Reklama na e-Konkursy.info

Konkurs "Muzyka płatków śniegu"

Opis konkursu

1. Celem konkursu jest wdrażanie do nowych technologii, a także promowanie piosenek o tematyce zimowej.
2. Konkurs przeznaczony jest dla dwóch grup
- dla uczniów klas IV-VI
- dla nauczycieli przedszkola i nauczycieli klas I-III.
3. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu wideoklipu do jednej ze wskazanych przez organizatora piosenki o tematyce zimowej tak, aby treść filmu jak najlepiej pasowała do słów piosenki, oddawała jej klimat.
4. Minimalna długość teledysku 2 min., maksymalna 4 min.
5. Przy tworzeniu teledysków należy skorzystać z piosenek z naszej bazy. Na prośbę wyślemy na maila kilka zimowych piosenek (do których mamy prawa autorskie). Nie można korzystać z cudzych (ściągniętych z netu) piosenek. Odstępstwem od tego punktu jest uzyskanie ( i dostarczenie mailem) pisemnej zgody autora piosenki na jej wykorzystanie.
6. Ewentualnie można nagrać też własną piosenkę, która może być zaśpiewana a cappella (należy wówczas podać swoje imię i nazwisko) i do niej wykonać teledysk.
7. Do nakręcenia teledysku można użyć własnych filmów, animacji, zdjęć oraz obowiązkowo od 5 do 7 zdjęć, rysunków, rzeźb lub innych własnych wytworów plastycznych.
8. Przy korzystaniu ze zdjęć ludzi trzeba uzyskać zgodę na przedstawianie czyjegoś wizerunku.
9. Przy montażu można używać wszelkiego rodzaju kodów i trików filmowych.
10. W teledysku najlepiej wykorzystać swoje własne zdjęcia, filmy, animacje lub też użyć fotografii pobranych z Internetu (przy czym należy sprawdzić czy autor zezwala na bezpłatne udostępnianie).
11. Długość teledysku może być o 10 sekund dłuższa niż piosenka.
12. Na końcu teledysku musi pojawić się napis: Teledysk wykonany na konkurs "Muzyka płatków śniegu" ogłoszony przez portal edumuz.pl
13. Na początku teledysku powinien znaleźć się tytuł oraz nick autora wideoklipu (lub autorów - maksymalnie 3 osobowy zespół) - czyli przykładowo: "Straszna zima"- Jan Kowalski - muzyka, Anna Kowalska - słowa (tytuł piosenki i autorzy) i "jojo", "wenga" i "glut6"- nicki autorów
14. Teledysk należy umieścić na serwerze You Tube. (lub innym tego typu portalu).
15. Przy montażu pracy należy korzystać z legalnego oprogramowania do tworzenia filmów. Można zastosować udostępniony na youtube program One True Media video creation and editing
16. W e-mailu, który wyślecie pod adresem: spiewaki@poczta.onet.pl należy wkleić link do swojej pracy oraz dołączyć wypełniony formularz zgłoszeniowy
17. Jury wybierze najciekawsze filmy, których linki zostaną umieszczone na stronie www.edumuz.pl
18. Prace muszą być autorskie, nie mogą naruszać dobrego imienia osób trzecich.
19. Organizator konkursu nie odpowiada za ewentualne naruszenie praw autorskich przez uczestników konkursu.

Nagrody

Nagrody w konkursie będą symboliczne (książka lub płyta). Dyplomy dla laureatów oraz zaświadczenia uczestnictwa w konkursie (na żądanie) wysłane zostaną mailowo.

Nadesłane przez: edumuz Opublikowane przez: pionas

Podobne konkursy

Dodaj komentarz