Reklama na e-Konkursy.info

Wkurza mnie...

|< << < 4587 4588 4589 4590 4591 45924593 4594 4595 4596 4597 > >> >|

prosiaczek

Cytuj wiadomość#6648978 środa, 16 październik 2019, 10:31:11
czy wkurza - nie wiem, ale zastanawia na pewno niepodawanie cen przy sprzedaży. Jeśli jest watek- sprzedam, no to chyba wiadomo,że jakaś cena jest tą wybraną przez sprzedawcę. a tu tajemnica
. albo: " zaproponuj swoją cenę"
śmieszne

dwaburekoty

Cytuj wiadomość#6648988 środa, 16 październik 2019, 10:57:29
prosiaczek napisał(a):

czy wkurza - nie wiem, ale zastanawia na pewno niepodawanie cen przy sprzedaży. Jeśli jest watek- sprzedam, no to chyba wiadomo,że jakaś cena jest tą wybraną przez sprzedawcę. a tu tajemnica
śmieszne

brak cen też mnie wkurza, ale "zaproponuj swoją cenę" już nie. każdy ma w swoim dorobku jakąś nagrodę której chce się pozbyć za byle jaką cenę....
0 0

bonitta

Cytuj wiadomość#6648991 środa, 16 październik 2019, 11:07:57
prosiaczek napisał(a):

śmieszne

Też mnie to wkurza, szczególnie "zaproponuj cenę" albo "propozycje cen na priv". Logiczne jest, że kupujący chce jak najtaniej. Ewidentnie sprzedający liczy na to, że cena, której nie podał okaże się wyższa w propozycji kupującego. Nie kupuję tak albo proponuję 1 zł za zakup, z przesyłką. 

jokan

Cytuj wiadomość#6648992 środa, 16 październik 2019, 11:11:43
bonitta napisał(a):

prosiaczek napisał(a):

śmieszne

Też mnie to wkurza, szczególnie "zaproponuj cenę" albo "propozycje cen na priv". Logiczne jest, że kupujący chce jak najtaniej. Ewidentnie sprzedający liczy na to, że cena, której nie podał okaże się wyższa w propozycji kupującego. Nie kupuję tak albo proponuję 1 zł za zakup, z przesyłką. 

a ja to popieram, a dlaczego ma sprzedawac po taniosci cos, na co zapracowal, wygrac w pocie czola ? niekotrzy kupujacy tez przesadzaja znizajac maksymalnie ceny...a niech sobie sam wygra, jak taki madry emotka emotka

joan

Cytuj wiadomość#6648995 środa, 16 październik 2019, 11:15:32
jokan napisał(a):

a ja to popieram, a dlaczego ma sprzedawac po taniosci cos, na co zapracowal, wygrac w pocie czola ? niekotrzy kupujacy tez przesadzaja znizajac maksymalnie ceny...a niech sobie sam wygra, jak taki madry emotka emotka

A kto każe sprzedawać cokolwiek po taniości? Przecież nie trzeba podawać niskiej ceny; wystarczy, że sprzedający poda cenę, która jest dla niego ok emotka

BTW -> przypomniała mi się scenka z życia mojej mamy. Jakiś czas temu mama weszła do sklepu mięsnego, patrzy po towarach, a tam brak cen. Pytała więc o cenę jednego produktu, drugiego, trzeciego... w końcu zdenerwowała się i spytała, gdzie wymagana prawnie informacja z cenami. Kasjerka odpowiedziała wyniośle, że stali klienci ceny znają. Mama do grona tych stałych klientów nie dołączyła emotka

prosiaczek

Cytuj wiadomość#6649011 środa, 16 październik 2019, 11:50:18
jokan napisał(a):

bonitta napisał(a):

prosiaczek napisał(a):

śmieszne

ale jak po taniości? jak wyceni na tyle za ile chcę sprzedać, to niech napisze. nie rozumiem co mu szkodzi. przede wszystkim nie straci czasu na mejle od osób dla których daną rzecz jest warta dużo mniej niż dla sprzedającego.
Bardziej mi to nasuwa myśl, że sprzedający szuka "jelenia". sprzedałbym za 50 ale może się jeleń trafi i zaproponuje 80 to się zgodzę.

malenka

Cytuj wiadomość#6649018 środa, 16 październik 2019, 12:09:02
bonitta napisał(a):

prosiaczek napisał(a):

śmieszne

Sytuacja z życia znajomego:  Nie chciał stawiać domu, stwierdził, że kupi coś z rynku wtórnego. Bardzo długo szukał domu do remontu, w końcu trafił na ogłoszenie "cena do negocjacji". Właściciele oczywiście chcieli żeby on pierwszy podał swoją cenę, tak więc zrobił. Cena im odpowiadała, podali sobie ręce, znajomy zaczął ogarniać kredyt i notariusza. I na kilka dni przed podpisaniem umowy właściciele stwierdzili, że jednak chcą za dom 20 000 zł więcej, bo za szybko się zgodzili na pierwszą cenę kolegi. Kolega się wściekł, do transakcji nie doszło. To było ponad 2 lata temu, dom nadal jest na sprzedaż. Teraz ja rozglądam się za działką i na ogłoszenia "cena do negocjacji" nawet nie patrzę. Bo negocjacje można zacząć w momencie kiedy sprzedający daje jakąś kwotę wyjściową od której można zacząć negocjować. A ogłoszenia bez ceny są w moim odczuciu właśnie takim polowaniem na jelenia, bo a nuż trafi się ktoś nieobeznany kto przepłaci.
0 0

bethan

Cytuj wiadomość#6649032 środa, 16 październik 2019, 12:42:52
prosiaczek napisał(a):

śmieszne

Nie podają cen z prostej przyczyny: gdy pojawi się podobna propozycja (towar), kolejny sprzedawca da niższą cenę od tego pierwszego itd.
Tylko cenzura by się wystawiał na takie (nie)sprzedawanie.

melancholia

Cytuj wiadomość#6649036 środa, 16 październik 2019, 12:57:54
bethan napisał(a):

prosiaczek napisał(a):

śmieszne

Nie podają cen z prostej przyczyny: gdy pojawi się podobna propozycja (towar), kolejny sprzedawca da niższą cenę od tego pierwszego itd.
Tylko cenzura by się wystawiał na takie (nie)sprzedawanie.

Takie prawa rynku emotka  Dzisiaj i tak w kilka sekund można przeszukać cały internet i sprawdzić najniższą cenę. Jeśli podasz komuś cenę w prywatnej wiadomości, to i tak sprawdzi sobie czy na Allegro albo na OLX ktoś inny nie sprzedaje taniej i wybierze najkorzystniejszą ofertę emotka  Ja tu raz chciałam kupić coś od jednej osoby, to nie dość, że znalazłam o wiele taniej w normalnych sklepach, to jeszcze ta osoba chciała dodatkowo jakiś gadżet z konkursów do pieniędzy.
0 0

bethan

Cytuj wiadomość#6649043 środa, 16 październik 2019, 13:13:11
melancholia napisał(a):

Takie prawa rynku  Dzisiaj i tak w kilka sekund można przeszukać cały internet i sprawdzić najniższą cenę. Jeśli podasz komuś cenę w prywatnej wiadomości, to i tak sprawdzi sobie czy na Allegro albo na OLX

To jest oczywiste. Nie o to mi chodzi.
Chcesz kupić baloniki. Józek sprzedaje baloniki i podaje cenę 50 zł, Heniek też chce sprzedać baloniki, widzi cenę Józka i podaje swoją - 45 zł. Od kogo kupisz  emotka ? Do Józka nikt nie napisze. Więc lepiej dla Józka negocjować na pw i nie podawać ceny w ogłoszeniu.

joan

Cytuj wiadomość#6649048 środa, 16 październik 2019, 13:21:04
bethan napisał(a):

Chcesz kupić baloniki. Józek sprzedaje baloniki i podaje cenę 50 zł, Heniek też chce sprzedać baloniki, widzi cenę Józka i podaje swoją - 45 zł. Od kogo kupisz  emotka ? Do Józka nikt nie napisze. Więc lepiej dla Józka negocjować na pw i nie podawać ceny w ogłoszeniu.

A ja nie wybiorę z marszu najtańszej oferty emotka Wybiorę ofertę np. osoby, którą znam / z którą już miałam do czynienia / której odpowiada odbiór osobisty przedmiotu / która wydaje się zdrowa na umyśle itp. U mnie takie "pozacenowe" zalety stoją na pierwszym miejscu emotka

bethan

Cytuj wiadomość#6649050 środa, 16 październik 2019, 13:22:12
joan napisał(a):

bethan napisał(a):

A ja nie wybiorę z marszu najtańszej oferty emotka Wybiorę ofertę np. osoby, którą znam / z którą już miałam do czynienia / której odpowiada odbiór osobisty przedmiotu / która wydaje się zdrowa na umyśle itp. U mnie takie "pozacenowe" zalety stoją na pierwszym miejscu emotka

No i właśnie dlatego poddawanie ceny w ogłoszeniu nie jest potrzebne emotka
bruce 0

joan

Cytuj wiadomość#6649053 środa, 16 październik 2019, 13:23:50
bethan napisał(a):

Jest! Bo ogłoszeń bez ceny nawet nie przeglądam emotka
0 0

bruce

Cytuj wiadomość#6649054 środa, 16 październik 2019, 13:25:36
joan napisał(a):

bethan napisał(a):

emotka emotka emotka  Padłam!  emotka
nkba 0

kreatia

Cytuj wiadomość#6649055 środa, 16 październik 2019, 13:26:56
joan napisał(a):

bethan napisał(a):

ale wiesz... nie każdy wkleja certyfikat normalności wraz z przedmiotem emotka  czasem januszo-grażynowość może pozostać pozornie utajona, a objawić się w najmniej oczekiwanym momencie...
mia, bethan 0

bethan

Cytuj wiadomość#6649057 środa, 16 październik 2019, 13:32:38
joan napisał(a):

bethan napisał(a):

No ale to Ty emotka

joan

Cytuj wiadomość#6649060 środa, 16 październik 2019, 13:37:32
bruce napisał(a):

emotka emotka emotka  Padłam!  emotka

kreatia napisał(a):

ale wiesz... nie każdy wkleja certyfikat normalności wraz z przedmiotem emotka  czasem januszo-grażynowość może pozostać pozornie utajona, a objawić się w najmniej oczekiwanym momencie...

Dziewczęta, powiem Wam tyle: już z treści ogłoszenia można sporo wywnioskować na temat danego człowieka emotka

A w ramach śmieszkowania dopiszę, że debeściarskie to dopiero są propozycje wymian "na cokolwiek". Bo niby to jest "wymiana na cokolwiek", ale 40 wiadomości później się okazuje, że jednak: perfumy nie, bon do sklepu nie, zniżka na pizzę nie, plecak miejski nie, dywan 2x2 m nie, zestaw przekąsek nie, bilet do kina nie, maskotka żurawia nie, parasol nie, pierd jednorożca nie emotka

escada

Cytuj wiadomość#6649065 środa, 16 październik 2019, 13:42:28
wkurza mnie brak ITM w moim miescie, tyle fajnych konkursów przechodzi mi koło nosa, wrrr

ziolko

Cytuj wiadomość#6649119 środa, 16 październik 2019, 15:55:20
joan - dziwne, że w sklepie mięsnym nie podali informacji - info na pw  emotka
Standard w ogłoszeniach na fb

malenka - chytry dwa razy traci... im się wydawało 20 tys za mało, a ciekawe ile dom stracił na wartości, skoro stoi 2 lata? nieogrzewany? Pewno o wiele więcej...
Tak samo jak oglądam czasami ogłoszenia z działkami czy domami w mojej okolicy. 
Jeden dom zapadł mi w pamięć - dom wycudowany, jakieś klitki, dobudówki (pewno bez pozwolenia), działka tak szeroka, jak dom. Czyli, żeby przejść na tył działki to trzeba przejść przez dom. 
Skuty tynk w większości (chyba ktoś chciał robić remont, ale przeliczył siły i finanse), obraz nędzy i rozpaczy. Cena - 180 tys. 
Jest na rynku co najmniej rok, jeśli nie dłużej, obecna cena - 150 tys. I jakoś nie widać chętnych. 

Jeśli jest podana cena za coś, np. 65 zł i info "do negocjacji" to wiadomo, że to 5 zł jest do zbicia emotka  dlatego sprzedający tyle wystawia.
Ale jeśli nie ma ceny i sama "negocjacja" to nie warto poświęcać uwagi.
Lub brak ceny i napis "info pw" - szlag mnie trafia na takie coś. 

Tak samo, jak w profilach randkowych jest opis "jestem jaki jestem i nic tego nie zmieni" lub "jeśli chcesz dowiedzieć się jaki jestem, to napisz". Jakoś nigdy nie miałam ochoty pisać, nawet jak wizualnie chłopak był całkiem przystojny emotka  

bruce

Cytuj wiadomość#6649123 środa, 16 październik 2019, 16:02:03
Powiem Wam, po tym, co tu czytam, to chyba już tu nigdy niczego na sprzedaż nie wystawię i... będę bardzo uważała  (cokolwiek to znaczy w moim szczególnym przypadku emotka emotka   i: o ile jeszcze nie jest dla mnie za późno emotka  ) na każde napisane tu na forum słowo...  emotka
|< << < 4587 4588 4589 4590 4591 45924593 4594 4595 4596 4597 > >> >|