Reklama na e-Konkursy.infoKonkurs Sztuki na Bilbordach Art Moves 2016!


Konkurs Sztuki na Bilbordach Art Moves 2016!

Opis konkursu

Konkurs jest adresowany do wszystkich zainteresowanych osób, artystów, studentów. Udział w konkursie jest bezpłatny. Prace wraz z wypełnioną kartą zgłoszeniową można nadsyłać do dnia 20.07.2016, do godz. 24:00, drogą elektroniczną na adres: artmoves(at)tlen.pl
W tym roku artyści są zaproszeni do twórczej interpretacji hasła: Pod presją. Jak być sobą we współczesnym opresyjnym świecie?
Konkursowe hasło można traktować jako metaforę procesów zachodzących we współczesnym świecie. Żyjemy pod nieustanną presją: czasu, doskonałości, sukcesu, wyśrubowanych wymagań. Różne grupy nacisku – politycy, media, korporacje, fundamentaliści, radykałowie wywierają na nas presję. Nie tylko jednak oni – my sami również wywieramy na sobie presję. Wszechobecna presja i chaos sprzecznych komunikatów, które do nas docierają, potęgują nasz lęk. Narasta w nas presja wewnętrzna, która każe nam ciągle podnosić sobie poprzeczkę, pracować więcej i szybciej, żyć intensywniej. Presja nigdy nie ustaje – jesteśmy jej poddawani od urodzenia aż po grób. Jak w tej sytuacji być sobą? Cały przekaz reklamowy, którym jesteśmy bombardowani mówi nam: bądź sobą, a równocześnie bądź taki sam jak inni i wybierz ten i ten produkt. Czy można być sobą i równocześnie być takim samym jak inni? Co to znaczy byś sobą? Czy warto być sobą – jedyną, niepowtarzalną istotą ludzką? Jak tego dokonać we współczesnym, opresyjnym świecie?

Nagrody

10 najlepszych prac, wyłonionych przez międzynarodowe jury zostanie pokazanych na bilbordach w przestrzeni miejskiej Torunia we wrześniu/ październiku 2016. Autor najlepszej pracy otrzyma Główną Nagrodę w wysokości 5000 PLN.

Nadesłane przez: ArtMoves Opublikowane przez: pionas

Podobne konkursy

Dodaj komentarz