Reklama na e-Konkursy.info

WC - rozmowy o wszystkim

azaflora

Cytuj wiadomość#6755764 sobota, 2 styczeń 2021, 12:24:48
nitka310 napisał(a):

pikawka napisał(a):

nitka310 napisał(a):

Właśnie zastanawiam się czy warto założyć FB.... widzę, że niektóre konkursy to rozmowy z botami przez Messenger... no i różne weekendowe noclegi można wygrać właściwie tylko tam. Czy ktoś ma fb tylko ze względu na konkursy? Może nawet bym miała tam jakieś zdjęcie, tylko przeraża mnie że każdy będzie je mógł widzieć (siostra mi mówiła, że gdzieś się to wyłącza, ale co i jak dokładnie to nie wie) emotka  chciałabym dodać do znajomych tylko osoby z którymi mam kontakt, więc bez szaleństwa emotka . Macie Facebooka, dużo znajomych, bierzecie udział w konkursach?

Nie musisz mieć swojego zdjęcia ani imienia i nazwiska. Fotka kota psa czy widoku i będzie ok  emotka  imię czy jakaś ksywka też przejdzie. 

Dziękuję za odpowiedź  emotka jednak jeśli będę go zakładać to chciałabym z niego korzystać. W mojej rodzinie wszyscy mają fb emotka  nie licząc dzieci do lat 13. Może to nie jest, aż takie złe, jeśli ograniczy się dostęp dla obcych? Nie wiem jak to i was wygląda?

Załóż konto na swoje prawdziwe dane, a w ustawieniach wybierz, co kto może zobaczyć i dowiedzieć się o Tobie. Z pseudonimami może być problem w razie wygranej w konkursie, niektórzy nie biorą pod ocenę zgłoszeń od "Ciiotka Klotka, Zwierzolub" itp emotka
Tu zerknij na możliwości
0 0

dwaburekoty

Cytuj wiadomość#6755781 sobota, 2 styczeń 2021, 13:56:04
nitka310 napisał(a):

Właśnie zastanawiam się czy warto założyć FB.... widzę, że niektóre konkursy to rozmowy z botami przez Messenger... no i różne weekendowe noclegi można wygrać właściwie tylko tam. Czy ktoś ma fb tylko ze względu na konkursy? Może nawet bym miała tam jakieś zdjęcie, tylko przeraża mnie że każdy będzie je mógł widzieć (siostra mi mówiła, że gdzieś się to wyłącza, ale co i jak dokładnie to nie wie) emotka  chciałabym dodać do znajomych tylko osoby z którymi mam kontakt, więc bez szaleństwa emotka . Macie Facebooka, dużo znajomych, bierzecie udział w konkursach?

a ja Ciebie zachęcam do założenia FB. Znajomych mam mało - w zasadzie ostatnio zrobiłam ostre czystki. zdjęć wrzucam niewiele, od święta. Nic nie publikuje.
natomiast jeśli chodzi o grupy w obszarze zawodowym lub w kontekście Twojej pasji to FB jest genialny. Zaczynam się już nazywać specjalistą od remontów starych domów, gier planszowych, czy rynku spożywczego (należę do takich grup) Nie mam problemow z organizacją i lubię poczytać o babskich biznesach (też są takie grupy). No i wisienka na torcie - antyfani pewnej instacelebrytki od rosołu (pozdrawiam wszystkie Gnidy - wiem, że tu są emotka )- nic tak nie poprawia humoru i nie odmóżdża.

dla samych grup zainteresowań FB założyć warto.
ziolko 0

ziolko

Cytuj wiadomość#6755791 sobota, 2 styczeń 2021, 14:59:59
pikawka nie wprowadzaj w błąd.
Na fb trzeba mieć swoje prawdziwe imię i nazwisko, bo taki jest regulamin fb. Poza tym często regulaminy konkursów mają zapis, że muszą być prawdziwe dane.
A to, że niektórzy nie mają, nie oznacza, że ktoś ich nie zgłosi i będą mieli blokadę konta.
Sama tak miałam. Imię i 2 litery z nazwiska. Ktoś mnie zgłosił i blokada. Musiałam wysyłać skan dowodu, żeby zobaczyli nazwisko i twarz (z zamazanymi innymi danymi), wtedy mi odblokowali.
nitka310 - oczywiście, że można grać na fb emotka  
Sama z tego powodu w 2010 roku założyłam konto emotka  
Najcenniejsza nagroda, jaką tam wygrałam, to weekendowy pobyt w spa (niestety, nie skorzystałam z niego, bo był bardzo krótki termin na realizację, a ja nie miałam już wolnego... więc odsprzedałam). A tak, to same drobiazgi. 
Ogólnie da się wygrać, tylko teraz jest baardzo dużo chętnych, ale nie zawsze.
Moja rada - NIE BIERZ udziału w konkursach klikanych! bo nie da się tam wygrać normalnie, chyba,  ze będziesz należeć do grup lajkowych... 
0 0

ziolko

Cytuj wiadomość#6755792 sobota, 2 styczeń 2021, 15:02:22
dwaburekoty zgadzam się!
Grupy zainteresowań są bardzo fajne.
Grupy zdrowotne, kulinarne, zawodowe, sprzedażowe, o oszustach na fb (np https://www.faceb...ps/129637791061658), są świetne! dużo by wymieniać. 

prosiaczek

Cytuj wiadomość#6755793 sobota, 2 styczeń 2021, 15:07:10
dwaburekoty napisał(a):

nitka310 napisał(a):

a ja Ciebie zachęcam do założenia FB. Znajomych mam mało - w zasadzie ostatnio zrobiłam ostre czystki. zdjęć wrzucam niewiele, od święta. Nic nie publikuje.
natomiast jeśli chodzi o grupy w obszarze zawodowym lub w kontekście Twojej pasji to FB jest genialny. Zaczynam się już nazywać specjalistą od remontów starych domów, gier planszowych, czy rynku spożywczego (należę do takich grup) Nie mam problemow z organizacją i lubię poczytać o babskich biznesach (też są takie grupy). No i wisienka na torcie - antyfani pewnej instacelebrytki od rosołu (pozdrawiam wszystkie Gnidy - wiem, że tu są emotka )- nic tak nie poprawia humoru i nie odmóżdża.

dla samych grup zainteresowań FB założyć warto.

antyfani Gacioli to moje guilty pleasures emotka

pikawka

Cytuj wiadomość#6755795 sobota, 2 styczeń 2021, 15:10:27
ziolko napisał(a):

pikawka nie wprowadzaj w błąd.
Na fb trzeba mieć swoje prawdziwe imię i nazwisko, bo taki jest regulamin fb. Poza tym często regulaminy konkursów mają zapis, że muszą być prawdziwe dane.
A to, że niektórzy nie mają, nie oznacza, że ktoś ich nie zgłosi i będą mieli blokadę konta.
Sama tak miałam. Imię i 2 litery z nazwiska. Ktoś mnie zgłosił i blokada. Musiałam wysyłać skan dowodu, żeby zobaczyli nazwisko i twarz (z zamazanymi innymi danymi), wtedy mi odblokowali.
nitka310 - oczywiście, że można grać na fb emotka  
Sama z tego powodu w 2010 roku założyłam konto emotka  
Najcenniejsza nagroda, jaką tam wygrałam, to weekendowy pobyt w spa (niestety, nie skorzystałam z niego, bo był bardzo krótki termin na realizację, a ja nie miałam już wolnego... więc odsprzedałam). A tak, to same drobiazgi. 
Ogólnie da się wygrać, tylko teraz jest baardzo dużo chętnych, ale nie zawsze.
Moja rada - NIE BIERZ udziału w konkursach klikanych! bo nie da się tam wygrać normalnie, chyba,  ze będziesz należeć do grup lajkowych... 

Nie wiem jaki jest regulamin nie wnikalam w to ale mam masę osób wśród znajomych na fb, którzy od lat mają te same dane podane i nie są to ich imiona i nazwiska tylko jakieś skróty itp.... 
0 0

ziolko

Cytuj wiadomość#6755810 sobota, 2 styczeń 2021, 15:47:21
pikawka uwierz na słowo, że niezależnie od regulaminu fb, regulaminy konkursów na fb często wymagają prawdziwych danych na profilu. 

fiona25

Cytuj wiadomość#6755822 sobota, 2 styczeń 2021, 16:33:44
nitka310 napisał(a):

pikawka napisał(a):

nitka310 napisał(a):

Nie musisz mieć swojego zdjęcia ani imienia i nazwiska. Fotka kota psa czy widoku i będzie ok  emotka  imię czy jakaś ksywka też przejdzie. 

Dziękuję za odpowiedź  emotka jednak jeśli będę go zakładać to chciałabym z niego korzystać. W mojej rodzinie wszyscy mają fb emotka  nie licząc dzieci do lat 13. Może to nie jest, aż takie złe, jeśli ograniczy się dostęp dla obcych? Nie wiem jak to i was wygląda?

Powiem szczerze - mam fb, mam zdjęcie, trochę znajomych ale nie "odkrywam" sie specjalnie ,nie dodaję postów, nie wrzucam zdjęć, nie informuję gdzie jestem i co robię każdego dnia.I nie chodzi absolutnie o to,ze moim zdaniem to coś złego - absolutnie nie - po prostu chciałam napisać,ze można miec konto nie zdradzając o sobie wiele   emotka  Widzę posty moich znajomych,zdjęcia jakimi chcą się podzielić z innymi, czasem coś polubię,czasem skomentuję, FB podpowiada mi kiedy kto świętuje urodziny i tyle. Mnie to wystarczy, a w razie czego mam konto, które umożliwia mi chociażby wzięcie udziału w konkursie  emotka  Myślę,ze bez obaw możesz założyć konto - możesz po prostu "pokazać" tyle ,ile bedziesz chciała.Poza tym masz możliwość ustawienia swojej "prywatności" - wtedy to co wrzucasz albo udostępniasz mogą widzieć tylko osoby, które masz na liście znajomych emotka

rufus

Cytuj wiadomość#6755839 sobota, 2 styczeń 2021, 18:06:54
Minusem jest to, że niektórym osobom ze znajomych (nie wiem od czego to jest zależne) wyświetlają się nasze komentarze i później widać to zgłoszenie konkursowe.  emotka

halliday

Cytuj wiadomość#6755851 sobota, 2 styczeń 2021, 19:27:01
rufus napisał(a):

Minusem jest to, że niektórym osobom ze znajomych (nie wiem od czego to jest zależne) wyświetlają się nasze komentarze i później widać to zgłoszenie konkursowe.  emotka

pewnie tym co mają polubioną stronę na której bierzesz udział.
0 0

kejm

Cytuj wiadomość#6755852 sobota, 2 styczeń 2021, 19:30:03
rufus napisał(a):

O właśnie to jest spory minus. I te lajki znajomych pod naszymi zgłoszeniami. A ostatnio sąsiadka dzwoniła, że moje zdjęcie w komentarzu do konkursu jest za mało wyraźne  emotka
Próbowałam znaleźć rozwiązanie, ale nie znalazłam. Jeśli ktoś wie jak wyłączyć powiadamianie o komentarzach to proszę podzielcie się. 
0 0

tormenta77

Cytuj wiadomość#6755858 sobota, 2 styczeń 2021, 20:13:40
rufus napisał(a):

To właśnie sprawia, że nie biorę udziału w konkursach na fb mimo, że konto tam mam.
0 0

nitka310

Cytuj wiadomość#6755863 sobota, 2 styczeń 2021, 20:27:26
tormenta77 napisał(a):

rufus napisał(a):

To właśnie sprawia, że nie biorę udziału w konkursach na fb mimo, że konto tam mam.

A to nie dlatego, że trzeba zrobić komentarz jako publiczny żeby wygrać?
0 0

rufus

Cytuj wiadomość#6755868 sobota, 2 styczeń 2021, 20:33:32
halliday napisał(a):

rufus napisał(a):

pewnie tym co mają polubioną stronę na której bierzesz udział.

Nie, to na pewno nie ma na to wpływu.
0 0

rufus

Cytuj wiadomość#6755869 sobota, 2 styczeń 2021, 20:34:23
nitka310 napisał(a):

tormenta77 napisał(a):

rufus napisał(a):

Każdy komentarz jest publiczny.
0 0

nitka310

Cytuj wiadomość#6755871 sobota, 2 styczeń 2021, 20:39:36
rufus napisał(a):

nitka310 napisał(a):

tormenta77 napisał(a):

rufus napisał(a):

Nie miałam o tym pojecia emotka  to jak dodam komentarz do zdjęcia np kuzynki a będę miała ustawiony profil tylko żeby znajomi to widzieli, to i tak jak ktoś z obcych będzie u niej na profilu to go zobaczy?
0 0

rufus

Cytuj wiadomość#6755873 sobota, 2 styczeń 2021, 20:50:37
nitka310 napisał(a):

rufus napisał(a):

nitka310 napisał(a):

tormenta77 napisał(a):

rufus napisał(a):

Nie miałam o tym pojecia emotka  to jak dodam komentarz do zdjęcia np kuzynki a będę miała ustawiony profil tylko żeby znajomi to widzieli, to i tak jak ktoś z obcych będzie u niej na profilu to go zobaczy?

Profil osoby a fanpage to co innego.
Jeśli skomentujesz zdjęcie kuzynki i ona ma ustawione zdjecie dla znajomych to nikt inny poza nimi komentarza nie zobaczy.
A fanpage są publiczne. W każdym razie też mogą zobaczyc to Twoi znajomi, jesli im sie to wyswietli na tablicy. A kazda inna osoba moze wejsc na strone i zobaczyc komentarze.
0 0

ziolko

Cytuj wiadomość#6755876 sobota, 2 styczeń 2021, 21:09:10
Chyba to zależy od tego, czy jakaś osoba z grona znajomych obserwuje Wasz profil. I tylko ta osoba może zmienić swoje ustawienia
0 0

rufus

Cytuj wiadomość#6755881 sobota, 2 styczeń 2021, 21:57:43
ziolko napisał(a):

Chyba to zależy od tego, czy jakaś osoba z grona znajomych obserwuje Wasz profil. I tylko ta osoba może zmienić swoje ustawienia

To domyślnie każda osoba.
0 0

ziolko

Cytuj wiadomość#6755886 sobota, 2 styczeń 2021, 23:13:19
rufus napisał(a):

ziolko napisał(a):

To domyślnie każda osoba.

Fakt. Czasami odznaczam kogoś
0 0