Reklama na e-Konkursy.info

Konkurs "Write the Change"

Opis konkursu

Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów i uczennice w wieku 14 – 19 lat. Do konkursu może zgłosić się zarówno osoba indywidualna, jak i grupa młodzieży.

Czekamy na scenariusz dowolnej fabuły, która w ciekawy i angażujący sposób będzie budowała świadomość odbiorców i odbiorczyń na temat migracji, praw człowieka i zrównoważonego rozwoju. W swojej historii możecie skupić się na jednym z tych obszarów tematycznych, bądź nawiązać do wszystkich trzech. Fabuła może być napisana z myślą o różnych formatach, m.in. film fabularny, serial telewizyjny, materiały filmowe publikowane w sieci, spot w mediach społecznościowych.

Pracę konkursową stanowi opis fabuły (maksymalnie 15 stron tekstu) w dowolnym gatunku (komedia, dramat, thriller, noir, horror, fantasy, science fiction, film dla dzieci, film animowany). Format oraz gatunek fabuły należy określić w zgłoszeniu do konkursu.

Nagrody

Najlepszy scenariusz wytypowany przez jury podczas krajowego etapu konkursu nagrodzony zostanie dwoma karnetami festiwalowymi oraz pobytem w Warszawie podczas festiwalu filmów dokumentalnych Docs Against Gravity w maju w 2019 roku.

Autorzy oraz autorki pięciu najlepszych scenariuszy wybranych spośród wszystkich prac konkursowych pojadą do włoskiego miasta Giffoni, gdzie podczas światowej sławy festiwalu filmowego dla dzieci i młodzieży wręczone zostaną nagrody główne.

Nadesłane przez: annb Opublikowane przez: pionas

Podobne konkursy

Dodaj komentarz