Reklama na e-Konkursy.info

WC - rozmowy o wszystkim

roksana2802

Cytuj wiadomość#6693623 wtorek, 31 marzec 2020, 10:19:23
czy ktoś z Was może podpowiedzieć, jak najtaniej mogę wysłać paczkę do Niemiec ok 20kg? Macie doświadczenie z jakimiś firmami kurierskimi?
0 0

forrrum

Cytuj wiadomość#6693707 wtorek, 31 marzec 2020, 14:04:39
Żeby ograniczyć do maksimum gromadzenie się w grupach, jeszcze więcej miejsc rekreacyjnych zostanie zamkniętych dla powszechnego użytku. Zakaz obejmie m.in. parki i bulwary. Za niestosowanie się do zarządzenia i np. zbieranie się w grupach, grozi kara grzywny. Zamknięte zostaną hotele i inne miejsca świadczące usługi noclegowe. Na targowiskach przy jednym straganie mogą przebywać maksymalnie 3 osoby...
0 0

ziolko

Cytuj wiadomość#6693728 wtorek, 31 marzec 2020, 15:25:27
forrrum napisał(a):

Żeby ograniczyć do maksimum gromadzenie się w grupach, jeszcze więcej miejsc rekreacyjnych zostanie zamkniętych dla powszechnego użytku. Zakaz obejmie m.in. parki i bulwary. Za niestosowanie się do zarządzenia i np. zbieranie się w grupach, grozi kara grzywny. Zamknięte zostaną hotele i inne miejsca świadczące usługi noclegowe. Na targowiskach przy jednym straganie mogą przebywać maksymalnie 3 osoby...

Przez zamknięcie hoteli ludzie tracą pracę... np. narzeczona mojego kuzyna... 
Wczoraj dostała wypowiedzenie, wysłane kurierem. 
bruce 0

forrrum

Cytuj wiadomość#6693786 wtorek, 31 marzec 2020, 16:56:55
ziolko napisał(a):

Przez zamknięcie hoteli (firm) ludzie tracą pracę...
np. narzeczona mojego kuzyna...  Wczoraj dostała wypowiedzenie, wysłane kurierem. 

Każda branża obrywa. Urzędy Pracy proszą o rejestrację wyłącznie online. Bezpośrednia obsługa klientów zostaje zawieszona.
Ale... (właśnie dostałem alert RCB o kolejnych obostrzeniach) ...znalazłem też dość istotną, cenną informację:

zgodnie ze stanowiskiem Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, każda, nawet nieubezpieczona osoba, będzie diagnozowana bezpłatnie w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem. Reguluje to ustawa z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. poz. 374).
W związku z powyższym prosimy o powstrzymane się od rejestracji w powiatowym urzędzie pracy w celu m.in. uzyskania
uprawnienia do korzystania z ubezpieczenia zdrowotnego.

0 0

ziolko

Cytuj wiadomość#6693822 wtorek, 31 marzec 2020, 18:47:06
forrrum wiem, że każda branża obrywa. 
Znajomy też stracił pracę, a był kierownikiem na budowie. Deweloper zatrzymał minimalną ilość ludzi do dokończenia niektórych rzeczy, a resztę zwolnił. 
Klienci wycofują kasę wpłaconą na mieszkania, bo nie wiadomo, co będzie, więc deweloperzy wstrzymują roboty... 

nitka310

Cytuj wiadomość#6693847 wtorek, 31 marzec 2020, 20:04:27
kumulacja napisał(a):

Szukam rękawiczek jednorazowych nitrylowych do przychodni w rozmiarze S i XL i oczywiście w rozsądnej cenie.
Może ktoś z Was ostatnio zamawiał i może mi polecić sklep internetowy. Szukam i wszędzie są niedostępne. 

Podepne się pod to pytanie, rozmiar M poszukiwany, tylko nie za miliony;)
0 0

bruce

Cytuj wiadomość#6693860 wtorek, 31 marzec 2020, 20:50:18
kumulacja napisał(a):

Szukam rękawiczek jednorazowych nitrylowych do przychodni w rozmiarze S i XL i oczywiście w rozsądnej cenie.
Może ktoś z Was ostatnio zamawiał i może mi polecić sklep internetowy. Szukam i wszędzie są niedostępne. 

Nie kupowałam, ale przeglądam teraz Allegro, bo chciałabym coś Ci podsunąć i ceny są tam naprawdę powalające.  emotka

magdalena-chili

Cytuj wiadomość#6693870 wtorek, 31 marzec 2020, 21:09:55
bruce napisał(a):

kumulacja napisał(a):

Nie kupowałam, ale przeglądam teraz Allegro, bo chciałabym coś Ci podsunąć i ceny są tam naprawdę powalające.  emotka

Wiecie co, to się nadaje na wątek "wkurza mnie" (delikatnie rzecz ujmując) - zaraza, epidemia, ludzie umierają i to znacznie więcej niż nam to mówią w internetach i tv, a ludzie robią sobie biznesy na maseczkach, rękawiczkach, płynach. Ludzie w mojej dzielnicy szyją na domowych maszynach maseczki dla naszego szpitala, zrzutka dziś była na materiał (900 pln zebrane w godzinę chyba), gumki każdy z zapasów domowych wygrzebuje żeby tym dziewczynom zanieść, a tu nie będę się wyrażać kto robi sobie teraz przebitki z kosmosu na takich artykułach związanych z bezpieczeństwem. No jest to cholernie nieetyczne, ludzie chcą sobie ŻYCIE zabezpieczyć, w międzyczasie praca i przyszłość niepewna, ba, w szpitalach brakuje takich artykułów, a tu takie rzeczy... znów pewnie ktoś mi napisze uprzejmie, żeby nie oceniać, bo pewnie ci z allegro też mają rodziny i też napewno troszczą się o ich przetrwanie, ale kurde, naprawdę, przegięcie i to maksymalne. Z jednej strony obcy ludzie zwołują się i robią sobie zakupy, wywieszają na klatkach ogłoszenia, psy wyprowadzają, gumki z kiecek wyciągają, a z drugiej wywindowane ceny. Dramat, po prostu dramat. 

ziolko

Cytuj wiadomość#6693883 wtorek, 31 marzec 2020, 21:54:38
magdalena-chili niestety... szwindle zawsze są, a w przypadku wojny (jednak walka z niewidzialnym wrogiem to jak wojna) takie zachowanie jest standardem. Zawsze znajdą się jakieś gnidy, które chcą zarobić na nieszczęściu. 

pionas

Cytuj wiadomość#6693910 wtorek, 31 marzec 2020, 23:26:12
Nie macie wrażenia że Smolar i Underground Media to Ci sami? Inni prezesi, inny REGON, NIP i KRS, aby miasto to samo... Jak patrzę na strony z konkursami/loteriami przez nich organizowanymi to takie mam wrażenie...

sylzab2294

Cytuj wiadomość#6693914 wtorek, 31 marzec 2020, 23:44:41
nitka310 napisał(a):

kumulacja napisał(a):

Podepne się pod to pytanie, rozmiar M poszukiwany, tylko nie za miliony;)

może nie nitrylowe, a lateksowe (choć nitrylowe) też widziałam  kiedyś w biedrze, chyba 10 szt za 2,99
0 0

forrrum

Cytuj wiadomość#6693934 środa, 1 kwiecień 2020, 00:28:06
pionas napisał(a):

Nie macie wrażenia że Smolar i Underground Media to Ci sami?

Oczywiście, że tak.

0 0

pionas

Cytuj wiadomość#6693940 środa, 1 kwiecień 2020, 07:30:53
Weź się nie wkurz weź coś wygraj emotka

Agnes

Cytuj wiadomość#6693957 środa, 1 kwiecień 2020, 10:05:50
ziolko napisał(a):

forrrum wiem, że każda branża obrywa. 
Znajomy też stracił pracę, a był kierownikiem na budowie. Deweloper zatrzymał minimalną ilość ludzi do dokończenia niektórych rzeczy, a resztę zwolnił. 
Klienci wycofują kasę wpłaconą na mieszkania, bo nie wiadomo, co będzie, więc deweloperzy wstrzymują roboty... 

no a u mnie podobno roboty full i mamy być przygotowani na jeszcze więcej jak się skonczy pandemia
a pracuję w ...MOPS
aktualnie jestem na opiece na dziecko z powodu zamknięcia przedszkola ale kolezanki mi piszą że się nie wyrabiaja bo jest mnóstwo podań ludzi którzy chcą teraz zasiłki na termometry, środki higieny, rękawiczki itp
przez ostatnie 2 lata ciągle nam ludzi ubywało bo tyle znalazło pracę teraz sytuacja będzie odwrotna
bruce 0

zielonaszpilka

Cytuj wiadomość#6694923 sobota, 4 kwiecień 2020, 23:17:16
rena-cz napisał(a):To ja zmienię temat i nawiąże do poprzedniej dyskusji. Jestem nowa, więc wybaczcie może głupie pytania emotka  
Chodzi o kupno paragonów. Rozumiem, że niektórzy płacą całą kwotę za zakupy, a niektórzy chcą tylko część. Ok. Tylko kupuje się zdjęcie, czy paragon? Bo jak w wypadku wygranej wystarczy zdjęcie paragonu to nie ma problemu. A jak oryginał to co wtedy? Bo czasu na odesłanie już nie ma. Wypełniać papiery za zwycięzcę, też bez sensu. Odsyłać paragon od razu po kupnie? To jak coś kosztuje np. 7 zł jak tymbark to większą część się wyda na list i jeszcze te chodzenie po pocztach. Nie rozumiem skąd tyle osób się oferuje. To się opłaca?

Przeniosę to do tego wątku, bo nie ma tu nic o wkurzaniu a zwykłe pytanie emotka  Owszem opłaca się i drogi są różne. Jeśli regulamin przewiduje odsyłanie oryginału to drogi są dwie - albo płacisz za paragon plus płacisz za wysyłkę paragonu od razu do siebie (a potem jeszcze raz pokrywasz koszty wysyłki paragonu do organizatora) albo prosisz sprzedającego o odesłanie paragonu w Twoim imieniu (tak, tak... fałszuje wtedy oświadczenie), ale wtedy też dosyłasz mu kasę za wysyłkę i no cóż... ufasz mu, że to zrobi emotka  
A jeśli regulamin mówi o skanie lub zdjęciu to sprawa prosta.
A czemu się opłaca? Ano temu, że czasem do niektórych sklepów masz kilkadziesiąt albo nawet kilkaset kilometrów i wtedy bardziej opłaca Ci się kupić od kogoś paragon, nawet z kosztem wysyłki.
Aha, a jeśli pytasz o to czy sprzedającym się opłaca kupować a potem biegać na pocztę, to tak, opłaca się emotka  ludziom opłacają się różne rzeczy- często zdecydowanie mniej opłacalne niż to emotka  np. kupowanie produktu dla zwrotu 5-10 zł, granie o smyczki i długopisy, odsyłanie paragonu na worek albo gadżety, itd. emotka  a na poczcie konkursowicz i tak bywa przeważnie regularnie emotka

nitka310

Cytuj wiadomość#6694945 niedziela, 5 kwiecień 2020, 10:40:46
zielonaszpilka napisał(a):

rena-cz napisał(a):To ja zmienię temat i nawiąże do poprzedniej dyskusji. Jestem nowa, więc wybaczcie może głupie pytania emotka  
Chodzi o kupno paragonów. Rozumiem, że niektórzy płacą całą kwotę za zakupy, a niektórzy chcą tylko część. Ok. Tylko kupuje się zdjęcie, czy paragon? Bo jak w wypadku wygranej wystarczy zdjęcie paragonu to nie ma problemu. A jak oryginał to co wtedy? Bo czasu na odesłanie już nie ma. Wypełniać papiery za zwycięzcę, też bez sensu. Odsyłać paragon od razu po kupnie? To jak coś kosztuje np. 7 zł jak tymbark to większą część się wyda na list i jeszcze te chodzenie po pocztach. Nie rozumiem skąd tyle osób się oferuje. To się opłaca?

Przeniosę to do tego wątku, bo nie ma tu nic o wkurzaniu a zwykłe pytanie emotka  Owszem opłaca się i drogi są różne. Jeśli regulamin przewiduje odsyłanie oryginału to drogi są dwie - albo płacisz za paragon plus płacisz za wysyłkę paragonu od razu do siebie (a potem jeszcze raz pokrywasz koszty wysyłki paragonu do organizatora) albo prosisz sprzedającego o odesłanie paragonu w Twoim imieniu (tak, tak... fałszuje wtedy oświadczenie), ale wtedy też dosyłasz mu kasę za wysyłkę i no cóż... ufasz mu, że to zrobi emotka  
A jeśli regulamin mówi o skanie lub zdjęciu to sprawa prosta.
A czemu się opłaca? Ano temu, że czasem do niektórych sklepów masz kilkadziesiąt albo nawet kilkaset kilometrów i wtedy bardziej opłaca Ci się kupić od kogoś paragon, nawet z kosztem wysyłki.
Aha, a jeśli pytasz o to czy sprzedającym się opłaca kupować a potem biegać na pocztę, to tak, opłaca się emotka  ludziom opłacają się różne rzeczy- często zdecydowanie mniej opłacalne niż to emotka  np. kupowanie produktu dla zwrotu 5-10 zł, granie o smyczki i długopisy, odsyłanie paragonu na worek albo gadżety, itd. emotka  a na poczcie konkursowicz i tak bywa przeważnie regularnie emotka

Dokładnie tak jak wyżej zostało napisane:) wygrałam 2 razy na paragon kupiony na forum (pozdrawiam sprzedajacych emotka ) i nigdy nie było problemów, raz zapłaciłam za wysyłkę paragonu do siebie(długi termin na odesłanie formularza) A drugi raz nawet nie pamiętam czy ktoś za mnie wysłał formularz czy wystarczyło zdjęcie... Jest jeszcze jeden powód dla którego ludzie kupują paragony, a mianowicie nie używają produkty który jest potrzebny na konkurs lub mają w domu zapas i nie potrzebują kolejnego A chcą brać udział w konkursie. Sama ostatnio sprzedałam paragony i jeśli będzie potrzebny oryginał na pewno się z kupującymi dogadam:) 
0 0

asia575

Cytuj wiadomość#6695325 wtorek, 7 kwiecień 2020, 10:14:22
Jestem na kupnie laptopa dla córki,a w temacie jestem ciemna jak tabaka emotka  
Córka(16 lat) będzie go używać na potrzeby szkolne(wypracowania,prezentacje itp),czasami ogląda filmy.
Proszę o polecenie mi jakąś konkretną markę i model do tysiąca złotych. 
0 0

edzia21

Cytuj wiadomość#6695327 wtorek, 7 kwiecień 2020, 10:30:03
asia575 napisał(a):

Córka(16 lat) będzie go używać na potrzeby szkolne(wypracowania,prezentacje itp),czasami ogląda filmy.

Niestety, ale do tysiąca nie kupisz klasycznego laptopa, który będzie działał płynnie, wydajnie i umilał prace córce, poprzez wykorzystywanie go do innych aktywności. Chyba, że skupisz się na typie: netbook, jednakże nie wiem, czy do tysiąca kupi się coś dobrego. Mam lenovo z konkursu za 799 zł, noszę go tylko do pracy...i mam ochotę roztrzaskać go o ścianę. 3 minuty otwiera mi gotową prezentację w PowerPoint, a otworzenie przeglądarki internetowej to też nie lada wzywanie dla niego. 

yonex

Cytuj wiadomość#6695331 wtorek, 7 kwiecień 2020, 10:38:14
edzia21 napisał(a):

asia575 napisał(a):

Niestety, ale do tysiąca nie kupisz klasycznego laptopa, który będzie działał płynnie, wydajnie i umilał prace córce, poprzez wykorzystywanie go do innych aktywności. Chyba, że skupisz się na typie: netbook, jednakże nie wiem, czy do tysiąca kupi się coś dobrego. Mam lenovo z konkursu za 799 zł, noszę go tylko do pracy...i mam ochotę roztrzaskać go o ścianę. 3 minuty otwiera mi gotową prezentację w PowerPoint, a otworzenie przeglądarki internetowej to też nie lada wzywanie dla niego. 

Za tysiąca do brałbym poleasingowy.
0 0

magy2020

Cytuj wiadomość#6695364 wtorek, 7 kwiecień 2020, 12:31:42
yonex napisał(a):

edzia21 napisał(a):

asia575 napisał(a):

Za tysiąca do brałbym poleasingowy.

W tej cenie i do takich celów to poleasingowe, polecam firmę AMSO,
0 0