Reklama na e-Konkursy.info

Wkurza mnie...

|< << < 4443 4444 4445 4446 4447 44484449 4450 4451 4452 4453 > >> >|

joasiunia

Cytuj wiadomość#6548776 poniedziałek, 19 listopada 2018, 14:37:59
Moje dzisiejsze rozmemłanie emotka No za nic nie mogę się zebrać, żeby zakasać rękawy i powiedzić hardo: "Junior, ogarniamy ten burdel, za godzinę wraca tata!" emotka
Więc tak siedzimy, ja trochę przed kompem, trochę przed tv, trochę z Juniorem na podłodze, puszczamy resoraki, oglądamy poroznoszone po całym pokoju książki, nakrywamy głowę ubraniami i robimy "a kuku!"... i już pół poniedziałku zleciało... emotka

edith

Cytuj wiadomość#6548905 poniedziałek, 19 listopada 2018, 20:21:54
Wróciłam z zebrania z rodzicami,nie wierzę w to co słyszałam ,co rodzice mówią,z racji ,że jestem nauczycielem o pewnych rzeczach nie mogę pisać ale źle się dzieje  emotka Do niektórych dotrze za kilka lat co robią swoim dzieciom,że podanie wszystkiego na tacy i ciągle pretensje do innych obrócą się przeciw nim  emotka Jestem załamana postawą niektórych matek  emotka

danae

Cytuj wiadomość#6549034 wtorek, 20 listopada 2018, 10:37:57
edith napisał(a):

Wróciłam z zebrania z rodzicami,nie wierzę w to co słyszałam ,co rodzice mówią,z racji ,że jestem nauczycielem o pewnych rzeczach nie mogę pisać ale źle się dzieje  emotka Do niektórych dotrze za kilka lat co robią swoim dzieciom,że podanie wszystkiego na tacy i ciągle pretensje do innych obrócą się przeciw nim  emotka Jestem załamana postawą niektórych matek  emotka

Sama nauczycielem nie jestem, ale obserwuję ten trend od paru lat. Raz, że rodzice oczekują od szkoły, że nie tylko nauczy, ale jeszcze wychowa; dwa, że teraz szkoła jest miejscem, przez które dziecko ma przejść (na każdym etapie nauki, mówię też o nastolatkach i osobach teoretycznie dorosłych) bezboleśnie, a wszyscy powinni mu ustępować. Potem się takie prawdziwki zderzają z rzeczywistością i dramat emotka

U mnie dalszy ciąg epopei z paczką: wczoraj o 19:16 rzekoma próba doręczenia, ani telefonu, ani całuj mnie w nos. W dodatku paczka rzekomo wydana do doręczenia z WER dla całego miasta, a nie z lokalnej poczty, i tam też wróciła. Coś tego nie widzę.
0 0

toka

Cytuj wiadomość#6549043 wtorek, 20 listopada 2018, 10:56:16
edith napisał(a):

Ja idę dziś na zebranie.Może stworzymy jakąś grupę wsparcia.Ja wprawdzie jestem po drugiej stronie barykady (jestem matką) ale wiele bym dała żebym nie musiała chodzić na zebrania
buka 0

malutka456

Cytuj wiadomość#6549045 wtorek, 20 listopada 2018, 11:02:32
toka napisał(a):

edith napisał(a):

Ja idę dziś na zebranie.Może stworzymy jakąś grupę wsparcia.Ja wprawdzie jestem po drugiej stronie barykady (jestem matką) ale wiele bym dała żebym nie musiała chodzić na zebrania

moje dzieci chodzą do przedszkola, ale jak przyjmuję do szpitala Panie nauczycielki, to często sobie gawędzimy emotka  jak usłyszałam od nauczycielki techniki (czy jak to sie nazywa), że dzieci przyniosły obrane owoce, żeby się nie pocięły,a przyszywaniu guzików sprzeciwiły się matki (bo po co, bo sie pokaleczą), to Jej współczułam roboty.... No i oczywiście - dzieci to utalentowane aniołki i jak można nie dać im za wszystko 6 - tak po prostu emotka

joasiunia

Cytuj wiadomość#6549047 wtorek, 20 listopada 2018, 11:08:59
...boląca głowa, mimo Ibupromu. Migrenowcy, łączę się z Wami w bólu! emotka
0 0

aurorcia

Cytuj wiadomość#6549048 wtorek, 20 listopada 2018, 11:11:26
joasiunia napisał(a):

U mnie to już trzeci dzień... emotka
0 0

ziolko

Cytuj wiadomość#6549059 wtorek, 20 listopada 2018, 11:26:33
malutka456 napisał(a):

toka napisał(a):

edith napisał(a):

moje dzieci chodzą do przedszkola, ale jak przyjmuję do szpitala Panie nauczycielki, to często sobie gawędzimy emotka  jak usłyszałam od nauczycielki techniki (czy jak to sie nazywa), że dzieci przyniosły obrane owoce, żeby się nie pocięły,a przyszywaniu guzików sprzeciwiły się matki (bo po co, bo sie pokaleczą), to Jej współczułam roboty.... No i oczywiście - dzieci to utalentowane aniołki i jak można nie dać im za wszystko 6 - tak po prostu emotka

Taaa... a za ileś lat będą pretensje i inne sesje u psychoanalityków, bo dzieci nie potrafią sobie obrać owoców, zrobić czegoś do jedzenia, ugotować obiadu, przyszyć głupiego guzika. Wyrosną na życiowe ameby. 
Dlaczego? bo ich mamusie usuwały przed nimi wszelkie przeszkody, nie dając się wykazać, może nawet skaleczyć, ukłuć igłą. Jak dziecko tego nie zrobi, to nie będzie wiedziało, że nóż jest ostry. Nie mówię, że specjalnie mają się kaleczyć tym nożem do owoców, ale przecież zdarza się to nawet dorosłym. 
Założę się, że nawet jak będą dorośli, to nie będą umieli sobie tyłka wytrzeć  emotka  bo mamusie zrobią to lepiej  emotka
Śmieszne, ale to załamka...  emotka

edith

Cytuj wiadomość#6549066 wtorek, 20 listopada 2018, 11:37:16
ziolko napisał(a):

malutka456 napisał(a):

toka napisał(a):

edith napisał(a):

Taaa... a za ileś lat będą pretensje i inne sesje u psychoanalityków, bo dzieci nie potrafią sobie obrać owoców, zrobić czegoś do jedzenia, ugotować obiadu, przyszyć głupiego guzika. Wyrosną na życiowe ameby. 
Dlaczego? bo ich mamusie usuwały przed nimi wszelkie przeszkody, nie dając się wykazać, może nawet skaleczyć, ukłuć igłą. Jak dziecko tego nie zrobi, to nie będzie wiedziało, że nóż jest ostry. Nie mówię, że specjalnie mają się kaleczyć tym nożem do owoców, ale przecież zdarza się to nawet dorosłym. 
Założę się, że nawet jak będą dorośli, to nie będą umieli sobie tyłka wytrzeć  emotka  bo mamusie zrobią to lepiej  emotka
Śmieszne, ale to załamka...  emotka  

To smutne ,naprawdę przyszle społeczeństwo  będzie słabe psychicznie,mało sprawne fizycznie,manualnie... emotka  I te mamuśki z wiecznymi pretensjami ...

buka

Cytuj wiadomość#6549069 wtorek, 20 listopada 2018, 11:40:58
Wkurza mnie że tak źle myślicie o innych 

ziolko

Cytuj wiadomość#6549071 wtorek, 20 listopada 2018, 11:46:22
buka napisał(a):

Wkurza mnie że tak źle myślicie o innych 

Gdyby tak nie było, to by nikt o tym tak nie mówił.
Wystarczy poobserwować otoczenie, posłuchać co mówią, popatrzeć co i jak robią.
Zgroza ogarnia.

Nie mówię, że wszyscy są tacy, ale część jest.
Pamiętam, jak kiedyś (kilka lat temu) był program w tv, nie pamiętam tytułu, ale pamiętam, że jedna matka zapłakana wypowiadała się, że córka 17 lat i nic w domu nie robi, nawet wody nie potrafi zagotować i zrobić sobie herbaty. 
Powiedz mi, czy to jest normalne? żeby zdrowa, silna dziewczyna czekała, aż jej mamusia wszystko podstawi pod nos? wygodnictwo, lenistwo córki. 
I właśnie wina matki również, że tak córkę wychowała.
Teraz niektórzy rodzice robią wszystko za dzieci, a później im ciężko, że dzieci nie potrafią same się obsłużyć. 
nkba 0

atyde25

Cytuj wiadomość#6549072 wtorek, 20 listopada 2018, 11:47:14
Ja wieku 11-12 lat gotowałam sama obiady przeraża mnie ,że matki chcą wychować kaleki rodząc zdrowe dzieci wrrrrrrrrrrrrrrrrr
O potem się dziwić,że ludzie szukają żon i mężów w programach tv wrrrrrrrr
Jak się tu nie wkurzyć:(
joan 0

buka

Cytuj wiadomość#6549074 wtorek, 20 listopada 2018, 11:50:18
Dobrze Kasiu, że dodałaś "niektórzy" emotka

Dużo , bardzo dużo mam dba by ich dzieci umiały odnaleźć się w dorosłości , nie oceniam Waszej dyskusji, stwierdzam jedynie że ludziom łatwiej jest o innych ludziach mówić źle niż dobrze. A ja wolała bym, by szukać w człowieku tego co dobre i to punktować ...

aneta19790411

Cytuj wiadomość#6549075 wtorek, 20 listopada 2018, 11:51:53
joasiunia napisał(a):

na migrenę Ibuprom nie pomoże. Bez recepty proponuję Migea  - 1 op. można kupić, więcej na receptę.
0 0

estrelitta

Cytuj wiadomość#6549077 wtorek, 20 listopada 2018, 11:55:15
aneta19790411 napisał(a):

joasiunia napisał(a):

na migrenę Ibuprom nie pomoże. Bez recepty proponuję Migea  - 1 op. można kupić, więcej na receptę.

Ja polecam saszetki Nimesil - przepisze je każdy lekarz, ale są dobre na wszelkie bóle - od zębowych po migrenowe
0 0

ziolko

Cytuj wiadomość#6549081 wtorek, 20 listopada 2018, 12:01:28
buka napisał(a):

Dobrze Kasiu, że dodałaś "niektórzy" emotka

Dużo , bardzo dużo mam dba by ich dzieci umiały odnaleźć się w dorosłości , nie oceniam Waszej dyskusji, stwierdzam jedynie że ludziom łatwiej jest o innych ludziach mówić źle niż dobrze. A ja wolała bym, by szukać w człowieku tego co dobre i to punktować ...

Bo nie wszyscy tacy są! Są różni ludzie. Akurat tutaj mowa o tych wygodnych.
Znam dwie dziewczyny, obie po 20 kilka lat. Bliżej 30.
Jedna już od dzieciństwa była odsuwana od prac domowych, miała się tylko uczyć i zdobyć dobre wykształcenie.
I co? zaliczyła wpadkę, potem był ślub. Dziecko. A teraz jak ma coś ugotować to tylko podgrzewa mrożoną pizzę albo wcina chipsy i czekoladę. Mooooże ugotuje coś z mrożonki, ale nie wiem. Poza tym jej mama daje jej zawsze coś na obiad, jak córka przyjeżdża...

Druga - może i by chciała coś w domu zrobić, ale jej ojciec to straszny pedant, matka mniej, ale też robi po swojemu. Opowiadała, ile razy chciała coś pomóc w kuchni, to nie... a to marchewka obrana i pokrojona nie tak jak trzeba, nie taka wielkość kostki. A to co innego. Albo za duże kostki innych warzyw. Tak samo z ciastem. Nie tak ucierane, nie w tą stronę, krajanka piernikowa pokrojona nie w idealnie równe kawałki, tylko mające 0,5 cm różnicy. Ojciec z linijką kroił! Dla mnie to co najmniej dziwne.
Dziewczyna mówi, że jak ma wysłuchiwać tych poprawek, narzekań itp, to woli nic nie robić, skoro i tak źle robi. 
A tu zamiast dać dziewczynie szansę na samodzielność, to wolą zrobić "prawidłowo" po swojemu. 
I co z tego, że ta marchewka nie byłaby idealna? Ojciec powinien zacisnąć zęby.. a dziewczyna byłaby dumna z siebie, że coś zrobiła. Zaś rodzice później mieliby pomoc. 
Ale po co?? 

Sama też staram się szukać dobrych rzeczy w innych ludziach, ale na takie coś to mi zwyczajnie ręce opadają i oczy otwierają szeroko ze zdumienia, jaką krzywdę rodzice robią dzieciom, nawet nieświadomie. 
0 0

ziolko

Cytuj wiadomość#6549083 wtorek, 20 listopada 2018, 12:03:08
estrelitta napisał(a):

joasiunia napisał(a):

Ja polecam saszetki Nimesil - przepisze je każdy lekarz, ale są dobre na wszelkie bóle - od zębowych po migrenowe

Nimesil to bardzo silny lek i nie każdy lekarz chce je przepisywać. 
0 0

anneks1

Cytuj wiadomość#6549084 wtorek, 20 listopada 2018, 12:03:10
estrelitta napisał(a):

joasiunia napisał(a):

Na migrenę najlepsze Solpadine zawiera kodeinę, która bardzo szybko uśmierza ból
0 0

mama-l-k-m

Cytuj wiadomość#6549101 wtorek, 20 listopada 2018, 12:18:26
W temacie wkurza mnie że kiedy mam zdrowe dziecko i mogłabym jutro z nim pójść na szczepienie to nam odwołali wizytę bo nasza pediatra się rozchorowała a do drugiej nie ma miejsc na ten tydzień. Nie wspomnę miała pierwszy termin szczepienia 10.10 i od tamtej pory albo kaszel albo bracia przeziębieni a kiedy cała 3 jest ok to nie ma jak emotka

Odnośnie dyskusji mam w domu dwóch przedszkolaków i chyba nie robię z nich kalek bo jak coś robimy w kuchni, na ogrodzie to jako forma zabawy jest pomaganie. Wspólnie robimy pizze i każdy z nich sobie swoją wałkuje i nakłada na co ma ochotę, w niedziele do śniadania chłopaki nakrywają (trochę zubożała mi zastawa stołowa) i po śniadaniu do zmywarki pakują, pranie pomagają rozwieszać, swoje pokoje odkurzają. Starszy nawet poszył swoje spodnie i często jak młodsze rodzeństwo ma w dzień drzemkę szyje coś sobie i jeszcze mu się nie zdarzyło ukuć. We wrześniu kroili dynię nożykami bo robiłam dżem z dyni. Choć nie powiem że czasami ich wyręczam np. rano kiedy spieszymy się do przedszkola i ich ubieram ale to bardziej z wygody bo szybciej, albo przy myciu zębów ale w domu to ja im myję a w przedszkolu sami to chyba się nauczą jeszcze emotka

joasiunia

Cytuj wiadomość#6549103 wtorek, 20 listopada 2018, 12:22:40
anneks1 napisał(a):

estrelitta napisał(a):

joasiunia napisał(a):

Na migrenę najlepsze Solpadine zawiera kodeinę, która bardzo szybko uśmierza ból

Dziękuję, Dziewczęta, jak tylko się po południu wyczołgam z domu do pracy, to z pewnością któryś z tych specyfików zakupię emotka emotka emotka emotka
0 0
|< << < 4443 4444 4445 4446 4447 44484449 4450 4451 4452 4453 > >> >|