Reklama na e-Konkursy.info

WC - rozmowy o wszystkim

ziolko

Cytuj wiadomość#6761181 wtorek, 26 styczeń 2021, 22:04:25
@faworek - też brałam Sumamed, przez 12 dni, bo miałam mega kaszel i gorączkę 39 stopni co 6 godzin...
Mój mąż brał 6 dni. 
Rtg miałam zrobione tydzień po zakończeniu izolacji i niby płuca czyste, chociaż lekarka rodzinna mówiła, że jakieś minimalne zmiany widzi w dolnej części prawego płuca.
Pulmonolog nie widział. 

faworek

Cytuj wiadomość#6761183 wtorek, 26 styczeń 2021, 22:12:19
ziolko napisał(a):

faworek - też brałam Sumamed, przez 12 dni, bo miałam mega kaszel i gorączkę 39 stopni co 6 godzin...
Mój mąż brał 6 dni. 
Rtg miałam zrobione tydzień po zakończeniu izolacji i niby płuca czyste, chociaż lekarka rodzinna mówiła, że jakieś minimalne zmiany widzi w dolnej części prawego płuca.
Pulmonolog nie widział. 

moja Mama też przechodziła koronę dosyć ciężko i po Sumamedzie ma czyste płuca. Pielęgniarki mąż, który przechodził chorobę lekko nie brał i miał zajęte później dwa płuca  :  

ziolko

Cytuj wiadomość#6761184 wtorek, 26 styczeń 2021, 22:17:31
@faworek najlepsze jest to, że ten antybiotyk przepisała mi moja kuzynka lekarka w dodatku z innego województwa. Objawy (utrata węchu) miałam od 7 listopada, 10 listopada dostałam gorączkę, od 11 do 22.11 brałam antybiotyk (sąsiadka wykupiła. E-recepty są cudowne w takiej sytuacji). Zaś lekarka rodzinna powiedziała, że wypisze antybiotyk, jak będę miała pozytywny wynik testu (test miałam robiony 13.11, a wynik 15.11). Kolejna lekarka nie widziała potrzeby przepisywania antybiotyku...  emotka  gdyby nie kuzynka, to nie wiem, w jakim byłabym stanie. 
17.11 miałam ostatnią gorączkę.
Masakra, ile w tym czasie nabrałam Ibupromu i Apapu... chyba wyrobiłam normę na najbliższe 2 lata  emotka
A przez Ibuprom dodatkowo rozwaliłam sobie żołądek, bo mam przewlekłe zapalenie... Ibu nie brałam od 8 lat. 

faworek

Cytuj wiadomość#6761185 wtorek, 26 styczeń 2021, 22:23:04
ziolko napisał(a):

faworek najlepsze jest to, że ten antybiotyk przepisała mi moja kuzynka lekarka w dodatku z innego województwa. Objawy (utrata węchu) miałam od 7 listopada, 10 listopada dostałam gorączkę, od 11 do 22.11 brałam antybiotyk (sąsiadka wykupiła. E-recepty są cudowne w takiej sytuacji). Zaś lekarka rodzinna powiedziała, że wypisze antybiotyk, jak będę miała pozytywny wynik testu (test miałam robiony 13.11, a wynik 15.11). Kolejna lekarka nie widziała potrzeby przepisywania antybiotyku...  emotka  gdyby nie kuzynka, to nie wiem, w jakim byłabym stanie. 
17.11 miałam ostatnią gorączkę.
Masakra, ile w tym czasie nabrałam Ibupromu i Apapu... chyba wyrobiłam normę na najbliższe 2 lata  emotka
A przez Ibuprom dodatkowo rozwaliłam sobie żołądek, bo mam przewlekłe zapalenie... Ibu nie brałam od 8 lat. 

ja pierdykam... współczuję....U mnie już na wstępie prosiliśmy rodzinnego o antybiotyk, na szczęście nie robił problemu i w tym samym dniu też dał skierowanie na wymaz. Bierzesz probiotyk na żołądek?  
0 0

ziolko

Cytuj wiadomość#6761187 wtorek, 26 styczeń 2021, 22:31:45
faworek probiotyk ten, co pisałam wcześniej. Loggic60 i Sanprobi Superformula. Na zmianę. Albo rano jeden a wieczorem drugi.
Sumamed może i jest dobry na płuca, ale przez wirusa i po antybiotyku miałam przez miesiąc jazdę z jelitami  emotka emotka
Dopiero te probiotyki mi pomogły.
Jeśli chodzi o inhibitory, to nie biorę od lat. Brałam przez kilka miesięcy po szpitalu.

ziolko

Cytuj wiadomość#6761193 wtorek, 26 styczeń 2021, 23:22:17
faworek - przeniosłam tutaj rozmowy emotka  
0 0

inska

Cytuj wiadomość#6761210 środa, 27 styczeń 2021, 08:26:50
ziolko napisał(a):

A przez Ibuprom dodatkowo rozwaliłam sobie żołądek, bo mam przewlekłe zapalenie... Ibu nie brałam od 8 lat

muszę brać ibuprom minimum 3 x na tydzień od ponad 3 lat, nic mi nie rozwalił emotka  więc myślę, że to jednak nie ibu. w Twoim przypadku
0 0

czarna42

Cytuj wiadomość#6761244 środa, 27 styczeń 2021, 10:36:58
pioge7 napisał(a):

Korzysta ktoś z irygatora stomatologicznego? Dobre to urządzenie? Zastanawiam się nad kupnem ale nie wiem czy to pomoże czy tylko kasa pójdzie do wydania...

To mój pierwszy post, więc dzień dobry wszystkim. Mam od lat irygator Panasonic, doczyszcza lepiej niż nitki. Ciśnienie jest całkiem w porządku, łatwo się używa. Po naładowaniu też wystarczy na dobre 10 użyć. Moim zdaniem irygator ma tylko jedną wadę - średnio nadaje się do wrażliwych dziąseł. Przy problemach z dziąsłami trzeba używać go bardzo delikatnie i krótko, bo może nasilać np. ból szyjek zębowych.

ziolko

Cytuj wiadomość#6761287 środa, 27 styczeń 2021, 12:17:43
inska napisał(a):

ziolko napisał(a):

A przez Ibuprom dodatkowo rozwaliłam sobie żołądek, bo mam przewlekłe zapalenie... Ibu nie brałam od 8 lat

muszę brać ibuprom minimum 3 x na tydzień od ponad 3 lat, nic mi nie rozwalił emotka  więc myślę, że to jednak nie ibu. w Twoim przypadku

Ibuprom to NLPZ, w przypadku zapalenia żołądka nasila objawy.
Dlaczego musisz brać tak często ibuprom?? 
0 0

inska

Cytuj wiadomość#6761293 środa, 27 styczeń 2021, 12:28:29
ziolko napisał(a):

Ibuprom to NLPZ, w przypadku zapalenia żołądka nasila objawy.
Dlaczego musisz brać tak często ibuprom?? 

Może faktycznie jak masz zapalenie żołądka to ibuprom psoci emotka  
U mnie się spisuje bardzo dobrze a musze brać bo łagodzi objawy grypopodobne, które wywołuje lek jaki biorę na sm. 
0 0

agusiac87

Cytuj wiadomość#6762029 sobota, 30 styczeń 2021, 13:04:09
czy ktoś z Was używał spieniacza Fomini Crema z MK CAFE Selgros?
jeśli tak to proszę o PW, bo mam pewne pytanko, sama używałam kilka razy i mam pewne wątpliwości
0 0

sks900

Cytuj wiadomość#6762400 poniedziałek, 1 luty 2021, 17:22:10
Jedna z najwyższych wyłudzonych kwot w Polsce. 74-latka straciła ponad 670 tys. zł

74-letnia mieszkanka krakowskiej Krowodrzy padła ofiarą fałszywego oficera Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Kobieta przekazała oszustowi 670 tys. złotych. To jedna z najwyższych wyłudzonych kwot w Polsce.

74-latka z Krowodrzy w ostatni piątek zgłosiła policji, że kilka dni temu odebrała telefon. Mężczyzna podający się za oficera Centralnego Biura Antykorupcyjnego przekonał seniorkę, że pieniądze zgromadzone na jej kontach bankowych są zagrożone. Dodał, że policja szuka oszustów, którzy chcą wykraść jej oszczędności.74-latka uwierzyła osobie podszywającej się pod policjanta i w kilku przelewach przekazała oszczędności sięgające ponad 670 tys. zł na rzekomo bezpieczne konto bankowe.

Fałszywy policjant zapewniał seniorkę, że po zakończonych działaniach odzyska ona swoje oszczędności. Niestety tak się nie stało. Fałszywy funkcjonariusz nie nawiązał z nią ponownego kontaktu - wyjaśnił rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

https://www.rmf24...ka-strac,nId,5023175

sks900

Cytuj wiadomość#6762606 wtorek, 2 luty 2021, 17:43:28
30-latka z Hrubieszowa straciła majątek. Znany tajwański aktor okazał się oszustem

30-latka z Hrubieszowa miała nadzieję, że w końcu spotkała prawdziwą miłość. Poznany przez internet mężczyzna wydawał się ideałem. Przedstawił się jako tajwański celebryta, obsypywał ją komplementami. Wyznał, że mimo sławy jest zagubiony i samotny. Stwierdził, że tylko jej może ufać, chciał nawet przechować u niej warte majątek złoto i biżuterię. Potrzebował tylko pieniędzy, żeby wysłać do niej kosztowności.

Mężczyzna opowiadał 30-latce, że innym kobietom, które poznawał, zależało tylko na jego pieniądzach, a potem znikały. Jednak ona jest zupełnie inna niż wszystkie. Zaproponował, że przechowa u niej należące do niego złoto, biżuterię i nagrody. Za przesyłkę kosztowności musiała jednak zapłacić z własnej kieszeni.Celebryta obiecywał, że zwróci jej wszystkie pieniądze. Miał przyjechać po nią do Polski i zabrać na Tajwan. Oczarowana 30-latka wzięła w bankach trzy pożyczki na łączną kwotę 160 tysięcy złotych.
Pieniądze wpłacała na podane przez mężczyznę konto. Ten twierdził, że spłaci wszystkie zaciągnięte przez nią długi. Po trzeciej wpłacie mieszkanka Hrubieszowa zaczęła podejrzewać, że poznany ideał może być jednak naciągaczem.Kobieta zgłosiła sprawę na policję oraz do prokuratury. Funkcjonariusze próbują namierzyć mężczyznę, ale szanse, że 30-latka odzyska choć część pieniędzy, są bardzo małe. To nie pierwsza kobieta, która padła ofiarą oszusta podającego się za kogoś innego. Policjanci apelują o ostrożność w kontaktach z przygodnie poznanymi osobami.
https://www.fakt....srcc=ucs&utm_v=2
0 0

pikawka

Cytuj wiadomość#6762743 środa, 3 luty 2021, 10:43:27
Co może iść pocztexem? Bo mam nadana paczkę i standardowo nie wiem co to  emotka
0 0

rencia163

Cytuj wiadomość#6762759 środa, 3 luty 2021, 11:27:34
pikawka napisał(a):

Co może iść pocztexem? Bo mam nadana paczkę i standardowo nie wiem co to  emotka

Też ostatnio o mnie pocztexem szła paczka i też zastanawiałam się co to za nagroda. A to była paczka z Aliexpress  emotka
0 0

pikawka

Cytuj wiadomość#6762765 środa, 3 luty 2021, 11:57:27
rencia163 napisał(a):

pikawka napisał(a):

Też ostatnio o mnie pocztexem szła paczka i też zastanawiałam się co to za nagroda. A to była paczka z Aliexpress  emotka

Aaaaaa wszystko możliwe  emotka
0 0

mia

Cytuj wiadomość#6762775 środa, 3 luty 2021, 12:27:48
Czy za bony do Dino (Tyskie) można kupować też alkohol i papierosy?
Ktoś próbował? emotka
0 0

ewunia

Cytuj wiadomość#6762777 środa, 3 luty 2021, 12:33:07
mia napisał(a):

Ktoś próbował? emotka

Można emotka
mia 0

halliday

Cytuj wiadomość#6762778 środa, 3 luty 2021, 12:35:26
mia napisał(a):

Ktoś próbował? emotka

ja kupuje, ale nie wiem czy kasjerka prawidłowo wbija ten bon, bo zamiast wbić kod kreskowy z bonu, wbija jakbym dał jej gotówkę.
mia 0

pikawka

Cytuj wiadomość#6762779 środa, 3 luty 2021, 12:38:12
halliday napisał(a):

mia napisał(a):

Ktoś próbował? emotka

ja kupuje, ale nie wiem czy kasjerka prawidłowo wbija ten bon, bo zamiast wbić kod kreskowy z bonu, wbija jakbym dał jej gotówkę.

Ja kupowałam piwo, nikt nie zwrócił uwagi. 
mia 0