Reklama na e-Konkursy.info

Konkurs "Matma mnie kręci"

Konkurs Matma mnie kręci

Opis konkursu

Matma Mnie Kręci to wyjątkowy konkurs – trochę matematyczny i trochę filmowy, a przede wszystkim twórczy. Pozwala młodym ludziom pokazać, dlaczego tak bardzo kochają matematykę, a odbiorcom spojrzeć z zupełnie innej perspektywy na naukę, która czasami wydaje się nieatrakcyjna i nudna. W filmach z poprzednich edycji Królowa Nauk przedstawiana jest jako przyjaciółka, źródło sukcesu zawodowego i osobistego, czy gwarancja rozwiązania wielu problemów.
"Naszej młodzieży nie brakuje pomysłów, co roku zaskakują kreatywnością i podejściem do tematu. W krótkich filmach przedstawiają matematykę jako fascynującą dziedzinę, która jest obecna w każdym aspekcie naszego życia. Bawią się wiedzą starając się przekazać, że nauka nie musi być przykrym obowiązkiem, a wykorzystanie jej w codziennej egzystencji może stać się przyjemną rozrywką" – mówi Piotr Tomczak z firmy Casio, pomysłodawca konkursu.
Aby zawalczyć o główną nagrodę wystarczy przygotować krótki (max. 3 minuty) film video dotyczący matematyki, pokazujący dlaczego jest tak wyjątkową nauką. Następnie zarejestrować się na stronie kalkulatory.pl i do 3 listopada przesłać stworzony przez siebie film. W drugim etapie ruszy głosowanie internetowe, które potrwa do 1 grudnia, a po nim ostateczną decyzję podejmie jury. Matematycy, poloniści, filmowcy, a także zwycięzcy poprzednich edycji ocenią prace według kryteriów takich, jak: pomysłowość, oprawa graficzna, dźwięk, zaangażowanie w projekt oraz promocja matematyki.
"Konkurs Matma Mnie Kręci zrodził się w mojej głowie ponieważ marzyłem o zmianie postrzegania Królowej Nauk jako trudnego i nikomu niepotrzebnego przedmiotu. Promowanie matematyki poprzez film pozwala uczestnikom wyrazić swoją pasję w kreatywny, oryginalny sposób. Pokazując jej przyjazne oblicze trafiają także do tych uczniów, którym wydaje się skomplikowana i nudna. Wierzę, że dzięki naszej akcji odkryją oni, że matematyka jest obecna i niezbędna w życiu codziennym, zaczną dostrzegać jej praktyczne zastosowanie, a może nawet w przyszłym roku sami nakręcą podobny film" – dodaje Tomczak.
V dotychczasowych edycji zgromadziło prawie 400 filmów, które w serwisie YouTube obejrzano blisko 1 700 000 razy. W głosowaniu internetowym każdorazowo bierze udział kilka tysięcy internautów, którzy decydują o tym, który film znajdzie się w ścisłym finale konkursu.

Nagrody

Na laureatów tegorocznego konkursu czekają atrakcyjne nagrody. Autorzy zwycięskiego projektu otrzymają 10 tys. złotych, a zdobywcy kolejnych miejsc: cyfrowy aparat fotograficzny oraz kalkulator graficzny CASIO ClassPad 330. Kalkulatory zostaną również przyznane najwyżej ocenianym filmom, w podziale na grupy wiekowe: szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponad gimnazjalne. Organizatorzy nie zapomnieli również o pedagogach – wskazany przez laureata nauczyciel matematyki otrzyma „Nagrodę Mistrza” czyli kalkulator CASIO FX-9860GII i projektor multimedialny.

Nadesłane przez: asik Opublikowane przez: pionas

Podobne konkursy

Dodaj komentarz