Reklama na e-Konkursy.info

Wkurza mnie...

FBgabriela1

Cytuj wiadomość#6694005 środa, 1 kwiecień 2020, 11:58:41
Hej, ostatnio 1 raz wpisałam się na grupie, że poszukuję paragonu. . Dostalam 3 wiadomości, że sprzedane będą za taka cenę jak kupione artykuly...  emotka
Powiedzcie czy tak zawsze było, czy obecna sytuacja robi z ludzi hieny ?? Przecież te produkty zostają w domach.. A grupa chyba ma sobie pomagać, A nie żerowac na kimś.jesli jestem zbyt naiwna, to mnie po prostu oswieccie!  emotka   

edzia21

Cytuj wiadomość#6694011 środa, 1 kwiecień 2020, 12:02:05
FBgabriela1 napisał(a):

Hej, ostatnio 1 raz wpisałam się na grupie, że poszukuję paragonu. . Dostalam 3 wiadomości, że sprzedane będą za taka cenę jak kupione artykuly...  emotka
Powiedzcie czy tak zawsze było, czy obecna sytuacja robi z ludzi hieny ?? Przecież te produkty zostają w domach.. A grupa chyba ma sobie pomagać, A nie żerowac na kimś.jesli jestem zbyt naiwna, to mnie po prostu oswieccie!  emotka   

Nie kupuj, olej. Ja tak robię - bez przesady.

cudaczek121

Cytuj wiadomość#6694012 środa, 1 kwiecień 2020, 12:02:12
FBgabriela1 napisał(a):

Powiem Ci więcej.Niektórzy ludzie nie liczą sobie od wartości produktów z paragonu,tylko dajmy na to kilkanaście procent od wygranej nagrody.
0 0

magdalena-chili

Cytuj wiadomość#6694014 środa, 1 kwiecień 2020, 12:06:08
FBgabriela1 napisał(a):

mniej osób chodzi do sklepów, pewnie wliczają sobie "ryzyko" - prawo podaży i popytu - za miesiąc pewnie będą ceny 50% wyższe niż wartości paragonu  emotka
0 0

pikawka

Cytuj wiadomość#6694026 środa, 1 kwiecień 2020, 12:31:52
magdalena-chili napisał(a):

FBgabriela1 napisał(a):

mniej osób chodzi do sklepów, pewnie wliczają sobie "ryzyko" - prawo podaży i popytu - za miesiąc pewnie będą ceny 50% wyższe niż wartości paragonu  emotka

Wiesz to nie do końca tak jest. Bo jeśli mam kupić komuś wino do konkursu, którego nie lubie(wytrawne) i i tak muszę je komuś wydać to czemu mam za nie płacić. Nie zostanie u mnie w domu... 
0 0

luki28

Cytuj wiadomość#6694035 środa, 1 kwiecień 2020, 12:41:56
pikawka napisał(a):

Wiesz to nie do końca tak jest. Bo jeśli mam kupić komuś wino do konkursu, którego nie lubie(wytrawne) i i tak muszę je komuś wydać to czemu mam za nie płacić. Nie zostanie u mnie w domu... 

To po co wtedy oferować zakupy na produkt, którego się nie lubi? Ja zauważyłem, że ta tendencja jest już od dłuższego czasu
0 0

pikawka

Cytuj wiadomość#6694037 środa, 1 kwiecień 2020, 12:43:34
luki28 napisał(a):

To po co wtedy oferować zakupy na produkt, którego się nie lubi? Ja zauważyłem, że ta tendencja jest już od dłuższego czasu

A dlaczego mam komuś nie kupić skoro ma problem a ja mam sklep pod nosem... 

pikawka

Cytuj wiadomość#6694038 środa, 1 kwiecień 2020, 12:45:43
Poza tym to jest każdego wybór. Jest dużo ofert można wybierać w kupnie paragonów.  emotka   kilka razy zdarzyło mi się kupić i też różne ceny były. Nie chcesz nie kupuj. 

jokan

Cytuj wiadomość#6694039 środa, 1 kwiecień 2020, 12:48:36
ja tak kilka razy mialam, ale zaznaczalam, ze kupno za 100%, bo ja to i tak oddaje komus za friko np. Burn albo mokate, ktore ostatecznie wylądowało na Bialorusi u kogos, kto akurat to pije emotka emotka - ja to widzę jako przysługe konkursową, a nie zdzierstwo czy żerowanie na kimś..

luki28

Cytuj wiadomość#6694048 środa, 1 kwiecień 2020, 12:58:42
Ale to są wyjątki. Jeśli miałbym tak każdemu biegać po produkty, których nie używam, to... podziękuję. Od czasu do czasu dla znajomego z forum OK. Bardziej chodzi o ludzi, którzy sami oferują zakupy i to dość regularnie. Skoro się ogłaszają, to myślę, że w większości jednak z tych produktów korzystają. Całe szczęście nie ma jeszcze obowiązku kupna
0 0

paula9891

Cytuj wiadomość#6694053 środa, 1 kwiecień 2020, 13:05:14
Bo wszystko zależy od tego jaki to produkt. Jak proszek do prania po 50 zł, to wiadomo, że paragon nie powinien tyle kosztować i ktoś sobie ten proszek zatrzyma. Ale drobne produkty po kilka zł, to czemu nie? Zwykle płacę za paragon tyle, co kosztują produkty.

joan

Cytuj wiadomość#6694060 środa, 1 kwiecień 2020, 13:11:45
FBgabriela1 napisał(a):

Ty sobie dopowiadasz, że "te produkty zostają w domach" - a często są po prostu NIEODPŁATNIE przekazywane potrzebującym, dotyczy to przede wszystkim art. chemicznych, żywności czy karmy dla zwierząt. Beneficjentami są min. kluby dla seniorów czy organizacje opiekujące się zwierzętami.

No logiczne - na serio sądzicie, że człowiek będzie kwitł 20 minut w tłumie & na mrozie pod Lidlem (bo w sklepie jest już 12. klientów i nowych nie wpuszczają), żeby zrobić komuś z forum zakupy ze zniżką? Bo dostanie dzięki temu pastę do zębów w cenie niższej o dwa złote? A potem jeszcze trzeba do domu wrócić, paragon sfotografować i przesłać... to wszystko w cenie dwóch złociszy. Się zastanówcie.

kermit

Cytuj wiadomość#6694061 środa, 1 kwiecień 2020, 13:13:09
FBgabriela1 napisał(a):

Ale jakie hieny? Chcesz kupujesz taki paragon, nie chcesz nie kupujesz i tyle. Wolny wybór. Ktoś może zaproponować cenę jaką chce, choćby z kosmosu. Kupić możesz, a nie musisz. To nie chleb czy żel antybakteryjny...

asantesana

Cytuj wiadomość#6694063 środa, 1 kwiecień 2020, 13:31:36
FBgabriela1 napisał(a):

Szczerze, to ja bym się zastanawiała kto w tej sytuacji jest hieną emotka  Bo:
1. albo proszę o przysługę dobrego znajomego z forum i następnym razem ja mu kupię paragon w sklepie, którego on nie ma (lub dogadujemy się w inny sposób) 
2. albo proszę o przysługę obcą osobę na forum i mu płacę za czas na zakupy, za ewentualne odsyłanie paragonu w przypadku wygranej itd. Nie wymagam, że pobiegnie mi do sklepu (zwłaszcza w aktualnej sytuacji) za 2 zł, bo to jest uwłaczające jego i mojej godności. I nie interesuje mnie co zrobi z produktem.
Tak, wiem, zaraz będę zjedzona emotka

Kiciunia21

Cytuj wiadomość#6694064 środa, 1 kwiecień 2020, 13:47:59
Ja tak robię i wcale się z tym nie kryję. Lenorami obdarowałam wszystkie koleżanki, a ja i mama mamy zapas.
Kawę dostaje tata do pracy. Dużo jej z kolegami wypija. A teraz gdy mają ,,obcięte" godziny, zo zawsze to dla nich zaoszczędzone pieniądze.
Kto chce ten kupuje. Kto nie to nie. Nikogo nie zmuszam, przedstawiam tylko propzycję.
I tyle.

joan

Cytuj wiadomość#6694065 środa, 1 kwiecień 2020, 13:52:26
Kiciunia21 napisał(a):

Ja tak robię i wcale się z tym nie kryję. (...) Kto chce ten kupuje. Kto nie to nie. Nikogo nie zmuszam, przedstawiam tylko propzycję.
I tyle.

Moim zdaniem takie mamy teraz okoliczności, że ludzie powinni się cieszyć, iż ktokolwiek chce im zrobić zakupy konkursowe emotka

bubba

Cytuj wiadomość#6694070 środa, 1 kwiecień 2020, 14:10:52

FBgabriela1 napisał(a):

Zauważ, że w cena paragonu na konkurs to nie tylko ten produkt, który zostanie u kupującego ale też:
-w razie wygranej zabawa w wypełnianie wydrukowanych oświadczeń, sprawdzanie tego po x razy czy wszystko jest dobrze wypełnione, robienie fotek (aby mieć podkładkę), adresowanie rejestrowanych przesyłek i wreszcie odstanie swojego na poczcie w celu nadania. A teraz sobie pomyśl, że masz co najmniej 10 wygranych i ogarnij to wszystko...za 2 zł.   
0 0

FBgabriela1

Cytuj wiadomość#6694071 środa, 1 kwiecień 2020, 14:12:40
Uderz w stół, a nozycze sie odezwa ..Widzę, że większość osób nie robi tutaj przyslugi na zasadzie, że będzie w sklepie i przy okazji coś ze sobą wezmie na konkurs dla innej osoby, tylko ŁASKĘ  emotka   
Ze to taki wysiłek, wyslac zdjecie paragonu lub oddac w prezencie wino koleżance ktorego nie lubi.. nie wymagam, żeby ktos mi kupowal produkty i darował paragony za pół ceny, albo chodizl po nie specjalnie do sklepu(tym bardziej "w tym czasie") ale pisanie ze będzie w sklepie i może mi kupić i sprzedac paragon za taka samą cenę, uważam za lekkie przegięcie. Wypowiadają się tu starzy wyjadacze, którzy wypatruja tez interesu na takich rzeczach, a wiadomo ze sa tu "klienci" ktorzy dadzą i tyle co produkt kosztuje. Poniekąd rozumiem jednych i drugich- "taki mamy czas" emotka  każdy z Was bedzie bronił swojej racji, a ja włożyłam kij w mrowisko  emotka
0 0

Gość

Cytuj wiadomość#6694074 środa, 1 kwiecień 2020, 14:20:40
FBgabriela1 napisał(a):

Hej, ostatnio 1 raz wpisałam się na grupie, że poszukuję paragonu.. Dostalam 3 wiadomości, że sprzedane będą za taka cenę jak kupione artykuly... Powiedzcie czy tak zawsze było, czy obecna sytuacja robi z ludzi hieny??

E, tam. Wyjaśnienie jest banalne. Ty masz jakieś oczekiwania, a druga strona ma inne. Po prostu się nie dopasowaliście. Nie rób dramatu i odpuść sobie wyzywanie od hien - od zawsze było tak, że jakakolwiek transakcja dochodzi do skutku wtedy, kiedy dwie strony dopracują jakiś kompromis. Tu się to nie udało i wielki lament. Nic na siłę. Nie chcesz - nie bierz. Proste.

joan

Cytuj wiadomość#6694082 środa, 1 kwiecień 2020, 14:28:08
FBgabriela1 napisał(a):

Uderz w stół, a nozycze sie odezwa ..Widzę, że większość osób nie robi tutaj przyslugi na zasadzie, że będzie w sklepie i przy okazji coś ze sobą wezmie na konkurs dla innej osoby, tylko ŁASKĘ  emotka (...)

Ale to też ważne, że taka dyskusja się toczy - można przedstawić swój punkt widzenia emotka

Mój jest następujący: chodzę do sklepu, gdy muszę. Nie będę nikomu robiła zakupów na konki "przy okazji", bo w obecnej chwili nie chodzę na zakupy "przy okazji". Jeśli już w ogóle jestem w sklepie, wszystko ujmuję na jednym paragonie i jak najszybciej pylam do domu. A paragon z produktem konkursowym zachowuję dla siebie. Jestem człowiekiem, co nie tylko nie zrobi nikomu przysługi, ale nawet: nie zrobi nikomu wspomnianej łaski. Jeszcze mnie (odpukać!) stać mnie na odpuszczenie tych kokosów z handlu paragonami emotka