Reklama na e-Konkursy.info

Wkurza mnie...

rwas

Cytuj wiadomość#6661277 wtorek, 26 listopad 2019, 22:35:06
łapki,które wciskam przypadkowo emotka
0 0

aurorcia

Cytuj wiadomość#6661279 wtorek, 26 listopad 2019, 22:41:27
nanajka81 napisał(a):

slavek napisał(a):

koniczynka123 napisał(a):

nanajka81 napisał(a):

pioge7 napisał(a):

3/3 pudła w Tyskim Biedronka... emotka emotka

wczoraj kasą rzucali na prawo i lewo a dziś już pozamykane... Trochę dziwne.

U mnie wczoraj też niestety pudła więc kto miał farta to miał emotka

najpopularniejszy sklep, najpopularniejsze piwo, więc nie ma się co dziwić, ze trudno wygrać

ja się zastanawiam kto przez pierwszy tydzień trwania konkursu w nim wygrywał. No przyznawać się emotka

Ci co wtedy grali, to na plaży Copacabana teraz leżą emotka

Agnes

Cytuj wiadomość#6661981 czwartek, 28 listopad 2019, 15:17:25
wkurza mnie podwyżka cen za wywóz smieci od grudnia
w momencie jak u mnie nawet nie ma odpowiednich pojemników na segregację
a nawet jak będą to nie da się upilnowac tych co wrzucają wszystko do jednego wora przez co bedziemy płacić po 48zł za osobę
przecież do zdzierstwo w biały dzien
nkba 0

joan

Cytuj wiadomość#6661984 czwartek, 28 listopad 2019, 15:29:23
Agnes napisał(a):

a nawet jak będą to nie da się upilnowac tych co wrzucają wszystko do jednego wora przez co bedziemy płacić po 48zł za osobę

Te opłaty będą rosły nieustannie, bo wiszą nad nami kary z UE i musimy osiągnąć wynik, który przerasta lenistwo Polaków. I teraz będzie z miesiąca na miesiąc coraz gorzej w gminach czy dzielnicach, które czekały na ostatni moment z wprowadzeniem zmian. I oczywiście w tych, gdzie ludzie mają wywalone na segregację.

W wielkich blokowiskach widziałam informację, że uprzejmie prosi się sąsiadów o segregację śmieci, bo w przeciwnym razie opłata wzrośnie o kilkadziesiąt złotych. Nie mieszkam tam, więc trudno mi ocenić, czy to działa. My segregujemy od lat, płacimy bodajże 12 zł/os/m-c.
0 0

kreatia

Cytuj wiadomość#6661986 czwartek, 28 listopad 2019, 15:32:36
joan napisał(a):

Agnes napisał(a):

Te opłaty będą rosły nieustannie, bo wiszą nad nami kary z UE i musimy osiągnąć wynik, który przerasta lenistwo Polaków. I teraz będzie z miesiąca na miesiąc coraz gorzej w gminach czy dzielnicach, które czekały na ostatni moment z wprowadzeniem zmian. I oczywiście w tych, gdzie ludzie mają wywalone na segregację.

W wielkich blokowiskach widziałam informację, że uprzejmie prosi się sąsiadów o segregację śmieci, bo w przeciwnym razie opłata wzrośnie o kilkadziesiąt złotych. Nie mieszkam tam, więc trudno mi ocenić, czy to działa. My segregujemy od lat, płacimy bodajże 12 zł/os/m-c.

my od nowego roku będziemy płacić 22 zł (wzrost z 13 zł) na osobę. koszmar. A producenci mają high life.
0 0

moskala22

Cytuj wiadomość#6661988 czwartek, 28 listopad 2019, 15:37:15
kreatia napisał(a):

joan napisał(a):

Agnes napisał(a):

my od nowego roku będziemy płacić 22 zł (wzrost z 13 zł) na osobę. koszmar. A producenci mają high life.

My od sierpnia mamy podwyzkę z 7,50 zł na 23 zł od osoby emotka
0 0

joan

Cytuj wiadomość#6661990 czwartek, 28 listopad 2019, 15:39:35
kreatia napisał(a):

Przy segregowanych? Niezła podwyżka, patrząc procentowo. U mnie na razie cisza, przed chwilą sprawdzałam na oficjalnej stronie.

Producent powinien być odpowiedzialny za produkt w całym cyklu jego życia. Bez ograniczeń gwarancją czy faktem odejścia od kasy. Często gdy kupuję coś niekonkursowego i widzę na półce sklepowej 2 produkty, przy czym jeden jest luzem, a drugi w kartonie i plastiku, myślę sobie "I ja mam to segregować? Do piwnicy schodzić zimnej i do worków wkładać? Chyba Was pogrzało!" I biorę ten produkt, co mnie mało zachodu kosztuje. Czyli odpada np. pojedyncza czekoladka owinięta w papierek, potem te wszystkie miniczekoladki zapakowane w karton i jeszcze ten karton powleczony plastikiem.

defed

Cytuj wiadomość#6661991 czwartek, 28 listopad 2019, 15:39:59
joan napisał(a):

Agnes napisał(a):

U mnie wzrosło z 14 na 16,50 zł/os/m-c. Widziałam jak panowie porządkowi robią zdjęcia zawartości koszy przed umieszczeniem ich w śmieciarce. Pewnie cena niebawem będzie jeszcze wyższa, bo ludzie do BIO wrzucają szklane słoiki z koprem i wodą po ogórkach itp. wynalazki  emotka  Wkurza mnie wyrzucanie tłustych kartonów po pizzy uwalonych keczupem do PAPIERU. Niewiedza, lenistwo, czy co? Ponadto keczup to profanacja pizzy!  emotka
0 0

Agnes

Cytuj wiadomość#6661992 czwartek, 28 listopad 2019, 15:41:44
no to u Was tanio
u nas za segregowane 28zł za osobę a jak nie to 48zł!!!!
joan 0

joan

Cytuj wiadomość#6661994 czwartek, 28 listopad 2019, 15:44:17
defed napisał(a):

U mnie wzrosło z 14 na 16,50 zł/os/m-c. Widziałam jak panowie porządkowi robią zdjęcia zawartości koszy przed umieszczeniem ich w śmieciarce. Pewnie cena niebawem będzie jeszcze wyższa, bo ludzie do BIO wrzucają szklane słoiki z koprem i wodą po ogórkach itp. wynalazki  emotka  Wkurza mnie wyrzucanie tłustych kartonów po pizzy uwalonych keczupem do PAPIERU. Niewiedza, lenistwo, czy co? Ponadto keczup to profanacja pizzy!  emotka

To na razie całkiem nieźle emotka

U mnie zdjęć nie ma (chyba?), natomiast w mieście są naklejki na koszach na odpady zmieszane. I w całym swoim życiu widziałam bodajże 2 takie kosze z naklejką "ok" - cała reszta syf emotka Moi rodzice mają sąsiadów tak prymitywnych, że dosłownie teleportowanych z epoki kamienia łupanego. Do śmietnika wywalają wszystko, nawet tv; przy czym u mnie w mieście za darmo przyjeżdża ekipa po elektrośmieci, więc to trzeba mieć pusto we łbie, żeby go targać dwa piętra samemu i na śmietnik wywalić. I pewnie rodzice dostaną podwyżkę, że szok. Ja na ich miejscu chyba kupiłabym zamykany, indywidualny kosz na odpady zmieszane, ale nie wiem, czy taki układ z jest w ogóle możliwy.

karkocka

Cytuj wiadomość#6661997 czwartek, 28 listopad 2019, 15:47:03
Agnes napisał(a):

Mieszkam w wieżowcu od wakacji mamy zamknięte zsypy, śmieci wyrzucamy na zewnątrz, wspólnota musiała wybudować wiatę na kontenery do segregacji, ludzie segregują albo i nie, bloki obok maja duże kary za złą segregacje. A za śmieci już od jakiegoś czasu płacimy według zużycia wody, więc opłaty już według tych obliczeń wzrosły emotka
joan 0

pioge7

Cytuj wiadomość#6662004 czwartek, 28 listopad 2019, 15:54:03
wkurza mnie dalej payback.pl.... jak robię zakupy za 20-100 zł  to punkty naliczają, a jak za 500-1000 zł to już nie łaskawi są. Zawsze coś im nie pasuje, a za każdym razem zakupy robię tak samo...
0 0

mama-l-k-m

Cytuj wiadomość#6662007 czwartek, 28 listopad 2019, 15:59:19
Agnes napisał(a):

no to u Was tanio
u nas za segregowane 28zł za osobę a jak nie to 48zł!!!!

wow a ja myślałam że po kwietniowej podwyżce u nas są wysokie stawki bo 18zł /os.
Mam tylko nadzieję że u nas nie podniosą bo patrząc po naszej ulicy to ludzie segregują śmieci, większość z nas zakłada panele fotowoltaiczne i solary, pompy ciepła, zmienia ogrzewanie na gaz więc jak się wychodzi popołudniu na spacer to nie czuć tak smogu - ale to dopiero początek sezonu grzewczego emotka
joan 0

asantesana

Cytuj wiadomość#6662019 czwartek, 28 listopad 2019, 16:11:42
joan napisał(a):

U mnie zdjęć nie ma (chyba?), natomiast w mieście są naklejki na koszach na odpady zmieszane. I w całym swoim życiu widziałam bodajże 2 takie kosze z naklejką "ok" - cała reszta syf emotka Moi rodzice mają sąsiadów tak prymitywnych, że dosłownie teleportowanych z epoki kamienia łupanego. Do śmietnika wywalają wszystko, nawet tv; przy czym u mnie w mieście za darmo przyjeżdża ekipa po elektrośmieci, więc to trzeba mieć pusto we łbie, żeby go targać dwa piętra samemu i na śmietnik wywalić. I pewnie rodzice dostaną podwyżkę, że szok. Ja na ich miejscu chyba kupiłabym zamykany, indywidualny kosz na odpady zmieszane, ale nie wiem, czy taki układ z jest w ogóle możliwy.

Ja po ostatniej akcji u mnie w bloku stwierdzam, że głupota ludzka jest nieskończona. Mieszkam w wieżowcu, wszystkie pojemniki do segregacji mamy w zamykanym pomieszczeniu na dole (pomijam fakt wrzucania do złych kubłów nawet, gdy ktoś już łaskawie posegreguje), a na piętrach mamy otwory do zsypu na odpady tzw. komunalne. Większe gabaryty są odbierane raz w miesiącu. Któregoś dnia zsyp się zatkał, przyjechali panowie, coś utknęło między piętrami. Nie dało się w żaden sposób tego przepchnąć, pojechali po ciężki sprzęt, 2 dni próbowali, skończyło się na wybijaniu wielkiej dziury w ścianie, żeby mieć dostęp do tego czegoś. Okazało się, ze ktoś wrzucił... odkurzacz i to razem z przypiętą rurą. Musiał się bardzo namęczyć, żeby w ogóle przez te drzwiczki go przepchnąć. Kurtyna.   

joan

Cytuj wiadomość#6662024 czwartek, 28 listopad 2019, 16:17:38
asantesana napisał(a):

(...) na piętrach mamy otwory do zsypu na odpady tzw. komunalne. (...)

Powinni wloty zabetonować, zsypy to wylęgarnia szczurów i nic więcej.

Ja to bym się nadawała do jakiejś takiej śmieciowej agencji detektywistycznej - szukałabym sprawców wszelkiego zła śmieciowego, a potem ich bezlitośnie karała emotka
0 0

asantesana

Cytuj wiadomość#6662036 czwartek, 28 listopad 2019, 16:37:54
joan napisał(a):

asantesana napisał(a):

Ja to bym się nadawała do jakiejś takiej śmieciowej agencji detektywistycznej - szukałabym sprawców wszelkiego zła śmieciowego, a potem ich bezlitośnie karała emotka

Nie do końca, po pierwsze nigdy nie widziałam u nas szczura, a po drugie to jest tylko wlot, śmieć wpada do tego samego pomieszczenia, w którym stoją pojemniki do segregacji, jest po prostu podstawiony niebieski kosz pod wylot zsypu, regularnie wymieniany, a dla nas to wygoda.
Co do agencji detektywistycznej, mieliśmy w dzieciństwie taka dozorczynię emotka  Moja siostra bała się wyrzucić śmieci do kosza, bo latały osy i wyrzuciła obok kosza. Wieczorem przyszła dozorczyni i kazała moim rodzicom wysprzątać cały śmietnik, bo znalazła jakiś rachunek z nazwiskiem w tych śmieciach. No i siostra sprzątała  emotka  Ale jakie mieliśmy czyste osiedle  emotka
0 0

joan

Cytuj wiadomość#6662043 czwartek, 28 listopad 2019, 16:45:01
asantesana - o tych szczurach to słyszałam od koleżanki, co mieszka w wielkim bloku i też tam ludzie są z patoświata, niestety. Ale szczerze mówiąc, to wystarczy i jedna taka osoba, żeby uprzykrzyć życie innym emotka  

Ja bym nawet odciski palców zbierała  emotka
0 0

ace

Cytuj wiadomość#6662066 czwartek, 28 listopad 2019, 17:47:32
asantesana napisał(a):

joan napisał(a):

Ja po ostatniej akcji u mnie w bloku stwierdzam, że głupota ludzka jest nieskończona. Mieszkam w wieżowcu, wszystkie pojemniki do segregacji mamy w zamykanym pomieszczeniu na dole (pomijam fakt wrzucania do złych kubłów nawet, gdy ktoś już łaskawie posegreguje), a na piętrach mamy otwory do zsypu na odpady tzw. komunalne. Większe gabaryty są odbierane raz w miesiącu. Któregoś dnia zsyp się zatkał, przyjechali panowie, coś utknęło między piętrami. Nie dało się w żaden sposób tego przepchnąć, pojechali po ciężki sprzęt, 2 dni próbowali, skończyło się na wybijaniu wielkiej dziury w ścianie, żeby mieć dostęp do tego czegoś. Okazało się, ze ktoś wrzucił... odkurzacz i to razem z przypiętą rurą. Musiał się bardzo namęczyć, żeby w ogóle przez te drzwiczki go przepchnąć. Kurtyna.   

To Szafa Sztywniary zrobila taki eksperyment. Jako ze tez mieszka w bloku i sasiedzi mieli w powazaniu segregacje, postanowila poopisywac kontenery (bo kolory do ludzi nie przemawiaja - szczegolnie podobno kiedys inne kolory byly do innych rodzajow smieci) a do kontenera z BIO dopisala adnotacje by wyrzucac bio bez workow i nie wyrzucac miesa i kosci. A do tego poprzestawiala kubly emotka tak by kubel na zmieszane byl najblizej drzwi - dla leniuszkow ktorzy wrzucaja smieci bez segregowania (by przynajmniej nie zanieczyscili innych kublow emotka Dla mnie ona jest osiedlowym hero! emotka
I po paru dniach sprawdzila i okazalo sie ze nagle z totalnego chaosu powstal porzadek. Bo w wiekszosci odpady sie zgadzaly z przeznaczeniem kontenera (tak zagladala do kublow emotka - tak jak mowilam osiedlowy hero

U mnie poki co naliczaja smieci w zaleznosci od zuzycia wody (co jest super bokiedys niektore mieszkania byly wynajmowane, a wlascicel zglaszal ze mieszka tam jedna czy 2 osoby, a tak naprawde bylo 4 czy 5...). Dla mnie tez super bo w zeszlym roku praktycznie nikt nie mieszkal w moim mieszkaniu i dzieki temu nie placilam ani za wode ani za wywoz odpadow.

tereniagno

Cytuj wiadomość#6662099 czwartek, 28 listopad 2019, 19:30:24
joan napisał(a):

asantesana napisał(a):

U mnie w bloku zsypy zaspawane są  już jakieś 20 lat temu, ponieważ był bałagan i twierdziła Spółdzielnia,że latają szczury.
joan 0

dwaburekoty

Cytuj wiadomość#6662179 czwartek, 28 listopad 2019, 22:26:35
Niby do powitania na świecie drugiego bąbelka mam jeszcze miesiąc, to z niepokojem przeglądam nowości. W moim mieście powiatowym najprawdopodobniej zamkną porodówkę, bo lekarze nie dogadali się ze starostwem. Nie zamierzałam tam co prawda rodzić, ale generalnie było to wyjście zapasowe w przypadku szybkiej akcji. Dzisiaj się dowiaduję, że szpitale wojewódzkie "przymykają" drzwi, bo jest tyle rodzących, że nie wyrabiają.... Może pora rozejrzeć się za akuszerką... Masakra.