Reklama na e-Konkursy.info

I Ogólnopolski Konkurs na Książkę Literacką "Nowy Dokument Tekstowy"

Opis konkursu

Do udziału zaproszeni są wszyscy pełnoletni twórcy, niezależnie od dotychczasowego dorobku literackiego. Chętni mogą startować w trzech kategoriach:

  • liryka - autorskie tomy poezji składające się z maksymalnie pięćdziesięciu wierszy;
  • epika – powieści lub zbiory opowiadań liczące sobie maksymalnie 360 000 znaków ze spacjami;
  • esej – zbiory esejów liczące sobie maksymalnie 360 000 znaków ze spacjami.
Zwycięskie utwory zostaną wydane w ramach nowej serii Instytutu - Biblioteka Literacka Kwartalnika "Nowy Napis", przewidziano także honorarium autorskie.
Utwory w formacie plików .rtf, .doc lub .docx należy przesyłać mailowo na adres konkurs@instytutliteratury.eu. Nieprzekraczalny termin zgłoszenia dzieła to 7 czerwca 2019 roku. W treści maila należy podać imię i nazwisko, numer telefonu i adres e-mail oraz przesłać zgodę na przetwarzanie danych osobowych o następującej treści:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Instytut Literatury w celu udziału w I Ogólnopolskim Konkursie na Książkę Literacką „Nowy Dokument Tekstowy”, w tym na ewentualną publikację mojego nazwiska jako laureata ww. konkursu".
Temat maila zgłoszeniowego musi mieć następującą postać: „Zgłoszenie na konkurs – KATEGORIA”, gdzie w miejsce słowa „Kategoria” należy wstawić nazwę kategorii, w której będzie oceniany przesłany utwór.

Nagrody

  • publikacja w ramach nowej serii Instytutu Literatury - Biblioteka Literacka Kwartalnika "Nowy Napis"
  • honoraria autorskie

Nadesłane przez: instytut-literatury Opublikowane przez: pionas

Podobne konkursy

Dodaj komentarz