Reklama na e-Konkursy.info

Wkurza mnie...

Gość

Cytuj wiadomość#6174011 czwartek, 17 marzec 2016, 10:01:43
nkba napisał(a):

defed napisał(a):

nkba napisał(a):

defed napisał(a):

Masz rację ale jednak większość konkursów na FB jest umieszczana w odpowiedniej kategorii. Mnie tam bardziej wkurza jak ktoś podaje jako datę zakończenia konkursu, tj. przyjmowania zgłoszeń jako datę zakończenia wraz z postępowaniem reklamacyjnym emotka

bo się ludzie spieszą w dodawaniu konkursów i nie czytają regulaminów...tak jest często z akcjami wizaz.pl
0 0

Gość

Cytuj wiadomość#6174129 czwartek, 17 marzec 2016, 13:11:24
tomniewkurza napisał(a):

defed napisał(a):

nkba napisał(a):

defed napisał(a):

Wkurza mnie, kiedy widze w bazie e-konkursy.info KONKURS PT."cos tam cos tam", klikam... a tam loteria  emotka

Właśnie też o tym myślałam... może warto byłoby dodać kategorię "loterie" wtedy nie traciłoby się czasu emotka

Byłoby super, ale wiele osób nie widzi różnicy i zrobiłby się bałagan. Np. już teraz konkursy z fb mają swoje własne topy, a i tak często wpisy na ich temat odnajduję w tematach dla zwykłych konkursów.

Ha!
Pamiętam, że miałem takie zgłoszenie, w którym w tytule poza nazwą umieściłem słowo LOTERIA, a w bazie ukazało się bez tego słowa. Zgłosiłem błąd przez koniczynkę, ale nie doczekałem się reakcji. Dopiero po ponagleniach następnego dnia LOTERIA została dopisana w nazwie.
Tak więc nigdy nie wiadomo, kto nabałaganił. NIE ZAWSZE jest to zgłaszający emotka

zawsze byłam, jestem i będę za tym, aby rozgraniczyć konkursy i loterie, bo w świetle prawa to zupełnie różne kwestie... poza tym w konkursach chyba wygrywa się łatwiej o ile komisja czyta hasła emotka  a w loterie nie każdy chce wtapiać....  
0 0

cc_investigator

Cytuj wiadomość#6174143 czwartek, 17 marzec 2016, 13:50:10
Zdecydowanie wkurza mnie kurs jaki obierają organizatorzy, w wyborze formy "konkursu", nie pamiętam, żeby przez ostatnie 4 lata było tak dużo loterii w stosunku do kreatywnych.
0 0

monikar

Cytuj wiadomość#6174157 czwartek, 17 marzec 2016, 14:05:07
zaczytana-pola napisał(a):

Towar w sklepie od 600 zł w górę. Sprzedaję za mniej, niż 400 zł. Wiadomość na tablicy: Proponuję: 200 zł.
A ja proponuję poszukać na niższych półkach cenowych emotka
Gdyby to było raz- przeżyję, ale tak jest non stop emotka Wkurza mnie to. emotka

To tak jak z tym moim rowerem, sprzedaje za 1600zł a ktoś proponuje 250zł emotka

Druga sprawa-w opisie aukcji wyraźnie, drukowanymi literami widnieje opis o braku gwarancji. 99% osób pyta o to czy produkt posiada gwarancję lub do kiedy ona obowiązuje  emotka
0 0

Gość

Cytuj wiadomość#6174207 czwartek, 17 marzec 2016, 15:30:24
tomniewkurza napisał(a):

giulietta napisał(a):

zawsze byłam, jestem i będę za tym, aby rozgraniczyć konkursy i loterie, bo w świetle prawa to zupełnie różne kwestie... poza tym w konkursach chyba wygrywa się łatwiej o ile komisja czyta hasła emotka  a w loterie nie każdy chce wtapiać....  

Bezapelacyjnie jestem także za rozdzieleniem. Tylko pionas nie chce. Temat był (to tylko jeden z wyrazistszych głosów w sprawie) wałkowany nie od dziś i co? I psińco.
Stan na dziś jest taki, że wędrują do jednego wora z konkursami.
Jedyną radą na jakieś szybkie rozróżnienie doraźnie, póki taki podział nie zostanie dokonany, jest dodawanie tego słówka "loteria" w tytule zgłoszenia. Ot, cała filozofia.

P.S. Swoją drogą powątpiewam w to, czy zgłaszający będą aż tak wnikliwie czytać regulaminy, by dostrzec i zrozumieć tę różnicę, skoro praktyka pokazuje do dziś, że jej nie dostrzegają.
Jedno istotne spostrzeżenie: jest jakaś (niewielka, stała w sumie) grupa aktywistów, która stale walczy o jakieś usprawnienia, a innym to zwisa i powiewa. I to się nigdy nie zmieni, jak świat światem. Za to ponarzekać na innych, "że się tylko innych czepiają", to każdy chętny emotka   emotka

ale to się musi zmienić, bo o ile zabawę w konkursy można traktować jako chillout o tyle konsekwencje udziału w loterii i to niezależnie od uczestnika mogą być tragiczne... od razu proponuję kolor ikonki dla loterii: mega transparentny lub zaje***ty pomarańcz i to wcale nie śmieszne emotka     
0 0

gosposia07

Cytuj wiadomość#6174229 czwartek, 17 marzec 2016, 16:31:48
Mi się wydaje, że gulieccie chodzi o to, że w konkursie jak zainwestujesz/ się wysilisz: masz jakąś szansę na wygraną,
w loterii inwestycja jest na tyle obarczona fiaskiem, że nie warto się wysilać.
0 0

bethan

Cytuj wiadomość#6174233 czwartek, 17 marzec 2016, 16:35:23
tomniewkurza napisał(a):

giulietta napisał(a):

ale to się musi zmienić, bo (...) konsekwencje udziału w loterii i to niezależnie od uczestnika mogą być tragiczne...

emotka emotka
Rzuć jakimś rozwinięciem tej myśli, może przykład takiego tragizmu?

Tragedia jest wówczas, gdy za uchybienia organizatora loterii płaci też uczestnik. I to płaci dosłownie!
0 0

asantesana

Cytuj wiadomość#6174237 czwartek, 17 marzec 2016, 16:43:02
tomniewkurza napisał(a):

giulietta napisał(a):

ale to się musi zmienić, bo (...) konsekwencje udziału w loterii i to niezależnie od uczestnika mogą być tragiczne...

emotka emotka

Tragizm to przesada, znam większe tragedie w życiu, ale jeśli organizator loterii nie ma pozwolenia Izby Celnej, to karę płaci nie tylko on, ale uczestnik ma obowiązek zwrócenia nagrody (a jeśli jej już nie ma, to płaci równowartość). Podobno władze miały się już tym zająć i zmienić prawo, ale wiadomo jak to wygląda. 
0 0

Gość

Cytuj wiadomość#6174302 czwartek, 17 marzec 2016, 19:40:39
@asante napisał(a):

tomniewkurza napisał(a):

giulietta napisał(a):

emotka emotka

Tragizm to przesada, znam większe tragedie w życiu, ale jeśli organizator loterii nie ma pozwolenia Izby Celnej, to karę płaci nie tylko on, ale uczestnik ma obowiązek zwrócenia nagrody (a jeśli jej już nie ma, to płaci równowartość). Podobno władze miały się już tym zająć i zmienić prawo, ale wiadomo jak to wygląda. 

dzięki dziewczyny za wyjaśnienia  emotka   bo ja teraz no time, ale chodzi właśnie o łamanie przepisów ustawy o grach hazardowych i kary z kodeksu karnego skarbowego w odniesieniu do "źle przeprowadzonych" loterii 
0 0

mellowfruit

Cytuj wiadomość#6174318 czwartek, 17 marzec 2016, 20:22:27
O jak mnie wkurza, jak nagrody wysyłają zwykłym listem. No żesz kurde, już dwie z początku marca nie dotarły... I raczej nie dotrą ;/
0 0

Gość

Cytuj wiadomość#6174321 czwartek, 17 marzec 2016, 20:37:56
tomniewkurza napisał(a):

giulietta napisał(a):

dzięki dziewczyny za wyjaśnienia  emotka   bo ja teraz no time...

Czas na podziękowanie się znalazł, choć czasu na odautorskie wyjaśnienie brak. To dopiero tragizm emotka emotka emotka emotka

tragizm to chyba lenistwo z oczekiwania, że ktoś poda oczywistą rzeczywistość na tacy, bo co jak co, ale dostęp do przepisów każdej ustawy ma każdy i wystarczy tylko chcieć poszukać, a i wujek google mega wypasione komentarze podsunie   a jeszcze taki przykład tragedii: ktoś uczciwie bierze udział w nieuczciwej loterii i wygrywa 100.000,00 po czym szaleje po czym musi oddać te 100 tys..... 
0 0

Gość

Cytuj wiadomość#6174326 czwartek, 17 marzec 2016, 20:52:50
tomniewkurza napisał(a):

giulietta napisał(a):

tragizm to chyba lenistwo z oczekiwania, że ktoś poda oczywistą rzeczywistość na tacy

Tak, jestem wygodny i leniwy. Mam do tego przykrą przypadłość - mianowicie oczekuję, że gdy ktoś chlapnie A to stać go również na B.
Domyślanie się, co miał na myśli autor, a fakty to są dwie zupełnie odległe od siebie bajki. Być może autor nie miał nic na myśli, bo nie myślał. A może myślał za dużo. Nie mnie oceniać.
Rozmowa to wypowiedzi dwóch stron. Bez "adwokatów" i bez insynuacji.
P.S. Na tym forum padają pytania o tak oczywistą oczywistość, jak (przykładowo): "dziewczyny, jak myślicie, czy jak organizator pisze, by wysłać SMSa na numer xxxx, to oznacza, że ja mam tego SMSa wysłać na ten numer? Co o tym myślicie?"
Ja nie siedzę w twojej głowie, nie wiem co masz na myśli pisząc o tragizmie. Zadałem proste pytanie, oczekiwałem prostej odpowiedzi. Jak widać - przerosło to twoje zdolności, chęci i "zabrakło czasu".  emotka Oczywiście nie brakuje go na idiotyczną przepychankę emotka Paranoja.... 

że niby co? przecież wszystko wyjaśniłam  emotka  odpisz po przeczytaniu kodeksu karnego skarbowego z nawet pierwszym lepszym komentarzem  emotka
0 0

nanajka81

Cytuj wiadomość#6174477 piątek, 18 marzec 2016, 12:54:15
tomniewkurza napisał(a):

defed napisał(a):

Co tam Ci wpadło od Smolara?  emotka

Eeee, takie tam... Rower emotka

obciachowy emotka w ogóle nie moje kolory ble emotka
0 0

nanajka81

Cytuj wiadomość#6174540 piątek, 18 marzec 2016, 15:27:26
szczerze? nie biore udzialu w konkursach w ktorych sa problematyczne dla mnie do uzytkowania/pozbycia sie - nagrody.
0 0

gosposia07

Cytuj wiadomość#6174547 piątek, 18 marzec 2016, 15:42:47
Piękny! Taki w sam raz ,żeby postawić do ogrodu i kwiatki na nim zawiesić emotka

nie -nie, żartuję emotka , nie jestem rowerowa to się nie znam emotka
0 0

ruda88

Cytuj wiadomość#6174587 piątek, 18 marzec 2016, 17:10:01
Rower rewelacyjny, aż chyba się dzisiaj opiję Jameson whiskey  emotka
Czy to może przypadkiem Electra Cruiser?
0 0

freyja88

Cytuj wiadomość#6174641 piątek, 18 marzec 2016, 18:42:56
tomniewkurza Jak Cię Policja dorwie na tym rowerze to od razu bedą Ci kazali dmuchać emotka

No chyba, ze zdemontujesz reklame
0 0

freyja88

Cytuj wiadomość#6174649 piątek, 18 marzec 2016, 19:03:31
A tam kupno od razu... Nie oferowałeś nigdy dobrej flachy "bidokom-polucjantom"? emotka emotka

A tak serio: rower fajny i młoda na pewno się ucieszy emotka
0 0

freyja88

Cytuj wiadomość#6174660 piątek, 18 marzec 2016, 19:10:18
tomniewkurza napisał(a):

buncia88 napisał(a):

A tam kupno od razu... Nie oferowałeś nigdy dobrej flachy "bidokom-polucjantom"? emotka emotka

emotka
Jak możesz???? Łapówkę????? JA?????? POLICJANTOM???????
Zabiłbym, a niczego nie dam chamom niemytym! emotka emotka

buuuhahaha emotka
0 0

androm

Cytuj wiadomość#6174663 piątek, 18 marzec 2016, 19:15:57
tomniewkurza napisał(a):

buncia88 napisał(a):

A tak serio: rower fajny i młoda na pewno się ucieszy emotka

Mam taką nadzieję emotka
...jako ciekawostkę...
Nie kupuję tak drogich alkoholi. Żal mi forsy.
Sprawa się ma tak, że wygrałem dla kumpeli z pracy (właściwie dla jej syna, ale polecieli razem) bilety na mecz UEFA do Paryża.
No i dziewczę poczuło się do rewanżu. Sprezentowała mi kosz z łakociami, tam była flacha ...I PARAGON emotka
Szepnęła "dziękuję, wyślij zgłoszenie i WYGRAJ" no i chyba było to szczere, bo się sprawdziło. Ot, cała historia.

ja pierdziu, Ty masz... serce?? i to dobre emotka unbelieveable
a co do rowerka, kolorki nie moje, ale zacna marka jeśli Electra, a poza tym, darowanemu koniowi..
0 0