Reklama na e-Konkursy.info

Wkurza mnie...

synk

Cytuj wiadomość#6693534 poniedziałek, 30 marzec 2020, 19:21:49
znów oszuści podszywają się pod Allegro przypominając o "zaległych" opłatach, więc uważajcie

synk

Cytuj wiadomość#6693535 poniedziałek, 30 marzec 2020, 19:24:38
edzia21 napisał(a):

joan napisał(a):

edzia21 napisał(a):

W praktyce oznacza to, że nie opuścisz swojego miasta...i z drugiej strony nikt do Ciebie nie przyjedzie. Dość logiczne podejście do sprawy, święta za pasem, trzeba uziemić włóczykijów. Brawo.

Dla mnie bez podania wiarygodnego źródła to tylko zlepek liter, dlatego tradycyjnie apeluję o automatyczne wklejanie linków emotka Scenariusz "zamknięcia miast" uważam za sajyns fykszyn, już zresztą taką bzdurę o Warszawie tutaj kiedyś podano i... nic emotka

Nikogo nie odwiedzam i nikt nie odwiedza mnie - Wielkanoc nic w tej kwestii nie zmieni, poza tym codziennie respektuję wszystkie oficjalnie narzucone wymogi emotka

Czy ja wiem...czy aż takie SF? W 1963 potrafili "zamknąć Wrocław" na dwa miechy. 

W Turcji mają zamknięcie miast realizowane na razie poprzez posterunki na rogatkach i pomiar temperatury gdy się wjeżdża i wyjeżdża. Może i tu coś takiego zrobią? W sumie w Europie już w tym tygodniu dokonano zamknięcia kilku większych miast (ośrodków zakażeń).
1 0

tereniagno

Cytuj wiadomość#6693545 poniedziałek, 30 marzec 2020, 20:22:40
edzia21 napisał(a):

joan napisał(a):

FBilona napisał(a):

Najnowsze wiadomości : (...) i hit, są plany zamknięcia na święta miast

O jakie miasta chodzi? Skąd to info? I co to w praktyce oznacza?

W praktyce oznacza to, że nie opuścisz swojego miasta...i z drugiej strony nikt do Ciebie nie przyjedzie. Dość logiczne podejście do sprawy, święta za pasem, trzeba uziemić włóczykijów. Brawo.
Aczkolwiek pytanie co z pracującymi w innym mieście? emotka  Być może będą jakieś wykluczenia.

Może zrobią jak w stanie wojennym: przepustki i godzina policyjna-ograniczenie przemieszczania się? emotka
0 0

domika

Cytuj wiadomość#6693555 poniedziałek, 30 marzec 2020, 21:17:17
A mnie wkurza pseudo nauczanie online, które w szkole mojej córy ogranicza się do wysłania poleceń na librusie, które ma wykonać dziecko. Zero jakiejkolwiek inicjatywy ze strony nauczycieli. Zero tłumaczenia. Kompletnie nic.

kermit

Cytuj wiadomość#6693560 poniedziałek, 30 marzec 2020, 21:38:05
tereniagno napisał(a):

edzia21 napisał(a):

joan napisał(a):

FBilona napisał(a):

Aczkolwiek pytanie co z pracującymi w innym mieście? emotka  Być może będą jakieś wykluczenia.

Może zrobią jak w stanie wojennym: przepustki i godzina policyjna-ograniczenie przemieszczania się? emotka

Tylko to chyba wymagałoby wprowadzenia uprzednio stanu wyjątkowego (stanu klęski żywiołowej?). A wówczas niemożliwe byłoby przeprowadzenie wyborów...
mia 0

nitka310

Cytuj wiadomość#6693561 poniedziałek, 30 marzec 2020, 21:51:18
domika napisał(a):

A mnie wkurza pseudo nauczanie online, które w szkole mojej córy ogranicza się do wysłania poleceń na librusie, które ma wykonać dziecko. Zero jakiejkolwiek inicjatywy ze strony nauczycieli. Zero tłumaczenia. Kompletnie nic.

U mojego syna jest tak samo. Bardziej irytuje mnie babka od angielskiego która przesyła jakieś filmiki z wycinankami niby dla chętnych ale oczekuje zdjęć zrobionych zajaczkow, jajek itd przez dzieci emotka   Dzisiaj mój syn miał zadania na ocenę, (Pani napisała żeby do końca tygodnia wysłać jej zdjęcia zadań na maila lub librusa) syn zrobił od razu i Pani była zszokowana że tak szybko i uwaga... napisała że syn zrobił 2 błędy w tekście do przypisania (1 klasa, jeśli ma to znaczenie) więc jej odpisałam że skoro zadania były na ocenę to syn robił je sam, ja tylko czytałam treść zadania (W szkole było tak samo) a dalej on robil wszystko sam, czyli pisał i mazal gumką jeśli zauważył błąd, na końcu powiedział że skończył i od razu wysłałam zdjęcia do Pani, oczywiście ja również widziałam te błędy ale chyba nie chodziło o to żeby przed wysyłką coś poprawiać  emotka  

puella

Cytuj wiadomość#6693564 poniedziałek, 30 marzec 2020, 21:55:28
kermit napisał(a):

tereniagno napisał(a):

edzia21 napisał(a):

joan napisał(a):

FBilona napisał(a):

Tylko to chyba wymagałoby wprowadzenia uprzednio stanu wyjątkowego (stanu klęski żywiołowej?). A wówczas niemożliwe byłoby przeprowadzenie wyborów...

To niestety prawda. Mój brat dojeżdża do pracy w Wwie i dziś został poproszony o dane konieczne do wystawienia przepustki.
0 0

kermit

Cytuj wiadomość#6693565 poniedziałek, 30 marzec 2020, 22:03:12
puella napisał(a):

To niestety prawda. Mój brat dojeżdża do pracy w Wwie i dziś został poproszony o dane konieczne do wystawienia przepustki.

Przez kogo został poproszony?
mia 0

ziolko

Cytuj wiadomość#6693573 poniedziałek, 30 marzec 2020, 22:17:58
Róbcie jeszcze więcej piramid z cytatów i lepiej się pogubicie  emotka emotka
synk 0

kermit

Cytuj wiadomość#6693574 poniedziałek, 30 marzec 2020, 22:20:50
ziolko napisał(a):

Róbcie jeszcze więcej piramid z cytatów i lepiej się pogubicie  emotka emotka

Korzystam z aplikacji, gdzie nie ma możliwości usunięcia poprzednich wpisów przy cytowaniu tego na który odpowiadam.
0 0

puella

Cytuj wiadomość#6693575 poniedziałek, 30 marzec 2020, 22:22:11
kermit napisał(a):

puella napisał(a):

Przez kogo został poproszony?

Jego pracodawca. Wystawi ją by mógł dojeżdżać do pracy.
0 0

kermit

Cytuj wiadomość#6693577 poniedziałek, 30 marzec 2020, 22:27:50
puella: Nie rozumiem. Pracodawca nie miał danych swojego pracownika?
0 0

puella

Cytuj wiadomość#6693578 poniedziałek, 30 marzec 2020, 22:29:54
kermit napisał(a):

Ma dwa adresy. W jednym mieszka a pod innym jest zameldowany. 
0 0

kermit

Cytuj wiadomość#6693580 poniedziałek, 30 marzec 2020, 22:33:55
puella napisał(a):

kermit napisał(a):

Ma dwa adresy. W jednym mieszka a pod innym jest zameldowany. 

A co to za firma? (nie chodzi mi oczywiście o nazwę). Ciekawi mnie skąd mają informacje, których oficjalnie jeszcze nie ma.
mia 0

joan

Cytuj wiadomość#6693590 poniedziałek, 30 marzec 2020, 23:27:35
puella napisał(a):

puella napisał(a):

Jego pracodawca. Wystawi ją by mógł dojeżdżać do pracy.

Ok. tydzień temu do mojego faceta zadzwoniła klientka, której pracodawca wystawiał przepustki -> niepotrzebnie, ale "na wszelki wypadek" emotka Babka cała w nerwach. Oczywiście po uja jej te przepustki były emotka
0 0

tygrysek82bu

Cytuj wiadomość#6693594 poniedziałek, 30 marzec 2020, 23:51:55
Mąż pracuje w centrum dystrybucji Biedronki w sąsiednim mieście i już 3 dni temu dostał,  tak jak i wszyscy pracownicy "przepustkę" - kartkę z jego danymi, która poświadcza że dojeżdża tam do pracy.  Puki co,  to ma to mieć przy sobie na wszelki wypadek...
0 0

kermit

Cytuj wiadomość#6693595 wtorek, 31 marzec 2020, 00:01:01
O takim wystawianiu "na wszelki wypadek" słychać już od ponad dwóch tygodni
np. tu
https://oko.press...-asekuracja-giganta/
No nic jutro się okaże jakie obostrzenia wprowadzą.
mia 0

joan

Cytuj wiadomość#6693598 wtorek, 31 marzec 2020, 00:05:02
Jutro każę mojemu facetowi nosić w majtkach następujący zestaw: chusteczka muślinowa z wyhaftowaną koniczynką, kamień wapienny z Jury K-Cz, saszetka z herbatką lawendową.

Upewnijcie się, że Wasi mężczyźni również tak robią i przekażcie dalej. Tym pandemicznym akcentem mówię wszystkim: dobranoc emotka

tereniagno

Cytuj wiadomość#6693601 wtorek, 31 marzec 2020, 01:08:06
Dobiła mnie jeszcze pogoda. Spojrzałam teraz w okno i nie wierzę, biało i sypie śnieg.
Na dworze -2 stopnie emotka "W marcu jak w garncu" emotka
bruce 0

assal

Cytuj wiadomość#6693608 wtorek, 31 marzec 2020, 08:30:17
Joan: Firmy się szykują, bo rząd zapowiada ograniczenia jak na Zachodzie. A w niektórych krajach jest dozwolony dojazd do pracy (tu potrzebne zaświadczenie od pracodawcy, a kadry w dużej części firm przeszły do pracy zdalnej, wiec woleli to załatwić wcześniej) i lekarza/apteki, wyjście z domu do najbliższych sklepów na osiedlu (do ok. 200 metrów) i krótki spacer po swoim osiedlu.
Mnie to wszystko coraz bardziej wkurza, bo wirus, jak widać, dobrze i szybko się roznosi w kręgach rządowych  emotka Powinni siebie bardziej pilnować i swoje pomysły ograniczać, a nie nas. Nie zauważyłam w weekend jakichkolwiek grupek (poza panami pijącymi zawsze w swoim kilkuosobowym towarzystwie)  emotka
0 0