Reklama na e-Konkursy.info

Wkurza mnie...

|< << < 4503 4504 4505 4506 4507 45084509 4510 4511 4512 4513 > >> >|

anula18

Cytuj wiadomość#6589196 czwartek, 11 kwietnia 2019, 13:59:36
atyde25 napisał(a):

Bardzo dziwna polityka firm kurierskich.W sumie to by trzeba siedzieć od rana w domu,nie pracować,nie wychodzić,murem w domu.Pan z DHL-u ok 9 rano,DPD od 11 do 12 najczęściej,GLS nie lepszy też do 12 tej.Ja akurat mogę w tych godzinach odbierać ale jak sobie radzą ludzie pracujący od 8 do 15 tej.Akurat mam na dole fryzjerkę i tam czasami zostawią.Ale głupio mi tam odbierać bo nawet nie korzystam z jej usług a się poznałyśmy przez te wszystkie paczki:P
Wkurza mnie przedłużający się strajk nauczycieli i perspektywa,że końca nie widać.I hasełka może to trwać nawet do wakacji.I co ludzie pracujący znowu mają pracę rzucić czy jak.Nie,że na nauczycieli gadam niech walczą ale jak niepełnosprawnych przetrzymali ponad 40 dni i tu lepiej nie będzie:(

Ale czego Ty oczekujesz? Że kurier będzie się do Cie dopasowywał? Przecież on też chce przepracować 8h i jechać do domu. Tak jak Ty i jak każdy emotka  naprawdę nigdy nie zrozumiem ludzi, ktorzy nie podają adresu np do pracy tylko mają pretensje ze kurier był w godzinach które im nie pasują... Nie raz wkurzyłam się np o całkowicie rozwaloną paczkę, ale żeby mieć pretensje dlaczego kurier nie przyjedzie wieczorem bo tak mi pasi to tego nigdy nie zrozumiem emotka   

krystyna32

Cytuj wiadomość#6589199 czwartek, 11 kwietnia 2019, 14:06:10
anula18 napisał(a):

atyde25 napisał(a):

Bardzo dziwna polityka firm kurierskich.W sumie to by trzeba siedzieć od rana w domu,nie pracować,nie wychodzić,murem w domu.Pan z DHL-u ok 9 rano,DPD od 11 do 12 najczęściej,GLS nie lepszy też do 12 tej.Ja akurat mogę w tych godzinach odbierać ale jak sobie radzą ludzie pracujący od 8 do 15 tej.Akurat mam na dole fryzjerkę i tam czasami zostawią.Ale głupio mi tam odbierać bo nawet nie korzystam z jej usług a się poznałyśmy przez te wszystkie paczki:P
Wkurza mnie przedłużający się strajk nauczycieli i perspektywa,że końca nie widać.I hasełka może to trwać nawet do wakacji.I co ludzie pracujący znowu mają pracę rzucić czy jak.Nie,że na nauczycieli gadam niech walczą ale jak niepełnosprawnych przetrzymali ponad 40 dni i tu lepiej nie będzie:(

Ale czego Ty oczekujesz? Że kurier będzie się do Cie dopasowywał? Przecież on też chce przepracować 8h i jechać do domu. Tak jak Ty i jak każdy emotka  naprawdę nigdy nie zrozumiem ludzi, ktorzy nie podają adresu np do pracy tylko mają pretensje ze kurier był w godzinach które im nie pasują... Nie raz wkurzyłam się np o całkowicie rozwaloną paczkę, ale żeby mieć pretensje dlaczego kurier nie przyjedzie wieczorem bo tak mi pasi to tego nigdy nie zrozumiem emotka   

Nie wiem jak u Ciebie ale jeszcze parę miesięcy temu u mnie było tak, że kurierzy dzwonili, że mają przesyłkę i jak np. nie było mnie rano w domu to przywozili przesyłkę wieczorem, nie było z tym żadnego problemu, nie było problemu aby zawieźli przesyłkę do kogoś z rodziny i czy do punktu. Teraz jest to problem dla nich.
bruce 0

pikantny

Cytuj wiadomość#6589202 czwartek, 11 kwietnia 2019, 14:13:34
krystyna32 napisał(a):

Wkurzają mnie  kurierzy, bo ostatnio nie dzwonią, nie piszą sms-ów o której będą i są zdziwienie, że np. o 12 nikogo nie ma w domu. Nieraz już musiałam jeździć po mieście za kurierem, bo powiedział, że jak mnie nie ma w domu to mi przesyłki nie dostarczy.

Wypowiem się, bo mój szwagier jest w tej branży. ŻADEN z kurierów nie ma obowiązku dzwonić a tym bardziej pisać smsów. On ma 120 odbiorców każdego dnia, jak myślisz ile zajmie mu obdzwonienie 120 osób? Nadmienię, iż 90% powie "Panie mnie w domu nie ma". Teraz sobie wyobraź, że miałby tym 90 osobom dowieźć paczkę pod inny adres. Oczywiście już nie jego rejon, tylko innego kuriera. No i najlepiej przyjedź Pan o 21:00 to będę. Co byś zrobiła? Nie ma Cię w domu - ok, ale to już Twój biznes żeby teraz złapać kuriera i odebrać paczkę. Nie chce Ci się - ok, podawaj adres do kogos z rodziny kto jest w zawsze w domu, albo do firmy w której pracujesz. To, że czasem kurierzy zadzwonią to ich dobra wola, widocznie ma danego dnia mniej pracy i ma czas tyrknąć, ale nie powinien tego robić, na infolinii zawsze Ci tak powiedzą. Może odrobinę wyrozumiałości ze swojej strony, skoro to Twoja wina, że w danej godzinie nie ma Cię pod adresem który podałaś:)

ziolko

Cytuj wiadomość#6589204 czwartek, 11 kwietnia 2019, 14:17:16
@pikantny i @anula18 - macie rację...
Jak wiem, że coś zamawiam kurierem i nie będzie mnie w godzinach jego jazdy w domu, to podaję adres do biura.
Co innego, jak ktoś zamawia coś większego albo na palecie, to już inna sprawa. 
0 0

krystyna32

Cytuj wiadomość#6589206 czwartek, 11 kwietnia 2019, 14:24:50
pikantny napisał(a):

krystyna32 napisał(a):

Wkurzają mnie  kurierzy, bo ostatnio nie dzwonią, nie piszą sms-ów o której będą i są zdziwienie, że np. o 12 nikogo nie ma w domu. Nieraz już musiałam jeździć po mieście za kurierem, bo powiedział, że jak mnie nie ma w domu to mi przesyłki nie dostarczy.

Wypowiem się, bo mój szwagier jest w tej branży. ŻADEN z kurierów nie ma obowiązku dzwonić a tym bardziej pisać smsów. On ma 120 odbiorców każdego dnia, jak myślisz ile zajmie mu obdzwonienie 120 osób? Nadmienię, iż 90% powie "Panie mnie w domu nie ma". Teraz sobie wyobraź, że miałby tym 90 osobom dowieźć paczkę pod inny adres. Oczywiście już nie jego rejon, tylko innego kuriera. No i najlepiej przyjedź Pan o 21:00 to będę. Co byś zrobiła? Nie ma Cię w domu - ok, ale to już Twój biznes żeby teraz złapać kuriera i odebrać paczkę. Nie chce Ci się - ok, podawaj adres do kogos z rodziny kto jest w zawsze w domu, albo do firmy w której pracujesz. To, że czasem kurierzy zadzwonią to ich dobra wola, widocznie ma danego dnia mniej pracy i ma czas tyrknąć, ale nie powinien tego robić, na infolinii zawsze Ci tak powiedzą. Może odrobinę wyrozumiałości ze swojej strony, skoro to Twoja wina, że w danej godzinie nie ma Cię pod adresem który podałaś:)

Dlatego też już jakiś czas temu stwierdziłam, że Poczta Polska jest najlepsza ! Zostawią awizo, pójdę, odbiorę i mam to co przysłali mi z konkursu, bo najczęściej nawet nie wiem, że już wysyłają nagrody.  emotka  Szkoda tylko, że coraz mniej firm korzysta  usług  poczty emotka  
0 0

monnikk

Cytuj wiadomość#6589207 czwartek, 11 kwietnia 2019, 14:24:57
Dla mnie największy problem jest z przesyłkami z konkursów. Bo nie wiadomo, że już wysłali, ani jakim kurierem. Dużo łatwiej jak coś sama zamawiam, sklep najczęściej podaje nr śledzenia, dostaję SMS z firmy kurierskiej, mogę przekierować, umówić się  i wtedy nie ma problemu.

monnikk

Cytuj wiadomość#6589215 czwartek, 11 kwietnia 2019, 14:48:36
ziolko napisał(a):

pikantny i anula18 - macie rację...
Jak wiem, że coś zamawiam kurierem i nie będzie mnie w godzinach jego jazdy w domu, to podaję adres do biura.
Co innego, jak ktoś zamawia coś większego albo na palecie, to już inna sprawa. 

Gorzej jak pracujesz do 15, a kurier jeździ w Twoim rejonie 14-16.
Ale to chyba zależy od rejonu i człowieka. Bardzo lubię pana z DPD, zawsze przyjeżdża i zawsze się dogadamy. Ale pan z gls jeśli nie ma dokumentów zwrotnych lub paczka nie jest za pobraniem, to nie przyjeżdża nigdy. Odwozi od razu do parcel point, co też mi nie przeszkadza, bo dostaję wtedy smsa i przynajmniej wiem, że jest jakaś paczka.
bruce 0

bruce

Cytuj wiadomość#6589243 czwartek, 11 kwietnia 2019, 15:47:04
Do mnie to nawet niektórzy kurierzy dzwonią, wszystko super i rewelacyjnie, tylko że pytają, czy... za pięć minut kogoś w domu zastaną. emotka  A paczkę mają u siebie od np. dwóch dni. 
0 0

zwyciezczyni

Cytuj wiadomość#6589302 czwartek, 11 kwietnia 2019, 17:54:33
pytanie całkiem serio: JAK mam wziąć monte na wakacje? JAK? Chciałabym to sobie zwizualizować. Ten snack mi się rozpadł zupełnie po kilkudziesięciu minutach, więc ta wycieczka to co najwyżej może się odbyć do drugiego pokoju. Albo na biegun północny...
emotka emotka emotka emotka
0 0

mdepfs

Cytuj wiadomość#6589311 czwartek, 11 kwietnia 2019, 18:44:36
wkurza mnie fakt, że chcę; serio chcę, podreperować zęby, ortodonta potrzebny od zaraz, jestem świadoma konieczności aparatu, ale ja się pytam za co? emotka
wypłaty starcza na styk, a jak uda się zaoszczędzić to jest miliony ważniejszych spraw.
Kredyt na zęby? mam już jeden , u mamy też już wiszę miliony monet
jak żyć, kiedy to nie jest zachcianka a konieczność ...  emotka
0 0

dwaburekoty

Cytuj wiadomość#6589321 czwartek, 11 kwietnia 2019, 19:05:51
mdepfs napisał(a):

wkurza mnie fakt, że chcę; serio chcę, podreperować zęby, ortodonta potrzebny od zaraz, jestem świadoma konieczności aparatu, ale ja się pytam za co? emotka
wypłaty starcza na styk, a jak uda się zaoszczędzić to jest miliony ważniejszych spraw.

jak ja Cię rozumiem.... My oszczędności wpakowaliśmy w dom, ale wydatki tylko się pietrzą.... Ja niestety wypłaty kwietniowej jeszcze nie dostałam, a już wydałam. i tak co miesiąc... Cieszę się tylko, że nie mamy kredytu konsupcyjnego, bo nie zniosłabym tego dyskomfortu psychicznego.

Pocieszam się tylko, że wszystko kiedyś się kończy.
0 0

mdepfs

Cytuj wiadomość#6589322 czwartek, 11 kwietnia 2019, 19:08:23
dwaburekoty napisał(a):

mdepfs napisał(a):

jak ja Cię rozumiem.... 

emotka emotka
0 0

bezaczek7

Cytuj wiadomość#6589329 czwartek, 11 kwietnia 2019, 19:40:52
bruce napisał(a):

anialistopad napisał(a):

Milka utrata prawa so nagrody ,bo z tresci paragonu nie wynika,ze to byla milka. Mam opis choco orzech . I waga produktu. Pod tym haslem w necie wyskakuje okragle ciastko dokladnie te co kupilam

Te wadliwe opisy paragonów w końcu przyniosą organizatorom lawiny reklamacji...  emotka

A dajcie spokoj, w mojej biedrze maoam pinballs sa opisane, uwaga, PiankiSercaHar200g...
bruce 0

bruce

Cytuj wiadomość#6589335 czwartek, 11 kwietnia 2019, 20:07:20
bezaczek7 napisał(a):

bruce napisał(a):

anialistopad napisał(a):

Milka utrata prawa so nagrody ,bo z tresci paragonu nie wynika,ze to byla milka. Mam opis choco orzech . I waga produktu. Pod tym haslem w necie wyskakuje okragle ciastko dokladnie te co kupilam

Te wadliwe opisy paragonów w końcu przyniosą organizatorom lawiny reklamacji...  emotka

A dajcie spokoj, w mojej biedrze maoam pinballs sa opisane, uwaga, PiankiSercaHar200g...

To jest tajny szyfr zmasowanych odwetowców na pewno!  emotka emotka emotka

moskala22

Cytuj wiadomość#6589340 czwartek, 11 kwietnia 2019, 20:11:11
bezaczek7 napisał(a):

bruce napisał(a):

anialistopad napisał(a):

U nas w sklepie Tiger to ... „śmietana” 

justfine

Cytuj wiadomość#6589362 czwartek, 11 kwietnia 2019, 21:54:06
@[email protected] napisał(a):

tamlin111 napisał(a):

cleo25 napisał(a):

justfine napisał(a):

Pensje nauczycieli są oderwane od rzeczywistości, bo tylko w sektorze państwowym osoby z największym doświadczeniem, wiedzą i umiejętnościami oraz sukcesami krajowymi i międzynarodowymi (mówię o nauczycielach dyplomowanych, których znam i którzy inspirują mnie do rozwoju i stawania się lepszym belfrem) przy normalnym wymiarze godzin nie zobaczą na swoim wyciągu bankowym trójki z przodu (o wyższych liczbach nie wspominając). Popatrzcie, kto strajkuje - osoby z tytułami Nauczyciela Roku, członkowie grupy Superbelfrzy RP. To są prawdziwi giganci. Ci przeciętni, zasiedziali - oni nie będą strajkować, bo boją się zmiany status quo.

" Przy normalnym wymiarze godzin " - czyli ile ? 170-180h/ miesiąc emotka
Niech pokażą PIT wtedy każdy sobie policzy ile zarabiają miesięcznie. A w to, że nie mają "trójki" z przodu, nie wierzę emotka

Ja mogę podpowiedzieć, bo kilka dni temu rozliczałam, nauczycielka klas 1-3, wiek około 35 lat, jedno miejsce pracy, przychód roczny 64000zł.  

Mam podobne dane emotka W biurze rachunkowym żaden z rozliczanych przez nas w przeciągu ostatnich lat nauczycieli nie miał przychodu (w przeliczeniu na miesiąc) niższego nIz 5300 brutto co daje jakieś 3800 na rękę. Być może to przypadek.

Mam nadzieję, że to nie przypadek, bo chcę poznać tę rajską krainę i czym prędzej się do niej przenieść! Dziwnym trafem ja mam 48 000, ale brutto. Pozostaje mi się łudzić, że w tej branży jest taka dziwna prawidłowość, że im więcej i lepiej robisz, tym mniej zarabiasz. Bo przecież źli i niekompetentni nauczyciele znani z TVPiS są w stanie wyciągnąć z publicznej szkoły grube miliony.

cudaczek121

Cytuj wiadomość#6589378 czwartek, 11 kwietnia 2019, 23:52:51
Wkurza mnie, że dziś odruchowo wyrzuciłam do miejskiego kosza opakowanie po tic-tac z kodem- mam nadzieję,że nic nie wygram emotka Może ktoś się orientuje czy oni zawsze chcą fotę opakowania z kodem czy czasem żądają jedynie skanu paragonu w razie "W' emotka Wkurza mnie też to całe zamieszanie wokół nauczycieli, a raczej stwierdzenia typu "oni to w pracy nic tylko kawkę piją, 18 godzin i wio do domu, 2 miesiące wakacji, 2 tygodnie ferii i  że czego oni jeszcze chcą.Moim skromnym zdaniem, to ten strajk pokazał w bardzo dobitny sposób, jak bardzo nauczyciele m.in. pomagają rodzicom wykonującym inne zawody, że jednak są bardzo potrzebni i przydatni, bo zajmują czas ich dzieciom i dzięki temu tamci rodzice mogą wykonywać swoją pracę- choćby takie dzieci np. po lekcjach siedziały w świetlicy i były brzydko mówiąc "przechowalnią bagażu". Moja mama pracuje w przedszkolu, zazwyczaj na 5-6 latkach i gdy potem spotyka rodziców absolwentów grupy przedszkolnej na ulicy, ci do niej podchodzą i dziękują,że ich dziecko jest w pierwszej klasie chwalone,że zna wszystkie literki i bardzo ładnie czyta-to też daje mamie wielką satysfakcję.Jednak po 37 latach pracy w zawodzie zarabia na rękę-2100. Ja jedynie po 10 latach pracy mam ok. 2400 zł. Gdy powiedziałam ostatnio mojemu koledze, że w pracy mamy sajgon i po 8 godzinach jestem wyczerpana, on mi na to odparował: "Kasia, ale czym Ty się tam tak męczysz w tym notariacie? Przecież zrobisz kopiuj-wklej, przybijesz stempelki jak na poczcie i koniec roboty- też bym tak chciał emotka Kolega zajmuje się pozycjonowaniem stron i zarabia 6 tysięcy na miesiąc.Podobnie jak ja, mieszka z "u mamusi", ale kasę lekką ręką przepuszcza jak sam określił "na jakieś tam pierdoły, sam nie wiem nawet na co tyle idzie". No z tą różnicą,że ja mu nigdy nie powiedziałam,że on się w pracy obija i dostaje kasę za nic.Niektórzy ludzie po prostu hołdują zasadzie "zawsze najlepiej tam, gdzie nas nie ma". Zatem szanujmy siebie nawzajem i swoje profesje- na pewno każdy z nas ciężko pracuje na swoje pensje.

koniczynka123

Cytuj wiadomość#6589384 piątek, 12 kwietnia 2019, 00:15:27
cudaczek121 napisał(a):

Wkurza mnie, że dziś odruchowo wyrzuciłam do miejskiego kosza opakowanie po tic-tac z kodem-....

Konkurs już się zakończył, a w razie wygranej potrzebna była fotka kodu z opakowania a nie paragonu emotka
Odnośnie nauczycieli to już wspominałam, że mam ich wielu w rodzinie i powiem Ci taką ciekawostkę. Bratowa po studiach informatycznych pracowała przy projektowaniu stron, zarabiała spoorą kwotę( wiem bo żyrowała mi pożyczkę) i po dodatkowych kursach i dodatkowych zaocznych studiach zmieniła miejsce pracy na naukę informatyki w szkole. Nie strajkuje bo podobno ma spoko płace. Inna bratowa też zarabia jak Twoja mama 2100 po 30 latach pracy ale za 9h/tyg emotka więc pisanie o kwotach bez podania przepracowanych godzin nie ma sensu emotka
Wiesz, że we wsi obok nauczyciele zarabiają o wiele więcej niż w naszej szkole emotka Wystarczy wybrać odpowiednią szkołę do pracy emotka
Ps. Pooglądaj sobie Kasiu na Youtube jakie pośmiewisko robią z siebie strajkujące (śpiewające) nauczycielki. Dziękuję Bogu, że jednak moje losy potoczyły się inaczej bo byłoby mi wstyd przyznać się do tego zawodu emotka Mówią, że młodzież świruje ale mentorów mają nie lepszych  emotka

bruce

Cytuj wiadomość#6589387 piątek, 12 kwietnia 2019, 06:28:28
Ja się przyznaję do tego zawodu, ale ... trafia mnie, kiedy cierpią dzieci. Strajk kosztem dzieci - NIE!  emotka emotka

elizam

Cytuj wiadomość#6589404 piątek, 12 kwietnia 2019, 09:03:12
Wkurza mnie szuflada załadowana pustymi opakowaniami po tic tac-ach... Ponad 50 pustych pudełek, zero wygranych... Do kiedy muszę je trzymać? Podpowie ktoś? 

|< << < 4503 4504 4505 4506 4507 45084509 4510 4511 4512 4513 > >> >|