Reklama na e-Konkursy.info

Wkurza mnie...

nanajka81

Cytuj wiadomość#6678493 czwartek, 30 styczeń 2020, 13:07:18
pioge7 napisał(a):

forrrum napisał(a):

pioge7 napisał(a):

Na komputerze mam taki wygląd a na ipadzie zaś stary. Wczoraj jeszcze wszystko było ok.
A dziś przywitali na nowej wersji (nazwanej BETA) i że mają nadzieję, że się spodoba

Czyli to kwestia dodatków wizualnych do konkretnego systemu operacyjnego, bo u mnie po staremu, żadnej BETY nie proponują.  No ale mam system już niewspierany, żadnych modernizacji dla niego nie będzie. Tyle dobrego.

no nie wiem
sam się zdziwiłem

a mi się wydaje że zostałeś wybrańcem dzięki czemu obdarowali Cię nową wersją emotka Kiedyś też zostałam tak "obdarowana" - ja miałam zupełnie co innego, mąż co innego, (a komp ten sam!) mega mnie to wkurzyło bo nie lubię takich niezapowiedzianych zmian a ta mi się nie podobała.
0 0

pioge7

Cytuj wiadomość#6678498 czwartek, 30 styczeń 2020, 13:16:41
nanajka81 napisał(a):

pioge7 napisał(a):

forrrum napisał(a):

pioge7 napisał(a):

Na komputerze mam taki wygląd a na ipadzie zaś stary. Wczoraj jeszcze wszystko było ok.
A dziś przywitali na nowej wersji (nazwanej BETA) i że mają nadzieję, że się spodoba

Czyli to kwestia dodatków wizualnych do konkretnego systemu operacyjnego, bo u mnie po staremu, żadnej BETY nie proponują.  No ale mam system już niewspierany, żadnych modernizacji dla niego nie będzie. Tyle dobrego.

no nie wiem
sam się zdziwiłem

a mi się wydaje że zostałeś wybrańcem dzięki czemu obdarowali Cię nową wersją emotka Kiedyś też zostałam tak "obdarowana" - ja miałam zupełnie co innego, mąż co innego, (a komp ten sam!) mega mnie to wkurzyło bo nie lubię takich niezapowiedzianych zmian a ta mi się nie podobała.

żeby w loteriach tak mnie wybierali to bym wolał emotka
myla, joan 0

awi

Cytuj wiadomość#6678653 piątek, 31 styczeń 2020, 06:06:38
bruce napisał(a):

Ja to rozumiem, ale - czy Kupujący z Allegro będzie równie wyrozumiały, co i ja?  emotka
Sama bardzo się boję ... czy ja wiem... emotka  np. pilotować samolot, dlatego w życiu bym się takiej roboty nie podjęła. 

Praca w ruchu to raczej nie jest tak skomplikowana jak pilotowanie, zgoda. 
Można przypuszczać, że zatrudniono panią nie wspominając nawet o takiej sytuacji jak paczka w ruchu.
Teraz nagminnie zatrudnia się ludzi bez wprowadzenia i bez podstawowego przeszkolenia. I do tego każe się podpisać odpowiedzialność materialną. Nie ten, to inny.
Wiele razy zmieniałam pracę, były różne kwiatki i sytuacje, dlatego mam specyficzne chyba, dość wyrozumiałe podejście do ludzi.

Nie strzelaj, bruce  emotka  

bruce

Cytuj wiadomość#6678656 piątek, 31 styczeń 2020, 06:53:30
awi napisał(a):

bruce napisał(a):

Ja to rozumiem, ale - czy Kupujący z Allegro będzie równie wyrozumiały, co i ja?  emotka
Sama bardzo się boję ... czy ja wiem... emotka  np. pilotować samolot, dlatego w życiu bym się takiej roboty nie podjęła. 

Praca w ruchu to raczej nie jest tak skomplikowana jak pilotowanie, zgoda. 
Można przypuszczać, że zatrudniono panią nie wspominając nawet o takiej sytuacji jak paczka w ruchu.
Teraz nagminnie zatrudnia się ludzi bez wprowadzenia i bez podstawowego przeszkolenia. I do tego każe się podpisać odpowiedzialność materialną. Nie ten, to inny.
Wiele razy zmieniałam pracę, były różne kwiatki i sytuacje, dlatego mam specyficzne chyba, dość wyrozumiałe podejście do ludzi.

Nie strzelaj, bruce  emotka  

Oj, ja wiem, ja rozumiem, lecz - sama przyznasz - nie ja jestem winna, a Kupujący to mnie, nie tej pani (czy jej pracodawcy) da negatywa.  emotka
awi 0

anaesth

Cytuj wiadomość#6678689 piątek, 31 styczeń 2020, 10:13:27
Dawno mnie tak nic nie wkurzyło emotka
Jaki kurier wozi piwo CJ, inpost? Dzisiaj do was dotarło po wczorajszym mailu? Kurier zostawił u sąsiada, bez żadnego pytania, zawiadomienia, a ja w 8 miesiącu nie mam zamiaru tego taszczyć, o ile sąsiad mi tę paczkę w ogóle wyda, bo nie znam człowieka  emotka  No i tak sobie siedząc w pracy układam w głowie jakieś zażalenie, tylko jeszcze nie wiem na jakiego przewoźnika emotka
0 0

delfinka101

Cytuj wiadomość#6678690 piątek, 31 styczeń 2020, 10:21:30
pioge7 napisał(a):

Nowy wyglad facebooka emotka jaki brzydki emotka

Można wrócić do starszej wersji.Wystarczy wejść w ten mały trójkącik po prawej stronie na gorze rozwinąć menu i wybrać starszą wersję.
0 0

freyja88

Cytuj wiadomość#6678696 piątek, 31 styczeń 2020, 10:39:35
Zastanawiałam się czy was niepokoić, ale stwierdziłam, że lepiej napisać to co mnie spotkało. Właśnie wróciłam z Komendy Policji na której dowiedziałam się, że ktoś wziął na moje dane dla siebie telefon w abonamencie. Sieć Play, czas umowy: marzec. W mieście w którym miało zdarzenie nigdy nawet nie byłam. Jak powiedziałam policjantom o tym, ze biorę udział w wielu konkurach  i przy niektórych muszę podać swoje dane to stwierdzili, że wysoce prawdopodobny jest wyciek danych z agencji reklamowej, ale nie tylko! To mógł być kurier, który moje dane widział na protokole, to mógł być pracownik magazynu jakieś agencji. Możliwości jest sporo. Niby nie mam się czego obawiać (powiedział policjant), bo takie sprawy zazwyczaj kończą się dobrze, ale chyba czeka mnie bezsenność kilkudniowa... Umowa została zawarta WIRTUALNIE! Ja nie mam żadnego telefonu na abonament, więc chciałam was zapytać: Czy podpisując umowę na abonament, którą przynosi do domu kurier należy okazać dowód tożsamości? Bo jeśli tak to jakim qźwa cudem to się stało?!
bruce 0

asantesana

Cytuj wiadomość#6678697 piątek, 31 styczeń 2020, 10:44:41
freyja88 napisał(a):

Zastanawiałam się czy was niepokoić, ale stwierdziłam, że lepiej napisać to co mnie spotkało. Właśnie wróciłam z Komendy Policji na której dowiedziałam się, że ktoś wziął na moje dane dla siebie telefon w abonamencie. Sieć Play, czas umowy: marzec. W mieście w którym miało zdarzenie nigdy nawet nie byłam. Jak powiedziałam policjantom o tym, ze biorę udział w wielu konkurach  i przy niektórych muszę podać swoje dane to stwierdzili, że wysoce prawdopodobny jest wyciek danych z agencji reklamowej, ale nie tylko! To mógł być kurier, który moje dane widział na protokole, to mógł być pracownik magazynu jakieś agencji. Możliwości jest sporo. Niby nie mam się czego obawiać (powiedział policjant), bo takie sprawy zazwyczaj kończą się dobrze, ale chyba czeka mnie bezsenność kilkudniowa... Umowa została zawarta WIRTUALNIE! Ja nie mam żadnego telefonu na abonament, więc chciałam was zapytać: Czy podpisując umowę na abonament, którą przynosi do domu kurier należy okazać dowód tożsamości? Bo jeśli tak to jakim qźwa cudem to się stało?!

Freya, a jak to się stało, że się o tym dowiedziałaś? Przyszedł do Ciebie jakiś rachunek za telefon?
Ja byłam kiedyś pracownikiem Play i regularnie co jakiś czas byłam wzywana na policję.
bruce 0

atyde25

Cytuj wiadomość#6678698 piątek, 31 styczeń 2020, 10:46:45
Może miał skan dowodu?Przerażające agencje mają wszystkie nasze dane podaje jak na talerzu,pesele,nipy.Imiona rodziców.Strach się nie bać.A to trudno hakerowi w dzisiejszych czasach wykraść dane z agencji.Te praktyki dawno powinny być ukrócone.I racja kurier też ma wgląd w dokumenty i pracownicy którzy to potem odsyłają.Bardzo współczuję i trzymam kciuki za pozytywne załatwienie sprawy.
Czekać tylko teraz jak innych spotkają podobne rzeczy bo wątpię by to była sprawa jednostkowa.A myślałam,że tylko pogoda mnie dziś wkurzy:(

freyja88

Cytuj wiadomość#6678700 piątek, 31 styczeń 2020, 10:47:40
asantesana napisał(a):

freyja88 napisał(a):

Freya, a jak to się stało, że się o tym dowiedziałaś? Przyszedł do Ciebie jakiś rachunek za telefon?
Ja byłam kiedyś pracownikiem Play i regularnie co jakiś czas byłam wzywana na policję.

Jedyne co dostałam to zawiadomienie w środę, że ma sie stawić dzisiaj na Komendę. Nic więcej! Żadnych powiadomień, zawiadomień, informacji. Nic kompletnie! O tym czego dotyczy sprawa dowiedziałam się dopiero dzisiaj po przedstawieniu dowodu osobistego. Policjant, który mnie przesłuchiwał nie prowadził tej sprawy (kolega na urlopie), więc oprócz powyższego nic więcej nie powiedział. Sprawa w toku. Dodam jeszcze, ze wszystkie telefony mam w Orange, z Play nie mam nic wspólnego. Skan dowodu od lat nikomu nie dawałam a dowód wymieniałam pod koniec 2018, bo ważność się skończyła.

tomasz3

Cytuj wiadomość#6678702 piątek, 31 styczeń 2020, 10:49:53
asantesana napisał(a):

freyja88 napisał(a):

Dobrze myślisz należy okazać kurierowi dowód tożsamości,jednak często ta weryfikacja nie ma miejsca stąd może sobie dowolna osoba umówić się na mieście z kurierem i podpisać umowę,dostać telefon i już go nie ma:(  Widziałem program i to szajki ludzi są w to zamieszane. a kurierzy jak to kurierzy śpieszą się zawsze ...
bruce 0

chochliczka

Cytuj wiadomość#6678704 piątek, 31 styczeń 2020, 10:50:20
Freya to ze akurat grasz w konkursach to przypadek.Moja ciocia nie ma nic wspolnego z konkursami i rez w sieci orange ktos wzial na nia telefon na raty-iphone za 5 tys.Dowiedziaka sie, gdy przyszedl rachunek do zaplatyNajprswdopodobniej kurierzy wspolpracuja z oszustami.
0 0

assal

Cytuj wiadomość#6678705 piątek, 31 styczeń 2020, 10:51:06
Freya88: Oficjalnie, trzeba okazać dowód. Kurierzy się spieszą, na mieście dają dokumenty byle komu... i są efekty  emotka
Dane nasze są wszędzie. Ubezpieczenia, urzędy, szpitale itp. 
W wielu miejscach do niedawna zostawiało się skan dowodu, a do baz danych ma dostęp wiele osób. Niestety, rząd zamiast zająć się takimi rzeczami, jak nadążanie za oszustami, będzie narzekał na sędziów. Przy każdej umowie powinien być okazany dowód, dostawa - na adres zameldowania itp.
Można wziąć pożyczkę w Polsce na kogoś, znając jego pesel i pokazując fałszywe prawo jazdy  emotka
bruce 0

freyja88

Cytuj wiadomość#6678706 piątek, 31 styczeń 2020, 10:55:19
assal napisał(a):

Freya88: Oficjalnie, trzeba okazać dowód. Kurierzy się spieszą, na mieście dają dokumenty byle komu... i są efekty  emotka
W wielu miejscach do niedawna zostawiało się skan dowodu, a do baz danych ma dostęp wiele osób. Niestety, rząd zamiast zająć się takimi rzeczami, jak nadążanie za oszustami, będzie narzekał na sędziów. Przy każdej umowie powinien być okazany dowód, dostawa - na adres zameldowania itp.
Można wziąć pożyczkę w Polsce na kogoś, znając jego pesel i pokazując fałszywe prawo jazdy  emotka

Ja jestem zarejestrowana na stronie BIK i mam wykupiony abonament roczny. Co miesiąc pobieram raport i sprawdzam czy nie ma w nim jakiś "lewych" pożyczek. Ale co z tego? Niektóre są bez BIK a telefony też tam nie widnieją u operatorów emotka
I dlaczego nie dostałam ponagleń zapłaty przez tyle miesięcy. Adresu musieli nie znać czy jak?
bruce 0

asantesana

Cytuj wiadomość#6678713 piątek, 31 styczeń 2020, 11:04:08
freyja88 napisał(a):

assal napisał(a):

Ja jestem zarejestrowana na stronie BIK i mam wykupiony abonament roczny. Co miesiąc pobieram raport i sprawdzam czy nie ma w nim jakiś "lewych" pożyczek. Ale co z tego? Niektóre są bez BIK a telefony też tam nie widnieją u operatorów emotka
I dlaczego nie dostałam ponagleń zapłaty przez tyle miesięcy. Adresu musieli nie znać czy jak?

No właśnie dlatego pytałam, czy dostałaś jakieś rachunki, bo to jest bardzo dziwna sprawa skąd policja o tym wiedziała, chyba że to gruba sprawa na szeroką skalę. Ktoś sobie zaznaczył w umowie faktury elektroniczne, natomiast jakim cudem telefon dostarczono na obcy adres, przecież play ma w rejestrach ten adres i łatwo dojść do delikwenta. Jedyne co mi przychodzi do głowy, to podawanie fałszywego adresu dostarczenia i umawianie się z kurierem poza lokalem. Ale wtedy musiałby mieć fałszywy dowód. Co wiścej, ta osoba musiałaby podać telefon kontaktowy dla kuriera, a telefony są teraz przypisywane do osoby, więc taka akcja to już dużo zachodu i byle kto jej nie zrobił.  

assal

Cytuj wiadomość#6678715 piątek, 31 styczeń 2020, 11:04:41
Freya88: Adresu dobrego z reguły oszuści nie mają emotka  
Za łatwo w Polsce wziąć lewą pożyczkę, bo nikt za to nie odpowiada. A powinni pracownicy banków i kurierzy w takim wypadkach pokrywać szkody. Tzw. niedopilnowanie obowiązków.
Każdy by wszystko trzy razy sprawdzał. I "na słowo" nic nie dał. 
Jesteśmy na każdym kroku inwigilowani, a tu wystarczy parę rzeczy sprawdzić i by nie było takiego krętactwa. Niestety, luki prawne są, a w ustawach sprzed lat jeszcze wielu rzeczy nikt nie przewidział. Prawo powinno nadążać za zmieniającymi się czasami. 
Jeśli jesteś wezwana na komendę, wygląda to na jakąś większą aferę. Niestety, czeka Cię trochę nerwów i jeszcze więcej zmarnowanego czasu.
0 0

freyja88

Cytuj wiadomość#6678717 piątek, 31 styczeń 2020, 11:07:58
asantesana napisał(a):

freyja88 napisał(a):

assal napisał(a):

No właśnie dlatego pytałam, czy dostałaś jakieś rachunki, bo to jest bardzo dziwna sprawa skąd policja o tym wiedziała, chyba że to gruba sprawa na szeroką skalę. Ktoś sobie zaznaczył w umowie faktury elektroniczne, natomiast jakim cudem telefon dostarczono na obcy adres, przecież play ma w rejestrach ten adres i łatwo dojść do delikwenta. Jedyne co mi przychodzi do głowy, to podawanie fałszywego adresu dostarczenia i umawianie się z kurierem poza lokalem. Ale wtedy musiałby mieć fałszywy dowód. Co wiścej, ta osoba musiałaby podać telefon kontaktowy dla kuriera, a telefony są teraz przypisywane do osoby, więc taka akcja to już dużo zachodu i byle kto jej nie zrobił.  

Najgorsze jest to, że pytam go: dostanę jakieś powiadomienie w sprawie? Na jakim jest etapie, bądź jeśli znalazł się winowajca to o jej zakończeniu? NIE. Nie rozumiem tego wszystkiego....musiałam pisać prawą i lewą ręką teksty, wiec chyba grafolog pójdzie w ruch? Jeszcze mi nr sygnatury tylko podał i pouczenie na piśmie i do widzenia emotka A Ty teraz siedź i myśl emotka

joan

Cytuj wiadomość#6678738 piątek, 31 styczeń 2020, 11:37:16
freyja88 napisał(a):

To nie musi mieć nic wspólnego z konkursami, u mojego teścia wzięli tak telefony NA FIRMĘ - możesz sobie wyobrazić? Mieli NIP, adres, wszystkie dane, jakie można znaleźć w sieci i sru! sfałszowali podpis, pozawierali umowy. Co ciekawe, teść ma firmę jednoosobową, więc niemożliwe, by jakiś pracownik np. wyniósł jego pieczątkę.

Teść musiał potem na komendzie przez ok. 2 godziny pisać w kółko ten sam tekst ręcznie, sprawie chyba łeb ukręcono, a on został uznany za niewinnego.

Dodam jeszcze, że nie gra w konkursach i ja również na jego dane nie gram.

Powodzenia, noł stres bejbe! emotka
0 0

freyja88

Cytuj wiadomość#6678748 piątek, 31 styczeń 2020, 11:55:14
joan napisał(a):

freyja88 napisał(a):

To nie musi mieć nic wspólnego z konkursami, u mojego teścia wzięli tak telefony NA FIRMĘ - możesz sobie wyobrazić? Mieli NIP, adres, wszystkie dane, jakie można znaleźć w sieci i sru! sfałszowali podpis, pozawierali umowy. Co ciekawe, teść ma firmę jednoosobową, więc niemożliwe, by jakiś pracownik np. wyniósł jego pieczątkę.

Teść musiał potem na komendzie przez ok. 2 godziny pisać w kółko ten sam tekst ręcznie, sprawie chyba łeb ukręcono, a on został uznany za niewinnego.

Dodam jeszcze, że nie gra w konkursach i ja również na jego dane nie gram.

Powodzenia, noł stres bejbe! emotka

Dzięki Asiu emotka Zastanawia mnie jeszcze jedno. Na wezwaniu była możliwość zaznaczenia jako kto zostaję wezwana. I mimo, iż była tam możliwość "podejrzany" wytłuszczono "świadek". Tzn, że oni już wiedzą, że to nie Ja, ale winnego jeszcze nie mają?
0 0

malenka

Cytuj wiadomość#6678760 piątek, 31 styczeń 2020, 12:01:50
freyja88 napisał(a):

Teraz jest bardzo dużo prób wyłudzeń na podrobiony tzw. "kolekcjonerski" dowód osobisty. Ale żeby to zadziałało oszust musiał znać Twoje imię, nazwisko, pesel oraz serię i numer dowodu (nie da się dodać zmyślonych danych, bo za czasów mojej pracy w PLAY system od razu pokazywał, że numer i seria dowodu jest błędna). Moja koleżanka miała do czynienia z taką właśnie próbą oszustwa. Zorientowała się tylko dlatego, że na fotografii z dowodu był facet po 50-tce, a data urodzenia na dowodzie to 1989 rok.