Reklama na e-Konkursy.info

III Konkurs Wiedzy o Literaturze Rosyjskiej

Opis konkursu

Koło Naukowe Rusycystów "Rosyjska Ruletka" przy Instytucie Filologii Wschodniosłowiańskiej Uniwersytetu Śląskiego zaprasza młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych do udziału w III edycji Konkursu Wiedzy o Literaturze Rosyjskiej. Polski Portal Edukacyjny Interklasa objął to wydarzenie patronatem medialnym.
Celem Konkursu Wiedzy o Literaturze Rosyjskiej jest przybliżenie młodym Polakom twórczości znanych pisarzy rosyjskich, a także zachęcenie młodzieży do czytania oraz kształtowania umiejętności wykorzystania zdobytej wiedzy.
Zadaniem w tej rywalizacji jest rozwiązanie testu składającego się z otwartych i zamkniętych pytań dotyczących analizy, treści i wymowy ideowej jednego ze wskazanych dzieł klasycznej lub współczesnej literatury rosyjskiej.
W tegorocznej edycji konkursu organizatorzy wybrali następujące książki:
- "Wiśniowy sad" Antoniego Czechowa
- "Mistrz i Małgorzata" Michaiła Bułhakowa (tłum. I. Lewandowska, W. Dąbrowski)
- "Polowanie na kaczki" Aleksandra Wampiłowa (tłum. R. Śliwowski)
- "Jest noc" Ludmiły Pietruszewskiej (tłum. J. Czech)
- "Cukrowy Kreml" Władimira Sorokina (tłum. A. Lubomira-Piotrowska)
- "Moskwa Noir" red. N. Smirnowa, J. Goumen (tłum. E. Skórska)
Zgłoszenia od osób zainteresowanych udziałem w rozgrywkach (zawierające imię, nazwisko, adres e-mail i telefon kontaktowy uczestnika, nazwę i adres jego szkoły oraz tytuł wybranej lektury) przesyłać można do 31 marca 2014 roku na adres: konkurs@rosyjskaruletka.edu.pl.

Nagrody

przewidziano nagrody

Nadesłane przez: kachna1111 Opublikowane przez: pionas

Podobne konkursy

Dodaj komentarz