szukanie zaawansowane
Rejestracja Logowanie
Home » Forum » Rozmowy

Wkurza mnie...

• Autor
    Wiadomość
  • Cytuj wiadomość #6417495
    Kobieta szesnaście

Ranga numer 2

Ilość wiadomości: 162
    Z nami od: 16.11.2015
    Punkty karne: 0/5
    Konkursy dodane: 3

Powrót do góry

mdepfs napisał(a):

zginął mi paragon na nescafe  emotka

A, ja zamiast 5 sztuk kupiłam 3.  emotka
    Liczba plusów to: 0 Liczba minusów to: 0
    Cytuj wiadomość #6417500
    Kobieta joan

Ranga numer 5

Ilość wiadomości: 14280
    Z nami od: 02.09.2008
    Konkursy dodane: 11

Powrót do góry

Z ciekawostek Wam powiem, że niedawno widziałam filmik o kooperatywie (chyba we Włoszech), gdzie w ramach jakiegoś projektu każdy mieszkaniec może przyjść z zepsutym dingsem, a ludzie z kooperatywy to wydrukują na drukarce 3D emotka Czyli psuje się jakieś g* i producent mówi "Podejdźże Panie Frayer w progi mego sklepu...", a Ty mu pokazujesz środkowy palec i samodzielnie naprawiasz sprzęt emotka Zastanawiam się tylko, jak to się ma do praw autorskich i wszelkich patentów emotka
    Liczba plusów to: bruce, cb656, nkba Liczba minusów to: 0

To CO wygrałeś, jest bez znaczenia. Liczy się tylko JAK.
    * Sprzedam kod do gry NFS (Need For Speed Payback) na PS4 za 130 zł albo wymienię na 150 zł w bonach (wysyłka na koszt kupującego) *

Wypowiedź była edytowana 1 razy.

Cytuj wiadomość #6417508
    Kobieta slonko365

Ranga numer 3

Ilość wiadomości: 937
    Z nami od: 28.10.2005
    Konkursy dodane: 8

Powrót do góry

joan napisał(a):

Zgrzytająca pralka. Nieroztropnie wrzuciłam temat w Googla i szlag mnie trafił. Takie g* teraz produkują, że powinni za to siedzieć emotka Myślę sobie, że może by ją zajechać na amen, w końcu: łatwo przyszło, łatwo poszło...PS: Nie, nie chcę kupić pralki, proszę mi nie przesyłać propozycji na PW.

Mam dokładnie to samo. Moja wygrana jakiś czas temu pralka Indesit, która już raz była naprawiana, od paru dni zgrzyta jakoś dziwnie, podobno coś z łożyskami, wymiana ok. 600 zł, bo cały bęben by trzeba było wymienić - inaczej tylko garażowi fachowcy umieją, którzy bęben rozcinają emotka .
    Tak właśnie produkują te pralki, żeby to się nie dało naprawić, bo gdzie ja będę 600 zł wydawać na naprawę jak mi za chwilę w niej co innego walnie... emotka  Tyle dobrego, że Calgon w międzyczasie kupowałam emotka
    A tymczasem stara pralka Mastercook, która ma już 15 lat, stoi sobie grzecznie i nadal pierze. Ma tylko 5 kg, hałasuje jak cholera, jakaś taka podrdzewiała tu i tam, ale się jej nie pozbędę, bo jak te nowe wynalazki się psują co i rusz, to dobrze mieć na wszelki wypadek takiego zapasowego dinozaura emotka
    Liczba plusów to: 1mariusz, bruce, joan Liczba minusów to: 0

Nieszczęścia chodzą parami. Ale za to szczęścia całymi stadami... emotka

Cytuj wiadomość #6417550
    Kobieta justfine

Ranga numer 1

Ilość wiadomości: 25
    Z nami od: 01.09.2017
    Konkursy dodane: 0

Powrót do góry

joan napisał(a):

Z ciekawostek Wam powiem, że niedawno widziałam filmik o kooperatywie (chyba we Włoszech), gdzie w ramach jakiegoś projektu każdy mieszkaniec może przyjść z zepsutym dingsem, a ludzie z kooperatywy to wydrukują na drukarce 3D emotka Czyli psuje się jakieś g* i producent mówi "Podejdźże Panie Frayer w progi mego sklepu...", a Ty mu pokazujesz środkowy palec i samodzielnie naprawiasz sprzęt emotka Zastanawiam się tylko, jak to się ma do praw autorskich i wszelkich patentów emotka

A "The Light Bulb Conspiracy" widziałaś? emotka  
    Cytuj wiadomość #6417554
    Kobieta joan

Ranga numer 5

Powrót do góry

justfine napisał(a):

A "The Light Bulb Conspiracy" widziałaś? emotka  

Jasne emotka

* Sprzedam kod do gry NFS (Need For Speed Payback) na PS4 za 130 zł albo wymienię na 150 zł w bonach (wysyłka na koszt kupującego) *

Cytuj wiadomość #6417588
    ziolko

Ranga numer 6

Ilość wiadomości: 7871
    Z nami od: 06.01.2006
    Konkursy dodane: 4

Powrót do góry

joan napisał(a):

joan, mnie zgrzytało i waliło tak, że myślałam, że zaraz bęben urwie. Sprawca - moneta 10-groszowa, której nie wymacałam w kieszeni. 
    Pół roku hałasowała, ale w końcu wyleciała  emotka
    Szkoda mi było kasy na serwis, pralka 8 lat 
    Liczba plusów to: joan Liczba minusów to: 0

spam smsowy? czyj to numer premium? sprawdź https://www.uke.gov.pl/tablice/NumerUpo-list.do?execution=e1s1

Cytuj wiadomość #6417601
    Kobieta joan

Ranga numer 5

Powrót do góry

ziolko napisał(a):

joan, mnie zgrzytało i waliło tak, że myślałam, że zaraz bęben urwie. Sprawca - moneta 10-groszowa, której nie wymacałam w kieszeni. Pół roku hałasowała, ale w końcu wyleciała  emotka
    Szkoda mi było kasy na serwis, pralka 8 lat 

W sumie... korzystny obrót sprawy emotka U mnie na pewno coś nie ten tegez, skoro pralka nie potrafiła "przeskoczyć" pozostałych do końca dziewięciu minut i ciągle ta 9. widniała na wyświetlaczu.

Cytuj wiadomość #6417602
    Kobieta nkba

Ranga numer 4

Ilość wiadomości: 1241
    Z nami od: 22.12.2015
    Punkty karne: 1/5

Powrót do góry

Wkurza mnie wciskanie kitu, że ubezpieczenia dzieci w szkole sa obowiązkowe (pomijam badziewne warunki tych ubezpieczeń)  emotka I rodzice, którzy ślepo w to wierzą!  Ale hitem jest tekst, że jak dziecko nie korzysta z ubezpieczenia, które oferuje szkoła to rodzic ma "obowiązek" podać nr polisy i ubezpieczyciela lub dostarczyć ksero (!!!!) polisy emotka Jak mnie jeszcze będą nękać to im wpiszę, że dziecko jest objęte ubezpieczeniem NFZ emotka
    Liczba plusów to: superloser Liczba minusów to: 0
    Cytuj wiadomość #6417619
    Kobieta dwaburekoty

Ranga numer 2

Ilość wiadomości: 554
    Z nami od: 04.12.2016

Powrót do góry

Wkurza mnie dzisiejszy dzień. Chyba śniła mi się lista wydatków, bo wstałam z bólem głowy i myśleniem skąd my tyle pieniędzy weźmiemy. Wkurza mnie brak pracy: obowiązki/odległość od domu/pieniądze - ta trójka nigdy nie występuje razem na poziomie satysfakcjonującym, a jeśli już wystąpi to się okazuje, że znalazł się ktoś z dłuższym stażem pracy. 
    Mam kryzys emotka emotka
    Liczba plusów to: bruce Liczba minusów to: 0

audaces fortuna iuvat

Nikt tak nie uczy cierpliwości jak małe dziecko i oczekiwanie na wyniki konkursów.

Cytuj wiadomość #6417623
    Kobieta bruce

Ranga numer 3

Ilość wiadomości: 609
    Z nami od: 11.01.2014
    Konkursy dodane: 12

Powrót do góry

dwaburekoty napisał(a):

Wkurza mnie dzisiejszy dzień. Chyba śniła mi się lista wydatków, bo wstałam z bólem głowy i myśleniem skąd my tyle pieniędzy weźmiemy. Wkurza mnie brak pracy: obowiązki/odległość od domu/pieniądze - ta trójka nigdy nie występuje razem na poziomie satysfakcjonującym, a jeśli już wystąpi to się okazuje, że znalazł się ktoś z dłuższym stażem pracy. Mam kryzys emotka emotka

emotka  Będzie dobrze, musi być. emotka emotka emotka  Czasami dlatego właśnie jest tymczasowo źle, aby potem poczuć ulgę przy każdym uśmiechu od losu. emotka
    Liczba plusów to: dwaburekoty, kumulacja, nkba Liczba minusów to: 0

Ciekawe zabawki w przystępnych cenach - http://market.yolo.edu.pl/ POLECAM! emotka

Cytuj wiadomość #6417736
    ziolko

Ranga numer 6

Powrót do góry

joan napisał(a):

ziolko napisał(a):

joan, mnie zgrzytało i waliło tak, że myślałam, że zaraz bęben urwie. Sprawca - moneta 10-groszowa, której nie wymacałam w kieszeni. Pół roku hałasowała, ale w końcu wyleciała  emotka Szkoda mi było kasy na serwis, pralka 8 lat 

W sumie... korzystny obrót sprawy emotka U mnie na pewno coś nie ten tegez, skoro pralka nie potrafiła "przeskoczyć" pozostałych do końca dziewięciu minut i ciągle ta 9. widniała na wyświetlaczu.

ha! dlatego jak kupowałam pralkę, to celowo z samymi pokrętłami emotka  
    Liczba plusów to: joan Liczba minusów to: 0

spam smsowy? czyj to numer premium? sprawdź https://www.uke.gov.pl/tablice/NumerUpo-list.do?execution=e1s1

Cytuj wiadomość #6417743
    Kobieta bruce

Ranga numer 3

Powrót do góry

Wkurza mnie nieoczekiwanie powracająca blokada tego portalu. Człowiek się czuje, jakby był zbokiem i - za przeproszeniem - pas cnoty co najmniej chciał atakować. emotka emotka

Ciekawe zabawki w przystępnych cenach - http://market.yolo.edu.pl/ POLECAM! emotka

Cytuj wiadomość #6417745
    Kobieta slonko365

Ranga numer 3

Powrót do góry

nkba napisał(a):

Wkurza mnie wciskanie kitu, że ubezpieczenia dzieci w szkole sa obowiązkowe (pomijam badziewne warunki tych ubezpieczeń)  emotka I rodzice, którzy ślepo w to wierzą!  Ale hitem jest tekst, że jak dziecko nie korzysta z ubezpieczenia, które oferuje szkoła to rodzic ma "obowiązek" podać nr polisy i ubezpieczyciela lub dostarczyć ksero (!!!!) polisy emotka Jak mnie jeszcze będą nękać to im wpiszę, że dziecko jest objęte ubezpieczeniem NFZ emotka

Pamiętaj, że ubezpieczenie szkolne to jest tak naprawdę sprawa rodziców, a nie dyrekcji. To rodzice wybierają ubezpieczenie - czyli konkretnie rada rodziców szkoły, która reprezentuje wszystkich rodziców, a do rady rodzice są wybierani w każdej klasie. Dyrekcja nie jest tutaj "stroną w sprawie" i nie może rodzicom narzucać, jaki ma być ubezpieczyciel i jak stawka.
    W praktyce rodzice albo o tym nie wiedzą, albo nie ma nikogo, kto by się chciał sprawą zająć, przejrzeć inne oferty i w efekcie rada rodziców na początku roku szkolnego "klepie" to, co dyrekcja im podsuwa. A dyrekcji też się często nie chce szukać lepszej oferty itd.
    U nas w szkole trochę to wałkowaliśmy, w końcu zrezygnowaliśmy z PZU i mamy teraz Compensę, która miała o niebo lepsze warunki.

Jeśli chodzi o obowiązkowość - rzeczywiście, ubezpieczenie nie jest obowiązkowe, ale jeśli dziecko nie jest ubezpieczone gdzie indziej, i rodzice nie dostarczą oświadczenia że jest, to np. szkoła może odmówić zabrania dziecka na wycieczkę szkolną, czasem też zewnętrzni organizatorzy wycieczek mają taki wymóg, że dziecko musi być ubezpieczone - od NNW, nie od NFZ emotka  No i przy większej ilości dzieci ubezpieczenie jest tańsze.
    To ubezpieczenie które mamy, obejmuje też po szkole, włącznie z uprawianiem sportów (na to warto zwrócić uwagę przy wyborze oferty, bo jest różnie, albo część sportów jest wyłączona) - i mi to bardzo odpowiada, bo nie muszę już dzieci ubezpieczać dodatkowo na zajęciach np. z judo, jak syn złamał sobie rękę na treningu piłki, to też nie było problemu z wypłatą ubezpieczenia.

I tak na marginesie, szkoła ma jakąś pulę "darmowych ubezpieczeń" tzn. może np. 10% (zależnie od warunków ubezpieczenia) dzieci zwolnić z opłaty, a dziecko jest ubezpieczone. Jeśli są jakieś przesłanki, np. finansowe, niepełnosprawność itp., to można porozmawiać z dyrekcją, czy dziecko nie mogłoby być objęte tą bezpłatną pulą.
    Liczba plusów to: ZetZ, Claudia77, cudaczek121, nkba Liczba minusów to: 0

Cytuj wiadomość #6417748
    Kobieta nkba

Ranga numer 4

Powrót do góry

Tak, ja to wszystko wiem emotka z tym NFZ to ironia była emotka Mi chodzi najbardziej on to, że wciskają, że obowiązkowe emotka A z tym, że nikt innych ofert nie przegląda to wiadomo nie od dziś  emotka
    Liczba plusów to: slonko365 Liczba minusów to: 0
    Cytuj wiadomość #6417752
    ziolko

Ranga numer 6

Powrót do góry

bruce napisał(a):

Wkurza mnie nieoczekiwanie powracająca blokada tego portalu. Człowiek się czuje, jakby był zbokiem i - za przeproszeniem - pas cnoty co najmniej chciał atakować. emotka emotka

jaka blokada????  emotka
    Liczba plusów to: bruce Liczba minusów to: 0

Wypowiedź była edytowana 1 razy.

Cytuj wiadomość #6417762
    Kobieta slonko365

Ranga numer 3

Powrót do góry

nkba napisał(a):

Tak, ja to wszystko wiem emotka z tym NFZ to ironia była emotka Mi chodzi najbardziej on to, że wciskają, że obowiązkowe emotka A z tym, że nikt innych ofert nie przegląda to wiadomo nie od dziś  emotka

Tak, załapałam ironie i też sobie na nią pozwoliłam emotka   emotka
    Bo chodzi o to, że dla szkoły takie nieubezpieczone dziecko to jest problem - musieliby cały czas pamiętać, że nie jest ubezpieczone, czy to w przypadku wycieczek, czy np. zawodów sportowych - organizatorzy takich imprez są zobligowani do ubezpieczenia uczestników, a żeby się nie narażać na koszty i formalności, najczęściej przerzucają ten obowiązek na uczestników, i dlatego warunkiem uczestnictwa jest posiadanie szkolnego/własnego ubezpieczenia NNW.
    Też słyszałam od nauczycielki, że ona się boi takich nieubezpieczonych dzieci, bo w razie jakiejś szkody to ona jako opiekun ponosiłaby jakieś konsekwencje - nie do końca to jest dla mnie jasne, bo nauczyciele też mają swoje ubezpieczenie, a NNW dziecka daje generalnie rodzicom kasę za różne urazy czy leczenie, no ale skądś się ta obawa bierze, może z tego, że jak dziecko nie ma własnego ubezpieczenia, to rodzice będą ciągać szkołę/nauczyciela po sądach o odszkodowania?

Liczba plusów to: nkba Liczba minusów to: 0

Cytuj wiadomość #6417766
    Kobieta bruce

Ranga numer 3

Powrót do góry

ziolko napisał(a):

bruce napisał(a):

jaka blokada????  emotka

Wiesz, co jakiś czas, kiedy tu wchodzę, mam nagle blokadę strony i komunikat, że znowu spamuję. emotka  Nie wylogowywuję się już celowo, aby tego nie było, a Pionas kiedyś wyjaśnił na forum, że to przez te spamujące adresy IP. Masakra. emotka

Cytuj wiadomość #6417768
    Kobieta nkba

Ranga numer 4

Powrót do góry

slonko365 napisał(a):

Też słyszałam od nauczycielki, że ona się boi takich nieubezpieczonych dzieci, bo w razie jakiejś szkody to ona jako opiekun ponosiłaby jakieś konsekwencje - nie do końca to jest dla mnie jasne, bo nauczyciele też mają swoje ubezpieczenie, a NNW dziecka daje generalnie rodzicom kasę za różne urazy czy leczenie, no ale skądś się ta obawa bierze, może z tego, że jak dziecko nie ma własnego ubezpieczenia, to rodzice będą ciągać szkołę/nauczyciela po sądach o odszkodowania?

No ale czy jedno wyklucza drugie? Moim zdaniem nie - ale zaznaczam, że ja w ubezpieczeniach siedzę tyle co muszę emotka Nie wiem czy nauczyciele tez muszą mieć jakieś ubezpieczenia emotka Ale jeśli dziecku stanie się coś na terenie szkoły i to po dopieką nauczyciela (oby mojej córci nigdy się nie zdarzyło  emotka ) to moim zdaniem można dochodzić roszczeń nie tylko z prywatnego nnw dziecka ale również z ubezpieczenia nauczyciela i ubezpieczenia szkoły. Dobrze myślę czy zaszalałam? emotka  
    Liczba plusów to: joan, slonko365 Liczba minusów to: 0
    Cytuj wiadomość #6417775
    Kobieta slonko365

Ranga numer 3

Powrót do góry

nkba napisał(a):

slonko365 napisał(a):

No ale czy jedno wyklucza drugie? Moim zdaniem nie - ale zaznaczam, że ja w ubezpieczeniach siedzę tyle co muszę emotka Nie wiem czy nauczyciele tez muszą mieć jakieś ubezpieczenia emotka Ale jeśli dziecku stanie się coś na terenie szkoły i to po dopieką nauczyciela (oby mojej córci nigdy się nie zdarzyło  emotka ) to moim zdaniem można dochodzić roszczeń nie tylko z prywatnego nnw dziecka ale również z ubezpieczenia nauczyciela i ubezpieczenia szkoły. Dobrze myślę czy zaszalałam? emotka  

Masz rację, chodzi mi o to, że dla szkoły nieubezpieczone dziecko to jest jakiś problem - np. w kwestii wycieczek. Sama nie wiem czy tylko chodzi o to, że jako organizator wydarzeń typu wycieczka czy zawody muszą dziecko ubezpieczyć - i jeśli nie jest już ubezpieczone, to sami musieliby to ubezpieczenie opłacić przed wyjazdem/zawodami - a wiadomo, że szkoła się nie będzie bawiła w ubezpieczanie każdego dziecka osobno przy różnych imprezach, więc po prostu dziecka na wycieczkę nie wezmą, i jeszcze muszą pamiętać, żeby go czasem nie zabrać, bo w przypadku szkody to oni odpowiadaliby za brak ubezpieczenia podczas imprezy. I może nauczycielka bała się że np. zabierając nieubezpieczone dziecko poza teren szkoły to ona musiałaby odpowiadać w przypadku szkody, że zabrała dziecko nieubezpieczone. Tutaj chodzi już nawet nie o samo odszkodowanie, ale o to, że w pewnych sytuacjach, typu wycieczka, to organizator a nie uczestnik jest zobowiązany do ubezpieczenia uczestników, albo do zobowiązania uczestników do samodzielnego wykupienia ubezpieczenia.
    Na wielu zresztą zawodach sportowych w regulaminie często są zapisy, że przystąpić może tylko uczestnik ubezpieczony od NNW i że organizator nie ponosi odpowiedzialności za brak ubezpieczenia NNW. Po coś takie zapisy stosują, więc może i w szkole brak ubezpieczenia w pewnych sytuacjach robi problem szkole i może być powodem dodatkowej odpowiedzialności.
    I tak, nauczyciele też mają swoje ubezpieczenie, najwyższe ma dyrektor emotka  - często podpisywane z tym samym ubezpieczycielem co dzieci.
    Liczba plusów to: nkba Liczba minusów to: 0

Cytuj wiadomość #6417781
    Kobieta nkba

Ranga numer 4

Powrót do góry

Dzięki emotka Dobrze mądrego posłuchać (poczytać) emotka emotka
    Liczba plusów to: slonko365 Liczba minusów to: 0

Aby móc odpowiedzieć w tym wątku musisz zarejestrować się.