Reklama na e-Konkursy.info

Wkurza mnie...

assal

Cytuj wiadomość#6690409 poniedziałek, 16 marzec 2020, 19:51:13
Mandarynka16: Teraz jest dobry moment, by fajną akcję przeprowadzić. 
Wydawnictwa książkowe jako pierwsze ruszyły, by wesprzeć tych, co siedzą w domach. Da się? Oczywiście!
Ale jak narzekanie się zaczyna, to się odechciewa...
Ile firmy zaoszczędzą teraz na reklamach w kinach, które są zamknięte? Pieniądze na promocje gdzieś trafią. Pytanie, czy pójdą na konkurs, czy na lokowanie produktu u tzw. influencerów  emotka
0 0

mandarynka16

Cytuj wiadomość#6690410 poniedziałek, 16 marzec 2020, 19:54:41
assal napisał(a):

Mandarynka16: Teraz jest dobry moment, by fajną akcję przeprowadzić. 
Wydawnictwa książkowe jako pierwsze ruszyły, by wesprzeć tych, co siedzą w domach. Da się? Oczywiście!
Ale jak narzekanie się zaczyna, to się odechciewa...
Ile firmy zaoszczędzą teraz na reklamach w kinach, które są zamknięte? Pieniądze na promocje gdzieś trafią. Pytanie, czy pójdą na konkurs, czy na lokowanie produktu u tzw. influencerów  emotka

Nigdzie nie trafią, zaufaj mi, znam się trochę na tym
0 0

takaja86

Cytuj wiadomość#6690411 poniedziałek, 16 marzec 2020, 20:00:46

(nie bijcie)

Zgadzam się w 100 procentach,moja mama także jest nauczycielką i wiele dzieci nie ma dostępu do Internetu i co ona ma zrobić? Zadała co powtórzyć, jakie zadania zrobic ale nie będzie karcić tych którzy nawet tej wiadomości nie odczytaja. Nie dajmy się zwariować, poza tym uwazam że po tych 14 dniach to się na bank nie skończy więc albo przedłuża rok szkolny albo w ostateczności matury przełoza. Wydaje mi się że tego się nie zatrzyma A w kwietniu to będzie dopiero apogeum.

moskala22

Cytuj wiadomość#6690416 poniedziałek, 16 marzec 2020, 20:16:08
takaja86 napisał(a):

(nie bijcie)

Zgadzam się w 100 procentach,moja mama także jest nauczycielką i wiele dzieci nie ma dostępu do Internetu i co ona ma zrobić? Zadała co powtórzyć, jakie zadania zrobic ale nie będzie karcić tych którzy nawet tej wiadomości nie odczytaja. Nie dajmy się zwariować, poza tym uwazam że po tych 14 dniach to się na bank nie skończy więc albo przedłuża rok szkolny albo w ostateczności matury przełoza. Wydaje mi się że tego się nie zatrzyma A w kwietniu to będzie dopiero apogeum.

ja też jestem pewna że to się nie skończy 25 marca i tak się zastanawiam co zrobią nauczyciele ze szkoły moich synów. O ile większość podeszła do tematu ogólnie (powtórzcie przerobiony materiał, przeczytajcie lekturę wg planu), to pani polonistka rozpisała cały tydzień i to jest nowy materiał - część zadań mają robić w zeszycie, dłuższe wypowiedzi napisane w Wordzie wysyłać jej mailowo, przeczytać lekturę, obejrzeć film. No ok, ale wśród tych lekcji są tematy, które MUSI wytłumaczyc polonistka, żeby dziecko wiedziało, jak patrzeć na dany temat. Ja już się przekonałam, że mój sposób tłumaczenia i interpretacji nie zawsze jest zgodny z myśleniem tej pani, więc spodziewam się "problemów". 

slonecznik1309

Cytuj wiadomość#6690438 poniedziałek, 16 marzec 2020, 23:00:30
bruce napisał(a):

ludzka_istota napisał(a):

A wszystko przez to, że tak naprawdę nauczyciele nie wiedzą, co i jak mają robić. Z jednej strony dyrektorzy każą zadawać dzieciom materiał online (a ich obliguje góra- wiecie, ze dyrektor codziennie wypełnia ankiety na temat tego, jak szkoła zadaje i sprawdza wykonywanie zadań?). Z drugiej- przepisy mówią, że w stanie zawieszenia szkoła nie ma prawa zadawać nowych rzeczy i później tego oceniać. Jedni rodzice atakują librusem/ sms/ telefonicznie, domagając się od nauczycieli nauczania. Z drugiej- są rodzice, którzy reagują złością i wkurzeniem (nie dziwię się). Jako nauczyciel napisałam do swoich dzieciaków, żeby uzupełniały ćwiczenia z aktualnego działu, to czego nie zrobiliśmy na lekcjach. I podesłałam im stronkę z aplikacją do samodzielnej nauki/ powtórek. I już. Czy będę to weryfikować? Na pewno docenię dzieci, które poświęcą czas na zrobienie czegokolwiek. Ale- nie mam możliwości zapewnienia dzieciom dostępu do internetu i nie mogę oczekiwać, że wszyscy odbiorą moją wiadomość.
Moim zdaniem nauczyciele powariowali. Jakieś 90 % oszalało całkowicie- i uważają, że ich przedmiot jest naj... Wiem, egzaminy, matury przed nami- ale na Miłość Boską... Na forum nauczycielskim szaleją, wymieniają się zadaniami, stronami, pomysłami jak umilić i zapełnić czas uczniom w czasie pobytu w domu. Jako nauczyciel- nie popieram takiej nadgorliwości. niech dzieciaki czytają lektury, neich powtarzają tabliczkę mnożenia- czy inne wzory, niech lecą ze słówkami na leraning apps/ quizziz/ engly. Niech obejrzą coś z National Geographic albo History. I nie dajmy się zwariować.
(nie bijcie)

Brawa!!! emotka emotka emotka

Jako nauczyciel popieram! Warto wziąć pod uwagę, że sytuacja jest stresująca również dla uczniów. Czy naprawdę najlepszą rzeczą, jaką możemy im teraz zafundować to stosy
zadań do wykonania? Wystarczy polecić obejrzenie kilku filmików na You
Tube, zwiedzenie wirtualnie muzeum czy zachęcić do przeczytania
ciekawego artykułu.
bruce 0

elizam

Cytuj wiadomość#6690442 poniedziałek, 16 marzec 2020, 23:50:14
Mnie wkurza totalnie nieodpowiedzialne podejście seniorów do sytuacji. Mieszkam w Koszalinie, młodzież - co mnie pozytywnie zaskoczyło - podeszła do tego rozsądnie, prawie nie widać ich na mieście, a jeśli już to pojedynczo, z psami... Natomiast grupa 70+ przechodzi samych siebie, spacerują, marudzą ze centrum handlowe pozamykali, kręci się ich mnóstwo.w sobotę zwróciłam takiej babuleńce uwagę, że nie powinna się kręcić, tym bardziej po centrum handlowym, to mnie opierdzielila, że to dzieciom szkoły zamknęli więc niech siedzą w domu, a o starszych nikt nic nie mówi, a ja w ogóle nie mam szacunku do starszych skoro jej każę w domu siedzieć... 
bruce 0

edzia21

Cytuj wiadomość#6690443 poniedziałek, 16 marzec 2020, 23:54:43
elizam napisał(a):

Mnie wkurza totalnie nieodpowiedzialne podejście seniorów do sytuacji. Mieszkam w Koszalinie, młodzież - co mnie pozytywnie zaskoczyło - podeszła do tego rozsądnie, prawie nie widać ich na mieście, a jeśli już to pojedynczo, z psami... Natomiast grupa 70+ przechodzi samych siebie, spacerują, marudzą ze centrum handlowe pozamykali, kręci się ich mnóstwo.w sobotę zwróciłam takiej babuleńce uwagę, że nie powinna się kręcić, tym bardziej po centrum handlowym, to mnie opierdzielila, że to dzieciom szkoły zamknęli więc niech siedzą w domu, a o starszych nikt nic nie mówi, a ja w ogóle nie mam szacunku do starszych skoro jej każę w domu siedzieć... 

eee to u mnie lepiej emotka  sąsiadki 80+ "uhahahane" wracają "pod paszkę" w niedzielę, pytam skąd idą i co tak wesoło, na co one, że z "kościółka". Ja OCZY...pytam czy nie słyszały o koronawirusie i zagrożeniu, na co one "Pani Edytko, my już grypę miałyśmy, drugi raz jej nie będzie". LoL! Wydaje mi się, że na starość mózg się "wygładza", serio.

Jak dla mnie - spoko, "selekcja naturalna", niech sobie chodzą gdzie chcą skoro nie dociera, ale niech później nie zarażają innych. 

caramela

Cytuj wiadomość#6690445 wtorek, 17 marzec 2020, 00:09:11
edzia21 napisał(a):

elizam napisał(a):

eee to u mnie lepiej emotka  sąsiadki 80+ "uhahahane" wracają "pod paszkę" w niedzielę, pytam skąd idą i co tak wesoło, na co one, że z "kościółka". Ja OCZY...pytam czy nie słyszały o koronawirusie i zagrożeniu, na co one "Pani Edytko, my już grypę miałyśmy, drugi raz jej nie będzie". LoL! Wydaje mi się, że na starość mózg się "wygładza", serio.

Jak dla mnie - spoko, "selekcja naturalna", niech sobie chodzą gdzie chcą skoro nie dociera, ale niech później nie zarażają innych. 

W moim mieście to samo, babcie dziś pod sklepem sobie plotkują w najlepsze. "Najśmieszniejsze" jest to, że pouczać w innych dziedzinach potrafią, ale same się nie stosują do tego aby unikać zagrożenia. Jak Was tak czytam i widzę to co się dzieje, mogę powiedzieć, że naprawdę, cieszę się, że moi dziadkowie wzięli sobie ten apel do serca i siedzą grzecznie w domu, a jak coś potrzebują to kontaktują się z rodziną. 

Niebieska_Laguna

Cytuj wiadomość#6690446 wtorek, 17 marzec 2020, 00:45:47
A ja się dowiedziałam, że moja starsza sąsiadka została zostawiona przez rodzinę na pastwę losu. Kobieta schorowana, ok. 90 lat, praktycznie nie wychodzi z domu. Ostatnio nosiłam jej obiady. Ktoś z rodziny był tylko na weekend podać jej kilka produktów spożywczych. Dziś się żaliła, że ma wysokie ciśnienie i została bez leków. Poprosiła o pomoc w zakupie i obiecała, że odda jak rodzina jej przywiezie.  Jeszcze chciała, żeby sprawdzić czy jej się telefon zepsuł, bo nie może się do nich dodzwonić. Strasznie mi się przykro zrobiło jak zobaczyłam, że od grudnia ma niedoładowane konto i przez cały ten czas próbowała wykonać do nich tyle połączeń, a oni nawet nie zasilili jej konta, żeby mieć z nią kontakt... Sporadycznie tylko pojedynczo przyjeżdżają zobaczyć co się tam u niej dzieje. A to ludzie wykształceni, z dobrą pozycją społeczną. Córka tej Pani publikuje na mediach społecznościowych apele, żeby w obecnej sytuacji dbać o innych. Może nieładnie tak obgadywać, ale jakoś mnie to zasmuciło dzisiaj. Zwłaszcza, że pewnie jest więcej takich starszych osób.

FBilona

Cytuj wiadomość#6690463 wtorek, 17 marzec 2020, 08:32:27
Pandemia i mam ochotę krzyczeć "Król jest nagi" 
bruce 0

bruce

Cytuj wiadomość#6690465 wtorek, 17 marzec 2020, 08:47:17
slonecznik1309 napisał(a):

Jako nauczyciel popieram! Warto wziąć pod uwagę, że sytuacja jest stresująca również dla uczniów. Czy naprawdę najlepszą rzeczą, jaką możemy im teraz zafundować to stosy
zadań do wykonania? Wystarczy polecić obejrzenie kilku filmików na You
Tube, zwiedzenie wirtualnie muzeum czy zachęcić do przeczytania
ciekawego artykułu.

Absolutnie popieram! emotka  Moja Córa (i inni uczniowie z tej szkoły, choć - podejrzewam - nie tylko emotka ) ma niestety tego pecha, że część nauczycieli już przed zamknięciem szkół miała spore zaległości z uwagi na długotrwałe L-4 i teraz starają się za wszelką cenę to nadrobić... Oglądałam teraz w TVP wywiad z ministrem - przyznał, że dochodzą do niego głosy o zadawaniu przez nauczycieli ponad miarę, czego on absolutnie nie popiera i apeluje o zdrowy rozsądek uczących;  dziennikarz sam mu od razu powiedział, że wczoraj jego najmłodszy syn siedział przy lekcjach przed komputerem od 11:00 do 18:00.  emotka

fantagiro

Cytuj wiadomość#6690470 wtorek, 17 marzec 2020, 09:10:24
A ja jestem mega wqr.... emotka
Zgłoszenie z nr paragonu poszło na znajomego nr tel wcześnie uprzedzając, że tak zrobię i żeby dał znać jak coś dostanie o wygranej.
I co, wczoraj się dowiaduję, że "...no coś było" ale już za późno bo to było 2 albo 3 tyg temu. 
Do tej pory mnie szlak chce trafić bo ponad 1tyś przeszedł obok nosa..
I nie o kaskę już chodzi bardziej ..ehh  emotka
0 0

patyk

Cytuj wiadomość#6690471 wtorek, 17 marzec 2020, 09:27:36
Niebieska_Laguna napisał(a):

A ja się dowiedziałam, że moja starsza sąsiadka została zostawiona przez rodzinę na pastwę losu. Kobieta schorowana, ok. 90 lat, praktycznie nie wychodzi z domu. Ostatnio nosiłam jej obiady. Ktoś z rodziny był tylko na weekend podać jej kilka produktów spożywczych. Dziś się żaliła, że ma wysokie ciśnienie i została bez leków. Poprosiła o pomoc w zakupie i obiecała, że odda jak rodzina jej przywiezie.  Jeszcze chciała, żeby sprawdzić czy jej się telefon zepsuł, bo nie może się do nich dodzwonić. Strasznie mi się przykro zrobiło jak zobaczyłam, że od grudnia ma niedoładowane konto i przez cały ten czas próbowała wykonać do nich tyle połączeń, a oni nawet nie zasilili jej konta, żeby mieć z nią kontakt... Sporadycznie tylko pojedynczo przyjeżdżają zobaczyć co się tam u niej dzieje. A to ludzie wykształceni, z dobrą pozycją społeczną. Córka tej Pani publikuje na mediach społecznościowych apele, żeby w obecnej sytuacji dbać o innych. Może nieładnie tak obgadywać, ale jakoś mnie to zasmuciło dzisiaj. Zwłaszcza, że pewnie jest więcej takich starszych osób.

Serce się kraje.... Niewyobrażalne. Biedna kobiecina... 
Eh no właśnie niektórzy to na pokaz tylko apele na fb umieszczają a o najbliższych nie dbają.... 
Fantastycznie że się zainteresowalas jej losem, mega szacunek i wiara w ludzi wraca. Dziękuję!  emotka

bubba

Cytuj wiadomość#6690472 wtorek, 17 marzec 2020, 09:29:14
fantagiro napisał(a):

Zgłoszenie z nr paragonu poszło na znajomego nr tel wcześnie uprzedzając, że tak zrobię i żeby dał znać jak coś dostanie o wygranej.
I co, wczoraj się dowiaduję, że "...no coś było" ale już za późno bo to było 2 albo 3 tyg temu. 

Ajjjj, musi to boleć emotka  wiesz, dla niego to tylko "jakiś" sms i "jakaś" nagroda (1 ze 100 którą możesz sobie wygrać). Znajomy nie widzi tego ile pracy i czasu musisz włożyć w wygranie tej nagrody.  emotka
Ja w sprawach konkursowych ufam tylko sobie, nawet męża nie jestem pewna na 100% bo raz przyszedł do niego sms z wygraną to nawet nie widział że jest, dobrze że systematycznie sprawdzam jego tel (oczywiście za pozwoleniem) emotka

as32572

Cytuj wiadomość#6690475 wtorek, 17 marzec 2020, 09:50:46
chleb w lokalnej piekarni od piątku podrożał z 4.60 na 5.90  emotka
0 0

pikawka

Cytuj wiadomość#6690476 wtorek, 17 marzec 2020, 09:52:54
as32572 napisał(a):

chleb w lokalnej piekarni od piątku podrożał z 4.60 na 5.90  emotka

Czytałam, zr mięso dwa razy droższe. Filety z kurczaka z 16 zł na 30....  emotka
0 0

assal

Cytuj wiadomość#6690477 wtorek, 17 marzec 2020, 09:57:30
U mnie ciemny ryż, co kupuję, z 6 zł na prawie 9 w tydzień poszedł do góry  emotka
0 0

zaczytana-pola

Cytuj wiadomość#6690480 wtorek, 17 marzec 2020, 10:04:50
U mnie karma dla psa( jedyna, jaką mój pies zjada) o 100 procent w górę poszła już w sobotę.  emotka  Teraz strach do sklepu jechać... 
0 0

Monika11

Cytuj wiadomość#6690482 wtorek, 17 marzec 2020, 10:08:04
u nas w lokalnej piekarni  chleb kosztuje 2.60 - 700 g, a 2.50- 600 g. Ale macie ceny masakra 
0 0

fantagiro

Cytuj wiadomość#6690484 wtorek, 17 marzec 2020, 10:11:31
bubba napisał(a):

fantagiro napisał(a):

Ajjjj, musi to boleć emotka  wiesz, dla niego to tylko "jakiś" sms i "jakaś" nagroda (1 ze 100 którą możesz sobie wygrać). Znajomy nie widzi tego ile pracy i czasu musisz włożyć w wygranie tej nagrody.  emotka
Ja w sprawach konkursowych ufam tylko sobie, nawet męża nie jestem pewna na 100% bo raz przyszedł do niego sms z wygraną to nawet nie widział że jest, dobrze że systematycznie sprawdzam jego tel (oczywiście za pozwoleniem) emotka

wg. mnie to niestety nie przegapienie.. bardziej nasza niestety polska natura. Doskonale wiedział o co chodzi bo wygadał się w trakcie, że sprawdzał na stronie z sms "trzeba podać nr paragonu". Nie dość, że kaska na produkt poleciała  to jeszcze taki zawód co do osoby..
Jak tak można !!
https://www.youtu.../watch?v=CzpgK-XMCS4
emotka
0 0