Reklama na e-Konkursy.info

Wkurza mnie...

veldominik

Cytuj wiadomość#6743651 czwartek, 12 listopad 2020, 19:05:01
gizoon napisał(a):

2 tygodnie temu zakupiłem tablet z Samsunga za ok.1849zł (okazja bo w większości sklepów kosztował 2149 zl). Dzisiaj wchodzę na stronę producenta. Mało, że potaniał do 1649 zł  to jeszcze w gratisie dają steliryzator UV z funkcją ładowania. Jestem tak wkurzony, bo nikt nawet o złotówkę nie chciał opuścić z ceny, a teraz taka promocja emotka

Znam ten ból kiedy coś się kupuje a za kilka dni spada o duzą sume emotka
gizoon 0

sks900

Cytuj wiadomość#6743741 czwartek, 12 listopad 2020, 23:31:05
Były wiceminister finansów w rządzie PiS: Zadłużenie Polski przekracza 1,5 bln zł. "Możliwy kryzys
https://www.msn.c...1aWwrE?ocid=msedgntp
0 0

glena

Cytuj wiadomość#6743777 piątek, 13 listopad 2020, 09:45:29
bruce napisał(a):

moskala22 napisał(a):

Ten kto wymyslil flet, powinien się smażyć w piekle  emotka

Dziecko ma się nauczyć grać „Sto lat” i coś tam jeszcze, ale nie wiem czy to przeżyjemy 

emotka Znam ten ból...

Mieszkamy praktycznie na przeciwko szkoły. Zeszłej jesieni, jak był ciepłe dni jeszcze, cała klasa grała (ale "grała" to nie jest dobre określenie, oni raczej w większości dmuchali w te flety) przy otwartych oknach. Pomyślcie o tym, zaciśnijcie zęby i dacie radę emotka
A w temacie, to wkurza mnie, że smog już w moim pięknym Krk hula na całego  emotka

edzia21

Cytuj wiadomość#6743778 piątek, 13 listopad 2020, 09:48:31
veldominik napisał(a):

gizoon napisał(a):

2 tygodnie temu zakupiłem tablet z Samsunga za ok.1849zł (okazja bo w większości sklepów kosztował 2149 zl). Dzisiaj wchodzę na stronę producenta. Mało, że potaniał do 1649 zł  to jeszcze w gratisie dają steliryzator UV z funkcją ładowania. Jestem tak wkurzony, bo nikt nawet o złotówkę nie chciał opuścić z ceny, a teraz taka promocja emotka

Serio, nie wiem co dzieje sìę z tymi cenami. 3 tygodnie temu przymierzaliśmy się do zakupu telewizora Sony, bo był w mega promce - 12 tys. z 14. Aż znajomy z media markt dzwonił, że koniecznie musimy wpaść i brać. Milion spraw na głowie, zapomnieliśmy - trudno. Tydzień temu promka 10 tys. Dzisiaj to już 7,5 tys. Chyba czekamy dalej emotka  I pomyśleć, że 3 tyg. temu wywaliłabym 12k. Nawet w sumie nie chcę myśleć! Współczuję.

gizoon

Cytuj wiadomość#6743810 piątek, 13 listopad 2020, 11:21:39
edzia21 napisał(a):

veldominik napisał(a):

gizoon napisał(a):

Serio, nie wiem co dzieje sìę z tymi cenami. 3 tygodnie temu przymierzaliśmy się do zakupu telewizora Sony, bo był w mega promce - 12 tys. z 14. Aż znajomy z media markt dzwonił, że koniecznie musimy wpaść i brać. Milion spraw na głowie, zapomnieliśmy - trudno. Tydzień temu promka 10 tys. Dzisiaj to już 7,5 tys. Chyba czekamy dalej emotka  I pomyśleć, że 3 tyg. temu wywaliłabym 12k. Nawet w sumie nie chcę myśleć! Współczuję.

Chyba bym popadł w depresję jakby kupił coś co w przeciągu miesiąca potaniało o prawie 7 tys zł.

A w temacie. Wkurza mnie mój inpost emotka  przyzwyczaił mnie, że paczki mam zawsze ok. 10:00. A teraz od tygodnia ok. 15:00 emotka

katake

Cytuj wiadomość#6744147 sobota, 14 listopad 2020, 15:48:29
Wkurza mnie, że upatrzone botki są na mega promo- wszystkie poza wybranym kolorem emotka

anialistopad

Cytuj wiadomość#6744302 niedziela, 15 listopad 2020, 15:52:40
Kurde co robię nie tak,że ciasto drożdżowe tak słabo mi rośnie? Postawiłam w ciepłe miejsce,2 godziny stoi i ledwo co się ruszyło do gory
0 0

jokan

Cytuj wiadomość#6744303 niedziela, 15 listopad 2020, 15:54:56
anialistopad napisał(a):

Kurde co robię nie tak,że ciasto drożdżowe tak słabo mi rośnie? Postawiłam w ciepłe miejsce,2 godziny stoi i ledwo co się ruszyło do gory

miałaś wszystkie składniki w temperaturze pokojowej? A moze jakies drozdze stare? a jakie slodzidlo dalas? jak ksylitol to ci chyba nie ruszy
0 0

anialistopad

Cytuj wiadomość#6744304 niedziela, 15 listopad 2020, 16:07:41
jokan napisał(a):

anialistopad napisał(a):

miałaś wszystkie składniki w temperaturze pokojowej? A moze jakies drozdze stare? a jakie slodzidlo dalas? jak ksylitol to ci chyba nie ruszy

Normalny zwykły cukier,składniki w temperaturze pokojowej,drożdże świeże sprawdzałam datę
0 0

anialistopad

Cytuj wiadomość#6744307 niedziela, 15 listopad 2020, 16:13:53
Letnim mlekiem. Kurde nigdy mi ciasto drożdżowe nie wyjdzie. Tyle czasu próbuje i nie udaje mi się. A inne ciasta ogarniam bez problemu
0 0

koniczynka123

Cytuj wiadomość#6744312 niedziela, 15 listopad 2020, 16:39:57
anialistopad napisał(a):

Ciasto trzeba też wyrabiać ciepłymi rękami i nie może stać koło okna albo w przeciągu. Mi też ciasto kiedyś nie wychodziło, bo byłam chudym zmarzluchem. Przytyłam po ciąży to i ręce cieplejsze, i ciasto rośnie emotka
0 0

reniii

Cytuj wiadomość#6744319 niedziela, 15 listopad 2020, 16:52:40
koniczynka123 napisał(a):

anialistopad napisał(a):

Ciasto trzeba też wyrabiać ciepłymi rękami i nie może stać koło okna albo w przeciągu. Mi też ciasto kiedyś nie wychodziło, bo byłam chudym zmarzluchem. Przytyłam po ciąży to i ręce cieplejsze, i ciasto rośnie emotka

Może było w przepisie za mało drożdży w porównaniu do mąki. Ja daję zawsze na 1 kilogram mąki 10 dkg drożdży. Ważne, żeby drożdże wyrosły przed wyrabianiem ciasta, dlatego dodaje do nich trochę cukru, ciepłego mleka i troszkę mąki. I czekam. I dopiero później resztę składników. Ciasto zawsze się udaje.

jokan

Cytuj wiadomość#6744320 niedziela, 15 listopad 2020, 16:53:44
anialistopad napisał(a):

Letnim mlekiem. Kurde nigdy mi ciasto drożdżowe nie wyjdzie. Tyle czasu próbuje i nie udaje mi się. A inne ciasta ogarniam bez problemu

a z jakiego przepisu robisz? musisz je wyrabiać? Jesli to nie ten przepis (o którym myślę), to wypróbuj ciasto drożdżowe bez wyrabiania, zawsze wychodzi

reniii

Cytuj wiadomość#6744322 niedziela, 15 listopad 2020, 17:04:05
reniii napisał(a):

koniczynka123 napisał(a):

anialistopad napisał(a):

Może było w przepisie za mało drożdży w porównaniu do mąki. Ja daję zawsze na 1 kilogram mąki 10 dkg drożdży. Ważne, żeby drożdże wyrosły przed wyrabianiem ciasta, dlatego dodaje do nich trochę cukru, ciepłego mleka i troszkę mąki. I czekam. I dopiero później resztę składników. Ciasto zawsze się udaje.

Jeszcze się określę, że mój przepis powyżej jest na słodką drożdżówkę. A ten przepis na chlebek Basi jest dobry i powinien wyrosnąć. Może drożdże są stare.
0 0

anialistopad

Cytuj wiadomość#6744323 niedziela, 15 listopad 2020, 17:10:15

reniii

Cytuj wiadomość#6744327 niedziela, 15 listopad 2020, 17:20:00
anialistopad napisał(a):

https://www.googl...3EoApJwj-E34aVTVs_   z tego robie

Przepis wydaje się być spoko, ale ja bym już go i tak zmieniła i dałabym do ciasta 5 dkg drożdży, masło zawsze rozpuszczam i wlewam schlodzone i zamiast całego jajka, dałabym kilka żółtek, co najmniej dwa na pół kilograma mąki. 
0 0

maryam

Cytuj wiadomość#6744341 niedziela, 15 listopad 2020, 18:08:52
anialistopad napisał(a):

a rozczyn Ci wyrósł?  emotka
0 0

anialistopad

Cytuj wiadomość#6744349 niedziela, 15 listopad 2020, 18:52:22
maryam napisał(a):

anialistopad napisał(a):

a rozczyn Ci wyrósł?  emotka

Trochę wyrósł. Już zrobiłam bułki i na koniec wyrosły normalnie
maryam 0

rene5

Cytuj wiadomość#6744372 niedziela, 15 listopad 2020, 20:15:46
Nie mogę wejść na stronę Wawel z konkursem, a mam 2 paragony, wkurzam się sama na siebie, bo znów zostawiłam wysłanie na ostatni dzień
0 0

fiona25

Cytuj wiadomość#6744408 niedziela, 15 listopad 2020, 21:50:54
rene5 napisał(a):

Nie mogę wejść na stronę Wawel z konkursem, a mam 2 paragony, wkurzam się sama na siebie, bo znów zostawiłam wysłanie na ostatni dzień

No to ja mogę śmiało podpisać się pod Twoim wkurzeniem...mam dokładnie to samo i już sama nie mogę się zdecydować czy bardziej wkurzam sie na siebie,ze tego nie wysłałam wcześniej, czy na tę stronkę ...i jej złośliwość  emotka
0 0