Reklama na e-Konkursy.info

Konkurs "Obywatel Europejczyk"

Opis konkursu

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Fundacja Schumana zapraszają uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie „Obywatel Europejczyk”. W rywalizacji na najciekawszy projekt multimedialny promujący Europejski Rok Obywateli mogą brać udział młodzi ludzie już działający w Szkolnych Klubach Europejskich, jak i ci, którzy chcieliby taki klub założyć w swojej szkole.

Jakie korzyści daje nam polskie obywatelstwo, a jednocześnie przynależność do UE? Czy korzystamy ze swoich praw? Jak możemy aktywnie włączyć się w kształtowanie naszego otoczenia? Jak możemy wpływać na to, w jaki sposób będzie wyglądać w przyszłości Unia Europejska?

Zadaniem uczestników konkursu „Obywatel Europejczyk” jest pokazanie poprzez wybraną przez siebie dowolną formę (film, reportaż, animację, itp.) tematu obywatelstwa europejskiego oraz zorganizowanie jak najszerszej dystrybucji przygotowanego materiału (na kanale Youtube, na pokazach w szkole lub innych instytucjach, poprzez stronę internetową szkoły, lokalną telewizję, itd.).

Osoby zainteresowane udziałem w tej rywalizacji proszone są o wypełnienie w programie Word specjalnego formularza (dostępnego TUTAJ) i przesłanie go do 10 kwietnia 2013 roku wraz z krótkim opisem inicjatywy i dokumentacją (linki do stron internetowych, pliki multimedialne) na adres a.jankowska@schuman.pl.

Nadesłane zgłoszenia ocenione zostaną pod względem oryginalności i nowatorskiego podejścia w popularyzacji wiedzy na temat praw obywateli w UE, sposobów przeprowadzenia działań (ich pomysłowości i kreatywności), skuteczności podjętych inicjatyw (zapewnienia szerokiej dystrybucji materiału) oraz współpracy z miejscowymi instytucjami, organizacjami pozarządowymi i lokalną społecznością

Nagrody

Autorom najlepszych projektów organizatorzy sfinansują koszty przejazdu do Warszawy (tam i z powrotem) na czas Parady Schumana, która odbędzie się 11 maja 2013 r.

Nadesłane przez: kachna1111 Opublikowane przez: pionas

Podobne konkursy

Dodaj komentarz