Reklama na e-Konkursy.info

Wkurza mnie...

assal

Cytuj wiadomość#6689673 czwartek, 12 marzec 2020, 23:27:11
Edzia21: Nie codziennie emotka  I nie w takich tłumach jak dziś czy wczoraj były w Krakowie  emotka
Niestety, już w kręgu znajomych wirus się pojawił. Kilka dni najbliższych pokaże, jak to się rozwinie, ale optymistką coś nie jestem. 
I ze spokojem przyjęłam, ze wszystkie zajęcia sportowe mam do końca marca odwołane. A pracę z domu do świąt emotka

tygrysek82bu

Cytuj wiadomość#6689674 czwartek, 12 marzec 2020, 23:29:23
Ja jeszcze zapasów nie mam, ale zakupy zrobić muszę, bo w lodówce prześwit... I teraz nie wiem jak się ustosunkować do tego co ludziom radzą... Nie kupować na zapas, ale też starać się siedzieć w domu i jak najmniej przebywać w skupiskach ludzi... Nie kupię teraz więcej, to zaraz trzeba będzie jechać znowu, kupię więcej, to będę bezmyślnym chomikiem, co dał się ponieść panice...  emotka I bądź tu człowieku mądrym   emotka   Tym bardziej, że mam trójkę dzieci i lodówka szybko się opróżnia...

Claudia77

Cytuj wiadomość#6689693 piątek, 13 marzec 2020, 06:14:59
tygrysek82bu napisał(a):

Ja jeszcze zapasów nie mam, ale zakupy zrobić muszę, bo w lodówce prześwit... I teraz nie wiem jak się ustosunkować do tego co ludziom radzą... Nie kupować na zapas, ale też starać się siedzieć w domu i jak najmniej przebywać w skupiskach ludzi... Nie kupię teraz więcej, to zaraz trzeba będzie jechać znowu, kupię więcej, to będę bezmyślnym chomikiem, co dał się ponieść panice...  emotka I bądź tu człowieku mądrym   emotka   Tym bardziej, że mam trójkę dzieci i lodówka szybko się opróżnia...

ja troszkę więcej kupiłam ale w osiedlowym sklepie, bez tłumów i przepychanek - a zrobiłam to właśnie ze względu na dzieci, bo nie mam z kim ich zostawić, a nie będę ich ciągać ze sobą po sklepach...
0 0

stamp2

Cytuj wiadomość#6689698 piątek, 13 marzec 2020, 08:38:03
skąd teraz ludzie mają czas na zakupy? emotka jeszcze niedawno tylko w Niedziele mogli kupować emotka

assal

Cytuj wiadomość#6689705 piątek, 13 marzec 2020, 08:56:32
Stamp2: Wolne dostali na opiekę nad dzieckiem do lat 9  emotka  Albo urlopy w pracy, jak znajomi przedstawiciele handlowi czy część pracowników korporacji  emotka
Ale wkurza mnie, że tak te testy skąpią, tak czekają, zanim ludziom zrobią  emotka
Od dziś podobno mają już mieć testy robione wszyscy na kwarantannie. Szkoda, że dopiero teraz  emotka
0 0

pionas

Cytuj wiadomość#6689706 piątek, 13 marzec 2020, 09:01:24
assal napisał(a):

Stamp2: Wolne dostali na opiekę nad dzieckiem do lat 9  emotka  Albo urlopy w pracy, jak znajomi przedstawiciele handlowi czy część pracowników korporacji  emotka
Ale wkurza mnie, że tak te testy skąpią, tak czekają, zanim ludziom zrobią  emotka
Od dziś podobno mają już mieć testy robione wszyscy na kwarantannie. Szkoda, że dopiero teraz  emotka

do lat 8.
assal 0

assal

Cytuj wiadomość#6689707 piątek, 13 marzec 2020, 09:02:29
Ale szkoda, że firmy nie potrafią teraz szybkich akcji zrobić. Ludzie siedzą w domach, mogliby czas uprzyjemnić: pokaż/napisz, jak spędzasz pierwsze dni wiosny z naszym jogurtem/batonikiem itp. 
Daliby po 100 do empiku, by się książki i gry z dostawą do domu zamówiło...  emotka
Na facebooku też można by ludzi nieco rozruszać, do marki przekonać  emotka

malutka456

Cytuj wiadomość#6689709 piątek, 13 marzec 2020, 09:04:29
Wkurza mnie fakt, że zamiast siedzieć w domu z dziećmi i korzystać ze 100% płatnej opieki, pójdę znowu do pracy (tym razem ze spakowaną
bielizna zapasową) i będę się modlić, żeby nie zamknęli szpitala ze mną w
środku lub bez... Niby mogę zostać w domu, ale jak tak wszyscy sobie
pomyślą, to kto będzie pracować i zajmować się pacjentami.... Już nie
wspomnę o tym, że wczoraj miałam sporo telefonów z zapytaniem, czy
przyjmiemy rodzące, bo część szpitali się zamknęła i nikt ich nie chce
przyjąć. TRAGEDIA! Myślę, że zrobienie takich małych "zapasów" na 3-4
dni nikomu nie zaszkodzi, a jak nie trzeba wychodzić to lepiej zostać w
domu. Bo o ile o siebie aż tak bardzo nie martwię, to o rodziców owszem.
Tak, więc zdrówka życzę emotka

bruce

Cytuj wiadomość#6689754 piątek, 13 marzec 2020, 11:06:53
malutka456 napisał(a):

Wkurza mnie fakt, że zamiast siedzieć w domu z dziećmi i korzystać ze 100% płatnej opieki, pójdę znowu do pracy (tym razem ze spakowaną
bielizna zapasową) i będę się modlić, żeby nie zamknęli szpitala ze mną w
środku lub bez
... Niby mogę zostać w domu, ale jak tak wszyscy sobie
pomyślą, to kto będzie pracować i zajmować się pacjentami.... Już nie
wspomnę o tym, że wczoraj miałam sporo telefonów z zapytaniem, czy
przyjmiemy rodzące, bo część szpitali się zamknęła i nikt ich nie chce
przyjąć. TRAGEDIA! Myślę, że zrobienie takich małych "zapasów" na 3-4
dni nikomu nie zaszkodzi, a jak nie trzeba wychodzić to lepiej zostać w
domu. Bo o ile o siebie aż tak bardzo nie martwię, to o rodziców owszem.
Tak, więc zdrówka życzę emotka

Malutka456, jesteś Wielka!  emotka emotka emotka  Zdrówka dla Ciebie, Twoich Bliskich i... Całego Naszego Forum!  emotka emotka

chochliczka

Cytuj wiadomość#6689791 piątek, 13 marzec 2020, 12:11:00
Mnie tez przeraza to,ze wykupuja wszystko.A ja nie wiem co kupic,jakie owsianki?Dziewcxyny ratujcie.Poko co mamy w domu jogurty naturalne,actovie,fasole,kukurydze i jajka.
0 0

nanajka81

Cytuj wiadomość#6689803 piątek, 13 marzec 2020, 12:22:13
chochliczka napisał(a):

Mnie tez przeraza to,ze wykupuja wszystko.A ja nie wiem co kupic,jakie owsianki?Dziewcxyny ratujcie.Poko co mamy w domu jogurty naturalne,actovie,fasole,kukurydze i jajka.

no jak to zapasu papieru toaletowego nie masz? I mydła? emotka A szczerze to wczoraj oglądałam filmik na YT "To są Chiny" (czy jakoś tak) i tam gość mówił że też ulegli panice i nakupowali żarcia i ryżu i teraz im to mieszkanie zagraca bo sklepy normalnie działają i mają jedzenie do kupienia. Tak więc nie panikować!

ziolko

Cytuj wiadomość#6689822 piątek, 13 marzec 2020, 12:53:07
nanajka81 napisał(a):

chochliczka napisał(a):

no jak to zapasu papieru toaletowego nie masz? I mydła? emotka A szczerze to wczoraj oglądałam filmik na YT "To są Chiny" (czy jakoś tak) i tam gość mówił że też ulegli panice i nakupowali żarcia i ryżu i teraz im to mieszkanie zagraca bo sklepy normalnie działają i mają jedzenie do kupienia. Tak więc nie panikować!

Też to oglądałam.
Trzeba kupić to, co zwykle się kupuje. chociaż, jeśli dzieciaki będą siedzieć w domu, to może trochę więcej pod ich kątem, bo jak się siedzi, to się nudzi i jeść się chce emotka  
Mało kto ma w domu tylko 1-2 roli papieru toaletowego emotka  Nie wyobrażam sobie, że siedzę w nocy na kibelku, zaglądam do szafki po papier a tam pusto... i co wtedy??
bruce 0

margobb

Cytuj wiadomość#6689836 piątek, 13 marzec 2020, 13:25:58
ziolko napisał(a):

nanajka81 napisał(a):

chochliczka napisał(a):

Też to oglądałam.
Trzeba kupić to, co zwykle się kupuje. chociaż, jeśli dzieciaki będą siedzieć w domu, to może trochę więcej pod ich kątem, bo jak się siedzi, to się nudzi i jeść się chce emotka  
Mało kto ma w domu tylko 1-2 roli papieru toaletowego emotka  Nie wyobrażam sobie, że siedzę w nocy na kibelku, zaglądam do szafki po papier a tam pusto... i co wtedy??

To nie jest złośliwość z mojej strony, ale jest jeszcze woda emotka  po każdej toalecie i tak z niej korzystam, także da się przeżyć bez papieru toaletowego. 

ziolko

Cytuj wiadomość#6689838 piątek, 13 marzec 2020, 13:28:13
margobb wiesz emotka  nie każdy ma w domu bidet albo toaletę z myciem emotka  i nie zawsze jest możliwość rozebrania się, żeby skorzystać z wody, jak braknie papieru (mówię o normalnych przypadkach dziennych)
0 0

margobb

Cytuj wiadomość#6689840 piątek, 13 marzec 2020, 13:29:11
ziolko napisał(a):

@margobb wiesz emotka  nie każdy ma w domu bidet albo toaletę z myciem emotka  i nie zawsze jest możliwość rozebrania się, żeby skorzystać z wody, jak braknie papieru (mówię o normalnych przypadkach dziennych)

To fakt emotka  mi bardziej chodzi o nadchodzącą epidemię, o ewentualną kwarantannę itd   emotka
ziolko 0

FBilona

Cytuj wiadomość#6689841 piątek, 13 marzec 2020, 13:29:28
Nie zrobiłam zakupów w 3 lokalnych małych sklepikach bo w środku mogły być tylko 3 osoby. Akurat było lodowato, wietrznie i przed sklepem osoby bez czapek, co to wyskoczyły z autka. Nie wiem co bardziej zaszkodzi. Inne sklepy bez paniki, towar jest. Nic nie kupowałam poza tym co potrzebuje. Zwykle zakupy. Za to jestem wykończona paniką mojego dziecka. Przesyła ostrzeżenia, statystyki, stany giełdowe, itp. 
0 0

melancholia

Cytuj wiadomość#6689855 piątek, 13 marzec 2020, 14:19:23
superloser napisał(a):

Woda? To chyba do rozmazania...

Mydło wydaje sie logicznym niezbednikiem... ale ci mniej ogarnieci, nabijaja sie z jego zakupu.
Edukacja...  emotka

Nikt się nie śmieje z kupowania mydła. Raczej z robienia zapasów na 3 miesiące. Jakby miało już nigdy nie pojawić się w sprzedaży. Wystarczy kupić trochę więcej ponad normę. Chociażby ze względu na to, aby każdy mógł mieć je na bieżąco. A teraz ludzie dosłownie rozszarpują każdą dostawę w kilka minut. Warto też czasem pomyśleć o innych. Mydło działa tak samo bez względu na to czy masz w zapasie 2 litry czy 100 litrów. 

tereniagno

Cytuj wiadomość#6689874 piątek, 13 marzec 2020, 15:23:50
pioge7 napisał(a):

Człowiek idzie do sklepu po mąkę i mleko żeby upiec sobie spokojnie chleb i do płatków śniadaniowych i nie ma ani mąki a i Mleka ani płatków w 4 odwiedzonych sklepach... Masakra jakaś wojna idzie albo koniec świata...

To tak, jak u mnie emotka Poszłam do Biedry po 1 kg mąki tortowej, z tam puste regały emotka
Ludzie głupieją .Córka była u nas w duuużym sklepie "Jagoda"
stała przed nią baba, która płaciła za towar 1600z., a w Lidlu inna 500 złł. emotka
No paranoja jakaś co ludzie wyprawiają.Sami nakręcają się. emotka
Nie robię i nie mam żadnych zapasów, kupuję na bieżąco, to co potrzebuję.
Nawet nie miałabym gdzie tego włożyć emotka

noska81

Cytuj wiadomość#6689880 piątek, 13 marzec 2020, 15:34:54
tereniagno napisał(a):

pioge7 napisał(a):

Człowiek idzie do sklepu po mąkę i mleko żeby upiec sobie spokojnie chleb i do płatków śniadaniowych i nie ma ani mąki a i Mleka ani płatków w 4 odwiedzonych sklepach... Masakra jakaś wojna idzie albo koniec świata...

To tak, jak u mnie emotka Poszłam do Biedry po 1 kg mąki tortowej, z tam puste regały emotka
Ludzie głupieją .Córka była u nas w duuużym sklepie "Jagoda"
stała przed nią baba, która płaciła za towar 1600z., a w Lidlu inna 500 złł. emotka
No paranoja jakaś co ludzie wyprawiają.Sami nakręcają się. emotka
Nie robię i nie mam żadnych zapasów, kupuję na bieżąco, to co potrzebuję.
Nawet nie miałabym gdzie tego włożyć emotka

ja kupiłam 1kg ale nie mam jej wcale w domu ; 2l mleka i 4 szt makaronu. Nie wykupuję bo chcę żeby każdy miał. Bardziej z racji tego, żeby nie szwędać się po sklepach tylko siedzieć na tyłku w domu. kaszy i ryżu nie kupiłam bo mam jeszcze w domu emotka damy radę
0 0

Claudia77

Cytuj wiadomość#6689882 piątek, 13 marzec 2020, 15:46:02
ja zawsze w piątki robiłam zakupy na cały tydzień - pracując muszę mieć plan na obiady, by nie tracić niepotrzebnie czasu, więc teraz zrobiłam po prostu na półtorej tygodnia i tyle ..