Reklama na e-Konkursy.info 20.09.19 20:22:07

Wkurza mnie...

|< << < 4575 4576 4577 4578 4579 45804581 4582 4583 4584 4585 >

chochliczka

Cytuj wiadomość#6638912 środa, 11 wrzesień 2019, 21:48:58
koniczynka123 napisał(a):

ziolko napisał(a):

chochliczka napisał(a):

Dziewczyny trzymam kciuki za Waszych bliskich - będzie dobrze zobaczycie  emotka  A wkurza mnie  znieczulica oraz to, że wokół mnie wszyscy mówią, jaki to pan Jarosław K jest dobry bo " daje " ludziom tyle pieniędzy... Ja się pytam czyje on pieniądze daje, bo na pewno nie swoje, tylko nasze wspólne....

Też mnie to wkurza...  i obawiam się tego, co będzie w październiku...  emotka emotka

Na kogo zatem proponujecie zagłosować, chętnie się dowiem?! Bo mam nadzieje, że macie jakiegoś dobrego kontrkandydata  emotka

Nie mam, ale wiem jedno jak tak dalej pójdzie to nasze państwo będzie druga Grecją. W tv ciągle mówią o podwyzce pensji najnizszej,ale kto bedzie musial te wyplaty placic? PIS? czy prywatni przedsiębiorcy?Już słyszę od nich, że będą zwalniać ludzi i zamykać firmy, jak tak dalej pójdzie... ech nic tylko się spakować i szukac pracy za granica, ja chyba tak zrobię.

dwaburekoty

Cytuj wiadomość#6638918 środa, 11 wrzesień 2019, 22:00:12
chochliczka napisał(a):

ziolko napisał(a):

chochliczka napisał(a):

Dziewczyny trzymam kciuki za Waszych bliskich - będzie dobrze zobaczycie  emotka  A wkurza mnie  znieczulica oraz to, że wokół mnie wszyscy mówią, jaki to pan Jarosław K jest dobry bo " daje " ludziom tyle pieniędzy... Ja się pytam czyje on pieniądze daje, bo na pewno nie swoje, tylko nasze wspólne....

Też mnie to wkurza...  i obawiam się tego, co będzie w październiku...  emotka emotka

Na kogo zatem proponujecie zagłosować, chętnie się dowiem?! Bo mam nadzieje, że macie jakiegoś dobrego kontrkandydata  emotka

Nie mam, ale wiem jedno jak tak dalej pójdzie to nasze państwo będzie druga Grecją. W tv ciągle mówią o podwyzce pensji najnizszej,ale kto bedzie musial te wyplaty placic? PIS? czy prywatni przedsiębiorcy?Już słyszę od nich, że będą zwalniać ludzi i zamykać firmy, jak tak dalej pójdzie... ech nic tylko się spakować i szukac pracy za granica, ja chyba tak zrobię.

a ja i tak stawiam, że ta płaca minimalna nie jest realna... Najpierw kryzys zapuka do europejskich drzwi i plany się posypią. Na PIS nie glosuje i głosować nie będę, ale nie uważam, że wszystkie ich plany są złe.

koniczynka123

Cytuj wiadomość#6638921 środa, 11 wrzesień 2019, 22:05:03
chochliczka napisał(a):

ziolko napisał(a):

chochliczka napisał(a):

Mamy firmę 24 lata i mimo, że było na prawdę gorzej nikt nie uciekał za granice- teraz też nie mamy ochoty uciekać. W końcu nie po to rodzice( w tym też i moi) walczyli o nasz kraj żeby teraz sprzedawać się za granicami jako sługusy. Poza tym normalne też, że ludzie chcą podwyżki. Fachowcy i tak zarabiają sporo powyżej najniższej a lepsze pensje zachęcą do pracy. Pracodawcy spokojnie sobie dadzą radę, bo mam ich też sporo wokół siebie. Każdy narzeka na rząd a jednak dług Polski maleje a nam nie ubywa więcej z kieszeni...
https://www.usdeb...dGS08t8p60wMRW7MQ-cw

androm

Cytuj wiadomość#6638925 środa, 11 wrzesień 2019, 22:13:26

ziolko napisał(a):

chochliczka napisał(a):

Ja oddam swój głos na Koniczynkę emotka

nelunia

Cytuj wiadomość#6638930 środa, 11 wrzesień 2019, 22:41:20
Złodziej.Obrobilli mieszkanie mamy.Oby łapy mu/im uschły  emotka

edzia21

Cytuj wiadomość#6638935 środa, 11 wrzesień 2019, 23:15:19

Mamy firmę 24 lata i mimo, że było na prawdę gorzej nikt nie uciekał za granice- teraz też nie mamy ochoty uciekać. W końcu nie po to rodzice( w tym też i moi) walczyli o nasz kraj żeby teraz sprzedawać się za granicami jako sługusy. Poza tym normalne też, że ludzie chcą podwyżki. Fachowcy i tak zarabiają sporo powyżej najniższej a lepsze pensje zachęcą do pracy. Pracodawcy spokojnie sobie dadzą radę, bo mam ich też sporo wokół siebie. Każdy narzeka na rząd a jednak dług Polski maleje a nam nie ubywa więcej z kieszeni...

Co z tego, ze ktos tam "zarobi wiecej", jak na bochenek chleba bedzie musial wywalic 40 zl. Do niczego innego to nie prowadzi. Jestem przerazona.

malenka

Cytuj wiadomość#6639006 czwartek, 12 wrzesień 2019, 09:06:16
Oficjalnie w tym momencie inflacja jest na poziomie 2,8%. Natomiast ja już od kilku lat kontroluję wszystkie swoje zakupy. I moja prywatna inflacja jest dużo wyższa. Kawa którą w zeszłym roku kosztowała 26,99 teraz kosztuje 29,99, kocie jedzenie 8,99-->9,99, konkretny rodzaj mięsa 18,99--> 21,99. Ceny warzyw poszybowały w tym roku niebotycznie, cieszę się, że mam własny ogródek. Ludzie powinni zarabiać więcej, ale pensje powinny być zróżnicowane w zależności od zawodu/wykształcenia/odpowiedzialności pracy. Tak duży, przymusowy wzrost pensji spowoduje mniejsze ich zróżnicowanie. Tylko czy zasada "każdemu po równo" będzie w tej sytuacji sprawiedliwa? A przy tym wszystkim mamy śmiesznie małe stopy procentowe, w zasadzie nie opłaca się teraz oszczędzać, bo inflacja zjada zyski. I znów ceny mieszkań i gruntów, które już i tak przekroczył granice absurdu, pójdą w górę. To nie jest kraj dla pracowitych ludzi.

estrelitta

Cytuj wiadomość#6639019 czwartek, 12 wrzesień 2019, 09:36:24
Ceny towarów na pewno poszybują do góry, gdyż pracodawcy będa musieli sobie zrekompensować wyższe koszty pracowników. Tylko w takim przypadku co z emerytem/rencistą? Czy świadczenia ZUS też pójdą w górę? Jak on bidny później wyżyje z emerytury 1500 zł skoro za chleb zapłacimy 20 zeta. emotka

malenka

Cytuj wiadomość#6639023 czwartek, 12 wrzesień 2019, 09:47:22
estrelitta napisał(a):

Ceny towarów na pewno poszybują do góry, gdyż pracodawcy będa musieli sobie zrekompensować wyższe koszty pracowników. Tylko w takim przypadku co z emerytem/rencistą? Czy świadczenia ZUS też pójdą w górę? Jak on bidny później wyżyje z emerytury 1500 zł skoro za chleb zapłacimy 20 zeta. emotka

Jak w ostatnim czasie wyglądały waloryzacje emerytur to można sobie prześledzić. Emeryci są tutaj niestety najbardziej pokrzywdzeni, bo wielu z nich pracowało 40 lat i dłużej, a już teraz ich świadczenia są na poziomie głodowym. Jednorazowe 500+ nie rozwiąże klasycznego problemu emeryta: kupić leki czy jedzenie? A przecież do tego wszystkiego dochodzą jeszcze podwyżki cen prądu, które przedsiębiorcy również muszą sobie jakoś zrekompensować. Ogólnie patrząc na to wszystko mam mocne obawy, że wraz z nowym rokiem inflacja wystrzeli.

asantesana

Cytuj wiadomość#6639024 czwartek, 12 wrzesień 2019, 09:47:34
malenka napisał(a):

edzia21 napisał(a):

Co z tego, ze ktos tam "zarobi wiecej", jak na bochenek chleba bedzie musial wywalic 40 zl. Do niczego innego to nie prowadzi. Jestem przerazona.

Oficjalnie w tym momencie inflacja jest na poziomie 2,8%. Natomiast ja już od kilku lat kontroluję wszystkie swoje zakupy. I moja prywatna inflacja jest dużo wyższa. Kawa którą w zeszłym roku kosztowała 26,99 teraz kosztuje 29,99, kocie jedzenie 8,99-->9,99, konkretny rodzaj mięsa 18,99--> 21,99. Ceny warzyw poszybowały w tym roku niebotycznie, cieszę się, że mam własny ogródek. Ludzie powinni zarabiać więcej, ale pensje powinny być zróżnicowane w zależności od zawodu/wykształcenia/odpowiedzialności pracy. Tak duży, przymusowy wzrost pensji spowoduje mniejsze ich zróżnicowanie. Tylko czy zasada "każdemu po równo" będzie w tej sytuacji sprawiedliwa? A przy tym wszystkim mamy śmiesznie małe stopy procentowe, w zasadzie nie opłaca się teraz oszczędzać, bo inflacja zjada zyski. I znów ceny mieszkań i gruntów, które już i tak przekroczył granice absurdu, pójdą w górę. To nie jest kraj dla pracowitych ludzi.

To nie forum polityczne i fajnie, gdyby zostało apolityczne, ale dodam do tego co napisałaś jeszcze kwestię eksportu, który stanie się mało konkurencyjny, a za tym lawina problemów, upadek firm zajmujących się eksportem czy produkujących towary na eksport itd. Zatem myślenie, że pracownik chce zarobić, pracodawca sobie poradzi (tylko podnosząc ceny towarów/usług, skoro najtańszy pracownik będzie go kosztował 5 tys. brutto) to jest bardzo wąskie i nieperspektywiczne myślenie. 

malenka

Cytuj wiadomość#6639037 czwartek, 12 wrzesień 2019, 10:12:26
asantesana napisał(a):

To nie forum polityczne i fajnie, gdyby zostało apolityczne, ale dodam do tego co napisałaś jeszcze kwestię eksportu, który stanie się mało konkurencyjny, a za tym lawina problemów, upadek firm zajmujących się eksportem czy produkujących towary na eksport itd. Zatem myślenie, że pracownik chce zarobić, pracodawca sobie poradzi (tylko podnosząc ceny towarów/usług, skoro najtańszy pracownik będzie go kosztował 5 tys. brutto) to jest bardzo wąskie i nieperspektywiczne myślenie. 

Celowo powstrzymuję się od komentarzy politycznych i piszę wyłącznie o aspektach ekonomicznych, bo też wolę o polityce na forum nie dyskutować. Jeżeli zaś chodzi o kwestie eksportu to sytuacja z własnego podwórka: od zeszłego roku jeden z większych pracodawców w regionie sukcesywnie przenosi produkcję do Bośni i na Słowację. Liczba pracowników tylko jednej z wielu hal produkcyjnych zmalała ze 100 do 68 osób. Bolesna strata, tym bardziej, że zatrudniani byli tutaj ludzie bez wykształcenia, a ich pensje jak na lokalne warunki były bardzo dobre. Wiele tych osób teraz zasila szeregi szarej strefy albo pracuje w systemie sezonowym u naszych zachodnich sąsiadów.
0 0

koniczynka123

Cytuj wiadomość#6639038 czwartek, 12 wrzesień 2019, 10:13:05
Niestety młode pokolenie nie żyło w takiej biedzie jak my 40-30 lat temu(juz nie wspominając czasy naszych rodzicow) i dlatego jak teraz słyszę, że wkurza ich obecny czas i bieda to chętnie bym ich eksmitowala do tamtych czasów...  emotka  Ludzie nie potrafią docenic to co mają tylko wiecznie narzekają na byt.
Malenka ale dlaczego idą do zachodnich pracodawców? Przeciez u nas brakuje rąk do pracy i to za godziwe zarobki. Tylko trzeba chcieć pracować a nie leserowac. Zwłaszcza na południu Polski. Nas (moich rodzicow i ciotki) Niemcy obrabili z dobytku i godności. A teraz Polacy jadą im wycierac .... - normalnie płakać się chce  emotka  

jokan

Cytuj wiadomość#6639046 czwartek, 12 wrzesień 2019, 10:29:29

Niestety młode pokolenie nie żyło w takiej biedzie jak my 40-30 lat temu(juz nie wspominając czasy naszych rodzicow) i dlatego jak teraz słyszę, że wkurza ich obecny czas i bieda to chętnie bym ich eksmitowala do tamtych czasów...  emotka  Ludzie nie potrafią docenic to co mają tylko wiecznie narzekają na byt.
Malenka ale dlaczego idą do zachodnich pracodawców? Przeciez u nas brakuje rąk do pracy i to za godziwe zarobki. Tylko trzeba chcieć pracować a nie leserowac. Zwłaszcza na południu Polski. Nas (moich rodzicow i ciotki) Niemcy obrabili z dobytku i godności. A teraz Polacy jadą im wycierac .... - normalnie płakać się chce  emotka  

Nie wiem co nazywasz godziwymi zarobkami, ale uwierz, ze tam gdzie dobrze płaca, tam nie brakuje rąk do pracy.
0 0

koniczynka123

Cytuj wiadomość#6639050 czwartek, 12 wrzesień 2019, 10:36:19
jokan napisał(a):

Nie wiem co nazywasz godziwymi zarobkami, ale uwierz, ze tam gdzie dobrze płaca, tam nie brakuje rąk do pracy.

Np budowlancy ale nie tacy od piwka tylko fachowcy. Uwierz mi, ze nie uswiadczysz U
nas takiego bezrobotnego
jokan 0

jokan

Cytuj wiadomość#6639052 czwartek, 12 wrzesień 2019, 10:38:01

jokan napisał(a):

Np budowlancy ale nie tacy od piwka tylko fachowcy. Uwierz mi, ze nie uswiadczysz U
nas takiego bezrobotnego

eee budowlancy to odmienna historia
0 0

visserarthur

Cytuj wiadomość#6639053 czwartek, 12 wrzesień 2019, 10:39:04
Widzę Kadjas, że agitujesz za pisem. U mnie w domu, zachód Polski, nigdy na pis się nie głosowało. Pomijam inne sprawy, ale, mimo, że nie jestem za bardzo religijny, to jak taka "religijna" partia (rozwódki, rozwodnicy umoralniający innych) może szczuć ludzi przeciwko ludziom, że uchodźcy i lgbt to zaraza- bóg by tak nie postąpił emotka . Wiem, dlaczego tyle kościołów ostatnio płonie- bóg nie chce zgromadzeń takich ludzi pod jego krzyżem emotka . Zagłosuję raczej na lewicę. 

mama-l-k-m

Cytuj wiadomość#6639064 czwartek, 12 wrzesień 2019, 10:45:41
jokan napisał(a):

brakuje, brakuje.
Synowi zamówiłam meble do pokoju u naszego znajomego stolarza - termin 1 - koniec czerwca, termin 2 - koniec lipca, mam je od tygodnia.
Stolarz ma zamówień bardzo dużo, jest dobrym pracodowacą ma także uczniów na praktyce którzy po skończonej szkole dostają u niego od razu pracę - płaci młodemu po szkole bez doświadczenia na rękę 3200 -3500 w zależnośći od przepracowanych godzin ale max w miesiącu 185h. Młodzi popracują u niego rok - góra 2 lata i potem z doświadczeniem wyjeźdzają do pracy do Niemiec bo tam zarabiają 2000 euro i więcej.
U nas ten problem jest ogromny - większość moich znajomych i sąsiadów pracuje za granicą i widuję ich w weekendy - ale narzekają strasznie na dojazdy itp. ale jak się wybiera pracę za "ciasteczkami" a nie za "chlebem" to trzeba liczyć się z utrudnieniami.

koniczynka123

Cytuj wiadomość#6639065 czwartek, 12 wrzesień 2019, 10:45:47
visserarthur napisał(a):

Widzę Kadjas, że agitujesz za pisem. U mnie w domu, zachód Polski, nigdy na pis się nie głosowało. Pomijam inne sprawy, ale, mimo, że nie jestem za bardzo religijny, to jak taka "religijna" partia (rozwódki, rozwodnicy umoralniający innych) może szczuć ludzi przeciwko ludziom, że uchodźcy i lgbt to zaraza- bóg by tak nie postąpił emotka . Wiem, dlaczego tyle kościołów ostatnio płonie-  bóg nie chce zgromadzeń takich ludzi pod jego krzyżem emotka . Zagłosuję raczej na lewicę. 

Za nikim nie agituje. Pisze o naszej godności a ona nie ma nic wspolnego z jakąś wiarą czy polityką.
ps.Twoja wola- możesz i na koniczynke  emotka  głosować.  Mi to ....  emotka

malenka

Cytuj wiadomość#6639071 czwartek, 12 wrzesień 2019, 10:55:50

A no dlatego, że tam pracujesz 3 miesiące na czarno i po powrocie jesteś do Polski jesteś gość, przez resztę roku nie musisz pracować. A na dodatek nie wykazujesz dochodów w Polsce więc należą Ci się wszystkie socjalne dodatki od państwa. 

Koniczynka mnie przeraża wszechobecny konsumpcjonizm. Jesteśmy wprost bombardowani reklamami kredytów, rat, kart kredytowych. No i jak tu nie kupić nowego telewizora skoro Marian i Basia z radia żeby nie zostać w tyle za Nowakami również kupili TV? Ciągły wyścig o to kto ma więcej/lepiej. Zakupy na poprawę humoru, na nudę, żeby ludzie zazdrościli, bo Antek już ma nowszy model to ja też muszę. Oczywiście to wszystko najlepiej na kredyt, bo przecież takiej małej raty nie odczujemy, a i odsetki niewielkie. Czasem mam wrażenie, że całkiem powariowaliśmy i zupełnie zatraciliśmy zdrowy rozsądek.

jokan

Cytuj wiadomość#6639076 czwartek, 12 wrzesień 2019, 11:00:48
malenka napisał(a):

A no dlatego, że tam pracujesz 3 miesiące na czarno i po powrocie jesteś do Polski jesteś gość, przez resztę roku nie musisz pracować. A na dodatek nie wykazujesz dochodów w Polsce więc należą Ci się wszystkie socjalne dodatki od państwa. 

Koniczynka mnie przeraża wszechobecny konsumpcjonizm. Jesteśmy wprost bombardowani reklamami kredytów, rat, kart kredytowych. No i jak tu nie kupić nowego telewizora skoro Marian i Basia z radia żeby nie zostać w tyle za Nowakami również kupili TV? Ciągły wyścig o to kto ma więcej/lepiej. Zakupy na poprawę humoru, na nudę, żeby ludzie zazdrościli, bo Antek już ma nowszy model to ja też muszę. Oczywiście to wszystko najlepiej na kredyt, bo przecież takiej małej raty nie odczujemy, a i odsetki niewielkie. Czasem mam wrażenie, że całkiem powariowaliśmy i zupełnie zatraciliśmy zdrowy rozsądek.

dlatego ja w pewnym sensie zazdroszcze jakims odleglym ludom na wysepkach (no tak, to nie cywilizacja - cos za cos), ale co oni potrzebuaj do szczescia? Pogody na dobre plony i chyba to wszystko;-), to my jestesmy niewolnikami cywilizacji (w mniejszym lub wiekszym stopni), a oni calkowicie wolni i nietknieci natlokiem wszystkiego
|< << < 4575 4576 4577 4578 4579 45804581 4582 4583 4584 4585 >