Reklama na e-Konkursy.info

III edycja konkursu fotograficznego "Filmowe Impresje"

Opis konkursu

Zadaniem Uczestników Konkursu jest wykonanie fotografii zainspirowanej dowolnym cytatem, wybranym z listy przedłożonej przez Organizatora. Lista zostanie umieszczona na stronie Koła oraz na fanpage'u Konkursu.
W szczególnych wypadkach Organizator dopuszcza na wniosek Uczestnika Konkursu wybór własnego cytatu filmowego.
Celem Konkursu jest odtworzenie za pomocą technik fotograficznych nastroju wybranego dzieła filmowego. Zdjęcie może inspirować się stylistyką danego filmu, odwoływać się do jego kolorystyki, kadrowania, kompozycji wewnątrzkadrowej, a także symboliki, inscenizacji, kostiumów, wykorzystanych w nim rekwizytów itp. Zdjęcie nie może kopiować żadnego z kadrów wybranego filmu oraz jego plakatu.
Wybrany przez Uczestnika cytat filmowy będzie traktowany jako integralna część pracy i zostanie wykorzystany na wystawie jako opis do wykonanej fotografii. Tytuł filmu, do którego będzie nawiązywać fotografia, ma być jednocześnie tytułem pracy.
Technika wykonania zdjęć jest dowolna.

Nagrody

Organizatorzy uhonorują atrakcyjnymi nagrodami zdobywców I, II i III miejsca oraz zastrzegają sobie prawo do przyznania 2 wyróżnień.
Prace laureatów zostaną opublikowane w czasopiśmie Images. The International Journal of European Film, Performing Arts and Audiovisual Communication.
Najlepsze prace zostaną zaprezentowane na wernisażu zorganizowanym w przestrzeni poznańskiego Collegium Maius po ogłoszeniu werdyktu.

Nadesłane przez: pionas

Podobne konkursy

Dodaj komentarz