Reklama na e-Konkursy.info 24.07.19 02:07:13

Konkurs "Zwierzak za kierownicą" dla dzieci

Opis konkursu

W konkursie „Zwierzak za kierownicą” może uczestniczyć grupa przedszkolna (kategoria I) lub klasa szkoły podstawowej (kategoria II – klasy I-III, kategoria III – klasy IV-VI). Możecie wspólnie stworzyć dzieło literackie: limeryk, krótki wierszyk, fraszkę, rymowankę, opowiastkę, albo dzieło plastyczne: rysowane, malowane, wyklejane lub wykonane inną techniką.

Do tworzenia prac plastycznych możecie wykorzystać obrazki strasznych stworów z zakładki „Wybierz zwierzaka” albo samemu narysować czy namalować zwierza spotykanego w polskich lasach czy na polach. Najważniejsze, aby Wasz bohater uczestniczył w sytuacji związanej z bezpieczeństwem ruchu drogowego. Ten ostatni warunek dotyczy również prac literackich. No i oczywiście także w nich musi wystąpić zwierzak.

Nagrody

Główną nagrodą dla grupy z kategorii I jest wycieczka z Adamem Wajrakiem do lokalnego lasu. Zwycięska klasa w kategorii II wybierze się z tym znanym przyrodnikiem na dwudniową wycieczkę do ścisłego rezerwatu Białowieskiego Parku Narodowego. A najlepsza klasa w kategorii III wyruszy na jednodniowy „Pustynny Rajd” na quadach pod opieką Rafała Sonika. Poza tym prace konkursowe zostaną zaprezentowane na wystawie zorganizowanej w Sejmie RP.

Nadesłane przez: 79magda Opublikowane przez: pionas

Podobne konkursy

Dodaj komentarz