Reklama na e-Konkursy.infoKonkurs "Astrolabium Edycja V"Opis konkursu

Obserwatorium Astronomiczne Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Fundacja Antares serdecznie zapraszają do udziału w kolejnej edycji konkursu astronomicznego „Astrolabium”. Konkurs dedykowany jest dla czterech grup wiekowych (klas 1-3 szkoły podstawowej, klas 4-6 szkoły podstawowej, klas 7-8 szkoły podstawowej oraz klasy 3 gimnazjum, uczniów szkół średnich) i przeprowadzany jest w dwóch etapach.

Celem konkursu jest propagowanie nauk ścisłych, a szczególnie astronomii i badań kosmicznych, wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Uczestnictwo w konkursie pozwoli pogłębić dotychczasową wiedzę z astronomii, jak również wpłynąć na rozwój nowych pasji. W poprzedniej edycji konkursu uczestniczyło 710 uczniów ze 124 szkół z całej Polski.

Pierwszy etap konkursu polega na wykonaniu przez uczniów ciekawych doświadczeń konkursowych, przygotowanych specjalnie na potrzeby każdej z grup wiekowych. W ramach ich wykonywania uczniowie zmierzą się ze współczesnymi problemami świata nauki, posługując się takimi samymi metodami i narzędziami, jakie wykorzystują naukowcy.

Drugi etap konkursu polega na przeprowadzeniu testu w zgłoszonych szkołach, który będzie sprawdzianem umiejętności i wiedzy zdobytych zarówno podczas wykonywania doświadczeń, jak i we własnym zakresie.

Rejestracja uczestników potrwa do 31 marca 2019 r., zaś test finałowy odbędzie się 29 kwietnia (dla uczniów szkół średnich) oraz 6 maja (dla pozostałych uczniów).

Nagrody

???

Nadesłane przez: kachna1111 Opublikowane przez: pionas

Podobne konkursy

Dodaj komentarz