Reklama na e-Konkursy.info 21.08.19 11:07:17

Konkurs muzyczny "Stara Tradycja"

Opis konkursu

Celem konkursu jest promowanie młodych muzyków i śpiewaków - kontynuatorów muzyki wiejskiej z konkretnych regionów Polski (współczesnych lub historycznych) oraz poszukiwanie formuł na obecność tej muzyki we współczesnej kulturze. Dziesięciu finalistów konkursu weźmie udział w koncercie finałowym podczas festiwalu „Wszystkie Mazurki Świata” w Warszawie, 22 kwietnia. Laureatów wyłoni jury złożone z ekspertów, muzyków oraz badaczy żywego dziedzictwa muzycznego. W konkursie mogą wziąć udział muzycy i zespoły, które nie mają jeszcze na swym koncie autorskiej publikacji płytowej.
Mogą być to zarówno soliści (śpiewacy i instrumentaliści), jak i zespoły - zarówno instrumentalne (kapele), jak i śpiewacze. Wiek wykonawców zgłoszonych do konkursu nie powinien przekraczać 40 lat. Każdy z uczestników konkursu może zostać zgłoszony tylko raz – jako członek zespołu, kapeli, bądź solista. Laureaci trzech pierwszych miejsc edycji 2013 proszeni są o nie branie udziału w dwóch kolejnych edycjach konkursu (2014, 2015).
Aby wziąć udział w konkursie należy przesłać 3 nagrania w formacie mp3 z utworami będącymi kontynuacją konkretnej tradycji muzycznej z terenu Rzeczpospolitej. Nagrania należy przesłać na adres: stara.tradycja@festivalmazurki.pl do 16 marca.

Nagrody

Pierwsza trójka laureatów IV edycji konkursu Stara Tradycja otrzyma nagrody pieniężne. Łączna pula nagród w 2014 roku wynosi 4500 zł.
Zdobywca I miejsca otrzyma także zaproszenie do gościnnego występu podczas jednego z koncertów na Festiwalu „Nowa Tradycja” w Warszawie, organizowanego przez Program II Polskiego Radia.

Nadesłane przez: mony Opublikowane przez: pionas

Podobne konkursy

Dodaj komentarz