Reklama na e-Konkursy.info

Wkurza mnie...

slonecznik1309

Cytuj wiadomość#6671624 środa, 8 styczeń 2020, 18:29:26
luki28 napisał(a):

dwaburekoty napisał(a):

cudaczek121 napisał(a):

Wkurza mnie,a raczej bardzo smuci,że jutro jest pogrzeb mojej znajomej, z którą chodziłam do liceum.Osierociła 4-letnią córeczkę.Chorowała na białaczkę, znalazł się nawet dawca,lecz się wycofał emotka emotka  Naprawdę, nie rozumiem w takim razie po co rejestrował się jako dawca? Że niby taki jest wspaniałomyślny, dla poklasku przed rodziną i znajomymi emotka  Ja jestem zarejestrowana w bazie DKMS i jeśli mnie wezwą, ani myślę rezygnować z pomocy drugiemu człowiekowi.Dla mnie to niepojęte,ech.

Fajnie, że chcesz tak pomagać innym, ale ostrożnie ze słowami. Może kiedyś do Ciebie zadzwonią, a Ty będziesz na zakręcie życiowym (czego Ci nie życzę) i co wtedy? Patrzysz na sytuację tylko z jednej strony - Twojej znajomej, która niestety zmarła. A wiesz w jakiej sytuacji był dawca? Ktoś z forumowiczów miał kiedyś PSkę, że żeby oceniać zachowanie innych, trzeba włożyć jego buty i przejść tę samą drogę... Trochę empatii bez zbędnego oceniania...

Dokładnie. Zachęcają do rejestracji, rozdają ulotki, że to takie trendy i cool być dawcą. Niestety rzadko kiedy pisze się o powikłaniach po oddaniu szpiku. Moja kuzynka była zarejestrowana w DKMS, po paru latach dostała telefon. W jej przypadku wykorzystano metodę poboru szpiku z talerza kości biodrowej. Wwiercano jej się w biodro wiele razy, potrzebowali sporo szpiku dla osoby dorosłej i dość ciężkiej. Pomimo, że minęło już parę lat, do dziś walczy z bólem tego biodra nawet przy chodzeniu, o uprawnianiu sportu nie ma mowy choć kiedyś uwielbiała. Ten uszczerbek na zdrowiu zostanie jej już prawdopodobnie do końca życia. Dlatego ja bym nie piętnował osób, które po ujrzeniu listy działań niepożądanych ze zgonem włącznie (ryzyko minimalne ale jednak) - odmawiają. Inna sprawa, że decyzje o zostaniu dawcą powinny być podejmowane roztropnie, a nie na hurra, bo fajnie byłoby się pochwalić znajomym przy piwku 

mój szwagier też oddał szpik kilka lat temu.... po kilku dniach dostał wysokiej gorączki ;( po kolei przestawały działać kolejne narządy ;( lekarze po raz pierwszy spotkali się z takim przypadkiem ;( miał sepsę ;( ledwo go odratowali ;( chciał pomóc, a zapłacił prawie swoim życiem ... żyje i ma się dobrze, ale sytuacja była bardzo  poważna ;( jedną nogą był już na tamtym świecie ... także jak słyszę DKMS to mam mieszane odczucia ...

yugen

Cytuj wiadomość#6671899 czwartek, 9 styczeń 2020, 15:40:37
Wkurza mnie, że w Niemczech mają takie super nagrody w konkursach, a u nas byle co. Wiem, że to większy kraj, ale bez przesady. U nas jak dają do wygrania jakieś auto, to najtańszą wersję Toyoty, a u niech Porsche. W konkursie Ferrero budżet na wszystkie nagrody wynosił nieco ponad 500 tysięcy złotych, to i tak dużo jak na nasze realia. Ale w Niemczech to naprawdę były wartościowe nagrody. 10 x Porsche za prawie 300 tysięcy zł sztuka. 100 x iPhone, 100 x iPad. U nas jak dadzą 10 to jest święto. 80 x bon wycieczkowy po 10 tysięcy euro... U nas jak dadzą 2-3 bony na 5 tysięcy złotych, to jest dobrze. A czasami są konkursy gdzie jeden bon o wartości 10 tysięcy zł. Jeszcze mieli świąteczny bonus w wysokości 3 milionów euro... a zakup promocyjny za 5 euro..

vanillasky-2017

Cytuj wiadomość#6671913 czwartek, 9 styczeń 2020, 16:01:39
yugen napisał(a):

Wkurza mnie, że w Niemczech mają takie super nagrody w konkursach, a u nas byle co. Wiem, że to większy kraj, ale bez przesady. U nas jak dają do wygrania jakieś auto, to najtańszą wersję Toyoty, a u niech Porsche. W konkursie Ferrero budżet na wszystkie nagrody wynosił nieco ponad 500 tysięcy złotych, to i tak dużo jak na nasze realia. Ale w Niemczech to naprawdę były wartościowe nagrody. 10 x Porsche za prawie 300 tysięcy zł sztuka. 100 x iPhone, 100 x iPad. U nas jak dadzą 10 to jest święto. 80 x bon wycieczkowy po 10 tysięcy euro... U nas jak dadzą 2-3 bony na 5 tysięcy złotych, to jest dobrze. A czasami są konkursy gdzie jeden bon o wartości 10 tysięcy zł. Jeszcze mieli świąteczny bonus w wysokości 3 milionów euro... a zakup promocyjny za 5 euro..

Wolałabym to chyba jednak "od-zobaczyć"  emotka
nkba, mia 0

ziolko

Cytuj wiadomość#6671965 czwartek, 9 styczeń 2020, 17:24:45
Właśnie obejrzałam wyniki z Inpostu... w pewnym momencie myslałam, że wygrałam rower, ale niestety, jedna cyferka w telefonie się nie zgadzała emotka
Echh.. jak zwykle nic.. 

visserarthur

Cytuj wiadomość#6671972 czwartek, 9 styczeń 2020, 17:34:55
ziolko napisał(a):

Właśnie obejrzałam wyniki z Inpostu... w pewnym momencie myslałam, że wygrałam rower, ale niestety, jedna cyferka w telefonie się nie zgadzała emotka
Echh.. jak zwykle nic.. 

A mi po wpisaniu numeru telefonu i maila wyskoczył formularz do uzupełnienia, ale na liście mnie nie ma emotka , czyli d...pa
0 0

tereniagno

Cytuj wiadomość#6672028 czwartek, 9 styczeń 2020, 19:13:11
Wszystko mnie wkurza emotka
Dzwoniłam przez 5 dni, żeby zarejestrować się do ortopedy.Paniusie odkładały słuchawkę i zajęty numer.W końcu musiałam specjalnie jechać z jednego końca miasta na drugi, żeby jaśnie panie zarejestrowały, co trwało to 3 minuty, bo nikogo nie było z pacjentów. A termin wizyty na 21 lutego emotka
Co chwilę wyłączają prąd, wymieniają kable w pionie w bloku emotka
Konkursy - nic nie mogę wygrać, ani w loterii, ani w hasłowych. emotka
Jestem już tym wszystkim zmęczona i poirytowana emotka

Niebieska_Laguna

Cytuj wiadomość#6672055 czwartek, 9 styczeń 2020, 20:11:21
Uważajcie na swoje psiaki jeśli jesteście z tej okolicy...
0 0

pawelski

Cytuj wiadomość#6672108 czwartek, 9 styczeń 2020, 21:54:43
ziolko napisał(a):

Echh.. jak zwykle nic.. 

Agencja Smolar chyba lubi ludzi torturować psychicznie bo jak może czuć się człowiek który widzi swój numer telefonu na miejscu rezerwowym w kolejce do odbioru samochodu ? Lepiej gdyby tych rezerwowych nie pokazywali wcale.

Agnes

Cytuj wiadomość#6672180 piątek, 10 styczeń 2020, 10:05:12
pawelski napisał(a):

ziolko napisał(a):

Echh.. jak zwykle nic.. 

Agencja Smolar chyba lubi ludzi torturować psychicznie bo jak może czuć się człowiek który widzi swój numer telefonu na miejscu rezerwowym w kolejce do odbioru samochodu ? Lepiej gdyby tych rezerwowych nie pokazywali wcale.

ja dostałam kiedys od nich smsa ze jestem pierwsza rezerwową do Toyotki buuuuuuuu

ludzka_istota

Cytuj wiadomość#6672652 sobota, 11 styczeń 2020, 16:56:50
Życie mnie dziś wkurza. Świat. Ludzie.

jokan

Cytuj wiadomość#6672654 sobota, 11 styczeń 2020, 17:29:58
ludzka_istota napisał(a):

Życie mnie dziś wkurza. Świat. Ludzie.

mam to samo wrrrr emotka
0 0

FBgabriela1

Cytuj wiadomość#6672753 sobota, 11 styczeń 2020, 23:36:50
Jestem na forum od okolo 1.5 miesiąca zarejestrowana. Totalna świeżyna.. choć zdarzylam sie juz od Was uzależnić i zaglądam tu codziennie po kilka razy. Ale do glowy mi nie przyszloz zeby przeczytać regulamin strony  emotka  taki paradoks  emotka  dlatego dzis mocno sie zdziwilam (regulaminowo wkurzyłam) wchodzac w watek Punkty karne.. zabrzmialo tajemniczo emotka  tak więc moje pisanie o czyms innym w różnych watkach, bylo spontaniczne nie z premedytacją  emotka  ale obiecuję poprawe! I.. fajnie, ze jesteście! Powodzenia dla Wszystkich! 

bezaczek7

Cytuj wiadomość#6672784 niedziela, 12 styczeń 2020, 03:48:12
Wkurza mnie, ze od stycznia nie umiem isc spac przed 2 w nocy. Do tego cola chyba wszystko juz rozdala, bo co strzelam, to pudlo emotka
0 0

kumulacja

Cytuj wiadomość#6672826 niedziela, 12 styczeń 2020, 12:52:20
Wkurza mnie Actimel, że ufundował "śmieciowe" nagrody Made in China. 
Dla mnie każda z tych nagród nie jest fajna!

nanajka81

Cytuj wiadomość#6672831 niedziela, 12 styczeń 2020, 13:21:10
kumulacja napisał(a):

Początkowo mi się nagrody spodobały ale jak zaczęłam czytać że muszę wydać 15 zł na coś czego nie piję po to aby dostać coś czego jakości i rozmiaru sprawdzić nie mogę to mi przestały się podobać. Specjalnie kupować nie będę - rękawiczki, czapki i szaliki mam, majtki - wolę jednak zobaczyć i dotknąć "na żywo". No i tyle mojego udziału w tej loterii emotka

nanajka81

Cytuj wiadomość#6672832 niedziela, 12 styczeń 2020, 13:22:27
bezaczek7 napisał(a):

Wkurza mnie, ze od stycznia nie umiem isc spac przed 2 w nocy. Do tego cola chyba wszystko juz rozdala, bo co strzelam, to pudlo emotka

boże... przecież ta Cola jest taka ohydna... Ty ją wypijasz?? Może to przez nią spać po nocy nie możesz?

kukuleczka

Cytuj wiadomość#6672837 niedziela, 12 styczeń 2020, 13:28:05
nanajka81 napisał(a):

kumulacja napisał(a):

Początkowo mi się nagrody spodobały ale jak zaczęłam czytać że muszę wydać 15 zł na coś czego nie piję po to aby dostać coś czego jakości i rozmiaru sprawdzić nie mogę to mi przestały się podobać. Specjalnie kupować nie będę - rękawiczki, czapki i szaliki mam, majtki - wolę jednak zobaczyć i dotknąć "na żywo". No i tyle mojego udziału w tej loterii emotka

myślę, że za 15zł można kupić fajne skarpetki, i to w 3 paku emotka
0 0

bezaczek7

Cytuj wiadomość#6672839 niedziela, 12 styczeń 2020, 13:34:10
nanajka81 napisał(a):

bezaczek7 napisał(a):

boże... przecież ta Cola jest taka ohydna... Ty ją wypijasz?? Może to przez nią spać po nocy nie możesz?

Rzadko pije cole. Wyginam kluczyki zeby tylko odczytac kod, wypija glownie ktos inny emotka  ale cola jest dobra na problemy zoladkowe, uratowala mnie kiedys, gdy nawet wody nie przyswajalam, a nosze ubrania w rozmiarze xs s, takze u mnie kazdy spadek wagi niewskazany emotka  praktycznie wszystko ma swoje plusy i minusy. A w coli dalej pudla, ktos cos wie na temat moze juz braku nagrod?
0 0

anaesth

Cytuj wiadomość#6672840 niedziela, 12 styczeń 2020, 13:45:21
kumulacja napisał(a):

Dokładnie! A gdyby jeszcze ten Actimel miał jakiś sensowny skład, a nie syrop cukrowy/cukier i glukozę... Lepiej wypić maślankę emotka

kumulacja

Cytuj wiadomość#6672851 niedziela, 12 styczeń 2020, 15:18:07
nanajka81 napisał(a):

kumulacja napisał(a):

Przeokropną tandetę miał niedawno Cheetos. Plastikowa bluza wylądowała na śmietniku, słuchawki rozpadły się po miesiącu.
Innych rzeczy na szczęście nie miałam. Precz z tandetą! Jestem praktyczną (i oszczędną) kobietą!