szukanie zaawansowane
Rejestracja Logowanie
Home » Forum » Rozmowy

Wkurza mnie...

• Autor
    Wiadomość
  • Cytuj wiadomość #6367237
    bethan

Ranga numer 5

Ilość wiadomości: 4361
    Z nami od: 19.07.2009
    Punkty karne: 0/5
    Konkursy dodane: 3

Powrót do góry

pioge7 napisał(a):

czy wszyscy tak komentujący palicie ekogroszkiem czy innym ZDROWYM paleniem... 

Dokładnie tak, właśnie tak palimy emotka
    Liczba plusów to: dolly Liczba minusów to: 0
    Cytuj wiadomość #6367239
    Kobieta Claudia77

Ranga numer 3

Ilość wiadomości: 736
    Z nami od: 19.05.2014
    Konkursy dodane: 8

Powrót do góry

bethan napisał(a):

pioge7 napisał(a):

ja mam na gaz więc nie ma innej opcji i bardzo dobrze....
    Liczba plusów to: 0 Liczba minusów to: 0
    Cytuj wiadomość #6367241
    Mężczyzna kadett33

Ranga numer 4

Ilość wiadomości: 2040
    Z nami od: 15.08.2009
    Konkursy dodane: 0

Powrót do góry

pioge7 napisał(a):

zezowaty_kot napisał(a):

Co do palenia śmieci w piecu - weźcie mi wskażcie logikę, której ja nie mogę ogarnąć. Mnie się serio wydaje, że łatwiej jest wrzucić to opakowanie to działu "folia" niż iść z tym do pieca i zawracać sobie głowę paleniem emotka   jestem na tyle leniwa, że wolę oddać to wszystko jako śmieci segregowane, bo kosztuje mnie to mniej: hajsu, czasu i wysiłku. Poza tym palony plastik okrutnie śmierdzi i zostają po nim ohydne gluty. No po co? Po co? Po co? Czemu ludzie sobie tak komplikują życie paleniem śmieci jak ktoś to za grosze zabierze co miesiąc? emotka

Nie napisałem przecież że palimy śmieci w piecu... teź segregujemy bo i tak się za to płaci i tak... zdarzyło się raz czy dwa i to tylko przez nieuwagę bo akurat folia z zottarelli wdarła się między patyki do palenia w grillu a bawił się w rozpalanie mój tata wiec cisnął wszystko jak leci, a mama dopatrzyła w ostatnim momencie. Zdarzyć się, zdarzyło i wielkie poruszenie... 
    ciekawe tylko że palenie w piecu też jest ograniczane a smog jak jest tak jest i to każdej zimy coraz większy.... i ciekawe czy wszyscy tak komentujący palicie ekogroszkiem czy innym ZDROWYM paleniem... 

akurat za segregowanie płaci się mniej, gdybyś nie segregował pewnie byś płacił 100% więcej za śmieci.
    Cytuj wiadomość #6367246
    Kobieta aurorcia

Ranga numer 5

Ilość wiadomości: 3890
    Z nami od: 10.04.2011
    Konkursy dodane: 9

Powrót do góry

bethan napisał(a):

pioge7 napisał(a):

Dokładnie, ekogroszek a reszta kosz na śmieci i segregacja, tego można się szybko nauczyć emotka
    Liczba plusów to: bethan Liczba minusów to: 0

Nie klikam i nie biorę udziału w klikanych!!!!

Cytuj wiadomość #6367253
    Mężczyzna pioge7

Ranga numer 5

Ilość wiadomości: 4425
    Z nami od: 25.05.2008
    Konkursy dodane: 18

Powrót do góry

kadett33 napisał(a):

pioge7 napisał(a):

zezowaty_kot napisał(a):

Co do palenia śmieci w piecu - weźcie mi wskażcie logikę, której ja nie mogę ogarnąć. Mnie się serio wydaje, że łatwiej jest wrzucić to opakowanie to działu "folia" niż iść z tym do pieca i zawracać sobie głowę paleniem emotka   jestem na tyle leniwa, że wolę oddać to wszystko jako śmieci segregowane, bo kosztuje mnie to mniej: hajsu, czasu i wysiłku. Poza tym palony plastik okrutnie śmierdzi i zostają po nim ohydne gluty. No po co? Po co? Po co? Czemu ludzie sobie tak komplikują życie paleniem śmieci jak ktoś to za grosze zabierze co miesiąc? emotka

Nie napisałem przecież że palimy śmieci w piecu... teź segregujemy bo i tak się za to płaci i tak... zdarzyło się raz czy dwa i to tylko przez nieuwagę bo akurat folia z zottarelli wdarła się między patyki do palenia w grillu a bawił się w rozpalanie mój tata wiec cisnął wszystko jak leci, a mama dopatrzyła w ostatnim momencie. Zdarzyć się, zdarzyło i wielkie poruszenie... 
    ciekawe tylko że palenie w piecu też jest ograniczane a smog jak jest tak jest i to każdej zimy coraz większy.... i ciekawe czy wszyscy tak komentujący palicie ekogroszkiem czy innym ZDROWYM paleniem... 

akurat za segregowanie płaci się mniej, gdybyś nie segregował pewnie byś płacił 100% więcej za śmieci.

Tak, 100%" segregowane 6 zł a niesegregowane 12 zł 
    tak jak Napsialem... śmieci segregujemy, a zdarzyło się jak się zdarzyło... myśle że wypadki chodzą po ludziach i u nas wlasnie taki był że folie się spaliło... pojedynczy incydent... a na forum poruszenie jakbym człowieka zabił. 
    Liczba plusów to: bruce Liczba minusów to: 0

Cytuj wiadomość #6367256
    Kobieta Claudia77

Ranga numer 3

Ilość wiadomości: 736
    Z nami od: 19.05.2014
    Konkursy dodane: 8

Powrót do góry

pioge7 napisał(a):

Tak, 100%" segregowane 6 zł a niesegregowane 12 zł tak jak Napsialem... śmieci segregujemy, a zdarzyło się jak się zdarzyło... myśle że wypadki chodzą po ludziach i u nas wlasnie taki był że folie się spaliło... pojedynczy incydent... a na forum poruszenie jakbym człowieka zabił. 

bo to niestety drażliwy temat, mi tak sąsiedzi dali czadu z tym paleniem śmieci, że dziś każdy pojedynczy incydent doprowadza mnie do białej gorączki emotka
    Liczba plusów to: pioge7 Liczba minusów to: 0
    Cytuj wiadomość #6367257
    bethan

Ranga numer 5

Powrót do góry

pioge7 napisał(a):

a na forum poruszenie jakbym człowieka zabił. 

Już nie przesadzaj. Segreguje się z automatu i nie ma opcji palenia folii w piecu, czy na grillu.
    Swoją drogą mega zdrowe musi być mięso wędzone w czymś takim  emotka
    Tak czy siak Twój kod poszedł z dymem emotka
    Cytuj wiadomość #6367261
    Kobieta monisss

Ranga numer 4

Ilość wiadomości: 1893
    Z nami od: 17.06.2016

Powrót do góry

Claudia77 napisał(a):

pioge7 napisał(a):

Tak, 100%" segregowane 6 zł a niesegregowane 12 zł tak jak Napsialem... śmieci segregujemy, a zdarzyło się jak się zdarzyło... myśle że wypadki chodzą po ludziach i u nas wlasnie taki był że folie się spaliło... pojedynczy incydent... a na forum poruszenie jakbym człowieka zabił. 

bo to niestety drażliwy temat, mi tak sąsiedzi dali czadu z tym paleniem śmieci, że dziś każdy pojedynczy incydent doprowadza mnie do białej gorączki emotka

na forum lepiej nie przyznawać się do błędów emotka wiem coś o tym emotka osobiście pilnuję aby śmieci były segregowane, aleee.. mam wrażenie, że nie do końca robię  to dobrze:P a co do palenia plastyku .. to moim zdaniem tego się znieść nie da.... strasznie duszący ten smród..  kiedyś wiele osób tak robiło, teraz jak wprowadzili segregacje to nawet moja babcia nie pali plastyku emotka  
    Liczba plusów to: bruce, nkba, Claudia77, pioge7 Liczba minusów to: 0

"wiara czyni cuda" - wierzę,że w końcu mi się uda!

http://zmienniecodziennie.blogspot.com/

Cytuj wiadomość #6367263
    Mężczyzna pioge7

Ranga numer 5

Powrót do góry

bethan napisał(a):

pioge7 napisał(a):

a na forum poruszenie jakbym człowieka zabił. 

Już nie przesadzaj. Segreguje się z automatu i nie ma opcji palenia folii w piecu, czy na grillu.
    Swoją drogą mega zdrowe musi być mięso wędzone w czymś takim  emotka
    Tak czy siak Twój kod poszedł z dymem emotka

Poszedł z dymem i to mnie wkurza. A co do kiełbaski nawet nie poczułem emotka była tak dobra jak zwykle. 
    U nas tez się segreguje z automatu.. sam wynoszę worki wiec wiem... tylko tyle źle że strasznie śmierdzą a wyworzą nam je w drugi i czwarty poniedziałek miesiąca wiec nieraz jesteśmy ze śmieciami 3 tygodnie i wtedy jest ich lekko mówiąc mnóstwo...  

Cytuj wiadomość #6367265
    ziolko

Ranga numer 6

Ilość wiadomości: 7737
    Z nami od: 06.01.2006
    Konkursy dodane: 4

Powrót do góry

aurorcia napisał(a):

bethan napisał(a):

pioge7 napisał(a):

Dokładnie, ekogroszek a reszta kosz na śmieci i segregacja, tego można się szybko nauczyć emotka

ekogroszek tak na serio wcale nie jest takim super ekologicznym opałem  emotka
    Jak robimy projekty domów  i musi być dołączona charakterystyka energetyczna budynku, to na ekogroszku jest dość wysoka. Najlepsza jest na piecach opalanych peletem drewnianym, drewnem lub innym odnawialnym źródłem energii. Zaś węgiel nie jest odnawialny (tzn. nie za naszego życia emotka  ) 
    Liczba plusów to: nkba, pioge7 Liczba minusów to: 0

spam smsowy? czyj to numer premium? sprawdź https://www.uke.gov.pl/tablice/NumerUpo-list.do?execution=e1s1

Cytuj wiadomość #6367266
    Mężczyzna pioge7

Ranga numer 5

Powrót do góry

monisss napisał(a):

Claudia77 napisał(a):

pioge7 napisał(a):

na forum lepiej nie przyznawać się do błędów emotka wiem coś o tym emotka osobiście pilnuję aby śmieci były segregowane, aleee.. mam wrażenie, że nie do końca robię  to dobrze:P a co do palenia plastyku .. to moim zdaniem tego się znieść nie da.... strasznie duszący ten smród..  kiedyś wiele osób tak robiło, teraz jak wprowadzili segregacje to nawet moja babcia nie pali plastyku emotka  

Wlasnie zauważyłem że lepiej nie... nawet tego zrobionego nieumyślnie.. ale cóż nie odkręcę tego. Trudno... dostałem baty i na przyszłość pomyśle 10 razy zanim coś tu napsizę... 
    Liczba plusów to: bruce, monisss Liczba minusów to: 0

Cytuj wiadomość #6367268
    Kobieta aurorcia

Ranga numer 5

Ilość wiadomości: 3890
    Z nami od: 10.04.2011
    Konkursy dodane: 9

Powrót do góry

ziolko napisał(a):

aurorcia napisał(a):

bethan napisał(a):

pioge7 napisał(a):

ekogroszek tak na serio wcale nie jest takim super ekologicznym opałem  emotka
    Jak robimy projekty domów  i musi być dołączona charakterystyka energetyczna budynku, to na ekogroszku jest dość wysoka. Najlepsza jest na piecach opalanych peletem drewnianym, drewnem lub innym odnawialnym źródłem energii. Zaś węgiel nie jest odnawialny (tzn. nie za naszego życia emotka  ) 

Masz rację, ale te super ekologiczne nie są w naszym zasięgu finansowym i jakby każdy palił ekogroszkiem (a nie butami, oponami, śmieciami itp) to na pewno byłoby dużo lepiej emotka

Nie klikam i nie biorę udziału w klikanych!!!!

Cytuj wiadomość #6367272
    ziolko

Ranga numer 6

Ilość wiadomości: 7737
    Z nami od: 06.01.2006
    Konkursy dodane: 4

Powrót do góry

aurorcia - fakt... byłam ostatnio na targach, to piec na pelet drewniany, do domu średniej wielkości (ok 150-200 m2) kosztuje kilkanaście tysięcy.

Poza tym szklarnie często są "ogrzewane" oponami, bo to tańsze rzeczy  emotka

spam smsowy? czyj to numer premium? sprawdź https://www.uke.gov.pl/tablice/NumerUpo-list.do?execution=e1s1

Wypowiedź była edytowana 1 razy.

Cytuj wiadomość #6367273
    bethan

Ranga numer 5

Powrót do góry

ziolko napisał(a):

aurorcia - fakt... byłam ostatnio na targach, to piec na pelet drewniany, do domu średniej wielkości (ok 150-200 m2) kosztuje kilkanaście tysięcy

Mój na ekogroszek (w tym pelet i drewno) to była kwota pięciocyfrowa emotka

Cytuj wiadomość #6367278
    Kobieta joan

Ranga numer 5

Ilość wiadomości: 14080
    Z nami od: 02.09.2008
    Konkursy dodane: 6

Powrót do góry

pioge7 napisał(a):

(...) U nas tez się segreguje z automatu.. sam wynoszę worki wiec wiem... tylko tyle źle że strasznie śmierdzą a wyworzą nam je w drugi i czwarty poniedziałek miesiąca wiec nieraz jesteśmy ze śmieciami 3 tygodnie i wtedy jest ich lekko mówiąc mnóstwo...  

A nie dacie rady założyć kompostownika? Jest dużo porad w sieci, gdybym miała dom, na pewno bym przerobiła ten temat. Ale nawet nie mam balkonu, więc o czym tu w ogóle mówić. Niemniej kompostownik = fajna sprawa, chociaż nie wszystko można do niego wrzucać.

To CO wygrałeś, jest bez znaczenia. Liczy się tylko JAK.

Cytuj wiadomość #6367292
    Mężczyzna pioge7

Ranga numer 5

Powrót do góry

joan napisał(a):

pioge7 napisał(a):

(...) U nas tez się segreguje z automatu.. sam wynoszę worki wiec wiem... tylko tyle źle że strasznie śmierdzą a wyworzą nam je w drugi i czwarty poniedziałek miesiąca wiec nieraz jesteśmy ze śmieciami 3 tygodnie i wtedy jest ich lekko mówiąc mnóstwo...  

A nie dacie rady założyć kompostownika? Jest dużo porad w sieci, gdybym miała dom, na pewno bym przerobiła ten temat. Ale nawet nie mam balkonu, więc o czym tu w ogóle mówić. Niemniej kompostownik = fajna sprawa, chociaż nie wszystko można do niego wrzucać.

No ale kompostownik to chodzi o ro na trawę, liście itp? Jeśli tak to coś takiego mamy. 
    Bardziej chodzi o plastik szkło itp... niby wrzuca się umyte do worka ale tak czy siak dalej jedzie z tego a do kompostowniki takiego się chyba nie wkłada... 

Cytuj wiadomość #6367308
    Kobieta joan

Ranga numer 5

Powrót do góry

pioge7 napisał(a):

No ale kompostownik to chodzi o ro na trawę, liście itp? Jeśli tak to coś takiego mamy. 
    Bardziej chodzi o plastik szkło itp... niby wrzuca się umyte do worka ale tak czy siak dalej jedzie z tego a do kompostowniki takiego się chyba nie wkłada... 

Tak, dokładnie o taki mi chodziło, można tam również składować odpadki kuchenne, ale nie wszystkie (warto poczytać w necie, chyba min. nabiału i mięsa nie wolno).

Co do plastiku/szkła - tu akurat nie wiem, co mogłoby pomóc, bo u nas jest tak:
    - w okolicy mam 4 wysepki złożone z kolorowych baniaków na poszczególne odpady, może z nich korzystać każdy, czasami zdarza mi się tam podejść np. po generalnych porządkach, gdy ilość śmieci jest spora,
    - w piwnicy mamy różnokolorowe worki, każdy na inny rodzaj śmieci. Po te śmieci przyjeżdża co 2 tygodnie ciężarówka. Ino że one wcale nie śmierdzą (plastik/metal, szkło, papier). Musiałbyś się przyjrzeć pierwszemu lepszemu workowi i obadać, czemu pojawiają się zapachy. Najwyżej po prostu wszystko płuczcie przed włożeniem do worka.

Cytuj wiadomość #6367310
    Mężczyzna pioge7

Ranga numer 5

Powrót do góry

joan napisał(a):

pioge7 napisał(a):

Tak, dokładnie o taki mi chodziło, można tam również składować odpadki kuchenne, ale nie wszystkie (warto poczytać w necie, chyba min. nabiału i mięsa nie wolno).

Co do plastiku/szkła - tu akurat nie wiem, co mogłoby pomóc, bo u nas jest tak:
    - w okolicy mam 4 wysepki złożone z kolorowych baniaków na poszczególne odpady, może z nich korzystać każdy, czasami zdarza mi się tam podejść np. po generalnych porządkach, gdy ilość śmieci jest spora,
    - w piwnicy mamy różnokolorowe worki, każdy na inny rodzaj śmieci. Po te śmieci przyjeżdża co 2 tygodnie ciężarówka. Ino że one wcale nie śmierdzą (plastik/metal, szkło, papier). Musiałbyś się przyjrzeć pierwszemu lepszemu workowi i obadać, czemu pojawiają się zapachy. Najwyżej po prostu wszystko płuczcie przed włożeniem do worka.

U nas z racji tego że wieś to nie ma takich "baniaków" na odpady. Każdy sam u siebie. A śmierdzi wiadomo... kupi się ser biały opakowany w ten papierek taki to tego się nie da umyć i resztki sera... albo kiełbasa pakowana próżniowo tak samo ciężko domyć taki worek po niej. Niby się myje szkło czy plastik po jogurtach ale np. Po margarynie trochę nie zawsze wychodzi. A jak to siedzi tyle czasu to może zaśmierdnąć. Szkoda że się ekipa zmieniła nam od tego roku, co zbierają tak jak zbierają. Wcześniej brali co tydzien i jakoś nie było zapachów a jak coś juz siedzi któryś tydzien to ma prawo... 

Cytuj wiadomość #6367320
    Kobieta joan

Ranga numer 5

Powrót do góry

pioge7 napisał(a):

U nas z racji tego że wieś to nie ma takich "baniaków" na odpady. Każdy sam u siebie. A śmierdzi wiadomo... kupi się ser biały opakowany w ten papierek taki to tego się nie da umyć i resztki sera... albo kiełbasa pakowana próżniowo tak samo ciężko domyć taki worek po niej. Niby się myje szkło czy plastik po jogurtach ale np. Po margarynie trochę nie zawsze wychodzi. A jak to siedzi tyle czasu to może zaśmierdnąć. Szkoda że się ekipa zmieniła nam od tego roku, co zbierają tak jak zbierają. Wcześniej brali co tydzien i jakoś nie było zapachów a jak coś juz siedzi któryś tydzien to ma prawo... 

Chyba najprostsze rozwiązanie to przez cały dzień wrzucać takie opakowania do wiadra i pod wieczór zalać wszystko ciepłą wodą z odrobiną płynu do mycia naczyń (albo sody oczyszczonej?) Rano wodę wylać, a wymoczone śmieci sru do worka. Ale to już zależy, czy Wam się będzie chciało.

Cytuj wiadomość #6367336
    Kobieta koniczynka123

Ranga numer 5

Ilość wiadomości: 2987
    Z nami od: 29.06.2006
    Konkursy dodane: 15

Powrót do góry

joan napisał(a):

pioge7 napisał(a):

Chyba najprostsze rozwiązanie to przez cały dzień wrzucać takie opakowania do wiadra i pod wieczór zalać wszystko ciepłą wodą z odrobiną płynu do mycia naczyń (albo sody oczyszczonej?) Rano wodę wylać, a wymoczone śmieci sru do worka. Ale to już zależy, czy Wam się będzie chciało.

U nas jest zapis, że nie można wrzucać wilgotnych odpadów do koszów z segregacją więc każdą rzecz po umyciu(przy okazji mycia naczyń) susze w suszarce jak inne naczynia. No i ogólnie g.... z tego bo jak jadę z firmowymi śmieciami na wysypisko i widzę co ludzie wyrzucają to zastanawiam się po co marnuje wodę jak miastowi mają w d.... segregacje.
    A odnośnie kompostownika to niewiele rzeczy, jedynie owoce,warzywa (najlepiej żeby nie były zgniłe) i fusy z herbaty i kawy można wyrzucać! A już na pewno nie zepsute sery i wędliny.

... tak mało trzeba nam i dużo tak ...

Aby móc odpowiedzieć w tym wątku musisz zarejestrować się.