Reklama na e-Konkursy.info

WC - rozmowy o wszystkim

edi999a

Cytuj wiadomość#6776105 sobota, 17 kwiecień 2021, 12:19:41
Planuję kupić płytę indukcyjną. Wszystkie mają panel dotykowy. 
Ta jest inna  https://www.ceneo...75705173#tab=reviews
Czy ktoś ma taki lub podobny model, tzn. z pokrętłami i mógłby się wypowiedzieć na temat użytkowania.
A tak w ogóle jaką indukcję polecacie?
0 0

banka-manka

Cytuj wiadomość#6776112 sobota, 17 kwiecień 2021, 12:56:02
edi999a napisał(a):

Czy ktoś ma taki lub podobny model, tzn. z pokrętłami i mógłby się wypowiedzieć na temat użytkowania.

Mogę tylko wypowiedzieć się w kwestii utrzymania czystości - mam płytę gazową, szklaną. I to żeby dobrze ją umyć, a potem wypolerować z tymi wszystkimi zakamarkami to jest koszmar  emotka  
Nie lubię gotować na indukcji, jedynie brakuje mi tego łatwego czyszczenia, bez obijania palców, zdzierania paznokci żeby pomiędzy choćby pokrętłami fajnie wymyć by nie było smug.
0 0

kumulacja

Cytuj wiadomość#6776113 sobota, 17 kwiecień 2021, 13:14:27
banka-manka napisał(a):

edi999a napisał(a):

Mogę tylko wypowiedzieć się w kwestii utrzymania czystości - mam płytę gazową, szklaną. I to żeby dobrze ją umyć, a potem wypolerować z tymi wszystkimi zakamarkami to jest koszmar  emotka  
Nie lubię gotować na indukcji, jedynie brakuje mi tego łatwego czyszczenia, bez obijania palców, zdzierania paznokci żeby pomiędzy choćby pokrętłami fajnie wymyć by nie było smug.

A próbowałaś myć papką wody z sodą? Uważam, że dobrze czyści. 

banka-manka

Cytuj wiadomość#6776119 sobota, 17 kwiecień 2021, 13:55:40
kumulacja napisał(a):

banka-manka napisał(a):

edi999a napisał(a):

A próbowałaś myć papką wody z sodą? Uważam, że dobrze czyści. 

Tak.
To nawet nie chodzi o środki do mycia. A o budowę, zakamarki, różne wysokości itp. Przez to trudno się poleruje, ściągam brud. Nie idzie przetrzeć na raz dużej powierzchni. 
0 0

Claudia77

Cytuj wiadomość#6776122 sobota, 17 kwiecień 2021, 14:16:43
edi999a napisał(a):

wcześniej z 12 lat miałam Teki teraz mam Whirpol'a obie firmy polecam ) dla mnie najważniejsze było, aby była opcja podwójnej płyty grzewczej, tzn., możliwość połączenia dwóch pól w jedno większe w przypadku większego garnka - no i jak masz możliwośc weź większą 80, mam coś podobnego do tej...https://www.euro....ol-wl-s3377-bf.bhtml
0 0

fineessa

Cytuj wiadomość#6776124 sobota, 17 kwiecień 2021, 14:22:04
Grywacie czasem w zdrapki? Z jakimi efektami?
0 0

fiona25

Cytuj wiadomość#6776133 sobota, 17 kwiecień 2021, 16:37:17
banka-manka napisał(a):

edi999a napisał(a):

Jak ja Cię dobrze rozumiem...mam dokładnie ten sam problem, jak mam ją myć to mnie telepie a ślady pojawiają się nawet po zagotowaniu wody na makaron  emotka
Nienawidzę jej myć i nie jest to kwestia środków czystości, te które mam dają radę, tylko to dziobanie w tych wszystkich szczelinach i zakamarkach...Już oglądałam płyty gazowe bez płomienia, ale to na ten moment duży wydatek dla mnie...te chociaż czyściłoby się łatwiej...   emotka

fiona25

Cytuj wiadomość#6776134 sobota, 17 kwiecień 2021, 16:41:47
kalinea napisał(a):

Ja nie grałam ,ale słyszałam kiedyś opowieść chłopaka, który pracował w drukarni, widział te zdrapki jeszcze przed pokryciem ich tą ścieralną warstwą... możesz się sama domyśleć jak to wyglądało procentowo... Są ludzie, którzy zdrapki kochają i oczywiście mają do tego prawo, a jeżeli jeszcze raz na czas coś tam trafią to tym bardziej fajnie... Ja uważam, ze to strata kasy , ale może ktoś mnie wyprowadzi z błędu? Może jest tu ktoś kto w zdrapce ugrał coś "grubego"?
0 0

cudaczek121

Cytuj wiadomość#6776135 sobota, 17 kwiecień 2021, 17:02:04
fiona25 napisał(a):

kalinea napisał(a):

Ja nie grałam ,ale słyszałam kiedyś opowieść chłopaka, który pracował w drukarni, widział te zdrapki jeszcze przed pokryciem ich tą ścieralną warstwą... możesz się sama domyśleć jak to wyglądało procentowo... Są ludzie, którzy zdrapki kochają i oczywiście mają do tego prawo, a jeżeli jeszcze raz na czas coś tam trafią to tym bardziej fajnie... Ja uważam, ze to strata kasy , ale może ktoś mnie wyprowadzi z błędu? Może jest tu ktoś kto w zdrapce ugrał coś "grubego"?

Wiadomo przecież nie od dziś, że w każdym biznesie, w tym zdrojowym również, chodzi głównie o zysk Organizatora loterii:( Polecam grać od czasu do czasu w zdrapki za 10-20 zlotych, w mniejsze nominaly sie nie opłaca. Jestem na facebookowej grupie zdrapkowej i mnie przeraża, że ludzie potrafia wydać na zdrapki po kilkaset zlotych dziennie, a zwraca im się zazwyczaj połowa paczki. Wychodzę z założenia, że jeśli mam wygrac, kupię tylko jedna zdrapke za 10 czy 20 zlotych 2 razy w tygodniu i ma to mi wystarczyć.Bawie sie w zdrapki od jakichs 11 lat, nie zbankrutowalam, ha,ha. 

fineessa

Cytuj wiadomość#6776160 sobota, 17 kwiecień 2021, 21:35:37
Moja mama kiedys zdrapala ekstra pensje po czym podarła ja i wyrzuciła bo ubzdurała sobie ze musi byc tylko jedno pole ze znaczkiem „ekstra pensja” nie dwa
0 0

tereniagno

Cytuj wiadomość#6776168 sobota, 17 kwiecień 2021, 23:17:13
kalinea napisał(a):

Od czasu do czasu kupuję zdrapki  po 5 zł.
W tym tygodniu wygrałam w nowej zdrapce Kasa Kasa 2x po 50 zł i  wczoraj 20 zł,kupując po 1 zdrapce.
Kiedyś w zdrapkach Kieszonkowe  po 1 zł wygrałam 2x 100zł. Też kupiłam po 1 zdrapce.
Nie kupuję hurtem.
0 0

fiona25

Cytuj wiadomość#6776178 niedziela, 18 kwiecień 2021, 08:54:01
cudaczek121 napisał(a):

fiona25 napisał(a):

kalinea napisał(a):

Wiadomo przecież nie od dziś, że w każdym biznesie, w tym zdrojowym również, chodzi głównie o zysk Organizatora loterii:( Polecam grać od czasu do czasu w zdrapki za 10-20 zlotych, w mniejsze nominaly sie nie opłaca. Jestem na facebookowej grupie zdrapkowej i mnie przeraża, że ludzie potrafia wydać na zdrapki po kilkaset zlotych dziennie, a zwraca im się zazwyczaj połowa paczki. Wychodzę z założenia, że jeśli mam wygrac, kupię tylko jedna zdrapke za 10 czy 20 zlotych 2 razy w tygodniu i ma to mi wystarczyć.Bawie sie w zdrapki od jakichs 11 lat, nie zbankrutowalam, ha,ha. 

No i super , drapiesz "z głową" , nie przegrywasz fortuny i masz z tego fajną zabawę - i o to tu chyba chodzi. To trochę jak granie w konkursach - jakby się człowiek uparł, to też mógłby popłynąć , kupując produkty za kilkaset złotych i wygrywając skarpetki  emotka  Dopóki gram z głową, czyli kupując produkty, których używam i wysyłając jedno, dwa zgłoszenia też nikomu "krzywdy" nie robię, rodzina głodem nie przymiera a ja mam z tego radochę jak uda się tym jednym zgłoszeniem trafić coś fajnego. Tak wiec, trzymam kciuki za zdrapkową wygraną  emotka

edi999a

Cytuj wiadomość#6776190 niedziela, 18 kwiecień 2021, 10:46:00
fiona25 napisał(a):

banka-manka napisał(a):

edi999a napisał(a):

Jak ja Cię dobrze rozumiem...mam dokładnie ten sam problem, jak mam ją myć to mnie telepie a ślady pojawiają się nawet po zagotowaniu wody na makaron  emotka
Nienawidzę jej myć i nie jest to kwestia środków czystości, te które mam dają radę, tylko to dziobanie w tych wszystkich szczelinach i zakamarkach...Już oglądałam płyty gazowe bez płomienia, ale to na ten moment duży wydatek dla mnie...te chociaż czyściłoby się łatwiej...   emotka

Dzięki za sugestie. Chyba zdecyduję się na "normalną" z panelem dotykowym. Pozostaje wybór firmy...
0 0

Claudia77

Cytuj wiadomość#6776226 niedziela, 18 kwiecień 2021, 14:29:39
Kochani czy macie Termomix i jakie macie zdanie na ten temat?
0 0

eee2021

Cytuj wiadomość#6776241 niedziela, 18 kwiecień 2021, 17:22:45
Claudia77 napisał(a):

ja mam starszy i jestem zachwycona. co do nowszych się nie wypowiem emotka

agakaz2

Cytuj wiadomość#6776289 poniedziałek, 19 kwiecień 2021, 05:11:12
ale mialam sen. śniło mi się ze wygralam 1300zl a pani wypłaciła mi to w paragonach  emotka

pikawka

Cytuj wiadomość#6776314 poniedziałek, 19 kwiecień 2021, 10:01:38
Czy te kody online na PLANETAKLOCKOW lego, sa do wykorzystania na dowolne klocki? Nie ma tam ograniczeń? Mogę przy zakupach łączyć kilka? 
0 0

patyk

Cytuj wiadomość#6776317 poniedziałek, 19 kwiecień 2021, 10:14:44
Claudia77 napisał(a):

Mam TM6, zależy czego oczekujesz. Na pewno ułatwia życie ale też nie uważam że nie da się bez niego żyć. Mając go przestajesz używać miksera, blendera, wagi kuchennej itd. Zupę zrobisz bardzo szybko i nie musisz przy tym w ogóle "myśleć" bo podpowiada każda czynność, jest to dobre kiedy gotujesz w towarzystwie małych dzieci które mocno rozpraszają. Nic Ci nie wykipi podczas gotowania bo akurat dziecko zawołało. Jednak sporym minusem jest np wielkość, czyli zupe zrobisz dla 4 osobowej rodziny na jeden dzień, bez dokładki  emotka

rozczochrana-bobrzyca

Cytuj wiadomość#6776324 poniedziałek, 19 kwiecień 2021, 10:46:22
patyk napisał(a):

Claudia77 napisał(a):

Mam TM6, zależy czego oczekujesz. Na pewno ułatwia życie ale też nie uważam że nie da się bez niego żyć. Mając go przestajesz używać miksera, blendera, wagi kuchennej itd. Zupę zrobisz bardzo szybko i nie musisz przy tym w ogóle "myśleć" bo podpowiada każda czynność, jest to dobre kiedy gotujesz w towarzystwie małych dzieci które mocno rozpraszają. Nic Ci nie wykipi podczas gotowania bo akurat dziecko zawołało. Jednak sporym minusem jest np wielkość, czyli zupe zrobisz dla 4 osobowej rodziny na jeden dzień, bez dokładki  emotka

Na pewno ułatwia życie, ale dla dużej rodziny się nie nadaje. Trzeba by gotować 2 razy.  Albo kupić teraz w zestawie z friendem, tylko koszt jest zdecydowanie duży.
0 0

asiam

Cytuj wiadomość#6776410 poniedziałek, 19 kwiecień 2021, 15:41:54
Zwracam się do wszystkich kupujących i sprzedających na OLX. Bądźcie szczególnie ostrożni. To niewyobrażalne jak nasiliła się fala oszustw. Pomijam żarty młodzieży, która nie bardzo wie co ze sobą zrobić nie chodząc do szkoły ( tu też szkoda czasu jak sprzedając przedmiot umówicie się na drugim końcu miasta na odbiór  ) ale przede wszystkim chodzi o osoby wyłudzające dane do konta. W związku z tym ,że przekręty były związane z podaniem nr telefonu ( tu propozycje zakupu przenoszą się na What saap ) część osób usunęło numer z opisu. W związku z tym pojawia się korespondencja przez OLX. Najpierw szczegółowe wypytywanie się o różne detale dot. sprzedawanego przedmiotu ( tu jeszcze wszystko przebiega normalnie - najwyżej mamy wrażenie ,że rozmawiamy z mało rozgarniętym kupującym) a potem zaczynają się propozycje typu: mój bank zablokował mi wpłaty na OLX w związku z atakami hakerów to podaj nr konta na wpłatę. A potem myślę, że dalej proszą o kolejne informacje.
Wychodzę  z założenia, że KAŻDEGO można oszukać choćby nie wiem jak był ostrożny. Więc nie mówcie, że was  to oszukać się nie da. Czasem tylko oszuści muszą się bardziej wysilić Zainteresowanych tematem informuję, że na OLX jest specjalny blog gdzie te sprawy są szczegółowo wyjaśniane