Reklama na e-Konkursy.info

Wkurza mnie...

|< << < 4504 4505 4506 4507 4508 45094510 4511 4512 4513 4514 >

justfine

Cytuj wiadomość#6589362 czwartek, 11 kwietnia 2019, 21:54:06
@gnieszk@ napisał(a):

tamlin111 napisał(a):

cleo25 napisał(a):

justfine napisał(a):

Pensje nauczycieli są oderwane od rzeczywistości, bo tylko w sektorze państwowym osoby z największym doświadczeniem, wiedzą i umiejętnościami oraz sukcesami krajowymi i międzynarodowymi (mówię o nauczycielach dyplomowanych, których znam i którzy inspirują mnie do rozwoju i stawania się lepszym belfrem) przy normalnym wymiarze godzin nie zobaczą na swoim wyciągu bankowym trójki z przodu (o wyższych liczbach nie wspominając). Popatrzcie, kto strajkuje - osoby z tytułami Nauczyciela Roku, członkowie grupy Superbelfrzy RP. To są prawdziwi giganci. Ci przeciętni, zasiedziali - oni nie będą strajkować, bo boją się zmiany status quo.

" Przy normalnym wymiarze godzin " - czyli ile ? 170-180h/ miesiąc emotka
Niech pokażą PIT wtedy każdy sobie policzy ile zarabiają miesięcznie. A w to, że nie mają "trójki" z przodu, nie wierzę emotka

Ja mogę podpowiedzieć, bo kilka dni temu rozliczałam, nauczycielka klas 1-3, wiek około 35 lat, jedno miejsce pracy, przychód roczny 64000zł.  

Mam podobne dane emotka W biurze rachunkowym żaden z rozliczanych przez nas w przeciągu ostatnich lat nauczycieli nie miał przychodu (w przeliczeniu na miesiąc) niższego nIz 5300 brutto co daje jakieś 3800 na rękę. Być może to przypadek.

Mam nadzieję, że to nie przypadek, bo chcę poznać tę rajską krainę i czym prędzej się do niej przenieść! Dziwnym trafem ja mam 48 000, ale brutto. Pozostaje mi się łudzić, że w tej branży jest taka dziwna prawidłowość, że im więcej i lepiej robisz, tym mniej zarabiasz. Bo przecież źli i niekompetentni nauczyciele znani z TVPiS są w stanie wyciągnąć z publicznej szkoły grube miliony.

cudaczek121

Cytuj wiadomość#6589378 czwartek, 11 kwietnia 2019, 23:52:51
Wkurza mnie, że dziś odruchowo wyrzuciłam do miejskiego kosza opakowanie po tic-tac z kodem- mam nadzieję,że nic nie wygram emotka Może ktoś się orientuje czy oni zawsze chcą fotę opakowania z kodem czy czasem żądają jedynie skanu paragonu w razie "W' emotka Wkurza mnie też to całe zamieszanie wokół nauczycieli, a raczej stwierdzenia typu "oni to w pracy nic tylko kawkę piją, 18 godzin i wio do domu, 2 miesiące wakacji, 2 tygodnie ferii i  że czego oni jeszcze chcą.Moim skromnym zdaniem, to ten strajk pokazał w bardzo dobitny sposób, jak bardzo nauczyciele m.in. pomagają rodzicom wykonującym inne zawody, że jednak są bardzo potrzebni i przydatni, bo zajmują czas ich dzieciom i dzięki temu tamci rodzice mogą wykonywać swoją pracę- choćby takie dzieci np. po lekcjach siedziały w świetlicy i były brzydko mówiąc "przechowalnią bagażu". Moja mama pracuje w przedszkolu, zazwyczaj na 5-6 latkach i gdy potem spotyka rodziców absolwentów grupy przedszkolnej na ulicy, ci do niej podchodzą i dziękują,że ich dziecko jest w pierwszej klasie chwalone,że zna wszystkie literki i bardzo ładnie czyta-to też daje mamie wielką satysfakcję.Jednak po 37 latach pracy w zawodzie zarabia na rękę-2100. Ja jedynie po 10 latach pracy mam ok. 2400 zł. Gdy powiedziałam ostatnio mojemu koledze, że w pracy mamy sajgon i po 8 godzinach jestem wyczerpana, on mi na to odparował: "Kasia, ale czym Ty się tam tak męczysz w tym notariacie? Przecież zrobisz kopiuj-wklej, przybijesz stempelki jak na poczcie i koniec roboty- też bym tak chciał emotka Kolega zajmuje się pozycjonowaniem stron i zarabia 6 tysięcy na miesiąc.Podobnie jak ja, mieszka z "u mamusi", ale kasę lekką ręką przepuszcza jak sam określił "na jakieś tam pierdoły, sam nie wiem nawet na co tyle idzie". No z tą różnicą,że ja mu nigdy nie powiedziałam,że on się w pracy obija i dostaje kasę za nic.Niektórzy ludzie po prostu hołdują zasadzie "zawsze najlepiej tam, gdzie nas nie ma". Zatem szanujmy siebie nawzajem i swoje profesje- na pewno każdy z nas ciężko pracuje na swoje pensje.

koniczynka123

Cytuj wiadomość#6589384 piątek, 12 kwietnia 2019, 00:15:27
cudaczek121 napisał(a):

Wkurza mnie, że dziś odruchowo wyrzuciłam do miejskiego kosza opakowanie po tic-tac z kodem-....

Konkurs już się zakończył, a w razie wygranej potrzebna była fotka kodu z opakowania a nie paragonu emotka
Odnośnie nauczycieli to już wspominałam, że mam ich wielu w rodzinie i powiem Ci taką ciekawostkę. Bratowa po studiach informatycznych pracowała przy projektowaniu stron, zarabiała spoorą kwotę( wiem bo żyrowała mi pożyczkę) i po dodatkowych kursach i dodatkowych zaocznych studiach zmieniła miejsce pracy na naukę informatyki w szkole. Nie strajkuje bo podobno ma spoko płace. Inna bratowa też zarabia jak Twoja mama 2100 po 30 latach pracy ale za 9h/tyg emotka więc pisanie o kwotach bez podania przepracowanych godzin nie ma sensu emotka
Wiesz, że we wsi obok nauczyciele zarabiają o wiele więcej niż w naszej szkole emotka Wystarczy wybrać odpowiednią szkołę do pracy emotka
Ps. Pooglądaj sobie Kasiu na Youtube jakie pośmiewisko robią z siebie strajkujące (śpiewające) nauczycielki. Dziękuję Bogu, że jednak moje losy potoczyły się inaczej bo byłoby mi wstyd przyznać się do tego zawodu emotka Mówią, że młodzież świruje ale mentorów mają nie lepszych  emotka

bruce

Cytuj wiadomość#6589387 piątek, 12 kwietnia 2019, 06:28:28
Ja się przyznaję do tego zawodu, ale ... trafia mnie, kiedy cierpią dzieci. Strajk kosztem dzieci - NIE!  emotka emotka

elizam

Cytuj wiadomość#6589404 piątek, 12 kwietnia 2019, 09:03:12
Wkurza mnie szuflada załadowana pustymi opakowaniami po tic tac-ach... Ponad 50 pustych pudełek, zero wygranych... Do kiedy muszę je trzymać? Podpowie ktoś? 

pini

Cytuj wiadomość#6589412 piątek, 12 kwietnia 2019, 09:16:01
elizam napisał(a):

Wkurza mnie szuflada załadowana pustymi opakowaniami po tic tac-ach... Ponad 50 pustych pudełek, zero wygranych... Do kiedy muszę je trzymać? Podpowie ktoś? 

Nie wiem do kiedy, ale możesz zrobić zdjęcia kodów, a opakowania wyrzucić.
0 0

lola.lola

Cytuj wiadomość#6589429 piątek, 12 kwietnia 2019, 11:02:25
Od dłuższego czasu mniej więcej raz w tygodniu przed pracą kupuję sobie kanapkę w piekarni Oskroba. Rok temu kanapki kosztowały 5,50 zł, potem 5,80 zł a dziś zapłaciłam 6,20 emotka  nic się w nich nie zmienia poza ceną... 
0 0

pioge7

Cytuj wiadomość#6589434 piątek, 12 kwietnia 2019, 11:03:13
bezaczek7 napisał(a):

bruce napisał(a):

anialistopad napisał(a):

Milka utrata prawa so nagrody ,bo z tresci paragonu nie wynika,ze to byla milka. Mam opis choco orzech . I waga produktu. Pod tym haslem w necie wyskakuje okragle ciastko dokladnie te co kupilam

Te wadliwe opisy paragonów w końcu przyniosą organizatorom lawiny reklamacji...  emotka

A dajcie spokoj, w mojej biedrze maoam pinballs sa opisane, uwaga, PiankiSercaHar200g...

maoam to chyba standardowy opis..teź taki mam emotka  
bruce 0

azaflora

Cytuj wiadomość#6589554 piątek, 12 kwietnia 2019, 14:56:53
azaflora napisał(a):

Awaria Nest Banku emotka . Połączenie z bankomatami i terminalami zostało zerwane, moje 600zł zawisło i teraz z tydzień /oby/ czekania na zwrot. Niech ich  emotka   emotka

No bank stanął na wysokości zadania, właśnie zwrócili, a już się bałam, że wpadnę w tryby doopochronnej machiny

taalvikki

Cytuj wiadomość#6589698 piątek, 12 kwietnia 2019, 23:56:42
lola.lola napisał(a):

Od dłuższego czasu mniej więcej raz w tygodniu przed pracą kupuję sobie kanapkę w piekarni Oskroba. Rok temu kanapki kosztowały 5,50 zł, potem 5,80 zł a dziś zapłaciłam 6,20 emotka  nic się w nich nie zmienia poza ceną... 

na 500 plus pieniądze same się nie dodrukują. wzrosty cen to problemy systemowe, a nie zła wola danej firmy.
-----------------------------------------------------

wkurza mnie handel paragonami. a raczej niekonsekwencja w tej kwestii na forum.
0 0

szukajacykonkursow

Cytuj wiadomość#6589704 sobota, 13 kwietnia 2019, 00:18:33
elizam napisał(a):

Ja wpisałem trzy i wygrałem,a wpisywałem ostatniego dnia.Możesz wyrzucić,chyba że z rezrwy ci dadzą...
0 0

szukajacykonkursow

Cytuj wiadomość#6589705 sobota, 13 kwietnia 2019, 00:22:39
"wkurza mnie handel paragonami. a raczej niekonsekwencja w tej kwestii na forum. "
Co masz na myśli?
0 0

bruce

Cytuj wiadomość#6589712 sobota, 13 kwietnia 2019, 08:39:48
szukajacykonkursow napisał(a):

"wkurza mnie handel paragonami. a raczej niekonsekwencja w tej kwestii na forum. "
Co masz na myśli?

O ile dobrze kojarzę, T@aalvikki zawsze wskazywała na to, że nasz portal jest względem takiego handlu - parafrazując słynne powiedzonko - "za, a nawet przeciw". emotka

W temacie: wkurza mnie śnieg!  emotka emotka
0 0

as32572

Cytuj wiadomość#6589934 niedziela, 14 kwietnia 2019, 17:15:36
Wkurza mnie płacenie w sklepach Blikiem, jedno do czego przekonała mnie ta loteria, że Blik karty nie zastąpi.

edzia21

Cytuj wiadomość#6589935 niedziela, 14 kwietnia 2019, 17:20:56
as32572 napisał(a):

Wkurza mnie płacenie w sklepach Blikiem, jedno do czego przekonała mnie ta loteria, że Blik karty nie zastąpi.

Myślę, że nie tylko Ciebie...stojących za Tobą w kolejce również emotka

anialistopad

Cytuj wiadomość#6590230 poniedziałek, 15 kwietnia 2019, 16:03:29
Tyle nagród w tuńczyku i nic nie trafiłam
0 0

Niebieska_Laguna

Cytuj wiadomość#6590292 poniedziałek, 15 kwietnia 2019, 18:12:23
Wkurza mnie, że niektóre agencje olewają organizowane przez siebie konkursy. Nie publikują regulaminów na czas, konkurs się zaczyna, a tu nigdzie nie ma podanych reguł... Nie wiem jak można mieć aż tak lekceważący stosunek do organizowania takiego projektu.

nswe69

Cytuj wiadomość#6590300 poniedziałek, 15 kwietnia 2019, 18:37:28
Wkurza mnie, gdy zamawiając przez Allegro na 6 rzeczy 4 przychodzą w innych wzorach/kolorach niż wybrane...  emotka
0 0

jokan

Cytuj wiadomość#6590303 poniedziałek, 15 kwietnia 2019, 18:40:28
nswe69 napisał(a):

Wkurza mnie, gdy zamawiając przez Allegro na 6 rzeczy 4 przychodzą w innych wzorach/kolorach niż wybrane...  emotka

do mnie przyszly bez metek (a mialy byc nowe), a jeden sweter z dziura !!! masakra, odeylsm wszystko w ....$%$%^%^% powiedzialam sobie - koniec kupowania szmat na allegro! emotka
0 0

kumulacja

Cytuj wiadomość#6590358 poniedziałek, 15 kwietnia 2019, 20:31:17
Nie to, że się wkurzam, ale jest mi przykro, że płonie katedra Notre Dame.
Runęła piękna iglica, zawalił się dach. A mam tyle pięknych wspomnień z Paryża!
Mam nadzieję, że chociaż witraże nie ucierpią. Ale przy takiej temperaturze i przy
tylu setkach litrów wody, ich los pewnie przesądzony.
Ach, gdzie ten Paryż sprzed kilku lat, kiedy był piękny i spokojny?
|< << < 4504 4505 4506 4507 4508 45094510 4511 4512 4513 4514 >