnie polecacie taką formę płatności jako sprzedający?

Jagnię wysyłam. Jeśli nie odbierze to jesteś strata na koszcie wysylki
0 0

monia24

Cytuj wiadomość#6659463 czwartek, 21 listopad 2019, 17:21:56
bubba napisał(a):

Do ceny przedmiotu musisz sobie doliczyć koszty wysyłki. Np. sprzedajesz coś za 500 to pobranie bierzesz np. 520 czy ile tam wyjdzie. Jak nie odbierze, to wraca do Ciebie i płacisz 2 x za przesyłkę - wysłaną do kogoś i odesłaną do Ciebie. Ja odbierze to nie wiadomo kiedy dostaniesz pieniądze ale możesz to sprawdzić w regulaminie firmy którą wyślesz. Na nieodebranie jakimś sposobem jest to, aby kupujący wpłacić Ci na konto podwójny koszt wysyłki, a resztę za pobraniem minus oczywiście to co wpłacił.
0 0

androm

Cytuj wiadomość#6659464 czwartek, 21 listopad 2019, 17:22:30
bubba napisał(a):

Nie polecam, bo może w ogóle nie odebrać. Wtedy, po czasie przesyłka wróci do Ciebie i będziesz musiała zapłacić za dwie przesyłki (za jedną i drugą stronę, aby móc ją odebrać).
Nie jest tak, że za pobraniem to można sprawdzić zawartość. Sprawdzanie zawartości może być chyba dodatkową usługą, ale to nie jest stricte związane z pobraniem. W przesyłce za pobraniem chodzi tylko o to, że pobierane są pieniądze zanim paczka zostanie wydana adresatowi. Pieniądze pobrane będą Ci zwrócone tak jak zaznaczysz na blankiecie - można np. przelewem, chyba też przekazem (możliwe, że przekaz to jeszcze dodatkowa opłata).
0 0

kermit

Cytuj wiadomość#6659466 czwartek, 21 listopad 2019, 17:30:37
pikawka napisał(a):

bubba napisał(a):

Jagnię wysyłam. Jeśli nie odbierze to jesteś strata na koszcie wysylki

Jagnię za pobraniem ? emotka

bubba

Cytuj wiadomość#6659467 czwartek, 21 listopad 2019, 17:31:01
pikawka, monia24, androm dziękuję bardzo za odpowiedzi. W takim razie olewam taki biznes

pati12b

Cytuj wiadomość#6659472 czwartek, 21 listopad 2019, 17:41:55
Ja wysyłałam ostatnio za pobraniem sporą paczkę (wózek). Nadałam dpd, odebrana była w środę a w piątek miałam kasę ma koncie.
Nie mam jakoś oporów, żeby wysyłać za pobraniem, bo rozumiem, że ktoś może się obawiać płatności całej kwoty przelewem w przedpłacie. Szczególnie jak to duża kwota.
Zawsze można się umówić na podzielenie płatności- część przelewem przed a reszta za pobraniem i w ten sposób zabezpieczyć sobie koszt przesyłki.
Jeszcze mi się nie zdarzyło żeby ktoś nie odebrał, więc nie wiem jaki to koszt.
bubba 0

kreatia

Cytuj wiadomość#6659476 czwartek, 21 listopad 2019, 17:49:56
pati12b napisał(a):

Ja wysyłałam ostatnio za pobraniem sporą paczkę (wózek). Nadałam dpd, odebrana była w środę a w piątek miałam kasę ma koncie.
Nie mam jakoś oporów, żeby wysyłać za pobraniem, bo rozumiem, że ktoś może się obawiać płatności całej kwoty przelewem w przedpłacie. Szczególnie jak to duża kwota.
Zawsze można się umówić na podzielenie płatności- część przelewem przed a reszta za pobraniem i w ten sposób zabezpieczyć sobie koszt przesyłki.
Jeszcze mi się nie zdarzyło żeby ktoś nie odebrał, więc nie wiem jaki to koszt.

ostatnio wysłałam za pobraniem TELESKOP. "Kupujący" nie odebrał, nie raczył mnie o tym poinformować, a teleskop do mnie wrócił, walał się po sortowniach i pakach kurierów bez sensu. Tak naprawdę może już nie działać. Przesyłka 30 zł w jedną stronę, na szczęście wrzucił kasę do paczki, ale i tak: nigdy więcej.

joan

Cytuj wiadomość#6659482 czwartek, 21 listopad 2019, 17:57:37
bubba napisał(a):

Trzeba to rozróżnić:
a) przesyłka za pobraniem - opcja dostępna chyba u każdego kuriera / przewoźnika / poczty. Kupujący nie ma prawa zajrzeć do przesyłki przed jej odbiorem, uiszczeniem zapłaty za transport i podpisaniem papierów.
b) przesyłka ze sprawdzeniem zawartości - opcja dostępna jedynie u Poczty Polskiej, jako dodatkowo płatna usługa. Kupujący ma prawo zobaczyć zawartość przesyłki przed odbiorem (czy np. w paczce zamiast telefonu nie leży cegła); wynik kontroli zawartości kupujący wpisuje do protokołu, który nadawca wypełnia jako pierwszy i załącza do paczki.

Jeśli o mnie chodzi, opcji "a" nie stosuję w ogóle, choćby-nie-wiem-co.

pikawka

Cytuj wiadomość#6659759 piątek, 22 listopad 2019, 15:13:55
Czy komuś z Was zmieniła się szata graficzna strony na fioletowa i jest bardzo nieczytelna?  Nie wiem czy ja cis namiwszalam  emotka
0 0

misiapysiamisia

Cytuj wiadomość#6659761 piątek, 22 listopad 2019, 15:18:03
Ja mam szatę jak zawsze na zielono.
0 psotka

pikawka

Cytuj wiadomość#6659764 piątek, 22 listopad 2019, 15:32:06

Moja pierwsza strona.  emotka
0 0

moskala22

Cytuj wiadomość#6659765 piątek, 22 listopad 2019, 15:32:54
pikawka napisał(a):

Czy komuś z Was zmieniła się szata graficzna strony na fioletowa i jest bardzo nieczytelna?  Nie wiem czy ja cis namiwszalam  emotka

u mnie normalna
0 0

joan

Cytuj wiadomość#6659771 piątek, 22 listopad 2019, 15:39:58
pikawka napisał(a):

Ja nie widzę swojej stopki - sprawdzałam na 3 różnych wersjach strony emotka

@pionas - ?  emotka  
0 0
|< << < 315 316 317 318 319 320 321322 323 324 325 >