Reklama na e-Konkursy.infoKonkurs "ELEKTRON"


Konkurs ELEKTRON

Opis konkursu

Z przyjemnością informujemy, że w obecnym roku szkolnym (2017/2018) Wydział Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki Politechniki Wrocławskiej organizuje dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych już X, jubileuszową edycję ogólnopolskiego konkursu ELEKTRON.
ELEKTRON dotyczy zagadnień związanych z profilem kształcenia na Wydziale Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki Politechniki Wrocławskiej, a w szczególności elektrotechniki, elektroniki, telekomunikacji, optoelektroniki i fotoniki oraz mechatroniki.

ELEKTRON jest konkursem dwuetapowym.
W etapie pierwszym odbywają się eliminacje szkolne, w którym uczniowie rozwiązują test wyboru w formie papierowej. Test konkursowy jest testem wielokrotnego wyboru – składa się z około 25 zadań z odpowiedziami A, B, C, D. Eliminacje odbędą się 8 grudnia 2017 roku.
Etapem drugim jest finał na Politechnice Wrocławskiej, podczas którego uczestnicy konkursu mogą zwiedzać laboratoria naukowe i dydaktyczne Wydziału Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki. Test finałowy uczniowie rozwiązują na platformie Moodle za pośrednictwem e-portalu Politechniki Wrocławskiej. Test finałowy jest testem wielokrotnego wyboru – składa się z około 20-25 zadań z odpowiedziami A, B, C, D. Finał odbędzie się 2 lutego 2018 roku.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału i sprawdzenia swojej wiedzy w tegorocznej edycji konkursu ELEKTRON. Na zwycięzców, jak zwykle, czekają atrakcyjne nagrody!

Nagrody

Nagrody pieniężne:
dla zwycięzcy Finału - 500 PLN
za zajęcie II miejsca - 300 PLN
za zajęcie III miejsca - 200 PLN

Atrakcyjne nagrody rzeczowe dla laureatów Finału, drobne upominki dla pozostałych Finalistów.

Nadesłane przez: WEMiF Opublikowane przez: pionas

Podobne konkursy

Dodaj komentarz