Reklama na e-Konkursy.info

Konkurs "Książka Roku 2019 PS IBBY : IBBY"

Opis konkursu

Konkurs realizowany jest co roku. Nagradzani są współcześnie żyjący rodzimi twórcy. Polska edycja konkursu to odpowiednik podobnych, realizowanych przez narodowe sekcje IBBY. Konkurs nie dotyczy podręczników oraz literatury popularno-naukowej. Odnosi się wyłącznie do książek opublikowanych w Polsce.

Nagrody

Nagrody są przyznawane w czterech kategoriach:
I. Nagroda literacka – dla pisarza / pisarki / autorów tekstów opublikowanych po raz pierwszy w okresie od listopada 2018 do 31 października 2019. W tej kategorii przyznaje się dwie równorzędne nagrody:
- za książkę dla dzieci;
- za książkę dla młodzieży.
Zgłoszenia może dokonać autor lub wydawca książki.

II. Nagroda graficzna – dla twórcy / twórczyni / twórców autorskich książek obrazkowych oraz dla ilustratora / ilustratorki / autorów ilustracji opublikowanych po raz pierwszy w okresie od listopada 2018 do października 2019, przy czym tekst towarzyszący ilustracjom może być zarówno wznowieniem, jak i przekładem z języka obcego. W tej kategorii przyznaje się dwie równorzędne nagrody:
- za książkę obrazkową;
- za ilustracje i koncepcję graficzną.
Zgłoszenia może dokonać ilustrator lub wydawca książki.

III. Nagroda za upowszechnianie czytelnictwa – dla osoby fizycznej lub instytucji, która w okresie od 1 listopada 2018 do 31 października 2019 działała wyjątkowo aktywnie na rzecz upowszechniania czytelnictwa i promocji książki dla młodego czytelnika.

IV. Nagroda w kategorii specjalnej „Dziecko jest najważniejsze” przyznawana we współpracy z Fundacją Przyjaciółka – dla twórcy/autora/autorów/wydawcy książek (tekstów literackich, książek obrazkowych lub komiksów) o tematyce związanej z adopcją, rodzicielstwem zastępczym oraz instytucjonalną pieczą zastępczą, opublikowanych w okresie ostatnich 10 lat (od 2009 do 2019).

Nadesłane przez: awe Opublikowane przez: pionas

Podobne konkursy

Dodaj komentarz