Reklama na e-Konkursy.info

WC - rozmowy o wszystkim

bruce

Cytuj wiadomość#6676777 piątek, 24 styczeń 2020, 10:47:20
Ja zawsze dostrzegam nowe, fajne Osoby emotka emotka , a jakże, lecz z rozrzewnieniem wspominam czasy, kiedy wszyscy czuliśmy się prawdziwą, jedną Rodziną, nikt nikogo nie kablował (ot, choćby przykład pierwszy z brzegu - teraz karniaki sypią się, jak w rękawa, dawniej to był obciach i szok dla całego forum i naprawdę sporo trzeba było przeskrobać, aby choć jeden zdobyć emotka ) i każdy każdemu pomagał, a nie - starał się ... sam nawet taki karniak uzyskać, celowo łamiąc regulamin i niejednokrotnie mając wszystko w... głębokim poważaniu.  emotka  Może to po prostu moja starość i typowe dla niej narzekanie/zrzędzenie emotka , może ogólnie - przekleństwo obecnych czasów, że PRAWIE każdy każdemu teraz wilkiem.  emotka

asantesana

Cytuj wiadomość#6676780 piątek, 24 styczeń 2020, 10:55:10
donia7 napisał(a):

Prosiaczku kiedyś byli tacy konkursowicze, którzy wymiatali, udzielali się na forum, dawali porady. Pamiętam jak w konkursie Timotei w Biedronce na 40 nagród było 35 wygranych na forum, bo tyle osób się pochwaliło. Ja dopiero wtedy zaczynałam, ale ludzie potrafili kosić takie nagrody i nikt tego nikomu nie wypominał. Wątek "Gratulacje dla wygranych" wręcz tętnił życiem emotka  

Teraz coś napisać, to zaraz dogryzanie. Na tylu forumowiczów są super ludzie, ale pojawiają się też tacy trolle, którzy tylko się udzielają, aby dogryźć i zrobić komuś przykrość.

Gdyby nie to, to forum nadal ma swój urok, ja lubię tu zaglądać cały czas emotka  

Ale kiedy "kiedyś"? Chyba że grałaś wcześniej, przed rokiem rejestracji na forum. Bo ja jestem tu od początku 2012 roku i owszem, zmieniło się wiele, ale przede wszystkim łatwość/trudność wygrania czegokolwiek. Tylko czy to efekt zmiany forum czy zmiany konkursów i wzrost konkurencji? Kilka lat temu na zgłoszenie wydawało się 2 zł, teraz 20, nagród typu 100 iPadow było na pęczki, teraz 1 tablet i 100 past, konkurencja też wzrosła wielokrotnie. A cenzuraburze i afery plagiatowe były odkąd pamiętam, tyle że ludzi mniej na forum to i afer trochę mniej...  

niunia-k

Cytuj wiadomość#6676785 piątek, 24 styczeń 2020, 11:02:44
asantesana napisał(a):

donia7 napisał(a):

Prosiaczku kiedyś byli tacy konkursowicze, którzy wymiatali, udzielali się na forum, dawali porady. Pamiętam jak w konkursie Timotei w Biedronce na 40 nagród było 35 wygranych na forum, bo tyle osób się pochwaliło. Ja dopiero wtedy zaczynałam, ale ludzie potrafili kosić takie nagrody i nikt tego nikomu nie wypominał. Wątek "Gratulacje dla wygranych" wręcz tętnił życiem emotka  

Teraz coś napisać, to zaraz dogryzanie. Na tylu forumowiczów są super ludzie, ale pojawiają się też tacy trolle, którzy tylko się udzielają, aby dogryźć i zrobić komuś przykrość.

Gdyby nie to, to forum nadal ma swój urok, ja lubię tu zaglądać cały czas emotka  

Ale kiedy "kiedyś"? Chyba że grałaś wcześniej, przed rokiem rejestracji na forum. Bo ja jestem tu od początku 2012 roku i owszem, zmieniło się wiele, ale przede wszystkim łatwość/trudność wygrania czegokolwiek. Tylko czy to efekt zmiany forum czy zmiany konkursów i wzrost konkurencji? Kilka lat temu na zgłoszenie wydawało się 2 zł, teraz 20, nagród typu 100 iPadow było na pęczki, teraz 1 tablet i 100 past, konkurencja też wzrosła wielokrotnie. A cenzuraburze i afery plagiatowe były odkąd pamiętam, tyle że ludzi mniej na forum to i afer trochę mniej...  

Tak to było "kiedyś" grałam dużo dużo wcześniej niż powstało forum. Grałam zanim niektórzy z tego forum się narodzili emotka emotka emotka Dlatego wkurza mnie to że kiedyś było fajniej i niestety nie jest inie będzie. Takie czasy że każdy każdemu wilkiem. Każdy by tylko chciał, każdy pod innym dołki kopie, kwitnie kradzież własności intelektualnej i o zgrozo pomimo udowodnienia tego czynu, dana osoba nic sobie z tego nie robiła. Jak mnie to wkurza. 

joan

Cytuj wiadomość#6676802 piątek, 24 styczeń 2020, 11:32:04
prosiaczek napisał(a):

Gdziekolwiek bym nie trafiła: grupa na serio, Grupa towarzyska, grupa dotycząca jakiegoś zagadnienia ZAWSZE ale to ZAWSZE CZYTAM że ooo kiedyś to było fajniej, kiedyś to była grupa/forum, a teraz to jest bez sensu. I wiecie co? Polecam wszystkim TEDex Jacka Walkiewicza "Pełna moc możliwości" gdzie mówi o tym, że nie ma stabilizacji. I warto doświadczać różnych rzeczy i na tym życie polega. A nie na tym, że kiedyś było lepiej i tacy fajni ludzie byli... Myślicie że fajni ludzie tylko byli? Że już nie spotkacie innych fajnych?
Czytam to i czytam i zawsze na chwilę robi mi się odrobinę przykro. Bo jakoś zawsze dołączam do tych grup/forów już po tym mitycznym "kiedyś było fajniej i fajni ludzie pisali..." I założenia już wiadomo że fajnie nie jest, bo fanie było...
A jestem tu półtora roku. 

Życzę Wam dostrzeżenia nowych fajnych ludzi i tworzenia codziennie nowych fajnych czasów

Jestem tutaj zarejestrowana od 12. lat, a forum podczytuję jeszcze dłużej i powiem Ci, że ja również nie pamiętam tego mitycznego Edenu emotka Napiszę o tym, co pamiętam z tych "cudownych czasów", a dotyczy forum emotka
1) wysyłanie zgłoszeń niezgodnych z regulaminem na każdy konkurs z fajnymi nagrodami, nagradzanie takich zgłoszeń samochodami i prezentowanie tych zgłoszeń publicznie, czego efektem były kolosalne awantury z organizatorami, mejlowe żale kierowane do sponsorów i personalny hejt na laureatów oraz ich rodziny,
2) permanentne granie w każdym możliwym konkursie bez posiadania paragonów, co skutkowało codziennym!!! zaśmiecaniem całego!!! forum (oraz mojego nie-smartfona) wpisami o paragonach (teraz z agencji, co nie chce numeru paragonu w zgłoszeniu, zostało tylko prehistoryczne Albedo). Syf w każdym wątku, spam na PW, bezczelność do granic możliwości... i tak przy każdym konkursie. Piedrolca można było dostać.
3) na pewno atmosfera na forum była luźniejsza, ale powiedzmy sobie wprost: niejednemu z nas przez ten czas życie tak dało w kość, że zniknęła gdzieś ta lekkość bytu. Nie oczekujcie, że inni będą takimi samymi ludźmi, jak 16 lat wcześniej, bo i Wy się zmieniliście.

niunia-k

Cytuj wiadomość#6676804 piątek, 24 styczeń 2020, 11:41:31
joan napisał(a):

prosiaczek napisał(a):

Gdziekolwiek bym nie trafiła: grupa na serio, Grupa towarzyska, grupa dotycząca jakiegoś zagadnienia ZAWSZE ale to ZAWSZE CZYTAM że ooo kiedyś to było fajniej, kiedyś to była grupa/forum, a teraz to jest bez sensu. I wiecie co? Polecam wszystkim TEDex Jacka Walkiewicza "Pełna moc możliwości" gdzie mówi o tym, że nie ma stabilizacji. I warto doświadczać różnych rzeczy i na tym życie polega. A nie na tym, że kiedyś było lepiej i tacy fajni ludzie byli... Myślicie że fajni ludzie tylko byli? Że już nie spotkacie innych fajnych?
Czytam to i czytam i zawsze na chwilę robi mi się odrobinę przykro. Bo jakoś zawsze dołączam do tych grup/forów już po tym mitycznym "kiedyś było fajniej i fajni ludzie pisali..." I założenia już wiadomo że fajnie nie jest, bo fanie było...

Życzę Wam dostrzeżenia nowych fajnych ludzi i tworzenia codziennie nowych fajnych czasów

Jestem tutaj zarejestrowana od 12. lat, a forum podczytuję jeszcze dłużej i powiem Ci, że ja również nie pamiętam tego mitycznego Edenu emotka Napiszę o tym, co pamiętam z tych "cudownych czasów", a dotyczy forum emotka
1) wysyłanie zgłoszeń niezgodnych z regulaminem na każdy konkurs z fajnymi nagrodami, nagradzanie takich zgłoszeń samochodami i prezentowanie tych zgłoszeń publicznie, czego efektem były kolosalne awantury z organizatorami, mejlowe żale kierowane do sponsorów i personalny hejt na laureatów oraz ich rodziny,
2) permanentne granie w każdym możliwym konkursie bez posiadania paragonów, co skutkowało codziennym!!! zaśmiecaniem całego!!! forum (oraz mojego nie-smartfona) wpisami o paragonach (teraz z agencji, co nie chce numeru paragonu w zgłoszeniu, zostało tylko prehistoryczne Albedo). Syf w każdym wątku, spam na PW, bezczelność do granic możliwości... i tak przy każdym konkursie. Piedrolca można było dostać.
3) na pewno atmosfera na forum była luźniejsza, ale powiedzmy sobie wprost: niejednemu z nas przez ten czas życie tak dało w kość, że zniknęła gdzieś ta lekkość bytu. Nie oczekujcie, że inni będą takimi samymi ludźmi, jak 16 lat wcześniej, bo i Wy się zmieniliście.

Wydaje się że piszesz o zupełnie innych czasach na forum. Bo ja wspominam początki forum, była nas dosłownie garstka więc to o czym piszesz nie miała wcale miejsca wtedy.

joan

Cytuj wiadomość#6676806 piątek, 24 styczeń 2020, 11:44:07
niunia-k napisał(a):

Wydaje się że piszesz o zupełnie innych czasach na forum. Bo ja wspominam początki forum, była nas dosłownie garstka więc to o czym piszesz nie miała wcale miejsca wtedy.

Całkiem możliwe, natomiast człowiek ma tendencje do idealizowania przeszłości. Zawsze znajdzie się ktoś fajny i zawsze: niefajny, tak wychodzi statystycznie emotka

niunia-k

Cytuj wiadomość#6676811 piątek, 24 styczeń 2020, 11:51:33
joan napisał(a):

niunia-k napisał(a):

Całkiem możliwe, natomiast człowiek ma tendencje do idealizowania przeszłości. Zawsze znajdzie się ktoś fajny i zawsze: niefajny, tak wychodzi statystycznie emotka

Bardzo możliwe, ta nasza garstka jest wspaniała do dziś dzień, a sam założyciel forum udzielał się i grał z Nami emotka No nie apoccalipsa

ankabialy

Cytuj wiadomość#6676816 piątek, 24 styczeń 2020, 12:02:24
Ja bardzo miło wspominam początki forum i ten syf w różnych wątkach emotka Była nas garstka i to właśnie oni zarazili mnie konkursami.
A potem przestałam się wypowiadać i udzielać bo jad zalał wszystko i widzę,że nadal tak jest.
Pozdrawiam wszystkich z długim stażem na forum.

apoccalipsa

Cytuj wiadomość#6676817 piątek, 24 styczeń 2020, 12:10:19
niunia-k napisał(a):

joan napisał(a):

niunia-k napisał(a):

Bardzo możliwe, ta nasza garstka jest wspaniała do dziś dzień, a sam założyciel forum udzielał się i grał z Nami emotka No nie apoccalipsa

co pamiętam? zaledwie kilkanaście osób na forum. Bardzo przyjazna atmosfera. Worki nagród dźwigane przez kurierów Hurtowe wygrywanie drogich nagród. Wpisywanie kodów ( które powinny być z opakowań bez zakupu ani jednego ) na chybił - trafił i każdy kod wchodził za co dostawało się nagrody. Nagrywanie ruchów myszki i puszczanie automatu na komputerze. Podchodziłam tylko po to, żeby wpisać dane do wysyłki, gdy wpadała nagroda. Robienie konkursów na czas, gdzie system się mylił i co ileś prób zaliczał rekordowe wyniki.  To było eldorado w porównaniu do dzisiejszych czasów, a wygrywanie było nienormalnie łatwe, bo organizatorzy dopiero się uczyli, jak to organizować. emotka  To już nigdy nie wróci. Potem pamiętam gdy forum się rozwinęło był mega problem, bo ktoś sprzedaje wygrane nagrody. To była wtedy zbrodnia karana łatką ,,zachłanności". :)  

apoccalipsa

Cytuj wiadomość#6676821 piątek, 24 styczeń 2020, 12:17:19
ankabialy napisał(a):

Ja bardzo miło wspominam początki forum i ten syf w różnych wątkach emotka Była nas garstka i to właśnie oni zarazili mnie konkursami.
A potem przestałam się wypowiadać i udzielać bo jad zalał wszystko i widzę,że nadal tak jest.
Pozdrawiam wszystkich z długim stażem na forum.

mam dokładnie to samo
dawno temu przestałam się udzielać na tym forum, bo jad sprawiał mi przykrość i potrafiłam cały dzień spędzić ze łzami w oczach z powodu przykrego komentarza. Dzisiaj mnie to już nie rusza, bo złośliwość opanowała internet. 

zielonaszpilka

Cytuj wiadomość#6676854 piątek, 24 styczeń 2020, 12:59:56
joan napisał(a):

prosiaczek napisał(a):

Mam dokładnie tak samo emotka  widać jednak, że co człowiek to inne wspomnienia emotka  Też pamiętam te awantury emotka  W rozmowach organizatorzy opowiadali ile mają maili z reklamacjami i żalami po każdym konkursie emotka konkursy były organizowane słabo, łatwo było oszukać - to wszystko o czym pisze @appocalipsa emotka  Granie bez paragonów, milion konkursów na lajki... jedynie faktycznie wartościowych nagród chyba było więcej. Forum było mniejsze, łatwiej było wygrać, ale że teraz jest inaczej to trochę też wina tego forum,  bo to najlepsza konkursowa strona emotka  konkursowiczów przybywa emotka  sami sobie robimy konkurencję, bo konkursami zarażamy coraz więcej osób emotka  Mi się podobało jak było wtedy i podoba jak jest teraz. I wtedy i teraz poznałam fajne osoby, zawsze mogłam uzyskać pomoc, sama też chętnie pomagałam i pomagam dalej. Szczerze mówiąc nie zauważyłam też hejtów na forum... nie wiem, może ludzie robią to sobie w prywatnych wiadomościach? Naprawdę uważam, że nawet jeśli ktoś krytykuje to jest to konstruktywna krytyka albo wyrażona w kulturalny sposób. Moderatorzy dobrze działają i wszystkie niefajne teksty dostają karniaki... Natomiast rzeczywiście jest mniej luźno na forum, ale wynika to chyba z tego, że jest też mniej rozmów pozakonkursowych. Konkursowicze chyba stali się bardziej profesjonalni w swoim graniu, traktują to często zarobkowo, a nie rozrywkowo, więc i teraz głównie rozmowy o konkursach trwają. WC i inne wątki rzadko są odświeżane. Oczywiście poza Wkurza mnie i Dziś nic nie wygrałem emotka  

Wkurza mnie, że nie chce mi się grać w CJ i brakuje weny

delfinka101

Cytuj wiadomość#6676855 piątek, 24 styczeń 2020, 13:03:37
Nadal nie dostałam maskotek z GLADE w Biedronce z 2 etapu. Widzę ze już z 3 etapu dojrają a u mnie brak 2 maskotek z 2 etapu
bruce 0

albi-1991

Cytuj wiadomość#6676858 piątek, 24 styczeń 2020, 13:18:57
delfinka101 napisał(a):

Nadal nie dostałam maskotek z GLADE w Biedronce z 2 etapu. Widzę ze już z 3 etapu dojrają a u mnie brak 2 maskotek z 2 etapu

Dzisiaj dotarła do mnie FedExem maskotka wygrana w 3 etapie konkursu.
0 0

zielonaszpilka

Cytuj wiadomość#6676859 piątek, 24 styczeń 2020, 13:21:36
delfinka101 napisał(a):

Ja dzisiaj dostałam tę z 2 etapu emotka  Także też powinnaś dostać je dziś albo w poniedziałek emotka
0 0

zielonaszpilka

Cytuj wiadomość#6676863 piątek, 24 styczeń 2020, 13:27:36
A propos tej loterii.. Przeglądałam wyniki z Biedronki w Glade https://www.loteriaglade.pl/Zwyciezcy i w numerze kasy często pojawia się jedna cyfra np. 1, 5, 3... Na początku myślałam, że to fejkowe paragony, ale potem uświadomiłam sobie, że ludzie wpisywali numer kasy... dosłownie numer kasy! emotka  czyli to jak kasy są ponumerowane w sklepie emotka  Widać od razu kto jest konkursowym mugolem emotka  Myślałam, że oni to zapamiętują, w której kasie robili zakupy, ale okazuje sie, że ten numer jest też na paragonie...  emotka Mam nadzieję, że nagrody im przez to nie przepadną emotka  Pamiętajcie, regulamin rzecz święta! emotka  Taka ciekawostka przyrodnicza emotka

la-princessa

Cytuj wiadomość#6676866 piątek, 24 styczeń 2020, 13:32:00
Ja lubię społeczności konkursowe, śledzę od lat, ale mało się udzielam przez zawiść. Niestety, nawet jak jest tysiąc super osób, to wystarczy jedna zawistna, która psuje całą atmosferę. To forum akurat bardzo sobie cenię, dlatego ostatecznie tu założyłam konto, ale pamiętam wielką radość sprzed lat z niespodziewanej wygranej w loterii. Można powiedzieć przypadkową, bo zgłosiłam tylko jeden paragon, bo i tak musiałam kupić produkt konkursowy. Wielki szok, bo nigdy wcześniej niczego nie wygrałam w loterii, emocje w domu nie opadały przez wiele dni. Potem wchodzę na facebooku na profil organizatora, żeby zobaczyć relację z wręczenia nagrody. I na swoje nieszczęście zajrzałam też w sekcję komentarzy. A tam... festiwal nienawiści... Wszystko, co najgorsze. Że to oszustwo, że zwycięzca był już ustalony zanim loteria się zaczęła, że nagroda po znajomości, że ludzie chcą z powrotem swoje pieniądze za paragony, bo dziwne, że oni nie wygrali. Dużo zawiści, agresji i najpaskudniejszych oskarżeń. Ja tam pojechałam przerażona, bo pierwszy raz coś takiego mi się przytrafiło, zawstydzona i czerwona jak burak odbierałam gratulacje od tych wszystkich prezesów i przedstawicieli. A ludzie w komentarzach na facebooku zmieszali mnie z błotem, zrobili ze mnie jakąś oszustkę i krętaczkę. Do dziś to bardzo nieprzyjemnie wspominam i mam przed oczami agresję tych ludzi. Radość z nagrody już nie była taka sama.

pikawka

Cytuj wiadomość#6676869 piątek, 24 styczeń 2020, 13:41:57
la-princessa napisał(a):

Ja lubię społeczności konkursowe, śledzę od lat, ale mało się udzielam przez zawiść. Niestety, nawet jak jest tysiąc super osób, to wystarczy jedna zawistna, która psuje całą atmosferę. To forum akurat bardzo sobie cenię, dlatego ostatecznie tu założyłam konto, ale pamiętam wielką radość sprzed lat z niespodziewanej wygranej w loterii. Można powiedzieć przypadkową, bo zgłosiłam tylko jeden paragon, bo i tak musiałam kupić produkt konkursowy. Wielki szok, bo nigdy wcześniej niczego nie wygrałam w loterii, emocje w domu nie opadały przez wiele dni. Potem wchodzę na facebooku na profil organizatora, żeby zobaczyć relację z wręczenia nagrody. I na swoje nieszczęście zajrzałam też w sekcję komentarzy. A tam... festiwal nienawiści... Wszystko, co najgorsze. Że to oszustwo, że zwycięzca był już ustalony zanim loteria się zaczęła, że nagroda po znajomości, że ludzie chcą z powrotem swoje pieniądze za paragony, bo dziwne, że oni nie wygrali. Dużo zawiści, agresji i najpaskudniejszych oskarżeń. Ja tam pojechałam przerażona, bo pierwszy raz coś takiego mi się przytrafiło, zawstydzona i czerwona jak burak odbierałam gratulacje od tych wszystkich prezesów i przedstawicieli. A ludzie w komentarzach na facebooku zmieszali mnie z błotem, zrobili ze mnie jakąś oszustkę i krętaczkę. Do dziś to bardzo nieprzyjemnie wspominam i mam przed oczami agresję tych ludzi. Radość z nagrody już nie była taka sama.

Napisz lepiej co wygrałaś  emotka
goarik 0

zielonaszpilka

Cytuj wiadomość#6676870 piątek, 24 styczeń 2020, 13:42:41
la-princessa napisał(a):

Przykro mi, że odebrali Ci radość z wygranej emotka  zawiść jest, była i będzie. Nie mamy wpływu na zachowanie innych ludzi. Mamy wpływ na swoje zachowanie i to jak będziemy podchodzić do takich sytuacji, To trudne, ale ja nauczyłam się to ignorować. To problem tych ludzi, nie mój emotka  Takie komentarze mnie bawią albo wywołują współczucie dla tych chorych od nienawiści i teorii spiskowych ludzi. Ja radości z wygranej nie dam sobie odebrać hejterom emotka  Pracuję uczciwie na swoje nagrody, nie mam czego się wstydzić.
Wkurza mnie, że ludzie potrafią być tak zawistni, i że obrażając innych czują się bezkarni

joan

Cytuj wiadomość#6676872 piątek, 24 styczeń 2020, 13:45:10
la-princessa - spotkałam się z podobną sytuacją, ale podejrzewam, że tam na pewno agresja i hejt płynęły od niekonkursowiczów, bo akurat wszystkie główne nagrody wpadły na naszym forum i dosyć łatwo było o tym poczytać nawet między wierszami. A w necie bagno, straszenie organizatora policją, np. ze względu na to, że jedna z laureatek mieszkała w tym samym mieście, co organizator. Zmieszano ludzi z błotem, tak po prostu za nic, bezpodstawnie i anonimowo emotka
bruce 0

donia7

Cytuj wiadomość#6676873 piątek, 24 styczeń 2020, 13:45:19
A pamiętacie laskę Giuliettę bodajże? Przepadła jak kamień w wodę... emotka ach te regulaminy i kodeksy prawne emotka
0 0