Reklama na e-Konkursy.info

WC - rozmowy o wszystkim

kolorowekredki

Cytuj wiadomość#6768935 środa, 10 marzec 2021, 08:38:57
pikawka napisał(a):

cudaczek121 napisał(a):

pikawka napisał(a):

jokan napisał(a):

pikawka napisał(a):

Mam 80 zł na karcie telefonu. Chce to jakoś wykorzystać, czy w lotto online mogę płacić smsem? Czy w jakiś sposób zeby mi zeszło z konta telefonu? Nigdy tam nie gralam emotka

na lotto online tylko przelewem

Buuuuu to jak wykorzystać ta kasę  emotka             Może wyslij dobroczynnego smsa na jakieś chore dziecko, jeśli faktycznie juz musisz wykorzystać te środki:)  

O! w sumie dobra myśl! Dziękuję  emotka

jeśli aktualne to podrzucę cel: https://www.siepomaga.pl/filip-siczek
sms
Numer72365
Treść  0106591
Koszt 2,46 zł brutto (w tym VAT)
0 0

zielonaszpilka

Cytuj wiadomość#6768974 środa, 10 marzec 2021, 10:19:26
dwaburekoty napisał(a):

Siostra dała mi zagwozdkę. Może ktoś z Was pamięta: mniej więcej w 2000-2006 na TVP2 emitowany był serial/dokument historyczny - w niedzielę ok. 11.30-12.00, przemiennie z podróżami kulinarnymi Makłowicza. Były to cykle o najważniejszych postaciach danych państw. Na pewno był jeden cykl poświęcony Rosji:4 odcinki (Iwan IV Groźny ukraszony urywkami filmu Eisensteina, Piotr Wielki, Katarzyna Wielka i Mikołaj II). Serial był super (przynajmniej dla mnie- gimnazjalnego dziecka zakochanego w Rosji, a jeszcze bardziej w historii).
może pamięta ktoś tytuł?
Podróże w czasie? Podróże w czasie i przestrzeni?

@dwaburekoty To była seria, która rzeczywiście nazywała się Podróże w czasie i przestrzeni:) Leciała w TVP2 w niedzielę, ale przed Makłowiczem - styczeń 2004 roku. Polski tytuł miniserialu o Rosji, który w ramach tej serii leciał to Rosja kraj carów (Pomimo tego, że w ramówce jest Rosja ziemią carów;) (rok produkcji 2003). Do obejrzenia na YT

0 0

maverick

glena

Cytuj wiadomość#6769140 środa, 10 marzec 2021, 17:49:58
Czy ktoś może wie jak wygląda kwestia przesyłania alkoholu kurierem/inpostem itp? Nie chce mi się szukać, a może ktoś akurat wie to "od ręki"?
Zastanawiam się nad odsprzedaniem wygranego Martini, ale mam obawy czy przesyłka dojdzie nie uszkodzona i czy alko to nie jest towar, którego legalnie wysłać się nie da...
0 0

ziolko

Cytuj wiadomość#6769150 środa, 10 marzec 2021, 18:32:37
glena napisał(a):

Czy ktoś może wie jak wygląda kwestia przesyłania alkoholu kurierem/inpostem itp? Nie chce mi się szukać, a może ktoś akurat wie to "od ręki"?
Zastanawiam się nad odsprzedaniem wygranego Martini, ale mam obawy czy przesyłka dojdzie nie uszkodzona i czy alko to nie jest towar, którego legalnie wysłać się nie da...

Noo jednak musisz trochę poczytać sama emotka  poszukałam za Ciebie  emotka
https://www.globk...a-alkoholu-kurierem/

Przykład zapakowania butelek https://www.kurie...com/wysylka-alkoholi

Przykład opakowań do butelek https://www.top-o...-poczta-czy-kurierem

"
  • Alkohol i substancje płynne
Alkohol i inne płyny  w szczególności w opakowaniach szklanych znajdują się na liście przedmiotów zakazanych większości firm kurierskich. Głównie ze względu na łatwość rozbicia i zalania pozostałych przesyłek. Rozbite szkło to również niebezpieczeństwo dla osób postronnych.Niektóre firmy kurierskie dopuszczają wysyłkę alkoholu pod warunkiem dopełnienia wymagań dotyczących specjalnego opakowanie - jednak nie ponoszą odpowiedzialności, zatem wysyłka będzie na własną odpowiedzialność i w razie uszkodzenia nie będzie możliwe odszkodowanie."
https://przesylar...ozna-wyslac-kurierem

Podsumowując - poszukaj takiej firmy kurierskiej, która nie zabrania przewożenia alkoholu (szukaj w regulaminach przewoźników), i jeśli sama dokładnie zapakujesz, to powinno dojść wszystko całe i zdrowe emotka  
Nie zapominaj o napisach "UWAGA SZKŁO!" i "NIE RZUCAĆ" - najlepiej wydrukowane w kolorze (czerwonym) na kartce A4 i naklejone na karton z dwóch stron. 
Ostatnio wysyłałam 6 szklanek do piwa - wysokie, smukłe, z cienkiego szkła w górnej części. Zapakowałam każdą szklankę w folię bąbelkową, dodatkowo każdą owinęłam tekturą (pozaginałam tak, że utworzyła rulon), okleiłam taśmą, włożyłam do pudełka wyłożonego folią bąbelkową i to pudełko w jeszcze jedno pudło  emotka
Facet śmiał się, że poświęcił sporo czasu na odpakowywanie całości, ale było warto, bo wszystko dotarło całe.

U Ciebie jest też kwestia wagi, bo u mnie szklanki były lekkie. 
0 0

glena

Cytuj wiadomość#6769169 środa, 10 marzec 2021, 20:50:58
superloser napisał(a):

glena napisał(a):

A jak to "wygrane" dotarlo do Ciebie?

jeszcze nijak emotka
generalnie założyłam, że zasady/przepisy mogą być inne przy wysyłce od osoby prywatnej - stąd pytanie emotka
0 0

glena

Cytuj wiadomość#6769170 środa, 10 marzec 2021, 20:53:04
ziolko napisał(a):

glena napisał(a):

Noo jednak musisz trochę poczytać sama emotka  poszukałam za Ciebie  emotka
https://www.globk...a-alkoholu-kurierem/

Przykład zapakowania butelek https://www.kurie...com/wysylka-alkoholi

Przykład opakowań do butelek https://www.top-o...-poczta-czy-kurierem

"
  • Alkohol i substancje płynne
Alkohol i inne płyny  w szczególności w opakowaniach szklanych znajdują się na liście przedmiotów zakazanych większości firm kurierskich. Głównie ze względu na łatwość rozbicia i zalania pozostałych przesyłek. Rozbite szkło to również niebezpieczeństwo dla osób postronnych.Niektóre firmy kurierskie dopuszczają wysyłkę alkoholu pod warunkiem dopełnienia wymagań dotyczących specjalnego opakowanie - jednak nie ponoszą odpowiedzialności, zatem wysyłka będzie na własną odpowiedzialność i w razie uszkodzenia nie będzie możliwe odszkodowanie."
https://przesylar...ozna-wyslac-kurierem

Podsumowując - poszukaj takiej firmy kurierskiej, która nie zabrania przewożenia alkoholu (szukaj w regulaminach przewoźników), i jeśli sama dokładnie zapakujesz, to powinno dojść wszystko całe i zdrowe emotka  
Nie zapominaj o napisach "UWAGA SZKŁO!" i "NIE RZUCAĆ" - najlepiej wydrukowane w kolorze (czerwonym) na kartce A4 i naklejone na karton z dwóch stron. 
Ostatnio wysyłałam 6 szklanek do piwa - wysokie, smukłe, z cienkiego szkła w górnej części. Zapakowałam każdą szklankę w folię bąbelkową, dodatkowo każdą owinęłam tekturą (pozaginałam tak, że utworzyła rulon), okleiłam taśmą, włożyłam do pudełka wyłożonego folią bąbelkową i to pudełko w jeszcze jedno pudło  emotka
Facet śmiał się, że poświęcił sporo czasu na odpakowywanie całości, ale było warto, bo wszystko dotarło całe.

U Ciebie jest też kwestia wagi, bo u mnie szklanki były lekkie. 

Bardzo mi pomogłaś, ogromnie dziękuję - zaraz się dokształcę emotka  
ziolko 0

donia7

Cytuj wiadomość#6769441 piątek, 12 marzec 2021, 09:27:25
Drodzy Forumowicze! Polećcie proszę jakieś fajne, sprawdzone, wciągające seriale na Netflixie, bo ja już nie mam do niego nerwów. Chyba z pięć zaczęliśmy oglądać z mężem i nie mogliśmy przebrnąć przez nie emotka  Albo ja zasypiam, a mąż siedzi na telefonie albo na odwrót emotka  Coś w stylu "Co kryją jej oczy", "Nawiedzony dom na wzgórzu"- klimatycznego, wciągającego, z zaskakującym zakończeniem. Taki serial, dla którego będę czekała z niecierpliwością, aż wszystkie dzieci padną  emotka
0 0

donia7

Cytuj wiadomość#6769446 piątek, 12 marzec 2021, 09:42:08
superloser napisał(a):

donia7 napisał(a):

Drodzy Forumowicze! Polećcie proszę jakieś fajne, sprawdzone, wciągające seriale na Netflixie, bo ja już nie mam do niego nerwów. Chyba z pięć zaczęliśmy oglądać z mężem i nie mogliśmy przebrnąć przez nie emotka  Albo ja zasypiam, a mąż siedzi na telefonie albo na odwrót emotka  Coś w stylu "Co kryją jej oczy", "Nawiedzony dom na wzgórzu"- klimatycznego, wciągającego, z zaskakującym zakończeniem. Taki serial, dla którego będę czekała z niecierpliwością, aż wszystkie dzieci padną  emotka

Szukasz takich jeden sezon?

Najlepiej emotka
0 0

olunka

Cytuj wiadomość#6769460 piątek, 12 marzec 2021, 10:08:20
donia7 napisał(a):

superloser napisał(a):

donia7 napisał(a):

Szukasz takich jeden sezon?

Najlepiej emotka

Czarna lista - kilka pierwszych sezonów
donia7 0

delvitto

Cytuj wiadomość#6769806 niedziela, 14 marzec 2021, 14:59:00
donia7 napisał(a):

Obejrzałam ostatnio serial, który o dziwo, wciągnął mnie bardzo. Dlaczego "o dziwo"? Bo to niskobudżetowa produkcja, chyba katalońska, nigdy nie widziałam filmów z tak egzotycznych dla mnie krajów, podeszłam do tego z dużym sceptyzmem, tylko dlatego, że miał wątek podróżowania w czasie, a ja jako miłośnik science-fiction stanęłam w miejscu, że nie mam już nic do oglądania. Film ma trochę niedoróbek, ale... jest to cudownie opowiedziana historia o miłości, z pięknym motywem muzycznym. 10 odcinków. Ten serial to "Gdybym Cię nie spotkał". Jeśli obejrzysz, daj znać, czy się nie zawiodłaś emotka
0 0

delvitto

Cytuj wiadomość#6769808 niedziela, 14 marzec 2021, 15:09:26
Mam pytanko, kochani. Czy ktoś z Was korzysta może z panelu prysznicowego z hydromasażem? Powiedzcie mi, czy to jest przydatna funkcja, czy tylko niepotrzebny gadżet? Dodatkowo, zauważyłam w różnych aranżacjach, że są one montowane dość wysoko, a ja jestem raczej niskiego wzrostu, i te dysze będą mnie walić w kark zamiast w plecki. No i martwię się też, że podczas silniejszego strumienia (takiego bicza), na wprost drzwi kabiny, to pomimo jej zamknięcia, woda będzie się wylewać poza kabinę, bo to jednak duże ciśnienie. Doradźcie proszę, bo mam na to ochotę, a nie znam nikogo, kto z doświadczenia mógłby się wypowiedzieć. A jeśli macie coś sprawdzonego, podzielcie się, jakie to urządzenie i gdzie można kupić emotka

zielonaszpilka

Cytuj wiadomość#6769820 niedziela, 14 marzec 2021, 16:29:14
delvitto napisał(a):

Mam pytanko, kochani. Czy ktoś z Was korzysta może z panelu prysznicowego z hydromasażem? Powiedzcie mi, czy to jest przydatna funkcja, czy tylko niepotrzebny gadżet? Dodatkowo, zauważyłam w różnych aranżacjach, że są one montowane dość wysoko, a ja jestem raczej niskiego wzrostu, i te dysze będą mnie walić w kark zamiast w plecki. No i martwię się też, że podczas silniejszego strumienia (takiego bicza), na wprost drzwi kabiny, to pomimo jej zamknięcia, woda będzie się wylewać poza kabinę, bo to jednak duże ciśnienie. Doradźcie proszę, bo mam na to ochotę, a nie znam nikogo, kto z doświadczenia mógłby się wypowiedzieć. A jeśli macie coś sprawdzonego, podzielcie się, jakie to urządzenie i gdzie można kupić emotka

Teściowie mają od lat, użyte kilka razy, zbiera tylko kamień;) zbędny gadżet jak dla mnie

donia7

Cytuj wiadomość#6769821 niedziela, 14 marzec 2021, 16:36:37
delvitto napisał(a):

donia7 napisał(a):

Obejrzałam ostatnio serial, który o dziwo, wciągnął mnie bardzo. Dlaczego "o dziwo"? Bo to niskobudżetowa produkcja, chyba katalońska, nigdy nie widziałam filmów z tak egzotycznych dla mnie krajów, podeszłam do tego z dużym sceptyzmem, tylko dlatego, że miał wątek podróżowania w czasie, a ja jako miłośnik science-fiction stanęłam w miejscu, że nie mam już nic do oglądania. Film ma trochę niedoróbek, ale... jest to cudownie opowiedziana historia o miłości, z pięknym motywem muzycznym. 10 odcinków. Ten serial to "Gdybym Cię nie spotkał". Jeśli obejrzysz, daj znać, czy się nie zawiodłaś emotka

Ooo jak podróżowanie w czasie i science-fiction to dla mojego męża, on takie kocha emotka  Ostatnio katował "Timeless"- ja się przy tym nudziłam emotka  Teraz jesteśmy na czwartym odcinku "Ku jezioru", który mi się podoba emotka
Dziękuję za polecenie, może mi się spodoba emotka  Dam Ci znać emotka

delvitto

Cytuj wiadomość#6769826 niedziela, 14 marzec 2021, 16:49:40
donia7 napisał(a):

Ooo jak podróżowanie w czasie i science-fiction to dla mojego męża, on takie kocha

to nie tak, kto się spodziewa typowego SF to się rozczaruje, to raczej dramat/obyczajowy/psychologiczny, w którym wątek podróżowania w czasie jest jedynie tłem dla pokazania silnego uczucia, i pragnienia naprawy wyrządzonych szkód. Ja byłam niezmiernie zaskoczona tą nieznaną szerzej produkcją, i chciałabym, by stworzono dalsze odcinki, opowiadające tę historię z drugiego punktu widzenia. A rozumiem, że mąż, miłośnik SF, zna zapewne serial "The 100"?
donia7 0

gonika

Cytuj wiadomość#6769831 niedziela, 14 marzec 2021, 17:31:40
donia7 napisał(a):

donia7 napisał(a):

Ooo jak podróżowanie w czasie i science-fiction to dla mojego męża, on takie kocha

Z SF ja polecam: 3%, The OA, The 100, Dark, Sense8
Z zaskakujących, dających do myślenia: Mesjasz, Lupin
0 0

donia7

Cytuj wiadomość#6769840 niedziela, 14 marzec 2021, 18:27:47
gonika napisał(a):

donia7 napisał(a):

donia7 napisał(a):

Dark ja oglądałam emotka   Lupin zaczęliśmy, ale dotrwaliśmy do 3 odcinka emotka  
dzięki emotka
0 0

pawelkoo

Cytuj wiadomość#6769842 niedziela, 14 marzec 2021, 18:37:33
donia7 napisał(a):

gonika napisał(a):

donia7 napisał(a):

donia7 napisał(a):

Dark ja oglądałam emotka   Lupin zaczęliśmy, ale dotrwaliśmy do 3 odcinka emotka  
dzięki emotka

Black Mirror, Snowpiercer, Into the night, W pułapce
0 0

pikawka

Cytuj wiadomość#6769949 poniedziałek, 15 marzec 2021, 11:56:43
Czy jest jakiś konkurs na farby do włosów?   emotka  bo nic nie widzę  emotka
0 0

masza

Cytuj wiadomość#6769952 poniedziałek, 15 marzec 2021, 12:07:48
pikawka napisał(a):

Czy jest jakiś konkurs na farby do włosów?   emotka  bo nic nie widzę  emotka

nie wiwm , ale widziaąłm promocję w Biedronce