Reklama na e-Konkursy.infoKonkurs filmowy #63PL


Konkurs filmowy #63PL

Opis konkursu

Przedmiotem Konkursu jest stworzenie autorskiego materiału audiowizualnego (dalej „film”), którego tematem będzie odpowiedź na pytanie „Czym jest dla Ciebie patriotyzm?”. Powstałe filmy powinny swoim przekazem odpowiadać na pytanie konkursowe.
Zasady konkursu: od 13 do 29 kwietnia włącznie należy nagrać 63-sekundowy materiał audiowizualny opracowany w dowolnej technice. Może być kręcony smartfonem, kamerą czy aparatem fotograficznym. Istotne jest, by w swoim przekazie odpowiadał na pytanie konkursowe. Nagrany materiał należy zamieścić w darmowym, wirtualnym dysku OnetDysk i udostępnić do oceny jury na podany w regulaminie adres e-mail.
Uczestnikami Konkursu mogą być osoby w wieku od 16 do 19 lat.
Zależy nam na tym, aby dotrzeć do młodych odbiorców i zachęcić ich do pokazania, przedstawienia, czy też opowiedzenia w wybrany przez siebie sposób o tym, czym jest dla nich patriotyzm. Cenne dla nas jest indywidualne ujęcie tego tematu, dlatego też nie chcemy zawężać formy materiału – może być to animacja, fabuła, grafika – zaznacza Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

Nagrody

Nagrody zostaną przyznane przez jury, w skład którego wchodzą, m.in.: Jan Komasa (reżyser filmowy), Jan Ołdakowski (Muzeum Powstania Warszawskiego), Anna Trzebiatowska (Netia Off Camera) oraz Bartosz Węglarczyk (Onet.pl).
Nagrodą w konkursie będzie specjalny pokaz zwycięskich filmów na festiwalu Netia Off Camera – Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego, który odbędzie się 29 kwietnia – 8 maja 2016 roku w Krakowie. Dodatkowo, w serwisie Onet.tv zostanie utworzony dedykowany kanał #63PL–konkurs, na którym będą publikowane zgłaszane do konkursu materiały. Wybrane prace trafią również na stronę główną Onetu.
Przewidziane są nagrody finansowe w wysokości:
I miejsce – 5000 zł
II miejsce – 3000 zł
III miejsce – 1500 zł
Zostanie również przyznana dodatkowa nagroda specjalna wysokości 3000 zł w przygotowanej przez Grupę Onet.pl kategorii „Moment z historii Polski, z którego jestem dumny”.
Każdy z finalistów będzie miał również możliwość odbycia stażu na planie filmowym jednej z największych polskich produkcji fabularnych ostatnich lat, historycznego filmu akcji o Janie Nowaku-Jeziorańskim pt. Kurier w reż. Władysława Pasikowskiego. Staż odbędzie się w 2017 roku.

Nadesłane przez: mixik Opublikowane przez: pionas

Podobne konkursy

Dodaj komentarz