Reklama na e-Konkursy.info

Konkurs "Popularyzator nauki"

Opis konkursu

Konkurs trwa od: 25.06.2012 do: 31.10.2012

Organizatorem konkursu jest serwis naukawpolsce.pap.pl.
Ruszyła kolejna edycja najstarszego i najbardziej prestiżowego w Polsce konkursu, w którym nagradzani są uczeni, ludzie mediów, społecznicy oraz instytucje, których pasją jest dzielenie się wiedzą i odsłanianie tajemnic współczesnej nauki w sposób przystępny dla każdego.

Konkurs "Popularyzator Nauki 2012", organizowany przez serwis Nauka w Polsce Polskiej Agencji Prasowej oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, jest rozgrywany w dwóch podstawowych kategoriach: naukowiec lub instytucja naukowa oraz dziennikarz, redakcja lub instytucja nienaukowa. Uhonorowane będą także dodatkowo najlepsze prezentacje podczas festiwali czy pikników naukowych.

Kandydatów do nagrody - za ich zgodą - zgłaszać mogą instytucje i środowiska naukowe, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a także redakcja serwisu Nauka w Polsce. Zgłoszenia mogą przesyłać również sami zainteresowani udziałem w konkursie. Termin zgłoszeń upływa 31 października 2012 r. Zgłoszenie powinno zawierać opis dokonań popularyzatorsko-naukowych kandydata i jego krótki życiorys, a w przypadku instytucji - charakter działalności, konkretne przedsięwzięcia i ich efekty. W przypadku kandydatur w kategorii "prezentacja festiwalowa" premiowane będą te, które zostaną dodatkowo udokumentowane filmem z pokazu czy fotografiami.

Wyboru laureatów dokona jury, złożone z przedstawicieli Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Polskiej Agencji Prasowej oraz przedstawicieli środowiska naukowego. Laureatów poznamy podczas uroczystej gali na przełomie roku.

Nagrody:
Laureaci otrzymują dyplomy z tytułem Popularyzator Nauki, puchary i nagrody rzeczowe.

Chcesz wziąć udział w konkursie?
Kliknij TUTAJ.

Konkurs nadesłany przez annb. Serdecznie Dziękujemy!!!
Dodał pionas

Nagrody

Nadesłane przez: annb Opublikowane przez: pionas

Podobne konkursy

Lista komentarzy

Gość ~cb656

27.06.12 17:37:42

Tjaaa... To jest konkurs, który na pewno interesuje 99% zaglądających tu konkursowiczów! Oni po prostu marzyli podświadomie, od urodzenia, o możliwości zgłoszenia kogoś takiego do nagrody! emotka

0 0
Dodaj komentarz